Õhkrelvad

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
mortus
Liige
Postitusi: 109
Liitunud: 20 Mär, 2005 14:44
Asukoht: rakvere, tartu
Kontakt:

püss

Postitus Postitas mortus »

ma ütleks niipalju et ballooniga ei soovita kohe kindlasti, need väga nõrgad ikka ja kõik relvad millel maksusmus alla 1000 krooni pole ka ilmselt just vaatamist väärt, muidugi kui tahad ainult märki lasta siis pole erilist vahet aga soovitaksin valida algkiiruse järgi ja kui tahad aint märklehte purustada siis sobib selleks kuskil 200m/s aga kui tahad ka midagi enamat selle relvaga teha, kuivõrd sellega midagi enamat üldse teha annab siis ikka 300m/s on juba asjalikum. Ja muidugi Daisy omad on head ja on veel palju häid aga hind jääb umbes 3000 krooni ligi kui õigesti mäletan et korralik püss soetada st siis mitte võistlus lasmis püss need maksavad ikka kuskil 10 korda rohkem.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

peale kerget katsetust ja põhjalikku optika sisselaskmist võin öelda, et 10m pealt kergelt pehkinud tollisest plangust lasi riistapuu terava otsaga tinakuulidega lõdvalt läbi. ka täpsus norm - viikesi üristasime ja kõikide kesktabamispunkt kippus ikka sama olema. kuigi ilm pimedaks kiskus, lubas optika üsna hämaras lärtsutada. põmst - kui enam luubist lasta ei saanud, polnud ka lahtisest sishikust abi kuigi rohelised-punased täpid hiilgasid jätkuvalt - lihtsalt märklauda pold enam näha.

järelmõtted: võimsa läbistavusega, ülitäppsitööks ehk tiba koleda tagasilöögiga (kippus sihtimist segama), 10m pealt väga täpne, 30m pealt (max ürituskaugus) oli kuulil kerge langemine aga võimsus sel distantsil ei vähenenud. lühidalt: mugav, täpne, võimas, istus käpas ja meeldis ka tibidele kuigi vinnastamine oli üsna raske.
Kasutaja avatar
Takishi
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 05 Aug, 2005 22:08
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas Takishi »

kõlab huvitavalt , satakas aga kas eestis ka kuskil müüakse .
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

vot ei tea...pead poodidest uurima. ise lasin selle n.ö. bartertehinguna meerikamaalt saata aga jube rõve paberimäärimine olevat olnud. 2x saadeti saatjale tagasi kuna toll polnud ikka kindel, et "mänguasjaga" tegu.

soovi korral võin uurida, kas vant veel viitsib seda kadalippu läbida ja lisa saata.
Ajet175
Liige
Postitusi: 36
Liitunud: 01 Sept, 2006 18:47
Kontakt:

Postitus Postitas Ajet175 »

Minul ka küsimus, kas IZ-61 on Eestis müügil kuskil?
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Medusa »

Minul ka küsimus, kas IZ-61 on Eestis müügil kuskil?
Ei ole ammu näinud, aga mul on üks kapis seismas, heas korras (aega pole sellega tiksutada), peal mingi odav õhkrelva optika (Gamo oma, 4x20 TV WA), kuid kõige hullem ei ole, 25 m peale on ikka adekvaatne. Kui on soovi, võib läbi rääkida.
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

Mul on endal 2 tükki neid. Parim mis on on siiano olnud firma Weihrauch toodang. Tulistab ikka vägagi hästi. Peaasi,et kui märki tahad lasta siis ei ostaks seda vagus opilise kaabli sihikuga versiooni. Sihikut vaadates näed sealt kolme täppi mis kipuvad märklehte pimestama. Minu omal peaks mälu järgi olema kuuli väljumise kiiruseks 340 m/s. Alla kolmesaja ei soovitaks küll. Kui liigud põlvamaal ja viitsid ühendust võtta, siis lasen proovida. Optikatest veel niipalju, et need õhupüsssi tavalised ei kõlba küll kuhugi. Esiteks nende saad vaid märklehte lasta, sest tuulekäes liikuvat võilille tutti on pea võimatu optikasse saada ja need on ka suhteliselt nõrgad. Minuomal hakkas rist sees ringi käima ja vajus kuidagi imelikult lääbakile. Ilmselt need relvad mis lasevad kuuli üle kolmesajase kiirusega, põrutavad sihiku paigast. Soovitan osta ikka pärisrelva omi.
Muideks lahe foorum on see :)
Ajet175
Liige
Postitusi: 36
Liitunud: 01 Sept, 2006 18:47
Kontakt:

Postitus Postitas Ajet175 »

Tegelikult tahtsin võrrelda mida Eesti turul müüakse ja aastavahetuseks endale kingituse teha. Proovisime kunagi Iz-60 soliidse optikaga. Lendava kuuli on näha küll! Kuid normaalselt kinnitada optikat on raske :)

Tänan pakkumast, aga kui ostan siis uut.. kasutatud, kolbiga õhupüssi ei tahaks osta. Tean, et kui IZ60/61-l teha 5-10 lasku ilma kuulita, siis on kolbivahetus.
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

korralikel püssidel on optika sooned peal. Pole keerulist midagi. Muide minu relvast väljalastud kuuli ei näe.
Muideks lahe foorum on see :)
Ajet175
Liige
Postitusi: 36
Liitunud: 01 Sept, 2006 18:47
Kontakt:

Postitus Postitas Ajet175 »

On.. Aga pidevalt läheb paigast-sassi. Ei mäleta juba miks, vist sihik oli liiga pikk :)

Selge see, IZ-61l kuuli algkiirus 130-150. Aga mulle meeldis see, et sinna käib 5 kuuli, päris dünaamiliselt saab lasta. Ja see ei olene baloonist (kuulid lendavad sama kiirusega).
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

fireman kirjutas:Optikatest veel niipalju, et need õhupüsssi tavalised ei kõlba küll kuhugi. Soovitan osta ikka pärisrelva omi.
sulaselge lobajutt! õhupüssi optika on relva hoopis teistsugust iseloomu arvestades täiesti teise ehitusega. just tavalise optika lased õhukaga paari plaksuga paigast ära. õhuka optika ongi mõeldud õhukale. isegi relvapoes hakatakse kätega vehkima, kui lähed õhukale "pärispüssi" pikksilma ostma. ikka soovitatakse spetsiaalseid. iseasi muidugi, kui korralikku saada õnnestub. enda 3-9x32 luubiga olen igati rahul.
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

Veidi kummaline jutt kuid ma siiski lasen need õhupüssile mõeldud päris kiirelt paigast ära. Olen 2-te proovinud ja nüüd kasutan mingit redpointi sihikut. Siiani püsib kõik paigas. Sihik oli mõeldud jahirelvadele ja sellest ka minu kurvad kogemused selles osas.
Muideks lahe foorum on see :)
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

ma olen ka ise neid "õhikaoptikaid" persse lasknud. selliseid parisajakrooniseid. aaga mida sa neist saada tahadki? asja mõte ikka sleles, et TÕESTI õhukas vajab teistsuguse ehitusega luupi ja ega kvaliteetsed asjad ses vallas vähe ei maksa.
vebel
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 03 Sept, 2006 20:25
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas vebel »

Vaidleks natukene selles teemas. Nimelt on tavalise 4,5mm õhupüssi kuuli optimaalne lennukiirus ~170m/s. Õhupüstolitel peaks kiirus olema 140m/s kandis, kuid kasutatakse ka kergemaid kuule. Kui keegi käis vaatamas 2005 aastal Tallinnas toimunud õhkrelvade EM-i, siis kõikide relvafirmade teenindusboksides olid vastavad mõõteseadmed olemas. Stabiilsest kuuli kiirusest sõltub kuulide hajumine.
See jutt oli nüüd sportlaskmisest ja sellepärast, et need relvad lasevad õige moonaga 10 m peal kuul-kuuli, odavad poerelvad ei tee seda mitte !
Olen näinud kataloogi, kus oli reklaamitud mingi tuntud (odava) firma relva lasketihedust ja auk oli üle 1 cm-i ! Kui ma küsisin, et miks nii laiali, siis küsiti minu käest, kas peab kuul kuuli jooksma. Loomulikult vastasin ma JA ja sellepeale öeldi mulle, et nii on igav lasta !
Kahjuks hakkavad heade relvade hinnad näiteks Feinwerkbau´l 23 000.- kroonist. Seega on nad niiöelda tavakasutajale kättesaamatud või mõttetu investeering, samas paneb hind paika ka kvaliteedi, seega ei ole mõtet väita, et odavad püssid on samaväärse täpsusega.

Kuuli lennu jälgimisest ! Õhupüssi kuuli on näha kui lendab, spordipüssi kuuli on isegi sihikust näha lendamas, kui päike õigest suunast paistab ja kui oskad õige nurga leida, siis on ka täiskaliiber relva kuuli võimalik mingil lennumomendil näha ! Tundub küll laskurite luuluna, kuid see on tõsi !

Aga üks on kindel kasutage enda õhkrelvades kvaliteetseid kuule ja ka selle läbi paraneb lasketäpsus. Kuulide kvaliteet on vägagi kõikuv. Kui tahate häid kuule siis kas RWS (Dynamit Nobel) või Haendler & Natermann Sport GMHB toodangut.
Ja veel, õhkrelvi tuleb puhastada ! Raua hooldamine on väga oluline faktor relva täpsuse säilimesel.
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

see on osaliselt tark jutt, kuid minu püssil on kuuli kiirus kindlalt üle 300m/s. Mis siin optimaalset on? Lasen paari millise kõikumisega ca 20m peale. Hooldust on tõesti igale relvale vaja. Lisan, et neid kuule on vägagi erinevaid, nii kuju kui raskusega. Enda õhukas on selline: http://bulldog.co.za/catalog/product_in ... cts_id=126
Muideks lahe foorum on see :)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist