www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 21 Okt, 2019 3:16

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 635 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 43  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 13 Mär, 2005 16:43 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Osa meeskodanikke on kindlal seisukohal, et relv peab olema justkui tilli pikendus, seejuures ikka võimalikult pikk ja jäme...
Neid ma ümber ei suuda veenda.
Pakun neile välja ühe ilmselt odavama ja mõistlikuma lahenduse: muretseda raketipüstol, mis ei peaks relvaseaduse alla kuuluma.
Sellest annab tulistada väga erineva laskemoonaga - alates spetsiaalsetest nn kummikuulidest, lõpetades omalaetud laskemoonaga, kus täidiseks pisemad kingsepanaelad. :lol:

ProPatria

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Teema pealkiri: Täiendus eelnevale
PostitusPostitatud: 13 Mär, 2005 20:50 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Ja augu teeb - OI-OI, kui suure!

Stellung halten und sterben!!

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14 Mär, 2005 11:21 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

kodu ja koduste kaitseks pidi üks väärt relv olema 16 kaliibrine pumppüss ... mida vanem ja logum seda parem, ka veidi roostet ei teeks paha ... idee selline et pärast hea vabandada: "napilt sain oma vana jahiloksu nagist kätte ja hea et mul üldse meelde tuli kus padrunid seised. mis ma teha sain, et esimesena just põdrakuul näppu juhtus" ... teeb ilusa suure augu ja läbi tunginud haavlitega ei lõhu nii väga oma elamist ka ära ...

Üles

Teema pealkiri: Küsimus CZ 52 kohta
PostitusPostitatud: 20 Mär, 2005 19:42 
Eemal
Liige

Ehk omab keegi foorumikülastajatest kokkupuuteid antud relvaga, huvitavad arvamused töökindluse osas. On mingi plaanialge see endale soetada, eesmärgiks enda ja pere kaitse. Tiirus proovilaskmistel on see osutunud väga täpseks, minu suurde pihku sobib ideaalselt ja lasta on temaga mugav ning üldiselt seda relva kiidetakse, samas netis tuhnides olen leidnud arvamusi, kus nõrga kohana nimetatakse lööknõela ehitust: pidi väga tundlik olema igasugu põrutuste osas. Tänan ette!

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 20 Mär, 2005 20:48 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Olen praktikas kokku puutunud ligemale kümnekonna nimetatud püstoliga.
Vaatamata sellele, et nad enamuses olid meile sattunud juba kasutatuna, ei esinenud mingeid massilisi lööknõelte murdumisi.
Ka muidu on relv töökindel ja vastupidav - konstrueeritud ikkagi armeerelvaks.

ProPatria

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 20 Mär, 2005 22:34 
Eemal
Liige

Olen jube enne siin "reklaaminud",et kui tahad head ja odavat seatapurelva, - on see parim valik

Üles

Teema pealkiri: relv
PostitusPostitatud: 21 Mär, 2005 11:59 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Mees, sul ei saa kunagi nii palju raha olema, et suudaksid sellest relvast sellist, lööknõela murdumist põhjustavat, marutuld anda! EV keskmise palgaga relvaomanik jääbki relva eelpoolnimetatud riket ootama. Nii, et ära vaeva oma väikest pead! Relv on hea ja läbiproovitult töökindel.
Muidugi, anna andeks, kui sa kogemata just EV kõrgema keskklassi, või, jumal hoidku, meie nn. eliidi esindaja ei ole! Siis see relv sulle tõesti ei kõlba, ja ega siis ka selle laskeomadused ju sulle eriti tähtsad ei peaksid olema - peamine, et hästi kallis ja efektne.

Stellung halten und sterben!!

Üles

Teema pealkiri: Re: relv
PostitusPostitatud: 21 Mär, 2005 13:42 
Eemal
Liige

hillart kirjutas:
Mees, sul ei saa kunagi nii palju raha olema, et suudaksid sellest relvast sellist, lööknõela murdumist põhjustavat, marutuld anda! EV keskmise palgaga relvaomanik jääbki relva eelpoolnimetatud riket ootama. Nii, et ära vaeva oma väikest pead! Relv on hea ja läbiproovitult töökindel.
Muidugi, anna andeks, kui sa kogemata just EV kõrgema keskklassi, või, jumal hoidku, meie nn. eliidi esindaja ei ole! Siis see relv sulle tõesti ei kõlba, ja ega siis ka selle laskeomadused ju sulle eriti tähtsad ei peaksid olema - peamine, et hästi kallis ja efektne.

Rahu, omateada ei kuulu ma miskisse "eliiti" :) Esimeses postis oma arust ütlesin, et nimetatud relv on kogutud info ja proovimise järel mulle positiivse mulje jätnud. Netist leitud jutt lööknõela kohta oli üllatuseks endalegi, mõtlesin siit foorumist mõne praktiku arvamust uurida.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22 Mär, 2005 13:56 
Eemal
Liige

Kui otsid enesekaitserelva, millega peaks ka naisterahvas hakkama saama, siis osta 38.SPECIAL revolver. Teeb hirmsa paugu, välimus on muljetavaldav, käsitlemine ülilihtne. Täpsus enesekaitseks piisav.
Milleks kallid ja keerulised püstolid? Revolvriga ainult tõmba päästikut.

Üles

Teema pealkiri: pump
PostitusPostitatud: 22 Mär, 2005 20:43 
Eemal
Uudistaja

kas eestis on lubatud ka pumppüssid? Tahaks teada!!

Üles

Teema pealkiri: Re: pump
PostitusPostitatud: 22 Mär, 2005 21:44 
Eemal
Uudistaja
Kasutaja avatar

Loomulikult on Eestis pumppüssid lubatud ning ka kasutusel - näiteks jahinduses....
kuigi neid väga ei kiideta Miks peaks olema keelatud? :lol:

Viimati muutis TT33, 23 Mär, 2005 17:47, muudetud 1 kord kokku.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22 Mär, 2005 21:47 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kas äkki jahinduses ei pidanud pumppüssi salve mahtu vähendama?

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22 Mär, 2005 23:11 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

eestis on pumppüssid kasutusel peamiselt politseistruktuurides ja eraisikutel kodukaitseks. jahil ei ole erilist kasutamist leidnud, kuigi mõnel on - peaasjalikult pardijahiks....
salve mahtu peab vähendama 3 padruni peale iselaadivatel jahipüssidel. käega ümberlaetavatel mitte.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 23 Mär, 2005 18:37 
Eemal
Liige

Pump on vist kodu kaitseks tõesti parim, kuigi mul läheks ta vist enne rooste, kui kasutamist leiaks :) Praeguseks manalamees Arvi Tinits (kirjanikunimega Arvi Kork) on kirjeldanud meeleolukalt oma politseinikukarjääri Kanadas, kus hullu püstolipaugutaja taltsutamiseks tuli pumbast paar pauku teha ja üsna pikaks veninud tinaubade vahetamine lõppes kut noaga lõigatult 8)

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 23 Mär, 2005 20:54 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

püstol wiking on väga täpne ja töökindel. Paljud mu tuttavad soetsid selle püstoli pool aastat tagasi ning siiamaani ei ole ma selle kohta ühtegi paha sõna kuulnud. Olen ka ise seda lasknud ja tulemus oli hiilgav. Soovitan seda soojalt. See on oma hinnaklassi parim valik!

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 635 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 43  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: