Õhkrelvad

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1230
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Re: Kummikuulidega relvad.

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Jah, ma piidasin silmas tõepoolest neid päris tavalisi mängupüsse.

Olin teises klassis, kui nuiasin vanatädi käest müstilised kaks rubla ja viisteist kopikat, et osta endale Pärnu maanteel ajakirjandusmaja vastast mänguasjapoest plastmassist Kalašnikov.
Oli parasjagu koolinoorte tantsu- ja laulupidu, kui tulin uhkusest õhevil, nr 5 bussiga Nõmme poole. Jalas valged põlvikud ja lühikesed püksid. Seljas valge särk ja oranži värvi Muhu vest. Peas Oranž Muhu murumüts.
Ja kalašš rihmaga õlal.....olin kohe uhke enda üle....oijaaaaa :P :oops:
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Kummikuulidega relvad.

Postitus Postitas ivanorav »

Tarmo Männard kirjutas:Jah, ma piidasin silmas tõepoolest neid päris tavalisi mängupüsse.

Olin teises klassis, kui nuiasin vanatädi käest müstilised kaks rubla ja viisteist kopikat, et osta endale Pärnu maanteel ajakirjandusmaja vastast mänguasjapoest plastmassist Kalašnikov.
Oli parasjagu koolinoorte tantsu- ja laulupidu, kui tulin uhkusest õhevil, nr 5 bussiga Nõmme poole. Jalas valged põlvikud ja lühikesed püksid. Seljas valge särk ja oranži värvi Muhu vest. Peas Oranž Muhu murumüts.
Ja kalašš rihmaga õlal.....olin kohe uhke enda üle....oijaaaaa :P :oops:
Jaa-jaa, kahjuks on need ajad läbi, relvahüsteeria ja vabakasvatus on oma töö teinud :cry:
Mönedes riikides on kurjad ametnikud nöudnud, et möni mängurelva osa peab olema erksavärviline, vöi lausa läbinähtav.
Põhjala Kotkas
Liige
Postitusi: 61
Liitunud: 02 Jaan, 2012 1:17
Kontakt:

Re: Kummikuulidega relvad.

Postitus Postitas Põhjala Kotkas »

Kapten Trumm kirjutas:Mina pole sellist airsofti relva peos saanud hoida, mis pneumaatiliselt (kas siis käsitsi kokkusurutava silindriga või Co2 balloonist) käib.
Need, mida siin kasutatakse, on "spring action" tüüpi, odavamad töötavad käe jõul vinnastatava vedru survel (vintpüssi põhimõttel - lask ja vinnasta), omavad kuni 80 m/sek algkiirust.
Kallimatel teeb selle vinnastamise ära elektrimootor ja need tulistavad ridatulega ka, omavad 100+ m/sek algkiirust.
Enamik airsoftirelvi on pneumaatilised. Vedru surub kolvi läbi silindri, mis tekitab õhusurve kuuli lendu saatmiseks. Teine võimalus on, et kuul saadetakse lendu kas gaasi või C02 pealt.

Üldiselt proovivad ka airsofterid ise vältida oma relvade avalikku eksponeerimist tänava peal, kuna on olnud neid juhtumeid küll, kus mõne mureliku kodaniku kõne peale kiirreagerijad airsoftereid maha murdnud on. Lisaks muidugi tõsiasi, et tegelikult on selliste relvade piiranguteta kasutamine suhteliselt habras asi. Piisab mõnest tõsisemast insidendist, et keegi Toompealt sooviks hakata asja piirama.
Karll
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 29 Okt, 2014 12:56
Kontakt:

ÕHUPÜSS CROSMAN BENJAMIN TRAIL NP XL 1500

Postitus Postitas Karll »

Tere!
Olen 16. aastane noormees. Mulle on juba väiksest saadik meeldinud relvad ja jaht. Ja tulevikus kindel plaan, nii kui võimalik teha relvaluba ja jahitunnistus. Ja siis nüüd ongi plaan vaikselt juba alustada. Ise oleks huvitatud väiksekaliibrilisest vintpüssist, aga nagu me teame on selle jaoks luba vaja. Isa kahjuks pole ka jahimees. Ja siis nüüd olengi õhupüssi juurde jäänud.
Mulle on silma jäänud kaks püssi, CROSMAN BENJAMIN TRAIL NP XL 1500 ja CROSMAN BENJAMIN TRAIL NP ALL WEATHER.
Tahaks teie arvamust nende kohta. Millise valiksite teie? Miks?
NP XL 1500-l algkiirus on vist liiga suur, lausa 457m/s. Sellist teist pole mina veel leidnud. Aga ta ületab suurelt heli kiiruse ja tänu sellele pidi kuul ebatäpsemaks muutuma.
Küsiks veel optika kohta. Mõlemal relval on peal 3-9x40, see ei ütle mulle aga mitte midagi. Ei oska kuidagi teisti küsida, aga küsin nii, et kas see on hea optika?

Tänud ette
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19207
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: ÕHUPÜSS CROSMAN BENJAMIN TRAIL NP XL 1500

Postitus Postitas ruger »

Trail NP All Weather (.22) Eestis lubatud ei ole ilma relvaloata. Tegu on suurema kaliibriga, kui õhkrelvaga(püss või püstol) lubatud cal .177. Nendest valikus olevatest on Trail NP XL 1500 (.177) lubatud.
Kaliibritest: õhkrelvale cal .177 on 4,5mm ja cal .22 on 5,5mm.
http://en.wikipedia.org/wiki/Pellet_%28air_gun%29

Kui sa Eestist tahad õhkrelva siis mine vaata näiteks http://shop.field-target.ee/ või http://www.relvad.ee/shop/index.php?cPath=58

PS-alla 18 aastase kohta kehtib järgnev jutt:

Õhkrelv on Eesti Relvaseaduse mõistes piiramata tsiviilkäibega relv, mille müümine alla 18a. isikutele on keelatud. JOKK on lugu, kui selle relva ostab sinu isa ja tema järelvalve all kasutate. Õhkrelv on siiski relv, mida tuleb kasutada võrdselt tulirelvaga. See ei ole mänguasi.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: ÕHUPÜSS CROSMAN BENJAMIN TRAIL NP XL 1500

Postitus Postitas jackpuuk »

Reeglina pole tugevajõulised õhkpüssid ka eriti täpsed ja peksavad optilise sihiku (eriti odavama otsa oma) segaseks. Tasub rohkem kodutööd teha, mis, milleks ja mis need küsimused kokku liidab (vastuse saad siiski peale oma käte-varvastega järele proovides).
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
Mõmps
Liige
Postitusi: 467
Liitunud: 11 Mär, 2009 13:39
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: ÕHUPÜSS CROSMAN BENJAMIN TRAIL NP XL 1500

Postitus Postitas Mõmps »

Tere!

Õhupüsside kohta ma nõu ei oska anda, pisut üldisemate asjade kohta küll....uuri kohalikust (lähimast) jahiseltsist, kas Sa ei saaks nendega koos metsas hakata käima, esialgu kasvõi ajajana, nii õpid vajalikke asju ja kui asjalik oled saad ka killu liha, kui jaht hästi läheb.
Kõigi maade proletaarlased,palun ärge enam kunagi ühinege.
Treimani muuseumimaja :wink:
Karll
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 29 Okt, 2014 12:56
Kontakt:

Re: ÕHUPÜSS CROSMAN BENJAMIN TRAIL NP XL 1500

Postitus Postitas Karll »

Seda pakkus mulle mu isa ka, et võiks minna ajajaks. Kavatsen kohalike jahimeestega ühendust võtta
pwn13
Liige
Postitusi: 346
Liitunud: 20 Mai, 2014 15:49
Kontakt:

Re: Õhupüssi tellimine välismaalt (Colt 1911)

Postitus Postitas pwn13 »

Veel täheldaks, kui teemalagataja veel huvi tunneb, et eestis on müügil swiss arm(s) 1911, mis on sama mis tanfoglio withness 1911, lihtsalt teise nimega. Isegi piilun seda vaikselt.
http://www.relvad.ee/shop/product_info. ... ts_id=2787
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas Kriku »

Siia palun edaspidi kõik küsimused õhkrelvade kohta.

Üks kasulik viide ka mujale: http://www.airguns.ee/relvad/ohupussi-valik-t188/

Siia teemasse on koondatud 20 varasemat teemat.
Saunik
Liige
Postitusi: 61
Liitunud: 11 Nov, 2015 20:03
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas Saunik »

Panen siia 10.02 Männiku lasketiirus toimunud Eesti Meistrivõistluste õhkrelvadest täispika video http://tv.delfi.ee/live/sport/taispikku ... d=81074407 Saab aimu sellest, et mismoodi näeb välja tänapäevane sportlaskmise finaal, seletusi jagavad kommentaatorid. Pisut ka Männiku tiiru olevikust ja tulevikust. Autasustamist oli läbi viimas Laskurliidu president hr. Terras isiklikult.
Kasutaja avatar
Che Latino
Liige
Postitusi: 587
Liitunud: 23 Veebr, 2015 0:14
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas Che Latino »

...
Liikuva märgi laskmisi liikuvatest piltidest ei tuvastanud.
Siit leiab:
https://photos.google.com/share/AF1QipO ... xfZU9DTmx3
slider
Liige
Postitusi: 467
Liitunud: 02 Jaan, 2016 22:51
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas slider »

Milleks need kostüümid, eriti püssidega?
Kasutaja avatar
Che Latino
Liige
Postitusi: 587
Liitunud: 23 Veebr, 2015 0:14
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas Che Latino »

slider kirjutas:Milleks need kostüümid, eriti püssidega?
Muudavad laskuri keha jäigemaks, igasugust võdisemist vähem, püss püsib paremini õlas.
Saunik
Liige
Postitusi: 61
Liitunud: 11 Nov, 2015 20:03
Kontakt:

Re: Õhkrelvad

Postitus Postitas Saunik »

slider kirjutas:Milleks need kostüümid, eriti püssidega?
Spetsiaalseid laskmiskostüüme kasutavad ainult püssilaskurid. Püstolilaskuritel on nõutud lihtsalt sportlik riietus ja sellised jalanõud, mis ei jäigastaks hüppeliigest(laigulised riideesemed on keelatud, et rõhutada just selle ala sportlikkust). Püssikostüüm annab laskurile stabiilsust ja samuti aitab relva paremini õlas hoida. Ise olen proovinud enamasti lamadesasendist lasta nii laskmisjopega kui ka ilma ja vahe on täiesti olemas.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist