www.militaar.net
http://www.militaar.net/phpBB2/

Õhkrelvad
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=41&t=1563
1. leht 30-st

Autor:  canislupus [ 26 Apr, 2005 19:40 ]
Teema pealkiri:  Õhkrelv (CO)... püstol, revolver

Offtopik

Tekkis soov oma murtava rauaga Gamo logu asemele (mis ka omamoodi värdjalikult täiustatud - teisaldatav kaba ja lasersihik küljes) midagi ilusamat gaasijõul töötavat soetada ca 1700 - 2000 eest.

Nii... kumb jõulisem on - püstol, millel kelk gaasijõul liigub, või revolver? Revolvril peaks ikka trummel ilma gaasita liikuma ja siit ka ökonoomsus/tiba suurem laks. Iseenesest kaubandusvõrgus valik lai.

Autor:  paharet [ 28 Apr, 2005 9:44 ]
Teema pealkiri: 

Mul omal selline balooniga revolver olemas umbes 40 lasku saad normaalselt lasta siis hakkab surve juba nõrgaks jääma.Baloone on relvapoodides ja osades jahinduspoodides müügil hind umbes 15 EEK tk.

Autor:  vanakaru [ 01 Mai, 2005 1:30 ]
Teema pealkiri: 

No aga hakka airsoftiga tegelema, saad ka sellest relvast oma ligmest kõmmutada. Kaua sa seda märklauda ikka kõmmutad

Vaata www.hobby-style.ee

Autor:  canislupus [ 02 Mai, 2005 7:33 ]
Teema pealkiri: 

ei aiteh :D airsoft on nendele, kes tongipüssi east väljas aga tahavad ikka pätti ja võmmi mängida.

Ostsin endale Gamo relvoveri ca 1800 ga. Neetult täpne - siiani kogemus murtavate raudadega. Nüüd olen õnnelik. (höhöhöhöööö)

Autor:  vanakaru [ 02 Mai, 2005 11:35 ]
Teema pealkiri: 

Siin kohas tahaksin sulle vastu vaielda , et airsoft ei ole pelgalt laste mäng. Soovitaksin süveneda airsofti ajaloosse ja ideesse.
Suhtud asjase liiga ühekülgselt. Sellest küljest vaadates on kõik relvad poisikeste mänguasjad.
Päris relvi ei saa ainult sihtotsatrbeliselt kasutada....
Aga olgu, maitse asi.....

Autor:  Panzergrenadier [ 17 Mai, 2005 21:44 ]
Teema pealkiri: 

Ma kaldun nüüd natuke teemast kõrvale, aga kas keegi teab, kust saaks 300- 500 kr eest õhupüssi ja kas see on ka usaldusväärne.
Usaldusväärsuse all mõtlen, et ei lähe näiteks kohe mingi detail katki (nt sihik) või on ebatäpne. :?:

Autor:  kamerade [ 17 Mai, 2005 22:08 ]
Teema pealkiri: 

Kui oled Tallinna inimene,siis Jaama turul ühes putkas on mingi õhupüss umbkaudu kolmesaja krooniga.Kvaliteedi kohta ei oska midagi öelda. :?

Autor:  propatria [ 17 Mai, 2005 22:16 ]
Teema pealkiri: 

PANZERGRANADIER kirjutas:
Ma kaldun nüüd natuke teemast kõrvale, aga kas keegi teab, kust saaks 300- 500 kr eest õhupüssi ja kas see on ka usaldusväärne.
Usaldusväärsuse all mõtlen, et ei lähe näiteks kohe mingi detail katki (nt sihik) või on ebatäpne. :?:


Taolise hinnaklassi kaubal ongi see tavaline häda, et ta tehtud kehvast materjalist ja ka mingit erilist täpsust ära selliselt tootelt loodagi...
Kuigi ka nende seast võib vedamise korral saada päris rahuldava asja omanikuks.

ProPatria

Autor:  kamerade [ 17 Mai, 2005 22:21 ]
Teema pealkiri: 

See õhupüss,millest rääkisin,oli ühes letis laste mängupüstolitega :lol: ,nii et kvaliteeti eriti ei usu.

Autor:  fireman [ 17 Mai, 2005 22:30 ]
Teema pealkiri: 

õhupüssidel on ikka vajalik kuuli algkiirus 300 m/sek.Neil hiinakatel on alla 200-ja.Kui keegi tahab hiinlast ,siis mul on üks mänguasi äraanda.Saata teda küll kuskile ei viitsi.

Autor:  canislupus [ 18 Mai, 2005 9:03 ]
Teema pealkiri: 

Ärge olge nii kindlad hiina toodete halbades omadustes.

Soovitada julgen ainult ALTLAETAVAID, need peavad vastu ja on oluliselt täpsemad. Kui hiinakat ei soovi, siis vaata Diana analoogi - need teevad vist ainsana eestis saadaolevat altlaetavat.

Algkiirusest - Hiinakal sain algkiiruse raamatulehtede ülelugemisel (võrdluseks kasutasin 115 m/s asja) ligikaudu 240 m/s. Selle jõu+optika+magnum haavlite juures saavutad selle, et nopid näiteks varese 60 m. pealt ilusti maha.

Optikast niipalju, et seda ei tule pimesi karbis osta, vaid ikka vaadata vastu valgust - minu omal näiteks rist viltu sees - oma lollus. Optika hinnast - kui ei taha 100 eegust, siis järgmine hinnaklass on 900. ainus eelis on sisuliselt see, et valgusjõud on suurem ja näeb parem välja.

Mul altlaetav hiinakas 500 eest koduekstrast + 100 eegune optika. Kestnud üle aasta tiheda kasutamise juures. (Jahipaunas seda juttu ei usuta).

Autor:  taipohh [ 18 Mai, 2005 9:42 ]
Teema pealkiri: 

mul enda õhukas, hiina oma altlaetav, samuti maksin kunagi 300 eek,ostsin kasutatud veel..... se oli umbes 4-5 aastat tagasi, optika on ka 100 kroonine, peale varese laskmise on sellega mööda metsi ja põlde jookstud ja se on räsida saand ikka omajagu, optikaid on ainult 2 tükki läinud,ütleme ka siis et oma lollusest.....

aga siiamaani võtab 40-50m pealt varese maha....

kütiäris ja jahipaunas aeti ka mulle sellist juttu et ei ole võimalik,et optika ei pea vastu...aga näe peab küll! kui just kababidi vastu maad taguda plaanis pole.

Autor:  Satakas [ 18 Mai, 2005 9:55 ]
Teema pealkiri: 

õhupüssile optikat pannes on peamiseks probleemiks see, et kuna püss laskmisel kõvasti raputab, läheb odaval pikksilmal ka täpsus suht kohe paigast ära.

pealegi olen märganud, et need hiinakatele (ka endal üks altlaetav kolmesajane + sajane pikksilm) kaasapakutavad optikad ei taha pahatihti üldse kuuli jooksuga kokku minna. vot kas olen nüüd mina loll või mis aga kasutan optika sisselaskmiseks seda nippi, et fikseerin püssi kuskile kinni, suunatult märklauale ja teen plaksu (või hajumise arvestamiseks ka paar) ära. seejärel aga keeran püssi liigutamata optika risti augu (või kesktabamispunkti) kohale. järgmine plaks on juba kümnes.

aga! nende hiina püsside-optikatega on alailma see häda, et tekkiv auk ei mahu lihtsalt optika vaatevälja :x optika vaatab august kõrge kaarega üle!!! risti kruvimine ei aita sedavõrd, et kuskil on ka kruvimisel piir... ja...hehe...ainus variant on tagumine jalg lahti lasta, üles tõsta ning soontest kõrgemal kuidagi fikseerida. :? üritasin joota aga raputas lahti.

kas keegi oskab ehk lahendust pakkuda? ja...kui on hea lahendus, siis seda kah, et kus praegu neid sajaseid monokleid müüakse? pikapääle raputas minu omal risti viltu ja nüüd ei saa enam muhvigi sihtida. ise klõpsutan lahtise sihikuga aga mu põnn ei oska sellega midagi peale hakata ja nõuab püssile pikksilma tagasi....mina aga vana kade, ei raatsi hiinlasele eriti kallist asja osta :oops:

PS! muideks, mis nende hiinaste algkiirus olla võib? te siin otsekui kiidaks aga minu oma ei taha 20m pealt õhukesest kilukarbist läbi joosta (tavaliste niidirullikuulidega). samas mäletan, et esimene õhukas - IŽ-28, millele ise kaba tegin ja muuhulgas ka kolvile ja rauale pressnahast tihendid voolisin, lasi veneaegsete kausikujuliste plönnidega 2x pikema maa tagant paksemastki karbist läbi (kusjuures vedru oli tal kah jama)

Autor:  hugo1 [ 18 Mai, 2005 10:07 ]
Teema pealkiri: 

Sõbral oli saksaaegne õhupüss, no see oli küll päris tugeva jõuga.

Autor:  canislupus [ 18 Mai, 2005 13:05 ]
Teema pealkiri: 

Mu oma Vo ca 240 ms.
aga eks see oleneb loosiõnnest ka. Kindlasti on praaki palju.

Tuttav ostis nt 2500 eest murtava IZi ja käib sellega koguaeg garantiiremondis...

Neid 100 eeguseid sihikuid siiamaani koduekstras ja handymannis liikvel. Viimases ka murtava rauaga risu müügil.(seda sitta ei soovita küll kellelegi).

Mis puutub optika reguleerimisse, siis jah... ainuvõimalus on relv kruustangide vahele keerata jne. seda tasuks ka ostmisel vaadata, kas reg. kruvid ikka liiguvad ja et asi ikka läbi paistaks.

1. leht 30-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/