Panzerknacke

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
pyssimees
Liige
Postitusi: 44
Liitunud: 11 Apr, 2005 17:00
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Panzerknacke

Postitus Postitas pyssimees »

"Panzerknacke- spetsiaalselt Saksa luure tellimusel konstrueeritud portatiivne seadeldis, mille 30 mm kaliibriga reaktiivmürsud on kumulatiivsed. Panzerknacke paigutatakse sinelikäisesse, kinnitatakse rihmadega ümber käe, hääletu lask kutsutakse esile nupplüliti abil. " V. Bogomolov "Neljakümne neljanda augustis".
Uurisin selle kohta natuke netist - tühjus. Arvasin, et on tegemist kirjaniku väljamõeldisega. Vaatasin täna REN tv-st venelaste dokumentaalfilmi "Natsikütid". Film räägib väidetavast endisest SD ohvitserist kes, lisaks kõigele muule, saadeti ka Stalinit tapma. Tema varustusse kuulus ka Panzerknacke. Pilti varustusest näidati lühikest aega. Tegemist oli lühikese torujupiga. Lisati juurde, et 300m kauguselt lööb läbi 30 mm paksusest soomusest.

Siit küsimus - on kellelgi selle kohta informatsiooni?
pole halbu relvi, on vaid kehvad laskurid
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

Täpne nimetus oleks Panzerknacker. Kui inglise keelt oskad, registreeri end Wehrmacht-Awards.com kasutajaks ja seal vist on selle relva juhendist mõned leheküljed näidiseks üleval. Taanlane pakkus tervet juhendit müügiks.
http://www.wehrmacht-awards.com/forums/ ... hp?t=63556
Eks see mingi käest lastava signaalraketi ja väikese Gewehr- Panzergranate ristsugutis oli. Et laskjat ennast mitte ära põletada, pidi toru tagant kinnine olema. Järelikult aktiiv-reaktiivne.
300 meetri pealt millelegi varrukast tulistava, sihtimisseadmeteta relvaga pihta saada? :shock: Hea kui 30 meetri pealt tabas. Soomustläbistavust laskekaugus kumulatiivlaengu puhul ei mõjuta. Kui vaid sütik rakendub.
pyssimees
Liige
Postitusi: 44
Liitunud: 11 Apr, 2005 17:00
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas pyssimees »

Tänan info eest. Minu inglise keel pole suurem asi aga mulle tundus, et seal käib jutt toekamatest sajadest.
pole halbu relvi, on vaid kehvad laskurid
Toddie
Liige
Postitusi: 345
Liitunud: 16 Aug, 2007 9:19
Kontakt:

Postitus Postitas Toddie »

See rohkem selline "militaartehniliste kurioosumite teema". aga muidu täitsa huvitav.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

pyssimees kirjutas:Tänan info eest. Minu inglise keel pole suurem asi aga mulle tundus, et seal käib jutt toekamatest sajadest.
Kas registreerusid ja vaatasid pilte? Nii palju kui diagonaalis juttu lugesin, oli teemaks vaid dokumendi originaalsus. :roll:
kass
Liige
Postitusi: 642
Liitunud: 15 Apr, 2005 18:55
Kontakt:

Postitus Postitas kass »

Ma seda juttu küll ei lugenud sääl aga minuteada kutsuti "Tankipurejateks" jalaväelasi kes tanke küttisid.....siis tankirusikate, miinide ja muude säänsete kergemate tankivastaste relvadega. Ja too õpik peaks olema nö. manuaal sõduritele. Vihjed, nipid jne.
Lisan veel, et laiskusest ja huvi puudumisest ei hakanud seda teemat WAF-is lugema ja oma jutu esimese poole "tarkuse" olen kunagi kusagilt lugenud, igatahes meelde on see sellisena jäänud ja tolle klade koha pealt tegin lihtsalt oletuse. :oops:
Paluks pakkuda kõike Vabadussõja, EW sõjaväega ja II M.s Punaarmeega seonduvat (eriti eestlased punaarmees ja "Lend-Lease" temaatika). Otsin Eestis valmistatud metallist saksa pealuud ja kulli mütsile.
kass
Liige
Postitusi: 642
Liitunud: 15 Apr, 2005 18:55
Kontakt:

Postitus Postitas kass »

Vot komistasin juhuslikult sellise pildi otsa.
Pilt
Paluks pakkuda kõike Vabadussõja, EW sõjaväega ja II M.s Punaarmeega seonduvat (eriti eestlased punaarmees ja "Lend-Lease" temaatika). Otsin Eestis valmistatud metallist saksa pealuud ja kulli mütsile.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist