Mosin–Nagant M91/30

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Kasutaja avatar
jaan59
Liige
Postitusi: 264
Liitunud: 06 Apr, 2006 20:53
Asukoht: Mäksa
Kontakt:

Postitus Postitas jaan59 »

Eedik
Liige
Postitusi: 126
Liitunud: 16 Apr, 2007 16:27
Kontakt:

Postitus Postitas Eedik »

Tänud, küsimus lahendatud :)
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Mosini rihm - hinnapäring jms.

Postitus Postitas canislupus »

http://www.estonian-ranger-shop.appee.c ... ?prodid=64
On see palju või mittepalju küsitud, arvestades hetke hindasid? Teine asi, et kas suures sõjas olid taolised just kasutusel või liikus ka mingi nahast variant ringi?

Vaja sellist asja mul 35 aasta omale... Hetkel mingi uuema aja plastneetidega aretus peal.
Vaikne Laskur
Liige
Postitusi: 38
Liitunud: 23 Jaan, 2008 18:24
Asukoht: Soome
Kontakt:

Postitus Postitas Vaikne Laskur »

See rihm on modelist 91-30 , 38 vöi 44 , köig oli kasutusel suures söjas.
Neid on tehtud ka söja järgi Ida-Euroopas.See vöib olla selline kui ei ole kasutusel olnud.

Eriti palju neid ei liigu , hind minu meelest ei ole odav , aga ma olen ihne . . .

Nahast tehtud variant on ka olemas , ned ovad vanemast modelist 91.
Kasutaja avatar
Plönn
Liige
Postitusi: 982
Liitunud: 08 Dets, 2007 15:30
Asukoht: Dorpats
Kontakt:

Mosina lukk, lööknõel murdunud või "amputeeritud"

Postitus Postitas Plönn »

Leitud selline Mosina lukuke, ajahambast muidugi puretud, aga kellegi käe läbi lööknõelatuks muudetud, vist ca 0,5 cm või rohkem . Tasuks seda kollektsioneerida, säilitada ? Deaktiivne vist nagu ju oleks .
ekkemoor
Uudistaja
Postitusi: 17
Liitunud: 07 Okt, 2005 16:52
Kontakt:

arvatavasti mosin

Postitus Postitas ekkemoor »

lisaks pildid hiljem, aga... tekkis küsimus kas relva värvimine oli tavaline? kaesin lähemalt siis tuttava leitud isendit-tundub, et oli olnud üleni valge ok siis talvel sõditud? ja küsimusi targematele üpris mitu-mida teha-kuidas puhastada, et värv ka peale jääks?edasi- leitud Keila jõest mitu aastat tagasi ja konditsioon hea, küsiks mis jant võis toimuda Jõgisoo aladel? kolmandaks on relval kuul rauas, aga lukku pole-mis nipp see veel oleks...
jutt jälle segane, aga pühapi õdagu nii et...
Kasutaja avatar
Rebu
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 01 Dets, 2007 11:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Rebu »

Ma tean et snaipripüsse värviti vastavalt.Aga kuidas see junn mis lukust välja tuleb kas ta on sirge või läheb alla?
Kogun saksa ja vene kolu
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Rebu mis sul viga on?
Kui lukku pole siis kuidas saab sealt midagi välja tulla?!

Teemaalgatajale - kas padrun on padrunipesas või on kuul vintrauas kinni?
kass
Liige
Postitusi: 642
Liitunud: 15 Apr, 2005 18:55
Kontakt:

Postitus Postitas kass »

Mitte ainult snaiprid ei värvinud oma relvi.
Kasutaja avatar
Rebu
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 01 Dets, 2007 11:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Rebu »

Vabandust ma ei pannud tähele et lukku polnud :oops:
Kogun saksa ja vene kolu
ekkemoor
Uudistaja
Postitusi: 17
Liitunud: 07 Okt, 2005 16:52
Kontakt:

Postitus Postitas ekkemoor »

tundub et lööknõelast puutumata...ok siis terve kuul, mõtlesin just vardaga teise välja ajada..
Larry
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 31 Dets, 2005 16:39
Kontakt:

Postitus Postitas Larry »

Ausalt öeldes ei ole ikka täit selgust, mis sul seal "rauas" siis ikkagi on. Kui miski on lööknõelast puutumata, siis ilmselt ikka padruni süütekapsel, mitte kuul. Kui sa kavatsesid seda vardaga välja taguma hakata, siis ilmselt on tegemist ikka terve padruniga padrunipesas? Või ainult kuul vintrauas? See "kuul rauas" on selline rahvapärane ütlemine. Kui tahad täpsemalt midagi kirjeldada, siis kasuta ikka õigeid nimesid :wink: . Relva värvimist ma ei ole eriti märganud, tavaliselt mähiti talle ümber valget riiet kui vaja.
elvak
Liige
Postitusi: 43
Liitunud: 30 Apr, 2006 9:55
Kontakt:

Mosin–Nagant M91/30

Postitus Postitas elvak »

Haljastustööde käigus leidsin Mosin Naganti roostes snaiperi. Ei midagi erilist ainult optika kinnitus oli tundmatu. Lisan pildi. Mosin snaiperil on 3 varianti optika kinnitust- ükski neist ei sobinud. Natuke sarnaneb kinnitus saksa ZF 41-le kuid minu Mosinal on kinnituse siin kooniline, sakslasel on siin paralleelne. Kas keegi oskab kommenteerida?

http://album.ee/node/17548498/50125817
Oma isa poeg
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 06 Dets, 2007 17:56
Kontakt:

Postitus Postitas Oma isa poeg »

Kui ma jalle oma oige arvuti tagasi saan voin saata lingi.Juttu on tapsuspussidest,vene optikatest ja nendega ringi kaimisest. Kui loed venet on huvitavat kullaga. On ka mida meelde jatta.
elvak
Liige
Postitusi: 43
Liitunud: 30 Apr, 2006 9:55
Kontakt:

Postitus Postitas elvak »

Tean kõiki Mosina standardseid optika kinnitusi- neist 2 on kinnitusega lukukoja külje peale (PEM, PU). Kumbki kinnitus ei ole minu omaga sarnane.
Proovisin ka lukukoda paigutatada standardse Mosin snaiperi kaba sisse- ei lähe- standardsel on kabas olev sälk snaiperi kinnituse jaoks ca 4 cm tagapool ja teise kujuga.
Arvestades, et iga külasepp vist optikat püssile ei konstrueeri ega paiguta, uurisin edasi. Äkki on tegemist Arsenalis valmistatud püssiga? Vist liiga ilus, et olla tõsi. Leidsin netist artikli Eesti Mosinate kohta:
http://www.estonianarms.com/TheEstonianMosinNagant.htm
Seal on kirjas, et valmistati ca 1300 püssi, tõsi kasutati Briti P14 lukukoda ja Mosina magasini, toru ja kaba tehti ise, optika oli "Lyman Diopter"
Püüdsin leida netist optika pilti- ei õnnestunud.
Minu lukukoda ümmargune, väga roostes, ühtki markeeringut ei ole-rooste ära söönud kõik. Lukukojast õnnestus välja saada jaotusheitja, mis ei olnud läbi roostetanud- sellel viisnurk- seega Tuula toode ( ümmarguse lukukojaga püsse hakati tootma ca 1934). Kuigi ühe osa päritolu ei täenda veel midagi. Arsenalis komplekteeriti relvi mitmes tehases valmistatud osadest ja jaotusheitja võidi hiljem välja vahtada.Relva suhtelisele vanusele viitvad ka kruvidega kinnitatavad rihma kinnitusavad ja messingist rauakatte otsmikud.
Järsku leidub kellelgi Arsenalis valmistatud snaiperi pilti või Lyman Diopteri pilti - see oleks super
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 28 külalist