Enesekaitserelva valik

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Püstol vs Revolver

Postitus Postitas mx77 »

Veiko kirjutas:Tänan. Kas seda saab (mõningatel) revolvritel valida, kuidas vinnastada, kas käsitsi või päästikuga või saab ühel relval kasutada ainult üht neist variantidest?
Toodetakse mõlemaid. Kui soovid relva rohkem enesekaitseks ja riiete all kandmiseks soovitaks ainult kahetoimelist kuna revolvri kukk on tavaliselt rohkem õieli kui püstolitel ja kabuurist tõmmates kipub voodrisse takerduma.

Kui aga rohkem tiirus laskmiseks, siis võid ka klassikalise metsiku-lääne stiilis single shot tuki hankida.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Püstol vs Revolver

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kui on kiiresti tegutseda vaja, siis pole minuarust erilist varianti peale mahavinnastatava püstoli (nt USP on selline).
Paraku on nagu mulje jäänud, et USP kandmine mahavinnastatuna pole eriti legaalne, vähemalt igasugu lektorid on armastanud rõhutada, et "kuul rauas" käia pole lubatud? :dont_know:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Püstol vs Revolver

Postitus Postitas alban »

Kapten Trumm kirjutas:Paraku on nagu mulje jäänud, et USP kandmine mahavinnastatuna pole eriti legaalne, vähemalt igasugu lektorid on armastanud rõhutada, et "kuul rauas" käia pole lubatud? :dont_know:
Relvaseaduse § 50 lg 2:

(2) Relva ja laskemoona tuleb kanda avalikus kohas varjatult ning viisil, mis välistab nende kadumise või sattumise teise isiku valdusse, samuti juhusliku kahju tekitamise. Kantava tulirelva, välja arvatud revolvri padrunipesas ei tohi olla padrunit.
[RT I 2007, 7, 38 - jõust. 27.04.2007]
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Püstol vs Revolver

Postitus Postitas Manurhin »

Chuck Norris teadupärast suudab ka üheraudsest jahipüssist valangutega lasta. Tavainimestel aga soovitan youtube'i või googlesse trükkida otsingusõnaks Bump Fire :twisted: .
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Püstol vs Revolver

Postitus Postitas EOD »

Kahe kiire järjestikuse lasu saladus:
1. Vaja on Colti ühetoimelist revolvrit või mõnd selle klooni, mil trumli pööramine on seotud ainult kukega, mitte päästikuga.
2. Kabuurist relva haarates vinnastatakse pöidlaga kukk.
3. Relv suunatakse esimesele märgile ja vajutatakse päästikule. (Päästik jääb allavajutatuks).
4. Relv suunatakse teisele märgile. Samaaegselt vinnastatakse teise käe peopesa servaga kukk, mis peab vabamema hetkel kui relv on suunatud teisele märgile. (Päästik on jätkuvalt vajutatud).
5. Nii lihtne ongi. Asi see siis järgi teha! :wink:
ed937
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 02 Sept, 2013 18:23
Kontakt:

Re: Püstol vs Revolver

Postitus Postitas ed937 »

Ah...las ma panen oma nii öelda kaks senti siia. Viimased 12 aastat olen tööl kusagil kus ma nii püstolit ja ka M4 kaasas kannan. Püstoliga (praegu 40 kaliibrine SIG SAUER 229) olen paar auhinda laskmises saanud ja olen ka tulirelva instruktor - ei ütle et ma midagi erilist olen, aga ennast päris võhikuks ka ei tunnista.

Niisiis - häid kvaliteetseid püstoleid on palju (loodetavasti ka Eestis, aga ei ole sellega kursis). Enamus tulistamistest toimub lähedal, nii 2 kuni 5 kuni 7 meetri kaugusel, aga 5 kuni 7 lasku revolvrist ei ole just palju - isegi treenitud politseinikud tabavad stressi all lastes, isegi lähedalt, vahel ainult ühe kolmest. Isegi kui tabad 3 või 4 lasuga - see ei või olla piisav et rünnakut lõpetada koheselt (Otsige internetist FBI 1986 Miami shootout). Püstolit laadida on lihtsam kui revolvrit, eriti kui keegi sinu poole just mitte sõbralike kavatsustega läheneb. Samuti - paar esimest lasku püstolist on kiiremad kui esimesed lasud revolvrist.

Hea kvaliteetne püstol, millega nii öelda kuul rauas käid ja millel välimist kaitseriivi ei ole on minu arvates parim, AGA - sa pead sellega treenima, ja ma ei räägi siin paar korda aastas staatilise liini peal paberi sisse aukude torkimisest. Laadimine, ümberlaadimine, tõrked, tulistamine ilma sihikuid kasutamata väga lähedalt, varju võtmine ja selle tagant tulistamine, liikumise pealt tulistamine, kabuurist väljavõtmine ja tulitamine aja peale - minu arvates oleks selline treening mitu korda aastas (vähemalt) hädavajalik. Kui relva ostad, paar korda lased ja siis unustad - kas tuleb see kõik sulle äkki meelde kui seda väga vaja on? Hea kvaliteetne, tänapäevane püstol on mõeldud käimiseks laetuna ja ei lähe ise lahti, kui sa oma sõrme päästikul ei hoia siis kui seda vaja ei ole. Ma ei tea kuidas Eesti Politsei ringi käib, aga siinpool on kõik "law enforcement " käsitulirelvad alati laetuna kantud.
taara
Liige
Postitusi: 835
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Püstol vs Revolver

Postitus Postitas taara »

Minu arusaamist mööda, on Eesti politseis asi lahtine. Kes kuidas tahab. Näiteks koolis ütles õppejõud, et igaüks kasutab seda meetodit, mida ta paremaks peab. Kas relv laetud ja kaitseriivistatud või laadimata. Teenistuses pigem ei olda relvaga sinapeal ja relv on laadimata.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Püstol vs Revolver

Postitus Postitas Manurhin »

Mind huvitaks, kuidas seadusetegijad põhjendavad seda laetud püstoli kandmise keeldu? Ilmselgelt on siin ju tegemist juriidilise praagiga, kuna seadust järgides on oht, et ootamatu ründe korral võib relv palju suurema tõenäosusega sattuda eeldatavasti seaduskuuleka relvaomaniku käest kurjategija kätte. Miks sellist olukorda seadusega soodustatakse?
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
ahtik
Liige
Postitusi: 37
Liitunud: 01 Sept, 2012 10:36
Kontakt:

Re: Püstol vs Revolver

Postitus Postitas ahtik »

kui me nüüd just glockist ei räägi, siis enamusel püstolitel laetult ( padrun rauas, kukk vinnas ) DA päästiku käik vääääga lühike ja kerge - ootamatud lasud kerged tulema.
Georges
Liige
Postitusi: 143
Liitunud: 26 Nov, 2010 20:03
Kontakt:

Re: Püstol vs Revolver

Postitus Postitas Georges »

Meile öeldi koolis, et paugu peab ühe käega lahti saama. Nii - et padrun rauda ja pide täis.
ed937
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 02 Sept, 2013 18:23
Kontakt:

Re: Püstol vs Revolver

Postitus Postitas ed937 »

kui me nüüd just glockist ei räägi, siis enamusel püstolitel laetult ( padrun rauas, kukk vinnas ) DA päästiku käik vääääga lühike ja kerge - ootamatud lasud kerged tulema.

Ok, tõsi, aga kui sul püstol on DA/SA, siis pärast kuuli rauda panemist saad kuke alla lasta, nii et esimene päästiku vajutus DA on (kui see just 1911 tüüpi cocked and locked ei ole). Või siis püstol ainult DA (näiteks SIG DAK süsteem), kui sul alati ühene päästiku vajutus on. Aga, kui kabuur on selline mis päästikut kaitseb ja sa tead et näpp päästikut ei puuduta (mul on see on alati, alati päästikust üleval, valmis kohe all minema, isegi siis kui see kabuurist väljas on ja kellegi poole suunatud) enne kui sa tahtlikult lasku välja saata tahad, siis ei tohiks probleeme olla. Aga ma tunnistan et olen Eesti relvakande seadustest ja kommetest mitte just väga teadev - viimane kord kui Eestis Makarovi kantud sai oli üheksakümnedate alguses. Loodan et politseil nüüd midagi paremat kannab ja paremat moona ka (mitte FMJ nagu kunagi sai). Kui keegi sellega kursis on....
ahtik
Liige
Postitusi: 37
Liitunud: 01 Sept, 2012 10:36
Kontakt:

Re: Püstol vs Revolver

Postitus Postitas ahtik »

relvaseadus ei käi politsei ja sõjaväe kohta, neil omad seadused. seega arvan, et seaduselooja on võtnud sellise seisukoha ja üritanud vältida tavakodanike hulgas seda "kerge päästikuga" ringikäimist. aga see mu oma arvamus ja arvamus on nagu p-rs-a-k, igal oma.
tavakodankul lubatud ainult fmj kasutada kahjuks.
täna vaatasin just patrulli politseinikku - ikka sama makarov ja oh jubedust - selles samas vanas nahast kabuuris, mida omal ajal kroonus kasutatud sai
Kasutaja avatar
A-ruudus
Liige
Postitusi: 340
Liitunud: 19 Mär, 2006 18:15
Asukoht: Pealinn
Kontakt:

Re: Püstol vs Revolver

Postitus Postitas A-ruudus »

Manurhin kirjutas:Mind huvitaks, kuidas seadusetegijad põhjendavad seda laetud püstoli kandmise keeldu? Ilmselgelt on siin ju tegemist juriidilise praagiga, kuna seadust järgides on oht, et ootamatu ründe korral võib relv palju suurema tõenäosusega sattuda eeldatavasti seaduskuuleka relvaomaniku käest kurjategija kätte. Miks sellist olukorda seadusega soodustatakse?
Julgen kahtlustada, et seaduse autorid on kokku puutunud ainult TT-ga, mida kaitseriivi puudumise tõttu alati tühja rauaga kanda tuli.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Püstol vs Revolver

Postitus Postitas Manurhin »

ahtik kirjutas:kui me nüüd just glockist ei räägi, siis enamusel püstolitel laetult ( padrun rauas, kukk vinnas ) DA päästiku käik vääääga lühike ja kerge - ootamatud lasud kerged tulema.
Laetud, vinnastatud ja kaitseriivistamata relva ei kannaks ükski normaalne inimene kabuuris. Padrun rauas oleks ohtlik kanda ehk ainult püstolit, millel on n.ö. varjatud kukk (mahavinnastamisvõimalust pole) ja kaitseriiv puudub hoopiski. Ei tulegi ühtki sellist hetkel meelde. Ma pean ikka silmas relva kandmist padruniga padrunipesas kaitseriivistatult või mahavinnastatult. Mis puutub TT-sse, siis see on ju ühetoimelise päästikuga. Tõmbad padruni rauda, vinnastad maha ja lasu sooritamiseks on tarvis kõigepealt kukk uuesti vinnastada. Veelgi parem on seada kukk kandmise ajaks nö. vahevinnastatud asendisse, mis sel relval ongi mõeldud asendama kaitseriivi.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist