Gaasipihustid. Missugune on kõige efektiivsem?

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5210
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Gaasipihustid. Missugune on kõige efektiivsem?

Postitus Postitas Manurhin »

Mul siiamaani olnud Vipise pipraCS ja Intergas Chemie CS gas 5005 Super Abwehr. Esimest sai natuke ka enda peal katsetatud. Väike suts endast eemale lakke... ja ise 10 sek. hiljem nägupidi külma vee alla... Oi, kui paha oli :). Enesekaitseolukorras pole veel võimalust olnud ühtegi gaasi kasutada. On kellelgi kogemusi, ettepanekuid...?
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
kaevurmati
Liige
Postitusi: 167
Liitunud: 26 Mai, 2008 19:15
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas kaevurmati »

Jaa olen ise ka seda valu tundnud.Täpsemalt sõber lasi seda enda arust naljaga minu nina all.Järgnevalt hõljus see minu kätele ja suhu ja ninna:S
Järsku hakas silm sügelema ja nii sai siis mürk ka silma.Tükk aega pole saanud silmi lahti teha.Tõhus asi ta on:)
Korra saanud oled rohkem ei taha ka.
Eesti Wabariik.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... =pipragaas, sel teemal pikalt vesteldud. Konkreetset vastust pole seal muidugi ja vaevalt tsiviilkäibest midagi väga asjalikku leiabki.
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
okaloka
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 13 Okt, 2006 14:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas okaloka »

Leiab küll tsiviilkäibest asjaliku asja.

Citysec müüb alljärgnevat pihustit 70.- tk. Mitte siis "pilv" vaid "jet" ehk üks ühtlane juga. Töötab efektiivselt, olen hädakaitseks kahjuks ka kasutanud. Toimeaine on nagu ikka capsicumi perekonna pipar. Toimib eriti ärritavalt limaskestadele, aga tekitab punetuse ja kiheluse ka nahal.

Gaas:
Pilt

Tulemus (vt kodanik kes pikali, teine istub hoiab silmi):
Pilt

PS. Kui ise olete gaasipritsmetega kaetud, mis tahes tahtmata võib juhtuda kui hädakaitses gaasi kasutate, siis abiks on piim. Mingil juhul ei tohiks hakata hõõruma kannatada saanud piirkonda - nö puhtaks nühkima. Muidu nühite capsicumi molekulid veelgi sügavamale naha sisse. Kallake piima näkku/kätele või selle puudumisel laske olla voolava vee all.

NB! IGAL juhul ei ole gaasipihusti mingi mänguasi - selle kasutamisel on tõsised tagajärjed ja tuleb püsida RANGELT hädakaitse piirides.
Pauk või paar peab ikka olema - kasvõi selleks et 50 aastat hiljem avada debatt teemal "okupatsioon".
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Basilio »

Jahipaun müüb samaväärset asja, samuti saksa toode. Nimi on "Animal stop". Suur balloon maksab 90 eek, väike vähem. Punane on pipraga, sinine oli vist pisar. Laseb joana. Kahejalgse elaja vastu pole olnud juhust kasutada, kuna olen rahumeelne pereisa ja baarides seiklusi otsimas ei käi. Neljajalgseid peletab küll, see on proovitud. Juga on kontsentreeritud, lendab kaugele ja saab täpselt lasta. Koera puhul on see hädavajalik. "Lehviku" puhul on peni sul enne kõris kinni, kui gaas temani jõuab ja mõjuma hakkab. Aga sellest teemast on rohkem juttu http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?t=13784
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Basilio »

Võtan eelnenud sõnad tagasi! Käisin eile oma koeraga linna servas metsavaheteel jalutamas ja osalesin vastu tahtmist intsidendis, kus jõudsin meid ründavale koerale lasta hulga "Animal Stopi" kõigisse kehaavaustesse, ilma mingi tagajärjeta. Lõpetuseks hammustati mul balloon käes puruks.
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist