9mm püstol - millist valida?

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
rovna
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 12 Nov, 2009 2:25
Kontakt:

taktikalise laskmise jaoks vastupidavaim,parem?

Postitus Postitas rovna »

milline neist sobiks taktikalise laskmise harjutamiseks,võistluseks paremini? glock 17pro või glock 21sf või sti sarjast midagi?
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tonu adrik »

"If you treat your gun like your lawnmower, get a glock".

STI on klassika, 1911, Single Stack. Vajab hooldust, hoolitsemist ja ei ole päris Glock-tüüpi immuunne kõigile ja kõigele. Kindlasti on ta aga mäekõrguselt üle kõikvõimalikest kaasaegsetest IPSC produ-divisjonis kasutatavatest hight-tech tuunitud püstolitest nagu CZ SP01, Tanfoglio Stock jne. Olen oma STI Trojanist (soodsaim käsitööna valmistatud STI) lasknud ca 15000 iselaetud padrunit - tõrgeteta, igasugustes tingimustes (s.h. mudas-vihmas), ja puhastanud teda vaid siis kui süda haledaks läheb (loe: ca 1500-2000 lasku) - no problems. Salvemaht, tõsi, vaid 8.

G17 ja G21SF valiku vahel on paar asja mida kaaluda - G17 on NATO kaliiber, ja KL/KV strukturides saadaolev nn. Rootsi Para läheb sealt läbi no problem. Või ka muu, misiganes 9x19 moon - Glock ei vali, paneb kõik nahka. Kui aga soovid saada püstolit millest ei oleks vaja motiveeritud ründaja peatamiseks salvetäit välja lasta, soovitan kaliibrit .45 ACP, seega 21SF. Käes istub samamoodi nagu G17. SF salves küll 13 padrunit .45, aga see-ees lajatab iga tabamus... naturaalselt :twisted: Hetkel töötan artikli kallal Thompson-LaGarde testide teemal, neist saab siis tacticalshooting.ee Huvitava Lugemise all lugeda kui valmis saan. Tõsi - .45 moon pole NATO (esialgu - USA arengud viitavad küll sinnapoole, et hiljemalt kümnekonna aasta pärast on see ka NATO tunnustatud), nii et esialgselt pead oma isiklikku rahakotti kergendama. Samas pakume ka kohest lahendust - kui plaanid üksjagu lasta, soovitan hankida omale laadimismasin (laadimine on sportlaskuritele lubatud) - see kestab ja laeb Sulle misiganes kaliibreid Su elu lõpuni ning on hinnklassis 10K. Ostes juurde komponendid, on minul .45 laadimisel paugu hinnaks ca 2 kr/tk. Not bad, arvestades, et kõige soodsam tehaselaks 9x19 on poes saadaval parimal juhul ca 2,5 kr/tk.

Nii et on, mille üle mõelda.

Kui täna peaksin ise mõtlema esimese .45 püstoli ostmisele, oleks minu valik 21SF. Sest igas korralikus peres peab olema vähemalt üks Glock. Nii on öelnud klassikud ;) Peale seda, kui G hangitud, peaks iga tõsiseltvõetava harrastaja kodus olema vähemalt üks 1911. Aga see on juba järgmine samm 8)
[i][size=85]Verbum Caro Factum Est[/size][/i]
Kasutaja avatar
paharet
Liige
Postitusi: 531
Liitunud: 14 Jaan, 2005 11:53
Asukoht: Tamsalu
Kontakt:

Postitus Postitas paharet »

tonu adrik kirjutas:"KL/KV strukturides saadaolev nn. Rootsi Para läheb sealt läbi no problem.
Nädalavahetusel just kuulsin,et Rootsi moonaga probleemid suur osa moonast püstolkuulipilduja M45 jaoks mõeldud ja tugevama laenguga kui püstoli oma ja võib püstolis kasutamisel relva rikkuda.Väidetavalt on juba esimesed USP-d selle moonaga nahka keeratud.
MG72
Liige
Postitusi: 1106
Liitunud: 30 Jaan, 2007 18:11
Kontakt:

Postitus Postitas MG72 »

Nagu Tõnu ütles - "Glock ei vali, paneb kõik nahka"
Ja nii ta on - sööb ka Rootslast väga isukalt :D
Ja täpsuse kohta võin vaid kiidusõnu Rootsi moona kohapealt öelda.
Soovitaks kindlasti Glock´i - ka rasketes tingimustes ei vea alt.
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tonu adrik »

paharet kirjutas:
tonu adrik kirjutas:"KL/KV strukturides saadaolev nn. Rootsi Para läheb sealt läbi no problem.
Nädalavahetusel just kuulsin,et Rootsi moonaga probleemid suur osa moonast püstolkuulipilduja M45 jaoks mõeldud ja tugevama laenguga kui püstoli oma ja võib püstolis kasutamisel relva rikkuda.Väidetavalt on juba esimesed USP-d selle moonaga nahka keeratud.
Mitte väidetavalt, vaid nii ongi. Üsna mitmed sealjuures.

Kui ostad kalli mänguasja, siis pole mõtet hakata koonerdama tema toidu pealt. Näiteks - ostad viimasepeal mersu udupeene diiselmootoriga, ja siis lähed kuhugi Peipsi pärapõrgusse kohalike kalalaevameeste juurde dislat paaki ostma... ei tee ju nii ?

Eestis on aga otsustajatel enamjaolt pajebenn. nõukogude kool vist. Sai mingid püstolid; ah mis? moona ? miks osta, meil ju ladu täis mingit humanitaarstaffi ! mis tähendab et pole sellele püstolile, kaliiber sobib ? sobib. no vott, siis - jutt jätta ja tegutsege.
[i][size=85]Verbum Caro Factum Est[/size][/i]
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Mis detailid USPidel siis + moonaga lastes purunema/deformeeruma hakkavad?
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tonu adrik »

Minule jõudnud info kaudu tegemist relvaraamiga seonduvate detailidega, peamiselt kelgu juhtsiinid - nii deformeerumine kui murdumine. Ka taandurvedru purunemine, tõmmikute liigkulumine.
[i][size=85]Verbum Caro Factum Est[/size][/i]
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Hmm. Huvitav, mis teeb Glockist + moonale vastupidavama? On's põhjus USPi raskes kelgus, mis raami lõhkuma hakkab?
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tonu adrik »

Hea küsimus. Ei tea, aga eeldan, et asjasse võiks puutuda HK kõrge kelgu profiil. Mitmed IPSC laskjad keda tunnen (valdav enamik neist KJ/KL liinis) kes omal ajal USP kätte saades sellega IPSC harrastama hakkasid tõdesid, et tagasilöök on nn. taktikalisel laskmisel HK puhul suht ebameeldiv; mitmed neist on tänaseks soetanud endale finantsiliste olude paranedes Glockid.
Niipalju kui ise olen mõlemist lasknud, siis HK ja Glock tagasilöök on erineva iseloomuga. Glockil on see oluliselt pehmem kui HK-l ja minu arvamuse kohaselt on selles erinevuses "süüdi" just kelgu kõrge profiil mis nagu võimendaks impulsse ja suunab seda mitte otse laskuri kätte nagu Glockil vaid kuidagi... üle käe (?).
Siia ilmselt võibki olla see koer maetud. Loomulikult on oluline ka relvade sisemise ülesehituse struktuur ning kasutatud materjalide tugevus. Nagu kõigel mis inseneride poolt luuakse nii ka püstolitele arvutatakse välja lubatud koormused, töörõhud. Minu teada pole mitte ükski konstruktor loonud oma püstolit et selles kasutataks default püstolkuulipildujatele ettenähtud kõrgendatud laenguga padruneid nagu meil eestis seda tehakse. Ja seda läbi aegade - omal ajal 90date alguses oli "struktuurides" laialdaselt kasutusel nn. vene para. Kuna mul ka sel ajal oli Glock siis ei olnud see muidugi probleem, aga paljudel olid CZ75 ja 85 püstolid. Viimatinimetatu oli minu hea kollegi oma kes avastas ühel hetkel, et peale ca 2000 lasku vene para ei olnud enam võimalik ka peale väga korralikku puhastamist eristada rauas vintsooni. Püstol oli muutunud sileraudseks.
Nüüd on siis kord Rootsi para käes, ju on vene oma otsa saanud.

USP - kunagi me siin ka väitlesime üksjagu :lol: püstolite valiku teemadel ja mis on hea mis paha. Nagu toona nii ka nüüd kordan - otsest rämpsu ei tee mitte ükski kaasaegne tunnustatud tootja, olgu see siis HK, SigSauer, Walther vms. Tuleb aga järgida valmistajapoolseid ettekirjutusi kuidas relvaga ümber käia, ja mida sinna söödaks sisse panna. Tootja ju teab täpselt kuidas asjad olema peavad. Mis aga mind masendab on asjaolu, et miskised pastapliiatsi- ja excelispetsialistid kõrgetes staapides-kontorites arvavad, et nemad on kõige targemad, ja kohe kindlasti targemad kui relva tootjad-konstruktorid. Et asi on nii nagu nemad otsustavad, ja käib küll. Vot see ongi misiganes relva lõpu alguseks, ja kurja juur. Ka muudes valdkondades, kahjuks.
[i][size=85]Verbum Caro Factum Est[/size][/i]
Tony
Liige
Postitusi: 114
Liitunud: 08 Juul, 2005 7:34
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Tony »

Mingil põhjusel on siiski palju Glock 22 mudeleid,cal.40s&w - sellest oli juttu ka varasemas teemas - puruks lastud.
Rahuaega hoiab relv
UR
Liige
Postitusi: 366
Liitunud: 17 Aug, 2007 17:05
Kontakt:

Postitus Postitas UR »

Kuidas need 9mm ja .40 ölalt lastavad "pystol-karabiinid" nt. Beretta C4 end ylal peavad? On keegi ka proovinud siinamil?
Yks somm practicali foorumis mainis et oli 100 m taldrekuid kummuli lasknud karabiini rajal. On asjast arvamusi?
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Medusa »

Lihtsam sihtida, väheke parem algkiirus, ses suhtes on märki lihtsam tabada, ka kaugemalt (ise olen nii MP40 kui rootsi rauasaega kuni 200m saanud lasta, sai lühivalangutega poolfiguurile sisse küll). Aga see on siiski püstolipadrun.

Glockidest olen mina aru saanud, et probleem on osaliselt toestamata kestas, st kui padrun on kambris, ei ole kogu kestasein siiski kambri poolt kaetud. Ning kui kestas on randi lähedal mingeid probleeme või on padrun valesti laetud, siis lendabki laiali. Samas, .40 on üks levinumaid Glocke, kuna on suht popp politseirelv, eriti jänkistanis, seepärast on ka enamik laialilendavaid Glocke .40sed. Kuigi, ei ole kuulnud et oleks 9x19 või 45ACP-ga eriti KBe olnud, ehk on asi ka padrunis endas (kõrgem rõhk?)?

Olen ka kuulnud, et ei soovitata tinakuule lasta (et saastel ei ole kusagile minna ja lööb kambrirõhu liiga suureks).
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Tinakuulidest oli kunagi siin kusagil juba juttu. Point selles, et tinakuul jookseb Glocki külmvaltsitud rauasoontest otse läbi ja arusaadavalt kaasneb sellega mittevajalik rõhk ja kuumus.
Unit
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 16 Nov, 2009 23:52
Kontakt:

Püstoli valik ostmisel - olulised näitajad?

Postitus Postitas Unit »

Tere!

Esimest korda siin foorumis. Olen küll lugenud teiste teemade alt vastuseid samale/sarnasele probleemile, kuid parima vastuse saamise eesmärgil olen otsustanud küsimused uue teema alla paigutada. Vabandan juba ette selle igihalja küsimuse uuesti postitamise ja Teie tüütamise/foorumi risustamise eest.

Nimelt soov osta püstolit (uut). Hinnaklass - 10k juures. Olen läbi kamminud Tallinnas asuvad peamised relva müügiga tegelevad poed (Citysec, Jagdhof, Jahipaun) ning kuulanud maad ka erinevates lasketiirudes (Taktikalise Laskmise Keskus, Tondi Lasketiir). Eesmärk - kaasaskandmine (kaenla all) ning tactical shootingus osalemine. Ise olen välja valinud järgmised relvad:
1. Glock 17 või 17 pro (pro peal palju vidinaid, mida hiljem kipuks ikka juurde ostma , kuid siis juba kallima hinnaga)
2. Sig Sauer 226
Ka olen käes proovinud hoida Steyr MA-1 (sobis kätte kui valatult, aga laskmisvõimalus puudus). HK USP'd ka näppinud, kuid ka seda pole kasutada saanud.

Siit ka küsimus - milline relv oleks eelpool mainitud eesmärkide täitmiseks parim (soov osta hetkel ainult üks relv)? Nimelt olen kuulnud/lugenud erinevaid arvamusi Glocki/Sigi/HK kohta. Olen lugenud, et Glock jube töökindel ja hea hinnaga, kuid samas mõne sõnul pidi olema odav p*sk millel uuendusi pole tehtud ja millel garantii lühike (oli vist 6000 lasku või midagi sellist võrreldes teiste brändidega, kus garantii/tööiga kordi suuremad/pikemad). Samas kas kellelgi on olnud võimalus Steyr MA-1'e proovida/omada ning mis on kommentaarid? Sig pidi olema küll hea, kuid hind on liiga üles aetud (nimi maksab).

Relva soetamisel on minu jaoks tähtsad järgmised omadused:
- hinna/kvaliteedi suhe (hind 10k juures, samas relv peaks olema vastupidav ja suhteliselt hooldevaba ning ilma tüüpvigadeta)
- relvaraua pikkus (täpsemaks laskmiseks, kuid samas peab mahtuma kaenla alla nii, et ots tagumiku vahel poleks) :D
- kätte sobivus (iseenesest on võimalik kõikide püstolitega harjuda, kuid mingi sobivus võiks ikka olla)
- laskemoon (ilmselt valik kaldub 9mm poole, kuna paljude asjatundjate poolt eelistatava .45 moon oluliselt kallim, kuigi jah - ründaja peatab paremini) :)

Laskemoona bärandide kohapealt olen lugenud erinevatelt saitidelt, et Barnaul'iga võib lutsu visata. Pidi jälle olema odav p*sk ja ka relva kahjustav, padrunisse topitud liiga palju lõhkeainet mille tulemusena peale lasku suud silmad vett ja püssirohtu täis. Ise leidsin hea pakkumise Fiocchi 9mm para padrunitele, mis pidid ka oluliselt parema kvaliteedi/täpsusega olema. Mida arvate nendest ning ka teistest 9mm (9x19) brändidest (Magtech, Geco jne)? Kas peaks näiteks lasketiirus harjutamiseks kasutama odavamat (Barnaul) laskemoona ning aasa peal ringi jalutamiseks (enese kaitseks) mõnda kallimat brändi (Geco, Fiocchi)?

Küsimus ka kabuuri kohta. Nimelt millne toode on parim kaasaskandmiseks kaenla all? Olen lugenud, et osad annavad värvi (nahast) veega kokkupuutel ning põhjustavad roostetamist. Mõni toode ei ole nii vastupidav, mõni jälegi relva mitte kindlalt kohal hoidev (seda just ohu situatsioonis enesekaitse ajal kehalise liikumise korral; kabuuril puudub trukiga lisajulla, mis läheb ümber relva kaba/kelgu). Palun asjatundjatel ka selle teema kohta sõna võtta ning nõu anda. Tean, et tactical shootingu ajal on parim kabuur vöö peal, kuid seda ei tahaks kasutada avalikus kohas olles, kuna tekib probleem varjatud kujul kandmisega. Ja pükste sissepoole ka kabuuri toppima ei hakka, kuna see on ebamugav istumisel! Kuna vasakukäeline, siis relva kabuur peaks asetsema parema käe all ning vasaku käe all 2 salve hoidja (EI, ei lähe sõtta, kuid tasakaalu mõttes oleks hea ning samas ei saa kunagi liiga ettevaatlik olla :D )


Küsimuste jada on küll pikk, aga võimaluse korral palun vastajatel kõiki teemasid kommenteerida, et saaksin kuulda arvamusi/nõuandeid kõikide probleemide kohta!


Ette tänades!
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9122
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Püstoli valik ostmisel - olulised näitajad?

Postitus Postitas Kilo Tango »

Unit kirjutas:Tere!

Esimest korda siin foorumis. Olen küll lugenud teiste teemade alt vastuseid samale/sarnasele probleemile, kuid parima vastuse saamise eesmärgil olen otsustanud küsimused uue teema alla paigutada. Vabandan juba ette selle igihalja küsimuse uuesti postitamise ja Teie tüütamise/foorumi risustamise eest.

Nimelt soov osta püstolit (uut). Hinnaklass - 10k juures. Olen läbi kamminud Tallinnas asuvad peamised relva müügiga tegelevad poed (Citysec, Jagdhof, Jahipaun) ning kuulanud maad ka erinevates lasketiirudes (Taktikalise Laskmise Keskus, Tondi Lasketiir). Eesmärk - kaasaskandmine (kaenla all) ning tactical shootingus osalemine. Ise olen välja valinud järgmised relvad:
1. Glock 17 või 17 pro (pro peal palju vidinaid, mida hiljem kipuks ikka juurde ostma , kuid siis juba kallima hinnaga)
2. Sig Sauer 226
Ka olen käes proovinud hoida Steyr MA-1 (sobis kätte kui valatult, aga laskmisvõimalus puudus). HK USP'd ka näppinud, kuid ka seda pole kasutada saanud.

Siit ka küsimus - milline relv oleks eelpool mainitud eesmärkide täitmiseks parim (soov osta hetkel ainult üks relv)? Nimelt olen kuulnud/lugenud erinevaid arvamusi Glocki/Sigi/HK kohta. Olen lugenud, et Glock jube töökindel ja hea hinnaga, kuid samas mõne sõnul pidi olema odav p*sk millel uuendusi pole tehtud ja millel garantii lühike (oli vist 6000 lasku või midagi sellist võrreldes teiste brändidega, kus garantii/tööiga kordi suuremad/pikemad). Samas kas kellelgi on olnud võimalus Steyr MA-1'e proovida/omada ning mis on kommentaarid? Sig pidi olema küll hea, kuid hind on liiga üles aetud (nimi maksab).

Relva soetamisel on minu jaoks tähtsad järgmised omadused:
- hinna/kvaliteedi suhe (hind 10k juures, samas relv peaks olema vastupidav ja suhteliselt hooldevaba ning ilma tüüpvigadeta)
- relvaraua pikkus (täpsemaks laskmiseks, kuid samas peab mahtuma kaenla alla nii, et ots tagumiku vahel poleks) :D
- kätte sobivus (iseenesest on võimalik kõikide püstolitega harjuda, kuid mingi sobivus võiks ikka olla)
- laskemoon (ilmselt valik kaldub 9mm poole, kuna paljude asjatundjate poolt eelistatava .45 moon oluliselt kallim, kuigi jah - ründaja peatab paremini) :)

Laskemoona bärandide kohapealt olen lugenud erinevatelt saitidelt, et Barnaul'iga võib lutsu visata. Pidi jälle olema odav p*sk ja ka relva kahjustav, padrunisse topitud liiga palju lõhkeainet mille tulemusena peale lasku suud silmad vett ja püssirohtu täis. Ise leidsin hea pakkumise Fiocchi 9mm para padrunitele, mis pidid ka oluliselt parema kvaliteedi/täpsusega olema. Mida arvate nendest ning ka teistest 9mm (9x19) brändidest (Magtech, Geco jne)? Kas peaks näiteks lasketiirus harjutamiseks kasutama odavamat (Barnaul) laskemoona ning aasa peal ringi jalutamiseks (enese kaitseks) mõnda kallimat brändi (Geco, Fiocchi)?

Küsimus ka kabuuri kohta. Nimelt millne toode on parim kaasaskandmiseks kaenla all? Olen lugenud, et osad annavad värvi (nahast) veega kokkupuutel ning põhjustavad roostetamist. Mõni toode ei ole nii vastupidav, mõni jälegi relva mitte kindlalt kohal hoidev (seda just ohu situatsioonis enesekaitse ajal kehalise liikumise korral; kabuuril puudub trukiga lisajulla, mis läheb ümber relva kaba/kelgu). Palun asjatundjatel ka selle teema kohta sõna võtta ning nõu anda. Tean, et tactical shootingu ajal on parim kabuur vöö peal, kuid seda ei tahaks kasutada avalikus kohas olles, kuna tekib probleem varjatud kujul kandmisega. Ja pükste sissepoole ka kabuuri toppima ei hakka, kuna see on ebamugav istumisel! Kuna vasakukäeline, siis relva kabuur peaks asetsema parema käe all ning vasaku käe all 2 salve hoidja (EI, ei lähe sõtta, kuid tasakaalu mõttes oleks hea ning samas ei saa kunagi liiga ettevaatlik olla :D )


Küsimuste jada on küll pikk, aga võimaluse korral palun vastajatel kõiki teemasid kommenteerida, et saaksin kuulda arvamusi/nõuandeid kõikide probleemide kohta!


Ette tänades!
Hakkab jälle pihta. Moded võiksid mõne sihukese teema panna kleepsu alla ja las siis näritakse seal see 9mm-ste jutt otsast lõpuni lahti. Ära hakkab lülima juba.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist