9mm püstol - millist valida?

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

Tsiklifoorumites soovitatakse viimasel ajal järjest sagedamini osta värvi järgi. Kvaliteet ja kasutusomadused on lihtsalt liig ühtlased, et midagi raudpolt parimaks või halvimaks pidada. Püstolitega näikse asjad suht koht samad olema.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Tony
Liige
Postitusi: 114
Liitunud: 08 Juul, 2005 7:34
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Tony »

Olen lugenud, et Glock jube töökindel ja hea hinnaga, kuid samas mõne sõnul pidi olema odav p*sk millel uuendusi pole tehtud ja millel garantii lühike (oli vist 6000 lasku või midagi sellist võrreldes teiste brändidega, kus garantii/tööiga kordi suuremad/pikemad).

...Säärast p...a aeti mulle näiteks Deerhunteris, kus müügimees taevani kiitis H&K ning vastukaaluks maha tegi Glocki.Läksin lihtsalt minema...
Leierdatud teema jah. Kõik need nimetatud on head relvad. Osta,mis meeldib ja kätte sobib.
Rahuaega hoiab relv
Neeger
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 20 Sept, 2005 20:01
Kontakt:

Postitus Postitas Neeger »

Seal deerhunteris on üldse minu arust mitte kõige pädevamad inimesed. Sama möla aeti ka mulle, et Glock on pask "naljamehed".
Siis kiideti veel taevani õhupüssi mis väidetavalt suudab kõik diaboolid viia üle helikiiruse. Kui mees midagi teab õhupüssindusest siis see on kõige viimasem efekt mida ükski vähegi täpsusest hooliv kodanik soovib oma õhupüssist.

Kukus natuke negatiivne ja OT välja. Aga lihtsalt sama kogemus mul selle poega, üritatakse alati midagi risti vastu sulle tõestada.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

Niipalju kui mina tean(kuigi, laias laastus tundub, et mida päev edasi, seda vähem tean).
Glock ja odav p*sk, noh, mul on relvale omad(võibolla imetabased nõuded). Mul kama, mis seal sees on või kui tihti teda uuendatatakse, peaasi, et vajalikul ajahetkel pauku teeb, kõik muu tuleb peale seda. Glocki peale võin ma ses suhtes üsna kindel olla. Muide, mida uuenduste all silmas peeti üldse? Mu teada tapab aastal 1930 toodetud relv samamoodi nagu aastal 2009 tehtu. Ise ostsin 17 Pro, näidati pimedas sihikuid ja olingi müüdud mees :).
USP -ga olen ka lasknud korra, Glockiga õnnestus esimesel korral paremini. Aga see vast mehes kinni.
Nahast kabuurid relva roostetama vast ei pane, muud kahju võivad teha küll. Nahka ju pargitakse igasuguste ainetega ning niiskusega tulevad need nahast välja. Relv on ikkagi metallist ja ega happed talle loomulik keskkond pole. Osta mingi platsmassist kabuur, ei erita midagi ega kaota vormi.
Glocke saad Tacticalshootingus proovida, ma usun, et teisi relvi on ka kuskil võimalik testida. Eks siis teed oma otsuse. Netijutu peale osta pole ka mõtet.
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Uue raamiga Glock on just müüki jõudnud http://www.thefirearmblog.com/blog/2009 ... d-23-rtf2/
Kasutaja avatar
gvardimatros
Liige
Postitusi: 397
Liitunud: 30 Mai, 2009 10:16
Asukoht: TLN, Võru, Värska
Kontakt:

Postitus Postitas gvardimatros »

olen relvade alal küll võhik aga kindel on see, et
kehtib sama reegel nagu naiste ja autode puhul.

esimene tuleb võtta vastavalt rahakotle
ülejäänute osas loeb juba maitse ja harjumus

ise eelistan pistolettidest Glock nimelisi :scratch:
Baltiiski merejalaväe brigaad - huvitavalt raisatud aeg DMB 90
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Muidu teema juba korduvalt läbi nämmutatud jah, aga see kandmise jutt jooksis vist ainult ühest nendest teemadest läbi ja siis jäi kogu jutt isiklike eelistuste juurde. Siin on inimesel suht konkreetsed küsimused, kaasaarvatud jutt kabuurist vasakukäelistele, relva enda kohta: käi Adrikuherra juurest läbi, seal saad pmst. levinumaid relvi tiirus proovida (vähemalt mina olen asjast niimoodi aru saanud, plaan ka endal mingil ajahetkel käik tema juurde ette võtta). Halba teavet sa sealt kindlasti ei saa, valik muutub peale erinevate pauguraudade näppimist kah kindlasti lihtsamaks.
sitt päev, kellele kurdad
MG72
Liige
Postitusi: 1106
Liitunud: 30 Jaan, 2007 18:11
Kontakt:

Postitus Postitas MG72 »

Osta Makarov - kui teistel moon otsas leiad sina ikka mida sisse topida ja vaenlane surmata... :lol:
wittwart
Liige
Postitusi: 44
Liitunud: 08 Juun, 2009 7:40
Asukoht: Rapla taga metsas

Postitus Postitas wittwart »

Püstoli valik ostmisel on tegelikult üsna lihtne- kaliiber vähemalt 9mm, raud vähemalt 120mm (mida pikem muidugi seda parem), laetud kaal vähemalt 1000g ning pidemes vähemalt 15 padrunit. Samuti ei tohiks püstoli raud ümberlaadimisel kalduda ei sihikusuunalt ega ka püstoli kelgu suhtes, nagu see enamusel juhtudel paraku- ju siis saanud paljudele konstruktoritele liigne teadmine Colti 1911 mudelist segavaks asjaoluks normaalsete relvade loomise juures, ning mis peamine- püstol peab võimaldama tulistamist, sh. ka kiirtuld, hoidmisel ainult ühe käega ning peab olema seetõttu ideaalselt balansseeritud või balansseeritav vastavalt kasutatava laskemoona tugevusele.
Ei ole palju nimetatud tingimustele vastavaid püstoleid. Üks nendest on Beretta M92. Kuivõrd mahuvad eeltoodud tingimusi täitma plastidest ja metallist kokkukäkerdatud ning üleskiidetud lühikese rauaga ning käes hüplevad väikese massiga "kahekäe" tulerauad, see jäägu nende "õnnelike omanike" otsustada, eriti pääle seda kui tekkinud äärmine vajadus täpse tule järele distantsil rohkem kui 100m.
Muidugi on plastlelud hoopis teisest hinnaklassist kui relvad, relv siiski soetatakse ühe korra ning hind ei ole sugugi see kõige esimene parameeter, mille järele relva hinnata. Ega relvi rahuajal suurt vaja lähe, ja eks iga plastlelugi omanik kiida enese oma, paraku päris objektiivse hinnangu annavad asjaolud, kus relva tõsiselt vaja, selle asemel aga peos uhke lelu, "21.sajand".
UR
Liige
Postitusi: 366
Liitunud: 17 Aug, 2007 17:05
Kontakt:

Postitus Postitas UR »

"Kuivõrd mahuvad eeltoodud tingimusi täitma plastidest ja metallist kokkukäkerdatud ning üleskiidetud lühikese rauaga ning käes hüplevad väikese massiga "kahekäe" tulerauad, see jäägu nende "õnnelike omanike" otsustada, eriti pääle seda kui tekkinud äärmine vajadus täpse tule järele distantsil rohkem kui 100m. "

rohkem kui 100m? Rohkem? ?? :scratch: Terminator is back?
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Manurhin »

UR kirjutas:
rohkem kui 100m? Rohkem??
Pilt
Pilt
Pilt
Kui mõni vapper salakütt metsas metssigu hävitab, siis ausalt öeldes pole mul selle vastu midagi :twisted:.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Tony
Liige
Postitusi: 114
Liitunud: 08 Juul, 2005 7:34
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Tony »

Kui mõni vapper salakütt metsas metssigu hävitab, siis ausalt öeldes pole mul selle vastu midagi .
Inetu lause,inetu mõte!
Üleüldse,mulaks läheb (püstol,100m...jms.!)ja teen ettepaneku teema lukku panna
Rahuaega hoiab relv
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tonu adrik »

Manurhin kirjutas:
UR kirjutas:
rohkem kui 100m? Rohkem??
Pilt
Pilt
Pilt
Kui mõni vapper salakütt metsas metssigu hävitab, siis ausalt öeldes pole mul selle vastu midagi :twisted:.
Oot, muidu Luger & Mauser OK, aga see Browning Hi Power on paljukirutud "lahtise rauaga" laudaseinale mittepihtasaav 21. sajandi lelu :mrgreen:

Aga jah, kipub käest ära minema. Reede õhtupoolik käes... :P
[i][size=85]Verbum Caro Factum Est[/size][/i]
wittwart
Liige
Postitusi: 44
Liitunud: 08 Juun, 2009 7:40
Asukoht: Rapla taga metsas

Postitus Postitas wittwart »

Näe kui pahasti- puhtisiklik arvamine nagu kohutav kuritegu, mis mitmesuguseid "õnnelikke leluomanikke" ärritanud? Lohutuseks ja teadmiseks nõndapalju, et laskespordis püstolilaskmise juures piiratakse mitte relva minimaalset kaalu, vaid vastupidi ning selle juures on asjaolu, kuidas relv taskuid venitab või kuidas hõlma alt välja paistab, hoopis arvesse võetamatu, sest maksimaalne lubatav kaal saavutatakse lisaraskustega. Täiskaliibrised spordirelvad, muidugi säärased püstolid, milliseid loetakse heade relvade hulka, asetatakse peale tarvitamist ja tarvitamisejärgset piinlikku puhastamist ning õlitamist hellasti veluuriga polsterdatud laekasse ning samuti ka lisaraskused. Muideks, mõne spordipüstoli maksumuse eest saaks relvastada kõikvõimalike kaasaegsete "leludega" päris hulga kergesti solvuvaid tsiviilse militaaria huvilisi, kellel kahjuks päris sagedasti see "lelu" pigem mõne kehaosa nappuse tunnusmärk kui midagi muud.
Unit
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 16 Nov, 2009 23:52
Kontakt:

Postitus Postitas Unit »

Nii, proovides veelkord eelpool mainitud relvi lasketiirus ning kuulates asjatundjate juttu, näitab süda suunda G21SF'i poole. Jah, G17/G17Pro padruni tükihind ning sealt tulenevalt ka harjutamine ning võistlustel osalemine on konkreetselt poole odavam. Enesekaitse mõttes aga oleks soov ikka agressor peatada lõplikult ning hetkel, kus adrenaliin on läbi lae, peaks padrun peatama vastase ka juhul kui pole võimalik teostada head-shot'i. Kas on kellelgi võimalus avaldada infot, kust oleks võimalik .45 ACP padruneid soodsamalt saada? Üks võimalus on muidugi soetada laadimismasin, kuid hetkel veel pole olnud aega arvutada padruni kogus, millal too aparaat hakkab plussi tootma :) . Hetkel parim pakkumine 5 EEK/tk. Sammuti võiks soovitada .45 ACP kvaliteetpadruni tootjaid (Magtech, Fiocchi jne).

Tänud!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist