www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 22 Veebr, 2020 9:11

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 1919 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 128  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 25 Mai, 2017 21:02 
Eemal
Liige

Dr.Sci kirjutas:
Kas sõna laadimisseade tähendab eemaldatavat salve ja antud kontekstis sileraudne 14 padruniga laetav poolautomaat või pump ei kvalifitseeru sellesse valdkonda?

Vahet pole, kas salv on eemaldatav või sisseehitatud relva osa:

"7. Kõik järgmised poolautomaatsed kesktule tulirelvad:
a) lühikesed tulirelvad, mis võimaldavad ilma ümberlaadimiseta tulistada rohkem kui 21 padrunit,
kui:
i) rohkem kui 20 padrunit mahutav laadimisseade on tulirelva osa või
ii) rohkem kui 20 padrunit mahutav vahetatav laadimisseade kinnitatakse tulirelvale;

b) pikad tulirelvad, mis võimaldavad ilma ümberlaadimiseta tulistada rohkem kui 11 padrunit, kui:
i) rohkem kui 10 padrunit mahutav laadimisseade on tulirelva osa; või
ii) rohkem kui 10 padrunit mahutav vahetatav laadimisseade kinnitatakse tulirelvale.
"

Dr.Sci kirjutas:
Esiteks võib just enesekaitse korral tekkida vajadus rohkema kui 10 lasu järel (näiteks juhtumisi kui sind mitu relvastatud isikut on oma kodus nurka ajanud ja pead võitlema kui rott, kuni abi tuleb)

Kodus nurka aetud rott võitleb ilmselt käsirelvaga (<20 padrunit). Aga mitu padrunit salves võiks sellisel juhul piisav olla? Trummel 50 või 100 padruniga? Äkki kuulipilduja lint hoopis? Kas teine 19-ne varusalv (või isegi paar) ei kvalifitseeru?

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 25 Mai, 2017 23:48 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Overtoni aken[/url] (maakeeles - kuidas keeta elusat konna).

2) Teine asi on kaine mõistus. Tehnofriigina mulle muidugi meeldiks, kui ma saaksin omada enese ja vara kaitseks näiteks haubitsat - eriti veel kaks tükki, teine teisele poole väravat, aga reaalselt võiks ju mõelda ka, kus on mõistlik piir, mida tsivilistid võiks vallata.

Mulle isiklikult ei meeldi väga see, kui mõned putinimeelsed vene keelt kõnelevad lasnamäelased on endale koju soetanud stiilis 6 x AK-d turvalisuse eesmärgil. (jah, sellised relvaomanikke on reaalselt olemas) Ma ei imestaks kui need on veel full-autoks ka ümber konverditud. Kas peaks vastu võidurelvastuma?
Ehk täna võime siiski kergendatult ohata - käsirelva salve 20-ne piirang puudutab reaalselt väga väheseid ja ei ole eluliselt oluline. Ehk need relvad on juba algselt disainitud <20 lasulisteks ja pikkade salvede näol on juba tegu sisuliselt konversiooniga.
AR-i salvedega on keerulisem lugu - kui Sul ON juhtumisi selline ja relv C-otstarbena (enese ja vara kaitseks) arvel. Kas sellepärast hakkad sportlaseks? Kõik oleneb, mis on Sinu eesmärk: reaalselt ennast ohtra moonaga kaitsta, korraga palju märki lasta (elik sporti teha) või hoopis võimeka relvaga oma peenist pikendada?

bingo! just nimelt overtoni tehnoloogiat siin rakendatakse. see haubitsa jutt on juba demagoogia. ja no ikka see tsivilisti (loe: tsivilist- alama kasti olend, kes ei küündi valgustatud militaristi tasemele!?) jutt- kulla militarist, ütle mulle, mida sina teed hallis tsoonis olevas olukorras kui näiteks 15 a pärast neegrikarjad jooksevad mööda eestit, noad hammaste vahel- politsei, kaitsevägi- ja liit on alamehitatud, euroopas käivad kodusõjad, eriolukorda- ega sõjaseisukorda pole välja kuulutatud ja juba neljandat-viiendat-kuuendat korda kaitseministriks olev punasots sven mikser annab kaitseliidule korralduse relvad loovutada, et meie multikultuurseid külalisi aafrikast mitte ohustada eesti "ristikoerte ja kadakanatside" poolt. selleks ajaks on sedasama overtoni tehnoloogiat kasutades kodanikelt ka .177 õhupüssid ära korjatud. kas militarist läheb vastuollu käsuahelaga, loobub pagunitel olevatest täppidest, hüvedest ja varub kuivikuid kinnimaja jaoks? ei- nii nagu 40-l a viiakse kõik torud kuhu kästakse.

Lasnamäe laskeklubide jaoks on relvaseaduse muudatust vaja, see kuidas vaenuliku riigi kodanikele, topeltkodanikele ja hallipassimeestele riik relvalube jagab on naeruväärne- punasots 3. põlve kommunist a. anvelt on see kes venekeelset relvaeksamit praegu läbi surub- see kohalik seadusemuudatus tuleb 1. juulil, sealt saate varsti veel lisaks eurolollustele kohalikku lillaroosat udu lugeda.

miks mina, kui ma tahan nädalavahetusel lasketiirus oma seaduslikku relva lasta pean mingiks krdi sportlaseks hakkama!? kõige jaburam loogika mille kõik on omandanud ja korrutavad järele. ma käin ka 2 x nädalas oma tervise huvides rauda sikutamas, kas ma pean siis kulturistiks hakkama ja mingi krdi litsentsi tegema?

loogikavaba on veel see, et enesekaitse relva omamiseks on kõige rohkem piiranguid, samas kui see on kõige adekvaatsem põhjus relva omamiseks, sellega harjutamiseks ja laskeoskuse tõstmiseks, üldse! just spordi- ja jahirelva omamine liigitub hobi, lõbustuse ja vaba-aja sisustamise alla, milleks ei peaks mingeid erisoodustusi tegema. http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=19225954

organi pikendamisest- kellel king pigistab.

hussein obaama üritas 8 a jooksul usa kodanikke, euroopa eeskujul, tasapisi relvitustama hakata- eepiline valearvestus, usas on 124 miljonit relvaomanikku kellel on üle 300 miljoni tulirelva. usa demokraatia garant ei ole mitte maailma võimekam sõjavägi, rahvuskaart ega politseijõud vaid tema relvastatud tsivilistidest kodanikkond ja 2. konstitutsiooniparandus.

Üles

PostitusPostitatud: 26 Mai, 2017 0:34 
Eemal
Liige

nolem kirjutas:
ja no ikka see tsivilisti (loe: tsivilist- alama kasti olend, kes ei küündi valgustatud militaristi tasemele!?) jutt- kulla militarist, ütle mulle...

Ma EI ole muide militarist, vaid esindan siin täiesti tsivilisti poolt.

nolem kirjutas:
...mida sina teed hallis tsoonis olevas olukorras kui näiteks 15 a pärast neegrikarjad jooksevad mööda eestit, noad hammaste vahel- politsei, kaitsevägi- ja liit on alamehitatud, euroopas käivad kodusõjad, eriolukorda- ega sõjaseisukorda pole välja kuulutatud ja juba neljandat-viiendat-kuuendat korda kaitseministriks olev punasots sven mikser annab kaitseliidule korralduse relvad loovutada, et meie multikultuurseid külalisi aafrikast mitte ohustada eesti "ristikoerte ja kadakanatside" poolt...

Tahad ausat vastust? Tõenäoliselt selleks ajaks, kui asi täpselt kirjeldatud olukorda eskaleerub, olen ma ammu siit jalga lasknud.
Kas Sa arvad, et sellises kirjeldatud olukorras (kodusõda immigrantide vastu tänaval, politsei ja armee on võimetud, samas valitsus annab käsu KL relvad kokku korjata), oleks lahenduseks rahva käes olevad AR/AK tüüpi enesekaitserelvad? Mismoodi nendega omakohut tegema hakataks?

nolem kirjutas:
selleks ajaks on sedasama overtoni tehnoloogiat kasutades kodanikelt ka .177 õhupüssid ära korjatud.

Justnimelt.

nolem kirjutas:
miks mina, kui ma tahan nädalavahetusel lasketiirus oma seaduslikku relva lasta pean mingiks krdi sportlaseks hakkama!? kõige jaburam loogika mille kõik on omandanud ja korrutavad järele. ma käin ka 2 x nädalas oma tervise huvides rauda sikutamas, kas ma pean siis kulturistiks hakkama ja mingi krdi litsentsi tegema?

Minu mõte oli tegelikult selles, et valdav enamus relvaomanikke ostab oma toru ära, paneb selle kappi ja käib sellega heal juhul kord pooles aastas tiirus täppi toksimas. Relva ohutust käsitlemisest teab ta niipalju (õigemini vähe), kui politsei eksamil nõuti, korrektsest lasketehnikast veel vähem. See kontingent ON potentsiaalselt ohtlik, kui mõned üksikud iseõppinud entusiastid välja arvata.

Näide elust enesest - just mõni aeg tagasi nägin ühel "enesekaitse käsirelvaga" stiilis kursusel paari tegelast, kes võtsid oma relva tiiru kogunemisel kabuurist välja ja vehkisid sellega inimeste vahel ringi. Kui instruktor sekkus, õigustasid et "ma ju ISE tean, et mu relv ei ole laetud". Aga teised ju ei tea seda, kurat võtaks. Pärast demonstreeriti põrandas ühte auku - see oli ka "laadimata" relvaga tehtud.

Tagasi tulles sinu vihatud "sportlaste" juurde. Küsimus ei ole ju spordis (sport on tegelikult saatanast, nagu hr. Surm tavatseb öelda), vaid selles, et need, kes teema vastu sügavamat huvi tunnevad ja regulaarselt tegelevad, formeeruvad niikuinii klubidesse. Alates sellest, et hulgi soodsamalt moona osta või harjutamas käia ja lõpetades sotsiaalse tegevusega. Just see seltskond on relva käsitlemises oluliselt teadlikum ja distiplineeritum.

Üles

PostitusPostitatud: 26 Mai, 2017 0:54 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Tagasi tulles sinu vihatud "sportlaste" juurde. Küsimus ei ole ju spordis (sport on tegelikult saatanast, nagu hr. Surm tavatseb öelda), vaid selles, et need, kes teema vastu sügavamat huvi tunnevad ja regulaarselt tegelevad, formeeruvad niikuinii klubidesse. Alates sellest, et hulgi soodsamalt moona osta või harjutamas käia ja lõpetades sotsiaalse tegevusega. Just see seltskond on relva käsitlemises oluliselt teadlikum ja distiplineeritum.

asi ei ole vihas- loomulikult on sportlane omas valdkonnas vastaval tasemel oma võimete tipus. ühiskonna seisukohalt on see aga marginaalne, oluline on aga näiteks: http://www.breitbart.com/big-government ... 5-percent/

et 215% relvakandmise tõusuga väheneb tapmiste arv 8 aastaga 14% ja mitte emigreerumine (kuhu!?) ei ole lahendus, vaid valimised, nii nagu maailma suurim demokraatia alles 6 kuud tagasi seda näitas...

Üles

PostitusPostitatud: 26 Mai, 2017 10:50 
Eemal
Liige

vtl kirjutas:

Mulle isiklikult ei meeldi väga see, kui mõned putinimeelsed vene keelt kõnelevad lasnamäelased on endale koju soetanud stiilis 6 x AK-d turvalisuse eesmärgil. (jah, sellised relvaomanikke on reaalselt olemas) Ma ei imestaks kui need on veel full-autoks ka ümber konverditud. Kas peaks vastu võidurelvastuma?

Ehk siis teiste sõnadega sa tahad seaduse piirangutega taltsutada kriminaale, kes "by definition" seadustest ja nendest tulenevatest piirangutest lugu ei pea. See on elementaarne loogikaviga mille vastu mingil arusaamatul põhjusel nii paljud eksivad.

Jah, see isik kes on endale full auto AK muretsenud omab seda edaspidi ka, ükskõiki mis need "uued" seadused ka ei ütleks, aga seadusekuulekal kodanikul võetakse see "võidurelvastumise" võimalus ära.

Üles

PostitusPostitatud: 26 Mai, 2017 12:50 
Eemal
Uudistaja

Kas seda uut euroopa relvadirektiivi on vaja või ei,eks selle üle võib vaielda.Minu arvates võiks see kehtima hakata aga väikese täiendusega.Teatud kategooria inimeste (politseinikud,kaitseväelased,reservistid,kaitseliitlased jne.) relvalubadele peaks poolautomaatse(te) vintrelva(de) omamisel märkima sihtotstarbeks: Eesti Vabariigi kaitsmiseks...Eks igaüks mõtleb,kellede relvalubadele saaks vabariigi kaitsmise klauslit kirjutada ning praegu kehtivat relvaseadust võiks rahulikult muutmata jätta eelnimetatud relvaomanike kategooriate puhul.

Üles

PostitusPostitatud: 26 Mai, 2017 15:20 
Eemal
Liige

pan kirjutas:
Kas seda uut euroopa relvadirektiivi on vaja või ei,eks selle üle võib vaielda.Minu arvates võiks see kehtima hakata aga väikese täiendusega.Teatud kategooria inimeste (politseinikud,kaitseväelased,reservistid,kaitseliitlased jne.) relvalubadele peaks poolautomaatse(te) vintrelva(de) omamisel märkima sihtotstarbeks: Eesti Vabariigi kaitsmiseks...Eks igaüks mõtleb,kellede relvalubadele saaks vabariigi kaitsmise klauslit kirjutada ning praegu kehtivat relvaseadust võiks rahulikult muutmata jätta eelnimetatud relvaomanike kategooriate puhul.

Mind isiklikult häirib, selliste seaduste juures, eelkõige see, et minnakse eraisiku vabaduste kallale. Ettekirjutused teemadel, millist relva võib omada, millise autoga võib sõita, millega võib ahju kütta, milliseid pirne peab kasutama jne jne, on, minu meelest, terve mõistuse vastased.
Isiklikult mina sooviks oma valikuid ise teha, mitte, et mulle need keegi ette kirjutaks. Muidu hakkab elu kalduma 1984 kanti, ka seal oli enamus oma eluga igati rahul, mis sest, et tegelikkus oli s*tt.

Üles

PostitusPostitatud: 26 Mai, 2017 15:30 
Eemal
Liige

wenerg kirjutas:
vtl kirjutas:
Mulle isiklikult ei meeldi väga see, kui mõned putinimeelsed vene keelt kõnelevad lasnamäelased on endale koju soetanud stiilis 6 x AK-d turvalisuse eesmärgil...

Ehk siis teiste sõnadega sa tahad seaduse piirangutega taltsutada kriminaale, kes "by definition" seadustest ja nendest tulenevatest piirangutest lugu ei pea. See on elementaarne loogikaviga mille vastu mingil arusaamatul põhjusel nii paljud eksivad.

Ja jah ja ei. Terroristi, kes on endale "üheotsapileti" paradiisi 72 neitsi juurde ostnud, ühegi kohaliku seadusega tõesti ei peata. Tema saab oma relvad või pommid kusagilt põranda alt kätte niikuinii.

Küll on aga hulgaliselt neid relvahuvilisi, pealtnäha korralikke ühiskonnaliikmeid, kes soetavad legaalse võimaluse korral endale "enesekaitse" eesmärgil hulgaliselt ohtlikku militaarkola. Olgu tegelikuks põhjuseks siis paranoia, kõvatamine, uinunud "viies kolonn" või mida iganes. Nad ei kujuta endast hetkel ohtu, välja arvatud siis, kui asjad peaksid kontrolli alt välja minema (a'la pronksiöö vms.) Samas ei ole tegu nii andunud fanaatikutega, kes hakkaks vanglaga riskides põrandaaluseid relvi kokku ostma või sellepärast laskespordiga tegelema, et saaks stiilis AR-idele ligi.

Seda viimast segmenti VÕIKS relvaseaduse muutus teoreetiliselt ohjeldada. Veelkord ütlen, ma EI poolda tegelikult neid piiranguid, sest need võivad ühel hetkel omale valusa laksuga tagasi tulla. Ma üritan tagamaid mõista lihtsalt.

Üles

PostitusPostitatud: 26 Mai, 2017 20:40 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

direktiivi sissejuhatuses seisab:

(2) Teatavaid direktiivi 91/477/EMÜ aspekte on vaja proportsionaalsel viisil täiendavalt parandada, et käsitleda
tulirelvade väärkasutamist kuritegelikel eesmärkidel, võttes arvesse hiljutisi terrorirünnakuid. Selles kontekstis
nõuti komisjoni 2015. aasta 28. aprilli teatises „Euroopa julgeoleku tegevuskava“ selle direktiivi läbivaatamist ja
tulirelvade laskekõlbmatuks muutmise ühise käsitlusviisi vastuvõtmist, et takistada kurjategijatel nende taas
laskekõlblikuks muutmist ja kasutamist.

no kas tõesti saab keegi tervemõistuslik inimene väita, et need 10-se salve piirangud täidavad "väärkasutamise ja terrorirünnakute ärahoidmise" eesmärke!? see on nii jabur, et sõnadest tuleb puudu, kas siis terrorist, tapma minnes arvestab uue direktiivi 10-se salve piiranguga!

ühe tšehhi video 10-se salve teemadel: https://www.youtube.com/watch?v=0ykbs7MeHrs

Üles

PostitusPostitatud: 26 Mai, 2017 21:33 
Eemal
Liige

pan kirjutas:
Teatud kategooria inimeste (politseinikud,kaitseväelased,reservistid,kaitseliitlased jne.) relvalubadele peaks poolautomaatse(te) vintrelva(de) omamisel märkima sihtotstarbeks: Eesti Vabariigi kaitsmiseks...

reservistidele küll eraldi relvalube pole, küll aga on teistel (politsei, KV erinevad üksused) nagunii teist värvi load ja seal pole mingit sihtotstarvet märgitud, kõnni või täisautomaadiga ringi, see jant käib ikka ainult tsiviilide relvade pihta ...

Üles

PostitusPostitatud: 26 Mai, 2017 23:01 
Eemal
Liige

nolem kirjutas:
no kas tõesti saab keegi tervemõistuslik inimene väita, et need 10-se salve piirangud täidavad "väärkasutamise ja terrorirünnakute ärahoidmise" eesmärke!? see on nii jabur, et sõnadest tuleb puudu, kas siis terrorist, tapma minnes arvestab uue direktiivi 10-se salve piiranguga!

Californias ja NY-s on asjad veelgi hullemad - peale salvemahu piirangu tehti seal veel nõue, et AR-tüüpi relva salve ei saa ilma tööriistadeta eemaldada. Sellest mindi mööda nn. bullet buttoniga ehk salvenupp oli süvistatud ja seda said vajutada kuuli otsaga. Padrunit käsitleti tööriistana. Ok, vaja seadused veel kord ümber teha - nüüd tuleb salvevahetuseks relv lahti võtta, siis saad vabastile ligi. Ehk nüüd selle jaburduse jaoks nööriaasaga tihvid, seejärel saad top receiveri üles tõsta ja salve vabastada.

Manus:
Patriot-Mag-Release.gif
Patriot-Mag-Release.gif [ 4.45 MB | Vaadatud 2207 korda ]

Pikem selgitus siin:
https://www.youtube.com/watch?v=keKxJ2D8xbc

Muidugi nagu Murphy on öelnud, siis uute keeldude vohamine toob kaasa uute möödahiilimisviiside vohamise.
Mean Arms on teinud kiirlaadimisseadme, millega saad läbi kesta väljaviskamise ava lükata padrunid relva külge fikseeritud salve.
https://www.youtube.com/watch?v=h69CU84eDl4

Viimati muutis vtl, 27 Mai, 2017 13:57, muudetud 1 kord kokku.

Üles

PostitusPostitatud: 27 Mai, 2017 13:28 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Mean Arms on teinud speedloaderi, millega saad läbi kestaväljaviskamise ava speedloadida relva külge fikseeritud salve.

Ka keele ja selle puhtuse säilitamine on üks meie riikluse säilimise peamisi alustalasid. Ärgem saastagem seda!
Ja see ei ole tõepoolest mitte vähetähtis. :evil:

Stellung halten und sterben!!

Üles

PostitusPostitatud: 27 Mai, 2017 17:00 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

nolem kirjutas:
mina saan aru, et kui ostsid enne 13.06.17 ak, ar poolauto turvalisuse tagamiseks, siis seda sult ära ei võeta aga edaspidi on ta sul b-klassi relvana, millele sa ei või üle 10-st salve alla panna ja sa ei või ka omada üle 10-st salve sest siis kaotad automaatselt relvaloa. sama käib ka näiteks glocki püstolite kohta.

Huvitav, kuidas kavatsetakse tagada, et relvaomanik üle 10 lasulist salve ei omaks? Korraldatakse kõigi vastavat relva omavate isikute kodudes läbiotsimine? Ja samas isik, kel üldse relvaluba pole, võib omada ükskõik missugusi salvesid ükskõik millisel hulgal? Või kavatsetakse ka salvesid hakata käsitlema kui tulirelva olulist osa?

"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.

Üles

PostitusPostitatud: 27 Mai, 2017 18:12 
Eemal
Liige

See muudatuste jutt on läinud kuidagi arvamiseks ja oletamiseks.Kas on kedagi,kes suudab neid muudatuste punkte täpselt ja arusaadavalt eesti keelde panna?Mis muutub pärast seaduse jõustumist sportlasele,jahimehele,enesekaitserelva omanikule?Kas kõik liikmesriigid on kohustatud muudatused kehtestama? Või saab mõne riigi munadega ametnik öelda,et meil on kõik juba piisavalt range kontrolli all ja kui siis mõningane kosmeetika?Varem võtsid siin sõna foorumlased,kes tundusid meie seadusemuutmise köögipoolt hästi teadvat?Või on asi juba nii sitt,et polegi midagi öelda ja tuleb otsida meistrit,kes torud kinni keevitaks?

Üles

PostitusPostitatud: 27 Mai, 2017 23:43 
Eemal
Liige

Sugga 21 kirjutas:
See muudatuste jutt on läinud kuidagi arvamiseks ja oletamiseks.Kas on kedagi,kes suudab neid muudatuste punkte täpselt ja arusaadavalt eesti keelde panna?Mis muutub pärast seaduse jõustumist sportlasele,jahimehele,enesekaitserelva omanikule?Kas kõik liikmesriigid on kohustatud muudatused kehtestama? Või saab mõne riigi munadega ametnik öelda,et meil on kõik juba piisavalt range kontrolli all ja kui siis mõningane kosmeetika?Varem võtsid siin sõna foorumlased,kes tundusid meie seadusemuutmise köögipoolt hästi teadvat?Või on asi juba nii sitt,et polegi midagi öelda ja tuleb otsida meistrit,kes torud kinni keevitaks?

EL direktiivid kui need on vastu võetud, on kohustuslikud kõigile liikmesriikidele. Kui liikmesriik oma seadusandlust ei kohanda direktiivile vastavaks antud juhtumi korral 14.09.2018-x alustatakse menetlust ja asjakohast riiki trahvitakse. Direktiiv ütleb üheselt et püstolite omanikel tuleb loobuda üle 20-listest salvedega ja püsside omanikel üle 10 lasuliste salvedega uute relvade soetamisestst va juhul kui nad on olnud aasta mingi spordiklubi liige ja tegelevad aktiivselt laskmisega. Olemasolevaid B klass relvi mis tulevikus liigitatakse A klassi Liikmesriigid võivad otsustada kinnitada, uuendada või pikendada A-klassi punktide 6, 7 või 8 alla liigituvate tulirelvade lube tulirelvale, mis oli liigitatud B-klassi ning seaduslikult omandatud ja registreeritud enne 13. juunit 2017, tehes seda vastavalt käesolevas direktiivis sätestatud tingimustele. ei pea tingimata ümber tegema kui just riik ise ei otsusta teisiti...

Mina loen nii välja, aga ma pole ei jurist ega poliitik ega riigiametnik.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1919 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 128  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: