Õhkrelvad

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
SiimS
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 22 Jaan, 2009 20:41
Kontakt:

Postitus Postitas SiimS »

Ma loodan, et keegi nii rumal pole tõesti. Aga muidu on see ikka päris lahe asi millega kõmmutada:D ma polegi tegelikult kartuleid või muud söödavat kasutanudki. Treisin töpa tunnis paar kuuli moodi asja puidust. Õllepudelitest jääb ainult peen puru järgi, kui hapnikku ja gaasi õiges koguses saab sisse :twisted:
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

kui see gaasi ja õhu suhe veel eriti hea juhtub saama, siis on püssist ja näppudest kah ainult peen puru järgi.
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Püüame jääda teema juurde ja ärme hakkame oma jahikogemusi või muud sellega seonduvat siin valgustama, kuna tegu on kogu maailmale avatud foorumiga, mida loevad ka lapsed ja poolearulised, kes hakkavad kindlasti kõike siin nähtut kohe praktikas järgi proovima... :wink:

Meeldetuletuseks - teema oli sellest, et õhupüss lasi õhku läbi.

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
SiimS
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 22 Jaan, 2009 20:41
Kontakt:

Postitus Postitas SiimS »

http://www.osta.ee/index.php?q[q]=%C3%B ... ow_shop]=1 Vot see mu katkine õhupüss on sellega üsna sarnane.
SiimS
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 22 Jaan, 2009 20:41
Kontakt:

Postitus Postitas SiimS »

http://nagi.ee/photos/s11m/sets/153067/ Tegin paar pilti ka. Võibolla mõni targem oskab seletada, kus need tihendid vms on, mis välja vahetada ja värkki. Et seletage pliis, mismoodi korda saaks püssi. :roll:
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Lisaks Sinule juba mainitud tihendite ja tõenäoliselt kolvi asendamisele tuleks kriitilise pilguga üle vaadata veel löökvedru, seejärel päästemehhanismi teljed, vinnakhamba kulumine... seega lõhnab asi korraliku kapitaalremondi järgi.
Minu teada pole hetkel kusagilt kvaliteetseid asendusdetaile võtta.
Seega pole taoline remont algajale kindlasti jõukohane ettevõtmine.

Aga ei maksa jätta jonni - kui on ikka tõsine soov õhupüss korda saada, siis on mõtet kuulutada osade hankimise soovi ostu-müügi teemas, pole välistatud, et kellegil on just neid osi pakkuda.

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
SiimS
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 22 Jaan, 2009 20:41
Kontakt:

Postitus Postitas SiimS »

Hmm... nojah, siis vast ei tasu see Restaureerimine ära jah. Kahju, mulle se püss väga meeldib. Aga mis püssi või mudeliga täpsemalt tegu võiks olla? Mina tean vaid niipalju, et vene oma on:D
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Vanemat tüüpi jah. Vanematel vene omadel on kaba sellise teistsuguse kujuga, kui tänapäevastel. Endalgi selline vanem olnud ja lasi paremini ja tugevamalt kui uuem.
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Paistab tegu olevat siis kas IŽ-38 või IŽ-22-ga.

ProPatria
Viimati muutis propatria, 29 Jaan, 2009 22:55, muudetud 1 kord kokku.
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
kapral
Liige
Postitusi: 186
Liitunud: 20 Sept, 2007 19:57
Asukoht: lõuna eesti
Kontakt:

Postitus Postitas kapral »

-------
Viimati muutis kapral, 02 Sept, 2009 19:58, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5212
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Manurhin »

Mul omal ka üks samalaadne õhupüssiront nurgas, aastast 1963. Algul lasi ikka väga nigelalt. Võtsin lahti ja selgus, et silindri sees, täpsemalt kolvi külge oli risti kinni jäänud üks paarisentimeetrine naela või jämeda traadi jupp. Eks keegi oli ilmselt seda kunagi enne mind kuuli asemel kasutada üritanud. Eemaldasin selle sealt, tagusin kolvi esimese seibi sirgeks, õlitasin ka korralikult aga ega õiget laskeriista sellest ei saanud. Ja "automaatpäästikuga" kipub ka olema. Pole veel viitsinud kapremonti ette võtta. Aga teemaalgatajal soovitaks ka veenduda, ega silindris mõnd võõrkeha sees pole. Ümmargustel vasetatud õhupüssikuulidel (copperhead) on ka omadus silindrisse lipsata. Vinnastatud püssi loksutades on kuulda, kuidas nad seal sees rõõmsalt edasi-tagasi veerevad, kui just pikema plärtsutamise peale juba kolvi naha sisse kinni pole jäänud.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Basilio »

Pildil Püss 5 on ju selgelt näha, et rõngastihend on katki. Mina tegin sinna vanast paksust püksirihmast tihendi ja pidas küll. Nüüd suvel alles lagunes uuesti ära. Ülejäänu sisu kohta las seletavad targemad, ma seda rappinud pole. Aga sellest O tihendist täiesti piisab, et püss ei laseks. Kuul võib rauda kinni jääda jne.
Kui muud viga ei ole, siis paks nahatükk, augurau(a)d ja tugevad käärid ning püss laseb poole tunni pärast jälle!
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9148
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Postitus Postitas Kilo Tango »

Kas keegi on lasknud Baikal 514K-ga. Mulle hakkas asi meeldima oma bullpup (hea lühike samas kui torul pikkust on) kuju ja omapärase vinnastamise pärast. Lääne review-d laidavad sihikut aga optikaga pidi olema täpne asi.
Taavi.Teevet
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 21 Mär, 2009 10:54
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas Taavi.Teevet »

mul on üks selline vene päritolu ilma optikata tavaline sihik aga sellel kellel
silma on laseb ikka täpselt . mingit kaitseriivi pole . korras asi ! :arrow:
mis ikka
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Postitus Postitas ivanorav »

Airsoftis on mõlemad kasutusel,aga vedrukas(ka elektriline) teeb gaasikale igal juhul ära, paljalt ekspluatatsioonikuludega ja kui tuleb mõni kraad külma on gaasikas tsöss!
Nalja saab siis kui taskus lekkima hakkab! :lol:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 23 külalist