Enesekaitserelva valik

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Osa meeskodanikke on kindlal seisukohal, et relv peab olema justkui tilli pikendus, seejuures ikka võimalikult pikk ja jäme...
Neid ma ümber ei suuda veenda.
Pakun neile välja ühe ilmselt odavama ja mõistlikuma lahenduse: muretseda raketipüstol, mis ei peaks relvaseaduse alla kuuluma.
Sellest annab tulistada väga erineva laskemoonaga - alates spetsiaalsetest nn kummikuulidest, lõpetades omalaetud laskemoonaga, kus täidiseks pisemad kingsepanaelad. :lol:

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Täiendus eelnevale

Postitus Postitas hillart »

Ja augu teeb - OI-OI, kui suure!
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

kodu ja koduste kaitseks pidi üks väärt relv olema 16 kaliibrine pumppüss ... mida vanem ja logum seda parem, ka veidi roostet ei teeks paha ... idee selline et pärast hea vabandada: "napilt sain oma vana jahiloksu nagist kätte ja hea et mul üldse meelde tuli kus padrunid seised. mis ma teha sain, et esimesena just põdrakuul näppu juhtus" ... teeb ilusa suure augu ja läbi tunginud haavlitega ei lõhu nii väga oma elamist ka ära ...
tuuker
Liige
Postitusi: 37
Liitunud: 13 Veebr, 2005 17:28
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Küsimus CZ 52 kohta

Postitus Postitas tuuker »

Ehk omab keegi foorumikülastajatest kokkupuuteid antud relvaga, huvitavad arvamused töökindluse osas. On mingi plaanialge see endale soetada, eesmärgiks enda ja pere kaitse. Tiirus proovilaskmistel on see osutunud väga täpseks, minu suurde pihku sobib ideaalselt ja lasta on temaga mugav ning üldiselt seda relva kiidetakse, samas netis tuhnides olen leidnud arvamusi, kus nõrga kohana nimetatakse lööknõela ehitust: pidi väga tundlik olema igasugu põrutuste osas. Tänan ette!
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Olen praktikas kokku puutunud ligemale kümnekonna nimetatud püstoliga.
Vaatamata sellele, et nad enamuses olid meile sattunud juba kasutatuna, ei esinenud mingeid massilisi lööknõelte murdumisi.
Ka muidu on relv töökindel ja vastupidav - konstrueeritud ikkagi armeerelvaks.

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
retti
Liige
Postitusi: 1268
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Postitus Postitas retti »

Olen jube enne siin "reklaaminud",et kui tahad head ja odavat seatapurelva, - on see parim valik
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

relv

Postitus Postitas hillart »

Mees, sul ei saa kunagi nii palju raha olema, et suudaksid sellest relvast sellist, lööknõela murdumist põhjustavat, marutuld anda! EV keskmise palgaga relvaomanik jääbki relva eelpoolnimetatud riket ootama. Nii, et ära vaeva oma väikest pead! Relv on hea ja läbiproovitult töökindel.
Muidugi, anna andeks, kui sa kogemata just EV kõrgema keskklassi, või, jumal hoidku, meie nn. eliidi esindaja ei ole! Siis see relv sulle tõesti ei kõlba, ja ega siis ka selle laskeomadused ju sulle eriti tähtsad ei peaksid olema - peamine, et hästi kallis ja efektne.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
tuuker
Liige
Postitusi: 37
Liitunud: 13 Veebr, 2005 17:28
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: relv

Postitus Postitas tuuker »

hillart kirjutas:Mees, sul ei saa kunagi nii palju raha olema, et suudaksid sellest relvast sellist, lööknõela murdumist põhjustavat, marutuld anda! EV keskmise palgaga relvaomanik jääbki relva eelpoolnimetatud riket ootama. Nii, et ära vaeva oma väikest pead! Relv on hea ja läbiproovitult töökindel.
Muidugi, anna andeks, kui sa kogemata just EV kõrgema keskklassi, või, jumal hoidku, meie nn. eliidi esindaja ei ole! Siis see relv sulle tõesti ei kõlba, ja ega siis ka selle laskeomadused ju sulle eriti tähtsad ei peaksid olema - peamine, et hästi kallis ja efektne.
Rahu, omateada ei kuulu ma miskisse "eliiti" :) Esimeses postis oma arust ütlesin, et nimetatud relv on kogutud info ja proovimise järel mulle positiivse mulje jätnud. Netist leitud jutt lööknõela kohta oli üllatuseks endalegi, mõtlesin siit foorumist mõne praktiku arvamust uurida.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Kui otsid enesekaitserelva, millega peaks ka naisterahvas hakkama saama, siis osta 38.SPECIAL revolver. Teeb hirmsa paugu, välimus on muljetavaldav, käsitlemine ülilihtne. Täpsus enesekaitseks piisav.
Milleks kallid ja keerulised püstolid? Revolvriga ainult tõmba päästikut.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
priiit
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 21 Mär, 2005 10:55
Kontakt:

pump

Postitus Postitas priiit »

kas eestis on lubatud ka pumppüssid? Tahaks teada!!
TT33
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 12 Dets, 2004 13:03
Kontakt:

Re: pump

Postitus Postitas TT33 »

Loomulikult on Eestis pumppüssid lubatud ning ka kasutusel - näiteks jahinduses....
kuigi neid väga ei kiideta Miks peaks olema keelatud? :lol:
Viimati muutis TT33, 23 Mär, 2005 16:47, muudetud 1 kord kokku.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Kas äkki jahinduses ei pidanud pumppüssi salve mahtu vähendama?
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Postitus Postitas sammal.habe »

eestis on pumppüssid kasutusel peamiselt politseistruktuurides ja eraisikutel kodukaitseks. jahil ei ole erilist kasutamist leidnud, kuigi mõnel on - peaasjalikult pardijahiks....
salve mahtu peab vähendama 3 padruni peale iselaadivatel jahipüssidel. käega ümberlaetavatel mitte.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Pump on vist kodu kaitseks tõesti parim, kuigi mul läheks ta vist enne rooste, kui kasutamist leiaks :) Praeguseks manalamees Arvi Tinits (kirjanikunimega Arvi Kork) on kirjeldanud meeleolukalt oma politseinikukarjääri Kanadas, kus hullu püstolipaugutaja taltsutamiseks tuli pumbast paar pauku teha ja üsna pikaks veninud tinaubade vahetamine lõppes kut noaga lõigatult 8)
Kasutaja avatar
nats861
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 23 Mär, 2005 19:50
Asukoht: Pärnu/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas nats861 »

püstol wiking on väga täpne ja töökindel. Paljud mu tuttavad soetsid selle püstoli pool aastat tagasi ning siiamaani ei ole ma selle kohta ühtegi paha sõna kuulnud. Olen ka ise seda lasknud ja tulemus oli hiilgav. Soovitan seda soojalt. See on oma hinnaklassi parim valik!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist