9mm püstol - millist valida?

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tonu adrik »

wittwart kirjutas:Näe kui pahasti- puhtisiklik arvamine nagu kohutav kuritegu, mis mitmesuguseid "õnnelikke leluomanikke" ärritanud? Lohutuseks ja teadmiseks nõndapalju, et laskespordis püstolilaskmise juures piiratakse mitte relva minimaalset kaalu, vaid vastupidi ning selle juures on asjaolu, kuidas relv taskuid venitab või kuidas hõlma alt välja paistab, hoopis arvesse võetamatu, sest maksimaalne lubatav kaal saavutatakse lisaraskustega. Täiskaliibrised spordirelvad, muidugi säärased püstolid, milliseid loetakse heade relvade hulka, asetatakse peale tarvitamist ja tarvitamisejärgset piinlikku puhastamist ning õlitamist hellasti veluuriga polsterdatud laekasse ning samuti ka lisaraskused. Muideks, mõne spordipüstoli maksumuse eest saaks relvastada kõikvõimalike kaasaegsete "leludega" päris hulga kergesti solvuvaid tsiviilse militaaria huvilisi, kellel kahjuks päris sagedasti see "lelu" pigem mõne kehaosa nappuse tunnusmärk kui midagi muud.
Mul ei ole midagi ISSF vastu, kui soovite - harrastage, tundke rõõmu. Militaar.net inimesed ilmselt ei käi Laskurliidu kodulehel end välja elamas, kohati ka härrasmeestele mittesobilikku sõnastusse kaldudes ? Miks siis arvate, et teid siin aplausiga sellise jutu peale vastu võetakse ?

Laskesport ISSF liinis, klassikalises mõttes, on ju härrasmeeste-aadlike ala olnud... kas hetkel annab märku oma olemasolust nõukogude aja taak, kibestumus, igatsus-õhkamine 20. sajandi ja seal asetleidnud sündmuste järele ?

ISSF üritustel ei ole kunagi eesmärgiks imiteerida reaalset võitlusolukorda, teise inimese pihta laskmist. IPSC seevastu on just sellest alguse saanud, ja selle ala eesmärgiks Eestis on nii riigistruktuuride ametnike kui ka vabatahtlike, s.t. kaitseliitlaste ja seaduskuulekate relvaomanike ettevalmistamine, et nad oleksid vajadusel valmis täitma oma kohust, seda siis kas riigi või kitsamalt enesekaitsel kuritegeliku ründe tõrjel. Siit algavad ka erinevused vahendites mida ühel või teisel alal kasutatakse.

Aga eelkõige, jäägem siiski härrasmeesteks.
[i][size=85]Verbum Caro Factum Est[/size][/i]
wittwart
Liige
Postitusi: 44
Liitunud: 08 Juun, 2009 7:40
Asukoht: Rapla taga metsas

Postitus Postitas wittwart »

Tõesti vabandust sõnakasutuses pisut ülemeelikuks minemise pärast, reede õhtu, aeg maha võetud, aga tegelikult on säärasel sõnapruugil päris tõsine alus, sest igasugustel relvadel on igasuguseid omanikke, kellega ka kokku puututud, sest see Eesti on ikka nii kole-kole pisike, kus igaüks näeb teist päris mitu korda elus, ja seda näost-näkku! Ja üteldud on ju sedasi, et piisab tilgakesest tõrvast meepütis, ja kas need tõrvatilgad on siis kusagil olemata? Siin aga sõnade valikul pidand silmas teist kõnekäändu- "milline koer see ikka kisama pistab, eks vast see, milline tunneb, et jalaga antud".

Klassikaline või taktikaline laskmine? Kas siis näiteks olümpia-kiirlaskmist treeninud oleksid vajadusel inimeste pihta laskmisel kuidagi hädisemad? Paraku on kõigis ilmasõdades kõige otsesemad inimjõu hävitajad olnud justnimelt need nn. klassikalise laskespordiga tegelejad selle kõige kõrgemal tasemel! Arvatavasti tinginud see tase ka äärmist ratsionaalsust laskemoona kasutamisel. Taktikaliselt saab muidugi põmmutada õhu auklikuks nagu šveitsi juust ja loota et mõni kurikael või vaenlane auku ära eksib ning õigel riigikodanikul õnnestub august kõrvale hiilida. Saab aga teisi ohustavale seadusekuulmatule või vaenlasele ka näiteks .22magnumi silme vahele või mujale kihutada, et matusekontoritel ei oleks vajadust kilekotti topitud liharämpsust linaga kaetud pikkpoisse valmistada igasugu kombetalituste juures õrnahingeliste naisterahvaste vaimlise tervise peale mõteldes.

Ei ole ma kõrgel arvamisel kõigist neist "seadusekuulekatest riigikodanikest" mitte! Ja seda ka ütelnud, et mõnel on noku nii kole pisike, et see paistab kõige muu hulgas välja ka käeshoitava toru järele, seejuures kaugele-kaugele ning laskesport ei puutu sellesse mitte kõige vähemalgi määral, samuti kõikvõimalikud föderatsioonid!

Õige- jäägem härrasmeesteks! Need, kes veel ei ole, need saage! Aga alati seda silmas pidades, et härrasmehele võib kasvõi närud selga tõmmata, härrasmehe võib ka kõvasti vanduma võtta, igasuguste sõnadega seejuures, aga härrasmees on tema ikka! Samas võib aga kalkari üle viksida, kõnekunstnikuks dresseerida, aga kalkariks tema jääb! Iseäranis kuri on siis kui kalkar leiab et teistel nokud ülekohtuselt suured!
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

No pagan, no kas peab iga teema lõpuks mölaks kiskuma?
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tonu adrik »

mutionu kirjutas:No pagan, no kas peab iga teema lõpuks mölaks kiskuma?
Pakun, et see on teema modele...
[i][size=85]Verbum Caro Factum Est[/size][/i]
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

No inimesel oli ju tegelikult täiesti arvestatav mure. Nagu kuskil autofoorumis oleks küsitud, et kas osta Mercedes või BMW. Oleneb ju sellest, milleks osta. Nagu nii BMW kui Mercedes on tavatingimustes mõlemad väga head, siis pole erilist vahet, kas Glock, Walther, PM vms. Nagu auto puhul on suurim väärtus või siis ka suurim risk rooli ja istme vahel on relva puhul täpselt samuti.

Isuklikult soovitaks aga tunde saamiseks kõik ise läbi proovida. Üks hakkab meeldima, aga see ei pruugi olla sugugi mitte see mudel või tootja, mida kõik foorumites kiidavad. Igaühele oma.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9144
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Postitus Postitas Kilo Tango »

wittwart kirjutas: Õige- jäägem härrasmeesteks! Need, kes veel ei ole, need saage! Aga alati seda silmas pidades, et härrasmehele võib kasvõi närud selga tõmmata, härrasmehe võib ka kõvasti vanduma võtta, igasuguste sõnadega seejuures, aga härrasmees on tema ikka! Samas võib aga kalkari üle viksida, kõnekunstnikuks dresseerida, aga kalkariks tema jääb! Iseäranis kuri on siis kui kalkar leiab et teistel nokud ülekohtuselt suured!
Kindlasti ei kuulu härrasmeheks olemise juurde igas lõigus teiste meeste nokudest rääkimine. Püstoli suuruse (ja auto kogukuse) teema juures kogu aeg genitaalidest jahvatamine näitab, et inimene ei suuda rahvalegendidel ja tegelikul elul vahet teha. Sedalaadi keskustelu jaoks leiab omale ehk paremad semud siit: http://www.qiss.eu/et/4.html

Mis puudutab relva ostmist, siis minu arvates on sedasama juttu kirjutatud siin juba mitu korda nii, et moded võiks tõesti mõne versiooni nendest keskusteludest üles korjata ja kleepsu alla panna. siis võiks kogu see enesekaitserelvastuse ja tacticali värk käia ühes teemas ja mitte risustada foorumit korduvate samateemaliste teemadega.
wittwart
Liige
Postitusi: 44
Liitunud: 08 Juun, 2009 7:40
Asukoht: Rapla taga metsas

Postitus Postitas wittwart »

Vabandust veel kord! Ei oleks tahtnud üliolulist väärt teemat risustada asjassepuutumatu sõnaprahiga ja kõneleda mingisugustest nokudest, milliste all kõigest alaväärsuse põdemist mõteldud!
Kahjuks aga sedasi, et ameerika hakkab järjest vähem meeldima, just seejärele kuivõrd see siia õuele laiemas plaanis järjest rohkem jõuab!
Kaenla alla äramahtuvaid relvi nimelt plaanitsetakse kanda ning kui jutt liigub sujuvalt mingisuguste agressorite peatamise peale ning ka järjest suuremate kaliibrite, siis tahaks ikka meelde tuletada, et inimese (ükskõik siis- kas hea, paha või juhusliku) eluküünla kustutamiseks piisab ülikülluslikult ka 7.65x17 kuuli kineetilisest energiast!
No ameerikas loetakse ka agressoreid. Iga kord kui neid üle loetakse, on neid ikka ülearu, ja ülearu on neid järjest rohkem, ja sealsed agressorid on säärased hästi päevitunud ja tingimata täis niisugust keemiat, millest nemad üle ega ümber ei saa. Seetõttu, ja mitte ainult, on seal väga ammusest ajast niisugused kaliibrid, et tohtritel ei tuleks enese väärt instrumente kasutu, ja mitte ainult, lappimise peale kulutada! Sest tohtriks seal igaüks ei saa, selleks peab palju õppima, sest inimese ihu on üks ilgelt keeruline ja õrn aparaat, mis väga suuri anomaaliaid ei või taluda, aga juristiks saab lihtsamalt, piisab ülbusest, tutvustest ja kirjaoskusest. Seetõttu on tohtreid seal maal oluliselt vähem kui juriste ning erinevalt juristidest on tohtrid väga lugupeetud inimesed, keda tühja töö pakkumisega ei koormata!
Siin maal aga ei ole veel ei neid agressoreid, ja kui kristalselt aus olla, siis ei ole ma ise üleüldse mingisuguseid agressoreid siin maal kohanud, ja elanud päris kaua juba, ja ikka siin maal.
Et siis- kui agressorit ei ole, siis tuleb see ette kujutada, selle sisse ("et mitte head-shot") läbi .45 augukese suur hulk hakkliha tekitada ja loota, et sellisele veel eluõhk sisse jääb?
.45 tapab kindla peale. Muideks- ükskõik millisesse kehaossa peale jäsemete. Viimaste amputatsioon ei mõjuta oluliselt edasist füüsilist eksistentsi, paraku muudesse kehaosadesse "äramahutatud" 500J kineetilist energiat ei kannata mitte ükski "peatatud agressor", milliste juures reeglina ja pea et igal pool leitakse, et tegemist ei olnud üleüldsegi mitte nii agressoriga, nagu enese kaitseja seda enesele ette kujutanud!
Igasugustel enesekaitsjatel, ja mitte ainult, tuleb aga teadmistega edasi elada. Mõnega olen rääkinud, need arvanud, et ei ole see magus elu mitte! No need olnud härrasmehed, need saanud asjadest sedapidi aru, kuidas asjad ilmas on. Kes ei saa aru ilma asjadest igasuguste relvaasjanduste kõrval või kelle puhul märgatav, et noku tundunud tilluke ja vajanud juurde pikkust ja jämedust, nende puhul peaks olema igasugune kokkupuude relvadega absoluutselt välistatud! Kes aga neid soetamise ja kandmise lubasid väljastavad? Kuidas nendel ilma asjade kohalejõudmisega, noku pikkuse (kompleksidega) ja kõige muuga lood?
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5211
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Manurhin »

Tony kirjutas:
Kui mõni vapper salakütt metsas metssigu hävitab, siis ausalt öeldes pole mul selle vastu midagi .
Inetu lause,inetu mõte!
Üleüldse,mulaks läheb (püstol,100m...jms.!)ja teen ettepaneku teema lukku panna
Noh, mnjah... :roll: Aga milleks muuks kui salaküttimiseks võiks keegi vajada püstolit (=relva, mida on võimalik varjatult kanda), millega oleks võimalik 100 meetri peale täpselt lasta? Enesekaitseks piisab 2-tollise toruga revolvrist ja korralik jahimees, kel kõik "papred" korras, läheb jahti siiski jahirelvaga.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tonu adrik »

Mnjah,

siia postitades arvasin eksklikult, et asi on relvades. Tegelikult nagu wittwarti postide põhjal võib järelduse teha, on asi hoopis maailmavaates. Saan aru, et mida vähem ameerikat, seda parem. Mida enam raplataguse metsa kohinat keset tühjust, seda parem. Mis saaks olla mul vaikuse vastu :)
Aga rääkigem veidi asjast. Wittwart, Sul ei paista olevat ülevaadet haavaballistikast. Mulle tundub, et Sa lähtud oma väidetes vaid teoreetilisest füüsikast, vastasel juhul ei kasutaks Sa mõisteid nagu kineetiline energia. Sellel energial ei ole vähimatki pistmist kuuli tegeliku efektiivsusega ründaja peatamisel. Tõid sisse ka humanismiprintsiibi - tulistagem ründaja pihta ikka väikese kuuliga, miks muuta ta hakklihaks jubeda-julma ja paha ameeriklase, .45ga ? Pean Sulle salduskatte all tunnistama - pole see .45 niiväga paha ameeriklane mitte. Selle väljatöötamisel võeti eeskuju hoopis euroopast, ja selle väljatöötajate hulgas oli nii mõnigi euroopa esindaja. Nii et kipub asi hoopis pahaks kodueurooplaseks, vähemalt poole jalaga...
Aga humanismi juurde tagasi tulles. Mis saaks mul olla vastu elule mis oleks kui vahitorni kaanepilt - kus lambuke läheb külg-külje kõrval lõviga (sest käsikäes ei saa - neil pole ju käsi) jõekese äärde janu kustutama. Paraku on päriselu selline, kus osa inimestest on valinud endale kuritegeliku eluviisi ja neid ei huvita, et sina oled seaduskuulekas ja üritad elada oma elu selliselt et nii su perel kui su naabril oleks hea. Loomulikult on ka kurjategijate hulgas erineva kaliibri ja motivatsiooniga tüüpe, osad eelistavad põgeneda kui sa nende tegevusele sinu valdustes peale satud, osad aga eelistavad sind kui plaanide segajat füüsiliselt kõrvaldada. Sama kehtib näiteks ka tänavaröövide puhul. Mina tahan elada oma elu rahulikult, kellegile viga tegemata. Näiteks ei ole ma ka jahimees - see aga ei tähenda, et ma jahimeestele moraali kipuks lugema. Kui aga minu elule tahetakse lõpp teha kuna mul juhutub olema kaasas mõni väärt ese mida miski kurjategija endale soovib, siis ei jää mul midagi üle kui enda elu ja tervist kaitsta. Mitte seepärast, et ma seda väga tahan, vaid et mul ei ole valikut. Räägi parem selle ründajale humanismist, siis ei ole vaja ka peljata et talle mõni auk kerre lisaks võiks tulla mistõttu ta näiteks vahitornimeeste juurde teise dimensiooni siirdub, või siis end ratastooliga edasiselt ringi peab kärutama. Julged teha valiku, julge ka vastutada. Suurimaks ohuks mis meid igaüht võib aga ohustada, on hulkuvad koerad. Tännassilma on meeles ? Kuidas sul seal raplataga metsas ? Kui korralik koerajurakas, aga võibolla ka kaks sulle seal vaikuses metsade vahel hambad irevil lähenevad, räägid neile ka midagi teemal a la liikidevaheline sõprus ? Või kasutad oma kineetiliselt energiat rohkemkuiküll 7,65 Browningut ? Hundijahis käid kah sellega ? Kui, siis ilmselt tead mida hunt selle tabamuse peale sulle teeb... kuna sa siin kirjutad, siis ilmselt käid jahil millegi vähe suuremaga.
Mis aga pahasse ameerikasse puutub, siis seal on probleemile kuidas peatada motiveeritud ründaja, pühendatud teaduslikke uurimusi juba 19. sajandi lõpust. Tohutud rahad, laborid, teadus teemadel mida ka euroopas veidi uuritakse, kuid vägaväga vaikselt ja nö. "teki all" kuna teema on ilmselgelt ebainimlik, mitte humanne. Aga vajadus selle järele on. Milleks see aga meile ? Ei ela me vaakumis, rapla taga metsas. Ka meie hulgas on piisavalt neid kes teevad valikuid millele lihtsalt peame reageerima. Iga inimese põhiliseim instinkt eluslooduse osana on säilitada iseennast, oma elu ja tervis. Oma lähedaste elu ja tervis, kõige vastu mis võiks seda ohustada. Sellest ka need teemad, ja see teema käsitlemine. Relvad ja sellega seonduv on tehniline ala, need ei ole kaasasündinud teadmised ja oskused nagu käimine või jooksmine. Seda tuleb õppida, et teada mis toimib ja mis mitte. Ja kuidas mida teha. Miks mitte õppida seda neilt, kes on seda uurinud üle 100 aasta ? Kas see tähendaks, et kui inimene õpib näiteks laskma, läheb seda seejärel kohe praktikas teiste inimeste peal kasutama ? Ma ei arva nii, ja meie igapäevane reaalne elu tõestab minu arvamust. Selle ala õpetus erineb oluliselt misiganes teistest aladest nagu näiteks kokandus või käsitöö. Viimatinimetatuid õpitakse, et neid igapäevaselt kasutada. Enesekaitselaskmist õpitakse selleks, et seda mitte kunagi kasutada. Kui veab. Ja valdaval enamikul meist veab. Mõnedel meist paraku mitte. Aga sel hetkel oleme valmis, ja see on mis tegelikult loeb.
[i][size=85]Verbum Caro Factum Est[/size][/i]
wittwart
Liige
Postitusi: 44
Liitunud: 08 Juun, 2009 7:40
Asukoht: Rapla taga metsas

Postitus Postitas wittwart »

Tõepoolest, pigem pisut maailmavaatelised küsimused tekkinud, tegelikult ka tunduvalt lühemate ja lihtsamate sõnadega väljendatavad- mida ikka EI ole, seda ei saa ükski rauatükk kompenseerida, ükskõik kui suur see siis ka ei oleks!

Mis maksab lõunamaa mehe jutt hädavajalikest headest paksudest soojadest viltidest? (retooriline).

Kurjategijaid olen ma kohanud, ka hunte olen kohanud. Mõlemil on üks ja ühine joon- kardavad inimest. Kui nende hirmude piiridesse sisse murda, alles siis tekib õhkõrn võimalus, et nemad ründavad, mitte enne!

Humanismist niipalju, et humanistina eelistan loomulikult seadusekuulekaid kodanikke ning mure ei ole mitte selle üle, mille eest siis üks või teine "otsustaja" valmis vastutama, vaid selle üle, et vastutus jäetakse mõtteviisides otsustamise kõrval tahaplaanile! Vastutus aga ei ole üksipäinis juriidiline ning iga "otsustaja" ei pruugi üleüldse vastutusvõimeline olla! Pealegi- paljude "otsustustega" kaasneb ümbritsevasse õhku igasuguseid lõhnu ning põhiline süüdlane on teiste sissehingatava rikkumises reeglina "otsustaja"!

Mitmete kiidetud ja kiitmata tuleraudade pikaaegse ENDISE omanikuna julgen kinnitada, et parimagi tahtmise korral ei oleks ühegi toru ette mitte ühtki tapmist väärt pätti jäänud! Paremini otsides vast oleks leidnud ehk ainult tõepoolest mõne säärase, kelle sussi sisse teha auk, et see vastutuse eest ära joosta ei jõuaks! Muideks- niisuguseks otstarbeks sobib tuleraudadest ideaalselt Walther PPK, ikka see peenema toruga, hea ja täpne!

Keda-mida kardate, härrased "seadusekuulekate kodanike määrajad", maailmavaateid? Või iseendid? Või olete lihtsalt segaduses? Maailmavaadete ja iseeneste eest rauatükk kaitset ei paku kindlasti, seda igivana kogemust võiksin ma jagada kõigile nendele, kellel seda ei ole ja kelleni see paratamatult varem või hiljem jõuaks niikuinii! (või ka mitte, sest mõne kolbast ei tungi läbi ka mitte raudnael, milliseid lugupeetud ühiskonnaliikmeid ikka tohutute hordidena sigitatud!)

P.S. Raplataguse metsa kohin on kujundlik, lihtsalt "tsivilisatsioon" muutunud (võimaluste piires) tüütavamaks kui enne.
:?
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

Miks peab relvaomanik midagi kartma? Täiesti arusaamatu vaatenurk. Kui kardad siis osta alumiiniumist kurikas ning vala otsa natuke tina juurde. Pidi väga hea olema kutsumata külaliste ja koerte vastu(olen nii kuulnud).
Mina ostsin relva näiteks selleks, et käia ajaviiteks laskmas, ei midagi muud(kuigi viimasel ajal pole aega olnud :(). Hea on vahest midagi muud teha. Pidevalt kaasas ma teda nagunii ei viitsi tassida. Kui ümbruskonda tekiks hulkuv ja näljane koerakari(lehes millalgi kirjutati, et kuskil ühte naist pureti) siis vist hakkaks kaasas küll kandma, kui oma koeraga jalutamas käin. Sellist ohtu aga lähiajal küll näha pole.

PS!
Peenisepumbad ei ole eriti kallid :). Sa igas postituses kurdad suuruse üle.
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

Nii... ära tüütab tõesti see pidev jahvatamine ühe teema ümber.

ALGATAJALE:
1)Osta see, mis SULLE meeldib!!!!!!!!
2)Osta see, mis sulle kätte sobib!!!!!!
3)relv pole iluasi ega poosetamiseks
4) loe ülaltpoolt p 1. ja 2.

ja niisama lihtne ongi. PÜSTOL ei lase, MEES laseb. EI maksa mõelda, et kas Glock või misiganes imesid teeb.

ja ülalpool anti hea soovitus... PM on väga hea relv.

pange lukku ära, kuna seda võib JÄLLE rääkima jäädagi nagu varem selliste teemadega "milline oleks hea püstol mulle?"
Viimati muutis marksman, 03 Dets, 2009 13:02, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Püstoli valik ostmisel - olulised näitajad?

Postitus Postitas Hydrazine »

Olen lugenud, et Glock jube töökindel ja hea hinnaga, kuid samas mõne sõnul pidi olema odav p*sk millel uuendusi pole tehtud ja millel garantii lühike (oli vist 6000 lasku või midagi sellist võrreldes teiste brändidega, kus garantii/tööiga kordi suuremad/pikemad).
Oskad sa ise välja pakkuda, mismoodi tehakse kindlaks, et "kallis klient, su glock on teinud 6001 lasku, garantii on läbi". Muud möödapnaemised pole siinkohal üldse olulised.
Laskemoona bärandide kohapealt olen lugenud erinevatelt saitidelt, et Barnaul'iga võib lutsu visata. Pidi jälle olema odav p*sk ja ka relva kahjustav, padrunisse topitud liiga palju lõhkeainet mille tulemusena peale lasku suud silmad vett ja püssirohtu täis.
Mis seal padruni sees siis õigupoolest on, lõhkeaine või püssirohi?

Ei oska ise Barnauli 9mm Luger FMJ moonast miskit veel arvata, ca 300+ pauku, 0 tõrget, ei tahmagi niipalju.
Mida arvate nendest ning ka teistest 9mm (9x19) brändidest (Magtech, Geco jne)?
Karp Magtechi hiljuti, 9mm LUGER FMC. Raua suue(väljast vaadates) tahmane kui kurat, salveotsad korralikult tahmased. Hea võrdlus Barnauliga, lastud samas sisetiirus, magtechiga tõmbas silmnähtava vine üles 50 laksuga. Barnauliga ei mäleta et oleks olnud miskit sellist peale kahte karpi (80 pauku).
Magtechi on muidugi ka enne lastud ja samuti 0 tõrget kogu praktika jooksul.

Kõik on suhteline. Barnaul tuleb Venemaalt ja Venemaa on ulme. Magtech tuleb Brasiiliast ja Brasiilia ei ole mitte vähem-ega rohkem ulme.
MG72
Liige
Postitusi: 1106
Liitunud: 30 Jaan, 2007 18:11
Kontakt:

Postitus Postitas MG72 »

Relva tuleb selleks kanda, et kui pätt ründab saab enda maha lasta :rip:
Siis ei jää süda valutama, et tapsid või vigastasid kurikaela ja sind ka keegi ei saa panna kinni....
Soovitan jätkuvalt vend Makarovit :lol:
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Milliste näitajate poolest on Makarov parem, kui Glock 26? Hind?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist