9mm püstol - millist valida?

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas oliver »

Arvan et vahet pole, kuni teatud tasemeni loeb ilmselt tihend rohkem kui moon :D 10 meetri kaugusele lastes on kõik padrunid võrdsed, hulgi ostes on ka hind enamvähem üks.
Minu jaoks on olulisem relva ja varusalvede kättesaadavus, pole pointi kosmonaudikabuuriga stagel kõvatada kui reaalselt ei saa koju minnes suitsupommijatele tuleulatamiseks tukki talvejope alt kätte.

Aga võibolla eksin, profid võtavad ehk vaevaks kommentaarida.
Kasutaja avatar
rbl
Liige
Postitusi: 1466
Liitunud: 29 Nov, 2011 23:10

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas rbl »

Laskemoona õiged parameetrid on laskmise juures üks peamisi komponente: kuuli tüüp, kaal, kiirus, energia, moona üldine kvaliteet jne. Laskemoona parameetrid peavad parima lasketulemuse saavutamiseks jällegi antud relvaga kokku sobituma sest erinevatel relvadel on erinev raua pikkus, keermetüüp, keermearv, keermesamm, suudmeenergia jne. Et seda ideaalilähedaseimat tulemust saavutada ja laskemoona enda hinda soodsamaks muuta, laevad paljud tõsisemad laskespordiga tegelejad oma padrunid ise. Mitte et ma end nüüd mingiks profiks peaks aga tõenäoliselt see enam-vähem nii on.
Kissinger - "Military Men Are Just Dumb, Stupid Animals To Be Used As Pawns In Foreign Policy"
siberihunt
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 23 Sept, 2012 9:23
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas siberihunt »

9mm ise laadides ei saa rääkida soodsamast moonast.
vahe hinnas on olematu.
Ise laetakse sest siis saab leida õige harmoonia moona, relva ja laskuri vahel.
IPSC´is on olemas miinimum jõufaktor mis tuleb lasuga saavutada. Poe moon on tavaliselt natuke suurema jõufaktoriga, ise laetakse nõrgem.
Või siis divisionides kus saab suurema jõu faktoriga rohkem punkte, siis pigem laetakse moon tugevam, sest sellist moona on juba keerulisem poest saada.

Samuti saad ise laadides mängida kuuli kaalu ja erinevate püssirohtudega(üldjuhul siis erineva põlemiskiirusega)

laias laastus kerge kuul+ kiire rohi, muudab pstoli lasutsükli "kiireks ja teravaks"
raske kuul + aeglane rohi muudab tsükli pehmeks ja aeglasemaks.
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas Medusa »

Oma kogemused CZ75B-ga: kõige rohkem lasen Sellier'i 124 graanist FMJ moona, seda sai mingi aeg ka 250 pdr karbina, hind oli 750 ja 800 krooni vahel (eurodes sama, kuid konkreetset numbrit ei mäleta), Fiocchi on ka hea moon olnud, pole tõrkeid olnud ning täpsuse üle ei kurda. S&B ja Fiocchi hind on suht sama olnud, aga kuna ma ostan tavaliselt paraja portsu korraga, siis hetkehinda ei tea, midagi 20 sendi kandis peaks olema.

Geco oli minu jaoks tiba nõrk, sest kelk ei liikunud lõpuni välja ja ette tagasi liikudes tuli viimane millimeeter pöidlaga lükata. Vene moon on jubedalt tahmanud.
dannuuu
Liige
Postitusi: 72
Liitunud: 14 Mär, 2009 11:42
Asukoht: Põhjas
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas dannuuu »

Nüüd küsiks kus poest Tallinnas komponente saaks osta 9mm moonale? Ipscstore on hetkel komandeeringus.
siberihunt
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 23 Sept, 2012 9:23
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas siberihunt »

www.9mm.ee

neil on 145gr kuule ja N320 püssirohtu.
ei tea muidugi kas sul selle koosluse jaoks laadimisandmed olemas on. Et mitte alla ipsc PF´i laadida.

ipscstore´i pidi tulema millalgi arese kuuliga laetud moona, palju lihtsam on seda kasutada.
rennes
Uudistaja
Postitusi: 23
Liitunud: 05 Mär, 2012 10:02
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas rennes »

ipscstore's on seda Ares'e moona juba mönda aega saada ja täiesti ok moon on. Hind on sama mis Barnaul ja hinge jääb kuidagi parem tunne kui seda relva laadida kui teraskestaga venelast. Mõni aeg tagasi soetatud 500'st on natsa üle 300 läbi lastud tutikast P226'st, mitte ainsat tõrget. Kiidan heaks!

EDIT: jutt siiski ALSApro laetud moonast, ajasin sassi eile
kaurkoor
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 19 Veebr, 2013 14:34
Asukoht: eesti
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas kaurkoor »

Uku kirjutas:Tere!

Plaanis on hakata practical-laskmisega tegelema. Valisin 9mm püstoli (odav moon ning piisavalt võimas), kuid mudeleid on palju. Äkki oskate mõned paremad välja tuua?
Eelmisel aastal käisin Jahipaunas, kus olid müügil õhupüstolid, Umarexi poolt tehtavad pärisrelvade täpsed koopiad. Seal sain käes hoida Beretta 92FS (liialt kogukas minu kämbla jaoks), Walther P88 (ütleks, et ideaalne), Walther P-99 (samuti väga mugav). Heckler & Kochi USP-d (vist kallim kui mu rahakott võimaldab), Kaitseväe uut teenistusrelva, kiidetakse kõvasti ning väga häid sõnu olen kuulnud ka Glock 17/19 kohta ning CZ-75 ning selle alusel tehtud SP-01 aadressil . Ma olen veel õpilane, 10 tuhat on minu jaoks MAKSIMUM. Kõik mis jääb selle alla, oleks veelgi meeldivam :) Odavamast hinnaklassist, kuidas näiteks Taurused/Rugerid hinna/kvaliteedi suhte poolest on?

Asi on selles, et see saab olema minu esimene tulirelv ning kas on mõtet osta kohe kallist Glocki, kui tulirelva pole õieti proovinudki (nagaani ja kaheraudset olen saanud lasta)? Või on ikkagi mõttekas osta kohe hea relv ning seda aastaid probleemideta kasutada? Saan suvel 18 (sportlaskmiseks saab siis relvaloa teha), senimaani olen harjutanud õhkrelvadega. Iseenesest huvi asjaga tegelema hakata on suur.

Leidsin ka sellise lingi, mis on neist Eestis saadaval (et saaks proovida)?
http://www.best9mm.com/

Ette tänades,
Uku
osta kas hecler või glock 17 :D
kaurkoor
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 19 Veebr, 2013 14:34
Asukoht: eesti
Kontakt:

Re:

Postitus Postitas kaurkoor »

raits123 kirjutas:soovitaks PMi kuna on kerge, odav, ja ei näe ka kõige hullem välja, moon on odav, palju varuosi ja eesti politsei vahettab varsti oma relvad välja ja siis tuleb täielikult odavad hinnad ja palju varuosi

soovitan kuna olen ise paar lasku lasnud klassivenna isa omaga :roll:
mis kerge aks on ka kergem :lol:
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas hillart »

soovitan kuna olen ise paar lasku lasnud klassivenna isa omaga
Jaa-aa ?! Kõva kogemus. Pole miskit lisada. :roll:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas jackpuuk »

hillart kirjutas:
soovitan kuna olen ise paar lasku lasnud klassivenna isa omaga
Jaa-aa ?! Kõva kogemus. Pole miskit lisada. :roll:
Ega polegi midagi lisada, Rämbu viskab kiviga koperdaja kah alla (rääkimata SELLISE kogemusega laskurist, selline laseb ju oravale silma iga kell, sõltumata tulerauast).
sitt päev, kellele kurdad
Leo
Liige
Postitusi: 3326
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas Leo »

Et mingi tunne tekiks, kuidas eri kaliibrid ja relvad käituvad, tuleb laskespordiklubi vanakestega tutvusi sobitada ja siis monel treeningpäeval varem kokkulepitult oma sajalisi lehvitada ning erinevaid relvi proovida asjatundjate juhendamisel. Kas keegi veel Eestis laeb ise 9 Para moona? 9x19 mm laskemoona on väga erineva hinna ja kvaliteediga. Paugu hind nii 16-30 senti. Vindimoona puhul on iselaadimine loogiline, kui on vaja väga täpset laengut, sest vindimoon palju kallim.

Relvapoe valikust tuleb endale sobiv leida, kuid enne aasta kulu ostmist tuleb tahmamise ja tehnilise hajuvuse ning töökindluse kontrollimiseks lasta igast partiist moned karbid. Tasub asjatundjaid usaldada, näiteks Adriku Tõnu, kes on lasknud paarkymmend aastat ja keskmine padrunikulu on aastas väiksema Kaitseliidu maleva jagu. Mees ikka teab, mis otsast relval pauk tuleb ja vahel jagab seda ka teistega :lol:
kaurkoor
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 19 Veebr, 2013 14:34
Asukoht: eesti
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas kaurkoor »

Uku kirjutas:Plaanis on hakata practical-laskmisega tegelema. Valisin 9mm püstoli (odav moon ning piisavalt võimas), kuid mudeleid on palju. Äkki oskate mõned paremad välja tuua?
Luger P08
Kasutaja avatar
murdock
Liige
Postitusi: 56
Liitunud: 18 Aug, 2009 10:23
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Relvapoed+9mm püstoli valik

Postitus Postitas murdock »

1. Kas Tallinnas/harjumaal on veel mõni korraliku kaubavalikuga relvapood peale jahipauna? On soov hakata endale 9mm muretsema ja peale google otsingut jäi ikka väga kesine mulje.
2. Millist 9mm PÜSTOLIT foorumlased soovitavad? Enda kogemus siiani makarov :mrgreen: ja H&K USP. CZ? Glock? Või midagi muud?
ints999
Liige
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Sept, 2012 16:09
Kontakt:

Re: Relvapoed+9mm püstoli valik

Postitus Postitas ints999 »

Ma pole neis küll kohapeal ise käinud aga puusalt lastes oskan öelda veel Tondi Lasketiir ja Taktikalise laskmise keskus.
Püstolite valik on väga lai ja leidub igale maitsele ning rahakotile. Erinevused on nii töömehhanismis (näiteks Glockid ja HK USp töötavad üsna erinevate mehhanismide abil) ja ega muidu aru saa mis on parim kui oled ise püstoleid reaalselt käes hoidnud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist