9mm püstol - millist valida?

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas vtl »

rroosi kirjutas:G34, kontoris töötades, kus seljatagant inimesed liiguvad, seljas tavaline õhem kampsun ja teksad. Ei jäänud kellelegi silma- korduvalt sai proovida. Kabuuriks: [...]
Pildil küll teine relv, kuid mõttest saab äkki aru.
Autos istumine ei ole mugavaim, kuid ega ta küljepeal asuva kabuuriga palju mugavam ei ole.
Tegu on ju vöösisese (IWB) kabuuriga, mis on kõige vähem märgatav, kuna jääb pükste sisse.
Samas, nagu eelnevalt kirjutatud, peab selle kobakaga püksis harjuma ja kui särk läheb pükste sisse IWB peale, siis tuleb seda kabuuri ja vöö vahele oskuslikult toppida, mis nõuab mõningat peegli ees harjutamist. Muidugi kampsuni korral ei ole nii kriitiline, selle võid lihtsalt peale tõmmata.

Autos istumine sõltub suuresti sellest, kui head külgtuge pakuvad istmed. Mida sportlikumad on istmed, seda ebamugavam ja kabuuri seal kanda ja seda rohkem see külje pealt ribidesse surub.
Ameeriklasel, kus ees on põhimõtteliselt üks suur diivan, istudki nagu diivani peal.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
iFly
Liige
Postitusi: 103
Liitunud: 14 Mai, 2012 20:52
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas iFly »

vtl kirjutas:Aga tahmamine ei tohiks Glocki vinnastamist kuidagi mõjutada. Kui kelk liigub taha, siis haagib päästiku-varda tagumine ots ennast lööknõela kanna taha (see asend on konstruktsiooniga ette antud) ja viib kelgu ette liikudes lööknõela nö. poolde vinna. Kui nüüd päästikut vajutada, venitab see lööknõela veelgi kaugemale taha, kuniks päästiku-varras liigub allapoole ja vabastab lööknõela. Näita mulle seda kohta, kus tahm vinnastamist saaks takistada?
Vastan nüüd lõpuks. Kelgu tagasiliikumisel surub temas olev astang
IMG_1430a.jpg
ühe neist "plekitükkidest" pisut vasakule, mis lukustab päästku lahti, et seda üldse algasendisse viia saaks.
IMG_1428a.jpg
Kui aga kollase siksakiga tähistatud ala paksult sitta täis, siis seda lahtilukustamist ei toimu - ja Sinu poolt kirjeldatud asjad küll juhtuvad... ainult et päästikut vajutada ei saa, sest ta pole ette tulnudki. :)
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas vtl »

iFly kirjutas:Vastan nüüd lõpuks. Kelgu tagasiliikumisel surub temas olev astang ühe neist "plekitükkidest" pisut vasakule, mis lukustab päästku lahti, et seda üldse algasendisse viia saaks. Kui aga kollase siksakiga tähistatud ala paksult sitta täis, siis seda lahtilukustamist ei toimu - ja Sinu poolt kirjeldatud asjad küll juhtuvad... ainult et päästikut vajutada ei saa, sest ta pole ette tulnudki.
Selle "plekitüki" nimi on "connector" ja üks selle ülesanne ongi päästikuhoova üles tõstmine, et lööknõela kand saaks kelgu ette liikudes ennast sinna külge haakida. Ja kui connector ei lase päästikuhooval üles tõusta, siis "ei juhtu ka minu kirjeldatud asjad" :P

Ma kirjutasin oma eelmises postituses ka selle veavõimaluse lahti ja märkisin ka, et kuna see on püstoli tagaosas, siis tahm sinnani ei jõua.
vtl kirjutas:...Või teine võimalus, et connector ei toimi millegipärast. Viimane (connector siis) asub aga püstoli tagumises otsas ja tahm sinnani ei jõua.
Üks võimalus on see, et püstolit on ohtralt ja liigselt õlitatud ning see on korjanud muud mustust ja tolmu connectori vahele. Kelgu tagumine katteplaat on alt pisut avatud ja kandmisel võib kasvõi riidetolmu sinna sisse kanduda. Aga mitte tahma.
Üldiselt käib connectori tööpinnale (pärast puhastamist) ÜKS TILK õli. Selline süstlaotsa-tilk ja mitte rohkem.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Andrus1973
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Nov, 2017 15:02
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas Andrus1973 »

Põhimõtteliselt pole ju vahet millise sodi pärast see püstol ei tööta. Olgu ta siis Glock või midagi muud. Puhastama peab ikkagi.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust!
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas vtl »

Andrus1973 kirjutas:Põhimõtteliselt pole ju vahet millise sodi pärast see püstol ei tööta. Olgu ta siis Glock või midagi muud. Puhastama peab ikkagi.
Jutt algas sellest, et CZ on hea püstol, aga oma koostetäpsuse tõttu nõuab hoolikamat puhastamist, kui näiteks Glock.
Ehk kui esimest oleks hea puhastada mõnesaja lasu järel, siis teisega võid probleemideta lasta tuhandeid. Jah, puhastama peab mõlemaid, aga vajalik hooldusvälp võib olla kümnekordse vahega.
Suurusjärgud on illustratiivsed ja sõltuvad kasutatavast moonast, kandmistingimustest (riidetolm) jms. Osa moona on puhtam, teine tahmab rohkem. Samuti on tiirud eri puhtusega, mõne kuulipüüdja tolmab, teine mitte.

Samuti määrdub liigselt ja/või valesti õlitatud relv kiiremini ehk hakkab sodi koguma sinna, kuhu pole vaja. Glocki puhul tehakse tihti see viga, et õlitatakse liigselt, laus-ujutatakse üle suured pinnad, mis omavahel ei tööta ning muuhulgas ka need kohad ja kanalid, mille kohta on hooldusjuhendis öeldud, et neid EI TOHI õlitada. Näiteks võib lööknõelakanal just õlitamise tagajärjel hiljem ummistuda. Viimati uurisin ja puhastasin ühte püstolit, mille salv hakkas laskmise ajal iseenestlikult alt ära kukkuma. Lahti võttes selgus, et salveriiv ujus õlist. Natukene vale käehoid ja põrubki lasu hetkel lahti.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
hdmi
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 02 Mär, 2019 11:28

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas hdmi »

Ostsin veidi kaalumise järel siiski Glock 17 gen 4 omale.
Digiloaga ostu vormistamine lihtne, loetud minutitega asi vormistatud.
Kas ka sai õige asi ostetud selgub ajajooksul. Siiani vaid korra tiirus kasutanud.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas vtl »

hdmi kirjutas:Ostsin veidi kaalumise järel siiski Glock 17 gen 4 omale.
[...]
Kas ka sai õige asi ostetud selgub ajajooksul. Siiani vaid korra tiirus kasutanud.
Tere tulemast klubisse ja palju õnne! Tiirus näeme!

Kõik muud püstolid VÕIVAD olla (ja ühel suuremal laskehuvilisel neid aja jooksul ka kappi koguneb), aga üks Glock PEAB olema.
See on püstol, millega ei saa eksida, mille peale võib pea alati kindel olla ja kui vaja, siis võid sellega ka lahingusse minna. Moona ei vali ja laseb kõike.
Ja see on relv, mille saad soovi korral alati edasi müüa, järelturg on täiesti olemas.

Ehitus on imelihtne, varuosad (KUI peaks kunagi mõnda vedru vms. vaja minema) on kõik kohapeal olemas ja ei maksa suurt midagi ning lahtivõtmiseks ei ole vaja muid tööriistu peale ühe pulga, millega tihvtid välja lükata. Tuuningujuppe leidub ka piisavalt, alates kolmanda partei sihikutest, lõpetades magwellide ja paremate päästikutega.

Kui oled Glockiga oma lasketehnika baasi ära ladunud, siis ei ole probleem suvalise teise püstoliga hästi lasta.
Kui aga esimeseks püstoliks osta udupeen võistluspüstol, lootes, et see teeb sinust parema laskuri, siis tihtipeale läheb vastupidi.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Andrus1973
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Nov, 2017 15:02
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas Andrus1973 »

vtl kirjutas:Kõik muud püstolid VÕIVAD olla (ja ühel suuremal laskehuvilisel neid aja jooksul ka kappi koguneb), aga üks Glock PEAB olema.
Kohati jääb mulje, et Glock pole mitte relvafirma vaid ususekt! :D
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust!
alfa hotel
Liige
Postitusi: 211
Liitunud: 08 Mär, 2018 21:14
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas alfa hotel »

Kui ma oma esimest püstolit valisin jäi Glock valikust kõrvale peamiselt just selle ususektilaadsuse tõttu. Valisin teise. Läks aga veidi aega mööda, kui hankisin siiski ka G17-ne. Ja sellest hetkest alates on esimesena ostetu seisnud kapis kasutuseta, hoolimata sellest, et ta mulle ikka meeldib ja sobib. Aga G-s on midagi, mis paneb teda alati eelistama.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas Kriku »

Mul on hea meel, et sa tõde nägid, mu vend.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas vtl »

Andrus1973 kirjutas:
vtl kirjutas:Kõik muud püstolid VÕIVAD olla (ja ühel suuremal laskehuvilisel neid aja jooksul ka kappi koguneb), aga üks Glock PEAB olema.
Kohati jääb mulje, et Glock pole mitte relvafirma vaid ususekt! :D
Ma mõtlesin tükk aega, kas ma selle sõbraliku nööke peale vastan või mitte. :D
Loomulikult keerasin ma meelega oma postituse veidi üle vindi, aga kuna teemaalgataja kahtles oma valikus, siis soovisin julgustada.

Glocki püstol on samavähe usu- või kultusobjekt, nagu näiteks Kalašnikovi automaat. Seda valitakse mitte pimeda usu, vaid lihtsa konstruktsiooni ning tõestatud töökindluse pärast.

Maailmas on palju püstoleid, mis meeldivad mulle nii esteetika kui laskeomaduste pärast rohkem. Näiteks on tore oma 1911 mõnel kenal pühapäeval kapist välja võtta, paar salvetäit lasta, seejärel puhastada-poleerida ja siis kappi tagasi panna. Aga treeningule või võistlusele lähen paraku [...]. :)
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Andrus1973
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Nov, 2017 15:02
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas Andrus1973 »

Ma ütleks, et Kalasnikove ostetakse mitte töökindluse, vaid odava hinna pärast. Ilmselt sama on on ka Glockiga. Standardseades on nad mõlemad veerandi jagu odavamad, kui konkureerivad mudelid laias laastus. Mitte, et mul Glocki vastu midagi oleks. Vahe peal oli periood, kus olin üsna lähedal sellele, et ostan omale kah aga no ei suutnud ühtegi head põhjust välja mõelda. :D Kiidetud töökindlus on tegelikult sama, mis sarnastel plastpüstolitel. Ergonoomika (see on muidugi sügavalt isiklik) kesine. Päästik alla igasugust arvestust. Ausalt öeldes üle hulga aja paar pauku tehes oli esmamulje, et see on üldse katki. Et tõesti, kui fänn ei ole siis on sellest "headusest" jube keeruline aru saada. Kõik eelnev kokku ei tähenda muidugi jälle seda, et teistel püstolitel mingit oma kiiksu ei ole.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust!
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas vtl »

Andrus1973 kirjutas:Ma ütleks, et Kalasnikove ostetakse mitte töökindluse, vaid odava hinna pärast. Ilmselt sama on on ka Glockiga. Standardseades on nad mõlemad veerandi jagu odavamad, kui konkureerivad mudelid laias laastus. Mitte, et mul Glocki vastu midagi oleks. Vahe peal oli periood, kus olin üsna lähedal sellele, et ostan omale kah aga no ei suutnud ühtegi head põhjust välja mõelda. :D Kiidetud töökindlus on tegelikult sama, mis sarnastel plastpüstolitel. Ergonoomika (see on muidugi sügavalt isiklik) kesine. Päästik alla igasugust arvestust...
Glockiga konkureerivad polümeerraamiga teenistuspüstolid on tegelikult üsna samas hinnaklassis ja töökindluselt pigem kehvemad. Sig-Sauer P320 on teatavasti käsigranaat, mis tulistab ise kui see vastase poole visata ja Waltheri analoogide “töökindlus” on ka "legendaarne". Kohtuasju on piisavalt. Waltheri moona-valimisest rääkimata. Ega Beretta ka parem pole - sisuliselt Walther. Nendest eelistaks kindlasti G, isegi kui viimane kallim oleks.

Ergonoomika on igamehe individuaalse maitse ja käetunnetuse küsimus muidugi. Üht-teist saab raami (a’’la 17 vs 19 vs 19X/45) valimisega ja käepidemepaksendustega muuta, aga üld-tunnetus jääb suures osas siiski samaks. Päästik on teenistuspüstolile omaselt jäik ja tuim. Tuunimiseks on võimalusi ohtralt, alates miinus- või dot-connectorist ja stantsitud plekitükkide poleerimisest(*) ning lõpetades kolmanda partei reguleeritavate drop-in päästikukomplektidega, nagu nt. ZEV.
*) See “poleerimine” toimub ka iseeneslikult peale paarituhandet lasku :)
5. generatsioon on veidi parandatud geomeetiaga päästikumehhanismiga ning on juba tehasest tulles palju sujuvam.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
alfa hotel
Liige
Postitusi: 211
Liitunud: 08 Mär, 2018 21:14
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas alfa hotel »

Mul oligi just Gen 5 päästik see, mis mind G juurde tõi. Gen 4 ei kõnetanud sarnaselt.
cedric
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 01 Veebr, 2005 21:02
Kontakt:

Re: 9mm püstol - millist valida?

Postitus Postitas cedric »

hdmi kirjutas:Ostsin veidi kaalumise järel siiski Glock 17 gen 4 omale.
Digiloaga ostu vormistamine lihtne, loetud minutitega asi vormistatud.
Kas ka sai õige asi ostetud selgub ajajooksul. Siiani vaid korra tiirus kasutanud.
Nüüd osta endale https://www.yrsinc.com/en/ -st endale üks Micro Roni, topi oma Glock sinna sisse, punatäpp sihik peale, 33 lasuline salv alla ja elu nagu hernes (fun factor on absoluudselt seda raha väärt).
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: pikk ja 6 külalist