Enesekaitserelva valik

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
Aumees
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Dets, 2005 10:25
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Aumees »

Mehed, mis te nääklete :D
Sa kommionu võta otseühendus mõne laskurite klubiga.
Seal saad erinevaid relvi näha, proovida ja ka infot nende kohta jne.
-Minu au on truudus-
Kasutaja avatar
KOMMIONU
Uudistaja
Postitusi: 17
Liitunud: 05 Aug, 2007 23:36
Kontakt:

Postitus Postitas KOMMIONU »

Aumees kirjutas:Mehed, mis te nääklete :D
Sa kommionu võta otseühendus mõne laskurite klubiga.
Seal saad erinevaid relvi näha, proovida ja ka infot nende kohta jne.
Lähiajal plaaningi laskuritega ühendust võtta ja oma teise relva (walther P22) soetada just spordiks.... 8)

http://www.impactguns.com/store/product2296.html

Kas keegi oskaks soovitada, et kuskohast saaks õppida relvaeksamil küsitavaid meditsiiniküsimusi??? Kas on äkki kellegil relvaeksami näidisteste???
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Relvaeksami meditsiiniküsimused on kogu eksami kõige väiksem mure.
Loe läbi üllitise "vajan relva!" laskevigastuste esmaabi käsitlev peatükk ja ongi eksamiks vajalikud teadmised koos. Ning mõtle seejuures loogiliselt - pole ju mõtet hakata läbilastud jalga lahastama, kui võib kiirabi kutsuda....

Tallinnas saab PM laenata näiteks seal Pirni tn lasketiirus. Seal on ka mõnus instruktor, kes sulle asja ära seletab.
Hitcher
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 25 Mai, 2007 2:34
Kontakt:

Postitus Postitas Hitcher »

Soovitus: osta mingi suvaline tuntud tootja (Glock, CZ, SIG jne) 9x19 mis n.ö. tunde järgi sobib, ja paari tuhande eest selle KORRALIK (täismetallist, tagasilöögiga) airsoft v. 4,5mm koopia, millega odavalt ning kasvõi lasnamäe korteris harjutada saab.
bambino
Liige
Postitusi: 215
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas bambino »

Hehee, see on küll parim soovitus, mis kuulnud olen. Et püstol osta suvaline aga koopia olgu korralik. Paari tuhande eest saad tuhat padrunit, millega harjutamine kaalub üles igasuguse ilma tagasilöögita või siis selle hädise kompenseerimisega relvadega plõksimise.
Hitcher
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 25 Mai, 2007 2:34
Kontakt:

Postitus Postitas Hitcher »

Padrunite hind on üks asi, harjutamise aeg ja koht teine, nn mängupüssiga võib teha asju, mis pärisrelva 22LR variandiga oleks keelatud või täielik hullumeelsus. "Korralik" koopia tähendas seda, et samas mõõdus ja kaaluga ning kannatab kukkumist (relva käestvõtmist harjutades jne), kelgu tagasilöök oli samaks otstarbeks st et retentionist lastes oleks vaja kelgu riietesse takerdumist vältida või saaks seda nn kakluse käigus blokeerida. Pärisrelva see muidugi ei asenda, kui IMO mõistlikum kui harjutamiseks veel eraldi 22 osta.
Hando
Uudistaja
Postitusi: 10
Liitunud: 17 Veebr, 2008 18:52
Kontakt:

Mis relva osta?

Postitus Postitas Hando »

Praegu on mul enesekaitseks revolver Taurus 38 Spl. titaanist, lühikese toruga ja sisseehitatud kukega. Taurus pole muidugi kõige vastupidavam, kuid ega sellega eriti täpsust lasta polnudki mõttes, vaid rohkem, et oleks enam-vähem kaliibriga (võtaks ikka tabades maha) ja hea ja kerge kaasas kanda. Sisseehitatud kukega sai võetud, kuna kiiresti välja tõmmates ei saaks kukk kuhugi hõlma taha kinni jääda. Sellega saaks ka naine hädajuhul lastud. See selleks, lihtsalt põhjendasin oma valikut. Nüüd siis küsimus targematele. Sellega eriti märki ei lase, oleks vaja 9 mm püstolit. Midagi, kuhu salve mahuks võimalikult palju padruneid ja oleks täpne, mugav ja töökindel. Olen aru saanud, et relvapoed toovad ka tellimise peale sisse, siis olen paar välja valinud. Esimeseks valikuks oleks vist SigSauer P226 X-Five. http://www.sigsauer.com/Products/ShowCa ... oductid=88
Vot ei saagi aru, nagu oleks peale trükitud P228 S. Päästik peaks käima hästi kergelt. Kas äkki keegi teab kiita-laita seda relva? Või teab mingit muud SigSauerit soovitada?
Teiseks valikuks oleks muidugi igal pool kiidetud Glock G17 või G34

Just küsimused tekkisid sellest, et üritasin igalt poolt foorumitest lugeda häid sõnu SigSaueri kohta, kuid leidsin ainult Glocki. :lol:

PS! Mis arvate sellest? Kas Eestis muidu müüakse moona (paar korda olen nagu poes vaadanud aga pole näinud)
http://www.smith-wesson.com/webapp/wcs/ ... sFirearm=Y
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

osta mu astra A-100, 9x19mm, salve 17 matsu, sig-saueri koopia. tugevdatud raud, mis kannatab püstolkuulipilduja moona. muidu ei müüks , aga peaks tulirelvi vähendama. tegu arvel relvaga ja sõbrahind 4500.-
Hando
Uudistaja
Postitusi: 10
Liitunud: 17 Veebr, 2008 18:52
Kontakt:

Postitus Postitas Hando »

Vaatasin, standardis on vist 15 padrunit salves? Ma vist ikka ostan midagi uut- ei usu, et hakkan seda lähema aja jooksul välja vahetama ja kuidagi kindlam tunne- kui p.. läheb, siis ikka ise süüdi ja ise valesti hooldanud. :wink:
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

mul ongi militaarvarjant ja 17 laksu salves
Hando
Uudistaja
Postitusi: 10
Liitunud: 17 Veebr, 2008 18:52
Kontakt:

Postitus Postitas Hando »

Jah, kahjuks ma ei ole enam KL-is, vist ei saa militaarrelvi omada. :cry: Postituse mõte oli mul mitte osta kellegi relv vaid rohkem nagu uurida parimate tootjate plusse ja miinuseid. Olen aru saanud, et SigSauer on tundlikum puhastamisele kui Glock kuid mugavam. Arvan, et mitte SigSauerit ei pea nii palju hooldama, kui Glocki just mitte hooldama. Kuid mis võiks veel olla? Mõte on just jah osta mingi pirakas raske 9mm hea püstol. Teoreetiliselt, et mida suurem ja raskem, seda väiksem tagasilöök ja sellest ka täpsus. Hajuvus peaks olema SigSaueritel üks paremaid (kuidagi olen nii aru saanud). Kaasas ei kannaks, selleks teine relv, nii, et mida suurem, seda parem ja 9 mm on ka selline enam- vähem, nii et see suurus võiks olla rohkem padrunite jaoks. Muidugi saab suuremaid salvi osta, kuid see selleks. Kuna see relv oleks (ma loodan) nii ühekordseks investeeringuks siis raha ka väga ei ole. Peaasi, et siis oleks kvaliteetne ja täpne, et oleks siis harjutades arenguruumi ja kui ühe relva ikka korralikult käppa saan, siis selle peale jäängi. Mitte et ma päris algaja oleks. Loodetavasti väga lolli juttu ei ajanud! :D
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tonu adrik »

Esmalt, härrased, igasugune militaarrelvade jaburdus, nn. "politseiameti nimekiri" on tühistatud juba aastast 1997-1998, nii et tänapäeval võib osta midaiganes mis on poolautomaatne ja kaliibriga midagi muud kui .50 BMG.

Aga oma Sig valikuga Sa kindlasit puusse ei pane. Mu sõbral on täpselt samane püstol, ja töötab nagu vana mees. Väga hea nt. practicali laskmiseks, samuti kui vaja 25 meetri pealt "täppi toksida". Hooldust ta kah liiga palju ei vaja, toimib no problem vähemalt 2000 lasku järjest. Siis võiks ju veidi puhastada. Tehtud on ta 100% roostevabast terasest, et vastupidavusega ei ole ka probleeme. Ainuke "kulu" millega pead iga SigSaueri püstoli puhul arvestama on, et iga 5000 lasu järel tuleb vahetada taandurvedru. Aga see on suht. mõttetu summa ja ei tohiks küll miskil määral mõjutada Su otsust.
Ma ise olen küll olnud alatine Glock pooldaja, ja Glock teeb ka edaspidi mu südame soojaks 8) aga Sinu valitud Sig on väga hea valik. Aastakümneteks.
Kasutaja avatar
rakk
Liige
Postitusi: 67
Liitunud: 19 Veebr, 2008 12:50
Kontakt:

Postitus Postitas rakk »

Tere!

SigSauer P226 X-Five on super ( minu arvamus) kuid kahjuks hinnavhemikus 40 000.- kuni 50 000.- eeki. Kui tugevalt laskmisega ei tegele siis pole mõtet sellist relva omada, kui just rahapuu kuskil ei kasva.
Soovitan, et mine käi Sikupilli kaubaduskeskuses Jahipaunas, seal on SigSauerid müügil , saad katsuda ka teisi Sig-e ning hinnad jäävad sinna 18 000.- eegu juurde. Ülemistekeskuses Deerhunteris on HK-d.

Ise vaatan Sig P229R suunas.

Jõudu ja meelekindlust valimisel. :D

http://www.jahipaun.ee/index.php?lang=est&main_id=59
http://www.deerhunter.ee/idx.html
http://www.sigsauer.com/Products/ShowCa ... tegoryid=1
http://www.sigsauer.de/index.php?id=sport&lang=en
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tonu adrik »

rakk kirjutas:Tere!

SigSauer P226 X-Five on super ( minu arvamus) kuid kahjuks hinnavhemikus 40 000.- kuni 50 000.- eeki.
Oot,

see on nüüd küll miski BS, kui just Eesti relvakaupmehed täiesti lolliks pole läinud.

Ma ise olen küll juba nii vana/laisk, et ei viitsi antud väite paikapidavust kontrollida, kuid kui see peaks tõeks osutuma, anna mulle palun privas teada. Otsin Sulle Euroopa Liidust POOLE NIMETATUD HINNAGA samase püstoli Eestisse kohale. Uuena.
Kuigi Jahipaunas oli veel hiljuti müügil komplekt mida nimetati Champions Package. See sisladas 226 X-5, 5 salve, kabuurid-vööd-salvehoidjad, koti ja isegi Sig mütsikese. Hinnaks MAX 25K.

Tea mis müüja otsa sa oma 50K hinnaga oled sattunud ?
Viimati muutis tonu adrik, 20 Veebr, 2008 12:10, muudetud 4 korda kokku.
Kasutaja avatar
rakk
Liige
Postitusi: 67
Liitunud: 19 Veebr, 2008 12:50
Kontakt:

Postitus Postitas rakk »

Deerhunteris oli X-Five 49 000.- eeki ja Jahipaunas, kui ei eksi siis miskise
38 000 - 40 000.- eegi tuuris, paarituhandega võin eksida. 22 K juurde jäi
P226 SL .
See oli 2007 novembris, vaevalt, et midagi eriliselt muutunud oleks.
Kui siis minu mälu ainult :roll:


Selline X-Five siis
http://www.sigsauer.com/Products/ShowCa ... oductid=88
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist