www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 15 Dets, 2019 23:27

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 436 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Õhkrelvad
PostitusPostitatud: 16 Dets, 2018 0:01 
Eemal
Liige

Lasin veel... Täitsa kummaline-pauk käib, kuul lendab...aga lendab suunas kuhu ei peaks lendama. Praktiliselt sellega ei ole võimalik märki lasta.
Vahelduseks proovisin ka Umarexi P.08. kõik kuulid tabasid märkelehte. Kusjuures P.08ga peaks olema sihtimine keerulisem sest püstolil on ainult päästikuvinnastus

Viimati muutis ekacariya, 16 Dets, 2018 0:10, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 16 Dets, 2018 0:10 
Eemal
Liige

Oman sellist.4-5 meetri pealt saab üsna hästi pihta.Ju on miskit relval viga,kui pihta ei saa?

Üles

PostitusPostitatud: 16 Dets, 2018 0:16 
Eemal
Liige

Ainuke variant mis endal pähe tuleb on et raua otsa freesimisel on mingi serv jäänud...palja silmaga aga ei näe.
Viiks Jahipauna tagasi aga usun et jutupeale "ei saa märgile pihta" keegi kaupa tagasi ei võta...

Jaa midagi võib olla küll... Tegin sellise katse et lükkasin puust vardaga tavalise õhupüssi kuuli rauast läbi...raua suudme juures takerdus

Üles

PostitusPostitatud: 16 Dets, 2018 8:44 
Eemal
Liige

ekacariya kirjutas:
Ainuke variant mis endal pähe tuleb on et raua otsa freesimisel on mingi serv jäänud...palja silmaga aga ei näe.
Viiks Jahipauna tagasi aga usun et jutupeale "ei saa märgile pihta" keegi kaupa tagasi ei võta...

Jaa midagi võib olla küll... Tegin sellise katse et lükkasin puust vardaga tavalise õhupüssi kuuli rauast läbi...raua suudme juures takerdus
Tead, mine räägi Jahipaunas. Alati aitab alul viisakas lähenemine, aga kui ei taheta jutule võtta siis on võimalik ju tarbijakaitselt abi küsida - neil ka uus kogemus ilmselt kui keegi relva kvaliteedi üle kaebab...

ps. Kõikide kaupmeeste puhul kehtib reegel et ega nad raha taha tagasi anda - küll aga on nõus kauba välja vahetama sama, või analoogse toote vastu. Mul ei tekkinud vigast mõnesajaeurost punatäppi Matkasporti tagasi viies mingit probleemi.

Üles

PostitusPostitatud: 17 Dets, 2018 23:06 
Eemal
Liige

Üldiselt sain korda umbes sellise meetodiga https://www.youtube.com/watch?v=hRcJ7iV1oFk&t=50s
Ei uskunud et raua suudmel on nii suur roll lasketäpsuse osas...

Üles

Teema pealkiri: Punatäpp VS Hologramm sihik
PostitusPostitatud: 07 Veebr, 2019 18:09 
Eemal
Liige

vtl kirjutas:
Üks nüanss veel - airsoftiga ei ole mul (kahjuks või õnneks) kogemust, aga (tugevamajõuliste) õhupüsside kohta on teada, et need raputavad optikat rohkem, kui näiteks .22LR püssid. St. mõnesaja eurone õhupüssi optika väikesekaliibrilise pärispüssi peal kestab, aga vastupidi ei pruugi.
Õhupüssi ja tulirelva tagasilöögid ei ole sarnased, ja korralik optika tehaksegi kas ühele või teisele tüübile. Ja nagu mulle kunagi seletati, -kui tahad (koduses tiirus ntx) harjutada õhupüssiga täpsuslaskmist - võta madala algkiirusega (tulirelva korral väikesekaliibriline) relv (veel parem kui suruõhuga balloonist, mitte vedru või õhkkolviga), ja pane peale korralik optika, kui aga tahad aias võimast õhukast vareseid lasta siis pane peale mida tahad, tulemus on 50:50 (saad pihta või ei saa).

Isiklik praktika on näidanud sama.

Üles

Teema pealkiri: Re: Punatäpp VS Hologramm sihik
PostitusPostitatud: 08 Veebr, 2019 0:52 
Eemal
Liige

Dr.Sci kirjutas:
vtl kirjutas:
Üks nüanss veel - airsoftiga ei ole mul (kahjuks või õnneks) kogemust, aga (tugevamajõuliste) õhupüsside kohta on teada, et need raputavad optikat rohkem, kui näiteks .22LR püssid. St. mõnesaja eurone õhupüssi optika väikesekaliibrilise pärispüssi peal kestab, aga vastupidi ei pruugi.
Õhupüssi ja tulirelva tagasilöögid ei ole sarnased, ja korralik optika tehaksegi kas ühele või teisele tüübile. Ja nagu mulle kunagi seletati, -kui tahad (koduses tiirus ntx) harjutada õhupüssiga täpsuslaskmist - võta madala algkiirusega (tulirelva korral väikesekaliibriline) relv (veel parem kui suruõhuga balloonist, mitte vedru või õhkkolviga), ja pane peale korralik optika, kui aga tahad aias võimast õhukast vareseid lasta siis pane peale mida tahad, tulemus on 50:50 (saad pihta või ei saa).

Isiklik praktika on näidanud sama.

Optika + vedrupüss kestab maksimaalselt sada lasku (ärge väga palju selle numbri kallal norige, kabas kinnituskruvi kestab 1500 lasku, ja sõltub). Olen proovinud väga odavat traadiga õhupüssi optikat ja samas ka kallimat ~60€ kanti, vahet on niipalju, et odav optika laguneb tükkideks ja kallim koliseb lihtsalt lahti selle "dovetail" kinnituse peal. Rohkem vaeva nende optikatega kui asi väärt on. Õhukale pigem fiibersihikud ja endale tuttavad kuulid, millega saab suva tuulise ilmaga 50m pealt "õllepurgile" pihta enam vähem 6/10. Saja meetri pealt olen ka proovinud Weichrauch ~250€ püssi + Magnum kuule, aga 16J püss ei suuda, sirgelt saab vertikaalsele postile pihta, aga raske magnum kuul vajub ära, kerge kuul lendab lihtsalt minema kuskile suvalisse suunda.

Vareste laskmine õhupüssiga on mingi linnalegend :D Maal on nii, et too oma püss kuurist välja ja see tihe kask hoovil jääb kohe hõredaks, sest need mis tundusid ennist oksad olevat, olid tegelikult varesed. Relvataolise esemega vehkimine on juba liiast nende jaoks.

Üles

PostitusPostitatud: 11 Veebr, 2019 14:22 
Eemal
Liige

Akf puudulik kirjutas:
...Relvataolise esemega vehkimine on juba liiast nende jaoks.

Täiesti nõus, oma kogemus on selline.
Varane suvehommik. Kraaksumise vaigistamiseks võtan paintballimarkeri ja ukerdan õue. Unised silmad suudavad kuidagimoodi näha, kuidas vana kask lendu tõuseb. ***, riiv jäi peale. Lõpuks saan paar pauku tehtud, aga laskeulatuses pole enam kedagi.
Järgmine hommik. Pesen silmad puhtaks, piilun aknast (mitte liiga lähedalt) õue, hiilin ukseni, balloon on küljes, kuulid salves, marker vinnastatud, riiv maas. Hüppan õue ja panen ilma liigse sihtimiseta kuulid kaseladva poole teele. Pihta ei saa keegi, aga saba alt läbikäiv vilin mõjub, vähemalt nädala magan rahulikult.

Üles

PostitusPostitatud: 20 Veebr, 2019 18:37 
Eemal
Uudistaja

Tere kõigile
Olen õhkrelva kohta viimasel ajal palju uurinud kuid vastused on jäänud väga napiks. Eestis on seadus selline, et üle .177 peab olema pneumorelval relvaluba (jah ma tean, õhupüssi tarvis relvaluba - naljakas tõesti). See selleks. Seadusekuuleka kodanikuna proovin teha võimalusel nii nagu peab. Kas keegi on .22 või .25 kaliibri õhupüssi jaoks teinud hiljuti relvaluba? Kas Eestis tegutseb mõni antud kaliibriga jahiklubi? Kuna relvaloa taotlemisel on vaja öelda põhjus siis valiksin selle variandi kuna jäneste, rottide, lindude, rebaste, kobraste jne laskmine läheb ilmselt jahinduse alla. Nagu aru olen saanud, siis spordiklubid tegelevad ainult märki laskmisega ning neil on selleks spets relvad? Helistasin Põhja piirkonna relvalubade info nr ja seal ei osatud mu küsimustele vastata. Lisaks ütlesin, et kui lähen kuhugi jahiklubisse kus tulirelvaga jahti peetakse oma liikmelisust registreerima ja ütlen, et plaan on muretseda õhupüss jahi pidamiseks, siis naerdakse mind seal välja. Teenindaja telefoni otsas oli minuga nõus. Lisaks ütles ta, et pole kuulnud, et õhupüssi jaoks keegi relvaluba taotleb ning veel vähem sellega jahil käib. Mis nüüd peaks tegema? Haned on varsti kohal ja hakkavad viljapõlde hävitama.
Eestis on selline asi tõesti väga vähe levinud, ehk üks põhjus ongi see, et õhupüssi jaoks on vaja relvaluba.
Ehk mõni antud teemal kogenum oskab midagi kommenteerida.
Tänud

Üles

PostitusPostitatud: 20 Veebr, 2019 18:53 
Eemal
Liige

Kvali kirjutas:
Tere kõigile
Olen õhkrelva kohta viimasel ajal palju uurinud kuid vastused on jäänud väga napiks. Eestis on seadus selline, et üle .177 peab olema pneumorelval relvaluba (jah ma tean, õhupüssi tarvis relvaluba - naljakas tõesti). See selleks. Seadusekuuleka kodanikuna proovin teha võimalusel nii nagu peab. Kas keegi on .22 või .25 kaliibri õhupüssi jaoks teinud hiljuti relvaluba? Kas Eestis tegutseb mõni antud kaliibriga jahiklubi? Kuna relvaloa taotlemisel on vaja öelda põhjus siis valiksin selle variandi kuna jäneste, rottide, lindude, rebaste, kobraste jne laskmine läheb ilmselt jahinduse alla. Nagu aru olen saanud, siis spordiklubid tegelevad ainult märki laskmisega ning neil on selleks spets relvad? Helistasin Põhja piirkonna relvalubade info nr ja seal ei osatud mu küsimustele vastata. Lisaks ütlesin, et kui lähen kuhugi jahiklubisse kus tulirelvaga jahti peetakse oma liikmelisust registreerima ja ütlen, et plaan on muretseda õhupüss jahi pidamiseks, siis naerdakse mind seal välja. Teenindaja telefoni otsas oli minuga nõus. Lisaks ütles ta, et pole kuulnud, et õhupüssi jaoks keegi relvaluba taotleb ning veel vähem sellega jahil käib. Mis nüüd peaks tegema? Haned on varsti kohal ja hakkavad viljapõlde hävitama.
Eestis on selline asi tõesti väga vähe levinud, ehk üks põhjus ongi see, et õhupüssi jaoks on vaja relvaluba.
Ehk mõni antud teemal kogenum oskab midagi kommenteerida.
Tänud
Õhkrelvaga ei tohi nii või teisiti jahti pidada. https://www.riigiteataja.ee/akt/101122015007?leiaKehtiv vt § 24. Jahipidamisvahendid ja -viisid . Võid ainult oma aias (jäneseid) plõksida kui elad tiheasustusalas. Ja vabas looduses elutuid sihtmärke. Kuid küsimus õhkrelva relvaloa kohta on iseenesest huvitav. Jahiks ei saa, spordiks pole mõtet, enesekaitseks? Kollekstioneerimiseks? Ja mis üle jääb?

Üles

PostitusPostitatud: 20 Veebr, 2019 18:55 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Ma tean, et küsimusele ei tohiks nii vastata, aga nii väga tahaks teada... Nii et vabandan ette.

Milleks Sulle ometi see?? Miks Sa endale tulirelva ei taha?

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 20 Veebr, 2019 20:03 
Eemal
Liige

Dr.Sci kirjutas:
Võid ainult oma aias (jäneseid) plõksida kui elad tiheasustusalas.

Kindlasti ei või sellega jäneseid plõksida. Jänes on jahiuluk ja selle küttimine on seadusega reglementeeritud. Rotte kahjurite hävitamise sildi all vast võib. Enne, kui hanedele kallale lähed tutvu jahiseadusega ja jahieeskirjaga.
Ma küll päris täpselt ei tea aga ma kujutan ette, et suuremat sorti õhuka võiks saada registreeritud analoogselt nendele 1970 eelsetele püssidele. Et vaja on sebida tüübikinnituskood, mis ise enesest ei ole mingi ületamatu protseduur eriti, kui kusagil meie armsas EUs on analoogne asi juba registreeritud.

Viimati muutis Andrus1973, 20 Veebr, 2019 20:05, muudetud 1 kord kokku.

Üles

PostitusPostitatud: 20 Veebr, 2019 20:05 
Eemal
Uudistaja

Tõesti huvitav lugemine see jahiseadus. Ausalt öeldes ei ole seda varem lugenud. Kas õhupüssi ei või jahipidamiseks kasutada sel põhjusel, et seda pole nimetatud jahipidamisvahendite nimekirjas? Arvan, et see on nimekirjast välja jäänud kuna jahipidamiseks on kasutatud alati traditsioonilisi vahendeid, ei arvata, et võib ka õhupüssiga edukalt väiksemaid loomi jahtida ning keegi pole seda ettepanekut seadusemuudatuseks teinud. Samuti hämmastab, et Eestis ei või kasutada öösihikut ning lisavalgust. Seda siis jahipidamisel, kellegi farmis rottide laskmisel justkui võiks?
Nüüd tulebki teine küsimus. Koduaias ju kasutatakse mürki ja gaasi muttide või hiirte ja rottide hävitamiseks. See aga on jahiseaduses keelatud. Ilmselt võib seda teha sest antud tegevust ei tehta jahinduse eesmärkidel. Kui ma lasen samal põhjusel rebaseid, linde ja rotte ning ei tee seda jahinduse eesmärgil siis võib seda justkui teha? Samas ei ole võimalik osta suurema kaliibriga õhupüssi kuna sellega jahti ei või pidada. Kui ostan enesekaitseks, siis ei või jällegi jahti pidada (kuigi see ju ei olekski jaht). Nokk kinni saba lahti. Natuke raske on siin oma mõtet edasi anda, aga ehk saate aru mida mõtlen.
Aga miks õhkrelv ja mitte tulirelv? Mõnele meeldib blond, mõnele brünett, mõnele paksem, mõnele peenem :) Tulirelva omamist ma kindlasti ei välista, mingi aeg kindlasti tuleb see ära teha. Hetkel on suur huvi õhkrelvade vastu, väikeloomade/lindude puhul on see kordades soodsam kui tulirelv. Samuti teeb see väiksema paugu ja ei hirmuta teisi ära ning lõpptulemus on sihikul olevale loomale sama.

Üles

PostitusPostitatud: 20 Veebr, 2019 20:09 
Eemal
Liige

Jahiseadus kehtib jahiulukitele. Rotid, tarakanid jms pole jahiulukid ja nendega tegelemist jahiseadus ei reguleeri. Rebased, jänesed haned on jahiulukid. Varesed rongad on kah jahiseaduses kirjas. Linnas varblasi lastes on kah pahandus varem või hiljem garanteeritud.

Viimati muutis Andrus1973, 20 Veebr, 2019 20:12, muudetud 1 kord kokku.

Üles

PostitusPostitatud: 20 Veebr, 2019 20:11 
Eemal
Uudistaja

Andrus1973 kirjutas:
Dr.Sci kirjutas:
Võid ainult oma aias (jäneseid) plõksida kui elad tiheasustusalas.

Kindlasti ei või sellega jäneseid plõksida. Jänes on jahiuluk ja selle küttimine on seadusega reglementeeritud. Rotte kahjurite hävitamise sildi all vast võib. Enne, kui hanedele kallale lähed tutvu jahiseadusega ja jahieeskirjaga.
Ma küll päris täpselt ei tea aga ma kujutan ette, et suuremat sorti õhuka võiks saada registreeritud analoogselt nendele 1970 eelsetele püssidele. Et vaja on sebida tüübikinnituskood, mis ise enesest ei ole mingi ületamatu protseduur eriti, kui kusagil meie armsas EUs on analoogne asi juba registreeritud.

Sel aastal tehakse mõnes maakonnas saabuvatele hanedele haarang. Kuna nende populatsioon on nii suureks kasvanud, siis tahetakse näha, kas see suudab nad viljapõldudelt eemale peletada. Seega milleks kulutada raha tulirelvale ja moonale, kui sama töö teeb ära õhupüss.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 436 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: