Enesekaitserelva valik

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36618
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Enesekaitseks koju püss

Postitus Postitas Kriku »

On sul aega pikemalt kirjutada, mida katsetasid ja mis nende head ja vead olid...?
ahtik
Liige
Postitusi: 37
Liitunud: 01 Sept, 2012 10:36
Kontakt:

Re: Enesekaitseks koju püss

Postitus Postitas ahtik »

sa 22LR püssi peale pole mõelnud? moon odav, relv odav. mõni CZ 452 seeriast näiteks.......
ma arvan, et pahalasel ja marutõbisel loomal pole vahet, kui jäme auk tal kehas on ja kui ei , siis ei avita jämedam moon kah.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Enesekaitseks koju püss

Postitus Postitas jackpuuk »

Medusa kirjutas:Hillarti postitus oli üle pika aja üks asisemaid lugemisi, dramaatiline ja traumaatiline.
Tõeline pärl. Aga tõsisemalt, see teema ei ole ainult Eestis üleval, kuid ideaalset vastust on raske anda, haavlipüssiga on toas kergem toimetada, haavel jääb seinas ka paremini pidama kuuliga võrreldes, kuid õuetingimustes võib vintrelv parem olla. Tehniliselt raske küsimus, kuid tegelikult peab silmas pidama, et mistahes relv on parem kui mitte midagi ja kõige tähtsam on nii osata kasutada enda käes olevaid vahendeid (kasvõi tomahook uksepiidas) kui olla selleks vaimselt valmis (et kui olukord nõuab, siis ei hakka kõhklema, vaid teeb seda mida vaja ohuolukorra lõpetamiseks ja õigusvastase ründe peatamiseks, ei midagi rohkemat).
Ühe jänki mure
Ma parem ei hakka siia kribama mitmesaja protsendiliselt ma Hillartiga nõus olen. Aplaus kamraadile!
Kodu kaitsmiseks on üks ütlemada hää riistapuu (mis on aga seaduseandjate poolt massimõrva abivahendiks loetud), see on va hää haavlipüssa kärbik.
Nali naljaks (ehkki ma seda päris naljana siia ei toksi), metsatallu pump ja sellega natu harjutamist. Igatahes etem (eriti inimesele, kes igapäevaselt tapmisega ei tegele) kui vintraudsed pikad püssid, igatsugu "automaadid", "ühekäerelvad" ja sileraudsed jahirelvad.
sitt päev, kellele kurdad
Larry
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 31 Dets, 2005 16:39
Kontakt:

Re: Enesekaitseks koju püss

Postitus Postitas Larry »

Sa Kriku pead sügavale enda sisse vaatama ja endalt küsima, et mida sa relvaga teha tahad, mis otstarbeks sul teda vaja on. Kuidas selle tulevikus vbla jahimeheks hakkamisega jääb? Aga näiteks taktikalise laskmisega tulevikus? Kas naispere on ka asjasse pühendatud või oled sa ise ainuke relva kasutaja? Siin on juba päris palju head nõu sulle antud, kuigi su erinevad ja mitte päris kindlad soovid raskendavad nõu andmist. Maakoju oleks pump väga hea valik. Kui sa seda tulevikus jahimeheks hakkamist tõsiselt mõtlesid, siis ilmselt täiskaliibrilisest vintrelvast ümber ei pääse, sest millegi lahjemaga suurulukit üldiselt maha ei võta. Väiksemate loomade, näiteks hoovis luusivate rebaste ja kährikute vastu on pump enam kui piisav, sama lugu kahejalgsete kaabakatega. Ühes teises teemas, millele sa ka kenasti viitasid otsis ksf! ASuur omale relva taktikalise laskmise ja tulevikus vbla jahipidamise jaoks. Analoogselt sinuga on otsustavaks mõjutajaks see "võib- olla tulevikus jahipidamine", mis eeldab tõsisemas kaliibris vintrelva. Võid muidugi ksf Poisi kombel mitu relva osta, sest iga erineva olukorra jaoks on oma "parim tööriist", aga just selle pihta oligi sihitud ksf! hillart´i õpetlik lühijutt (suurepärane jutuke! Krt peaks vist looma militaaromaloomingu alamfoorumi - üks kirjutab paeluvat Tom Clancy stiilis põnevusromaani, teine muhedaid lühijutte, kolmas joonistab koomikseid, neljas Mad Max´i stiilis tuleviku militaartehnikat, viies...). Niiet kas üks ja võimalikult universaalne või "iga töö jaoks oma tööriist", valik on sinu. Kui see valik on tehtud, siis edasine sõltub juba vaid sellest, kuidas kätte passib, kuidas tiirus tundus ja muidugi sinu finantsvõimalustest.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36618
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Enesekaitseks koju püss

Postitus Postitas Kriku »

Jaht on siiski tulevikumuusika ja võib olla vaid terake kaalukausil karabiini kasuks. Põhiküsimus on ikkagi enesekaitse. See on kindel soov.

Pumpade kohta: mida arvatakse Remington 7600-st, mida ülalpool korra mainisin? On kellelgi kogemusi?
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5210
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Enesekaitseks koju püss

Postitus Postitas Manurhin »

Larry kirjutas:Kui sa seda tulevikus jahimeheks hakkamist tõsiselt mõtlesid, siis ilmselt täiskaliibrilisest vintrelvast ümber ei pääse, sest millegi lahjemaga suurulukit üldiselt maha ei võta.
.12 ja .16 cal. sileraudsega võtab väga edukalt vajadusel kasvõi karu maha. Kes ei usu, küsigu mõne vanema jahimehe käest. Tõsi küll, mitte Jeebu aknast ja 300m kauguselt. Sellise relvaga pead ise ka ikka natuke hiilida, varitseda ja lasta oskama.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
kahro
Liige
Postitusi: 47
Liitunud: 28 Juul, 2007 9:39
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Enesekaitseks koju püss

Postitus Postitas kahro »

Karistusseadustik

§ 117. Surma põhjustamine ettevaatamatusest

(1) Teise inimese surma põhjustamise eest ettevaatamatusest –
karistatakse kuni kolmeaastase vangistusega.
Alles siis kui teise inimese kogematta surmad tulevad tagajärjed, ühe inimese surmad ei juhtu midagi :lol: :lol: :lol:
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Re: Enesekaitseks koju püss

Postitus Postitas viiking »

Soovitan soojalt sileraudset, kaliiber 12, kasuta alul moonas soola, siis haavleid, seejärel juba jämedamaid terasid ning ära jäta kasutamata ka kuule, näiteks soovitan testida Blondo kuule...
Mida veel...pole oluline kui uhke ja kallis ning ma ei tea mis veel see relv on...ok, ei vaidle sel teemal kas pump v poolautomaat v lihtlabane kaheraudne...kukkedega :wink: , selle mõtled ise välja 8)

On siin ka muidugi teatud vihjeid selle kõige kohta juba päris palju niiet varsti peaks sul asi olemas olema...Milline, see aga jäta oma teada 8) :wink:

Edu harjutamisel ja loodame et tappa otseselt vaja pole...kui siis marutõbiseid 8) :lol:
kahro
Liige
Postitusi: 47
Liitunud: 28 Juul, 2007 9:39
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Enesekaitseks koju püss

Postitus Postitas kahro »

Saadaval on ka kummikuule,ei mäleta küll kuskohas ma neid nägin. Ise kaalusin tõsiselt nende ostu.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Enesekaitseks koju püss

Postitus Postitas Madis22 »

kasuta alul moonas soola, siis haavleid, seejärel juba jämedamaid terasid ...
Selles soovituses on miskit väära. Ei oskagi täpselt öelda, mis ja ehk ei lähe see ka otse ühegi seaduse ehk moraalse tõekspidamisega vastuollu, kuid samas on mind juba viisteist aastat õpetatud, et relvast ei tohi enne inimese suunas pauku teha, kui pole õigustatud tema tapmine. Igasugused soolad, peened haavlid ja kummikuulid ahvatlevad tulistama varem ja tekitavad ohuolukorras vajaduse sihtida ja tulistada korduvalt, kui tegelikult piisaks ühest korralikust kuulist.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Zuslik
Liige
Postitusi: 519
Liitunud: 14 Mär, 2008 23:34
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Enesekaitseks koju püss

Postitus Postitas Zuslik »

Tuleb meelde üks juhus kus peremees mõtles , et ei taha varganägu tappa ja annab kah soola maitsta aga sai ise süüdistuse raskete kehavigastuste ettekavatsetud tekitamises . Põimõte oli vist see , et ta valmistus selleks spetsiaalselt ette eriti piinaval viisil vms. Oleks ,andnud kuuli oleks olnud päti vaatevinklist jokk :shock: Otsisin küll aga viidet kahjuks enam ei leia oli see ikka päris aastaid tagasi.
Tahad joosta õpi kõigepealt käima !
Tony
Liige
Postitusi: 114
Liitunud: 08 Juul, 2005 7:34
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Enesekaitseks koju püss

Postitus Postitas Tony »

Pump ,kal. 12, on parim valik püss maamajja. Tegelikult ise valiks püstoli, aga siin oli juttu just püssist.
Kes jahjimehejuttu tahab ajada,siis selle jaoks on jäägrifoorum vms.,jahiteemaline. Ei saa aru inimestest,keda häirivad aeda eksinud metsloomad (?) - miks peab püssi järele haarama. Kui kindlad marutõve tunnused,saan veel aru. Minu aias käib ka rebane - las käib,püüab hiiri,tore vaadata pealegi. Panen ka süüa talle...aga ok,inimesei tõesti seinast seina.
Proovi püssi tiirus,mitte looma peal, sest elada armastame kõik. Ja kui enesekaitseks,siis hoia see käeparast,et kuritahtlikku tegelast vastu võtta. Jutt metslooma ohtlikusest inimesele on täielik jama ja n.ö. enesekaitseks maha lastud karud on praktikas head ettekäänded...
Rahuaega hoiab relv
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Re: Enesekaitseks koju püss

Postitus Postitas USP »

Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5210
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Enesekaitseks koju püss

Postitus Postitas Manurhin »

USP kirjutas:Ehk hoopis midagi sellist: http://www.thefirearmblog.com/blog/2009 ... rbine-kit/
Vahva riist küll, kuid paraku lihtne külajoodikust pätt ei pruugi aru saada, et see tulirelv on. Vähemalt mitte enne kui talle sellega auk sisse tehakse.

Mis aga puutub diskussiooni teemal püstol vs. püss, siis võin natuke omadest kogemustest rääkida. Omal ajal sai 5 aastat ühte Tartu-lähedast ettevõtet turvatud. Firma täpsemat nime ei hakka siin mainima, olgu vaid öeldud, et tegemist oli A-kategooria suurõnnetusriskiga ettevõttega. Alguses oli relvaks МЦ 21-12. Selline poolautomaat-sileraudne siis:
Pilt
cal.12, 4 pauku salves, viienda võis veel rauda panna. Hiljem juba püstol. Selle püssijuraka vaieldamatu eelis oli tema suurus. Samas oli see ka tema puudus. Uhke oli mööda territooriumi ringi patrullida küll, selline "suurestükk" õlal, samas, näiteks murutraktoriga muru niitmise või lume lükkamise ajal (rääkimata trimmerdamisest) oli sellise pika kolaka kaasas kandmine võimatu ja tuli loota vaid valvekoertele ja pipragaasiballoonile. Püstoli vaieldamatu eelis oli aga see, et seda sai mistahes tööd tehes kaenla all kabuuris kaasas kanda. Samas, väike relv ei paista välja ega mõju kahtlasele kontingendile juba paljalt oma olemasoluga. Püssiga aga sai korduvalt nalja rohkem kui rubla eest :lol: . Üks juhus. Õhtune aeg, väljas juba pime, perimeetri tuled põlevad. Korraga panevad koerad lõugama. Mina vaatan aknast, kaks tüüpi tulevad. Algul mõtlesin, et oma töötajad. Et unustasid ehk midagi riietusruumi kappi või kes teab. Siis vaatan, et täiesti võõrad näod, kõnnivad parklast läbi ja edasi mööda teed, mis õigupoolest kuhugi ei vii (vaid ümber territooriumi) ja millel ka vastav võõraste läbikäiku keelav silt ees. Võtsin siis püssi, läksin trepi peale ja käratasin, et kuhu minek? Vastuseks tuli pehmel keelel, et eee... kustkaudu siit Tartusse saab? Mina siis vastu, et siitkaudu saate Tartusse kiirabiautoga. Keerake nüüd ots kenasti ringi, minge suure tee peale tagasi, sealt keerake paremale, siis nii kilomeetrikest 15 astumist ja oletegi kohal. Padrun jäigi rauda tõmbamata, mingeid vastuväiteid mulle ei esitatud, tüübid liikusid vägagi reipal sammul juhatatud suunas. Hea, kui saab vahel eksinud teekäijaid aidata :) . Teine juhus. Kena varakevadine aeg. Lumi juba sulamas. Territooriumi kõrval, aia taga on pumbamaja. Seal ees väike asfaltplats ka. Kuigi "telliskivi" märk ja ainult omaniku loal sissesõitu lubav silt ees, käis seal ikka aeg-ajalt autosid. Mõni keeras niisama ringi ja sõitis kohe minema, mõni jäi veidi pikemaks seisma (eriti öösel) ja küllap vist juht katsetas amorte-vedrusid (nii mõnelgi korral oli rütmiline vedrude nagin kuulda, mis aga võimsa käsiprožektori valgusvihu peale ruttu lõppes ja masin kummide vilinal kadus). Mina juhtusin just parasjagu, püss seljas, väljas olema ja mõnusat märtsilõpupäikest nautima. Aga selline liiklusmärgi nahaalne ignoreerimine ajas ikka natuke südame täis. Juhtub veel mõni ülemus ka tulema, anna siis aru, et mis need võõrad seal sul teevad. Kuna otseselt terroristidega ei paistnud tegemist olevat, siis väravast välja ma minema ei hakanud, vaid lihtsalt kohendasin püssi paremini õlale ja jalutasin vaikselt selle platsikese suunas, kuigi traataed oli vahel. Mis seal autos toimus, ma ei tea, aga minu lähenemist üllataval kombel esialgu ei märgatud. Võtsin siis juba püssi õlalt kätte. Koertele hakkas ka asi kahtlane tunduma, läksid aia äärde ja hakkasid haukuma. Siis mind lõpuks märgati. Autole löödi hääled sisse ja... sõideti müraki! sulalume hange kinni. Mina kõnnin ikka lähemale, relv käes, tige nägu ees, autost hüppab paar inimest välja ja hakkavad seda lumehangest välja lükkama. Mootor üürgab meeletult, tüübid lükkavad elu eest, auto liigub järsku meetri tagasi, mõlemad lükkajad käivad näoli porise lume sisse. Ikka veel ei pääse liikuma. Veel meeleheitlik lükkamine, jälle käivad mehed kõhuli kevadise vesise lume sisse. Siis pääses auto lõpuks liikvele, lükkajad kargasid kiiresti sisse ja masin kadus välgukiirusel. Küllap vähemalt aru said, et seal nad tegelikult poleks tohtinud olla. Mind aga ajab see aastatetagune lugu siiamaani muigama. No ja juhtus muidugi veel korduvalt, et mingi seltskond sõitis parklasse (mis oli tupik) ja jäid sinna vahtima. Ja jällegi, kui ma püssiga nurga tagant välja ilmusin, leidsid millegipärast eranditult kõik, et nüüd võiks minema hakata. Keegi ei soovinud minuga suhelda. Ma ei saanudki teada, miks. Ma pole ju tegelikult nii paha inimene ka... :mrgreen:
Viimati muutis Manurhin, 11 Mär, 2013 1:31, muudetud 1 kord kokku.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
rbl
Liige
Postitusi: 1466
Liitunud: 29 Nov, 2011 23:10

Re: Enesekaitseks koju püss

Postitus Postitas rbl »

Esmalt ikka vähemalt 20 tollise rauaga Mossberg 590 või Remington 870, las see Glock 17/21 jääda esialgu tagavararelvaks seni kuni pump end juba täielikult ammendanud on.
Kissinger - "Military Men Are Just Dumb, Stupid Animals To Be Used As Pawns In Foreign Policy"
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist