www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 25 Jaan, 2021 10:58

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 2338 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 156  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 09 Dets, 2019 12:38 
Foorumil
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 22421
Asukoht: Viljandimaa
vtl kirjutas:
Andrus1973 kirjutas:
Sarnaste juhtumite valguses ongi mul kujunenud veendumus, et iga asja kohta ei peagi eraldi seadust olema. Asju tuleb lahendada terve mõistuse tasandilt...


Loomulikult ei õnnestugi iga üksiku juhtumi kohta eraldi seadust kirjutada. Seetõttu ongi seadustes eraldi kategooriad eri raskusega väär- ja kuritegude jaoks.
Seetõttu ongi õigusnormides olukordi & tegevusi kirjeldatud üldistatult ja kasutatakse fraase nagu "relvana kasutatav ese" jms. Sealt edasi tuleb tõlgendamine, mis on vältimatu etapp õiguse kohaldamisel.

vtl kirjutas:
"Huvitav, kui taoline on piisavalt taoline?" - siis, kui teine pool ei saa aru, et tegu on maketi, mänguasja või imitatsiooniga.
Siis, kui kohus nii otsustab.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 10 Dets, 2019 11:41 
Foorumil
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 22421
Asukoht: Viljandimaa
Mänguasjad eraldasin omaette teemasse: viewtopic.php?f=41&t=44552

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 17 Jaan, 2020 19:55 
Eemal
Liige

Liitunud: 30 Dets, 2012 23:01
Postitusi: 981
Relvaseadus läbis teise lugemise, kolmas tuleb 23.01.2020 10:00.

Ühe või teise erakonna nägemuse siia kopeerimise asemel soovitan lugeda otse allikast, milline fraktsioon muudatusettepanekuid tegi, millised vastu võeti ja millised mitte.

https://www.riigikogu.ee/tegevus/eelnoud/eelnou/a18ec81f-9133-46b2-b220-6201973468a2/Relvaseaduse,%20riigil%C3%B5ivuseaduse%20ja%20strateegilise%20kauba%20seaduse%20muutmise%20seaduse%20(tulirelvadirektiivi%20%C3%BClev%C3%B5tmine)%20eeln%C3%B5u%20(62%20SE%20II)


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 18 Jaan, 2020 16:15 
Eemal
Liige

Liitunud: 30 Dets, 2012 23:01
Postitusi: 981
Akf vtl etteheitest ajendatult klõpsasin kuiva juriidika lahti ja süübisin korra relvaseaduse teise lugemise nüanssidesse.

Diskleimer kah: Allpool minu nopped ja utreeringud. Võtan omaks, et keskendusin peamiselt mind ennast huvitavatele osadele. Täiesti võimalik, et ma ei saa aru ja ei oska lugeda. Huvitatud ja asjaga seotud akf-id võivad vabalt kommenteerida-kritiseerida-selgitada-põrmustada, kuidas asi nende nägemuses tegelikult oli, on ja saab olema. Aga palun nii, et sellel kõigel ka teemaga seonduv mõte sees oleks.

Kes-on-kes
Tsiteeri:
Komisjon küsis kaasamise raames eelnõu kohta arvamust Eesti Jahimeeste Seltsilt, Eesti Practical-Laskmise Ühingult (edaspidi EPLÜ), Eesti Turvaettevõtete Liidult, SA Valga Isamaalise Kasvatuse Püsiekspositsioonilt, Eesti Jahispordi Liidult, Eesti Reservohvitseride Kogult, Muuseumite, ajalooklubide ja kollektsionääride esinduselt, kes esitasid õiguskomisjonile ka oma seisukohad muudatusettepanekute tähtajaks.

Huvirühmade esindajatest osalesid [istungitel] EPLÜ esindaja, juhatuse liige Armin Meesit ja Jevgeni Travin. Eesti Turvaettevõtete Liidu ja Eesti Reservohvitseride Kogu esindaja Eesti Turvaettevõtete Liidu tegevjuht Andre Lilleleht.

Hanno Pevkur osales [detsembris] komisjoni istungitel ja tutvustas oma ettepanekuid.
Siseministeeriumist osalesid korrakaitse- ja kriminaalpoliitika osakonna juhataja Veiko Kommusaar (9.12.2019 ja 13.01.2020 istungitel) ning korrakaitse- ja kriminaalpoliitika osakonna õigusnõunik Marju Aibast ja nõunik Sven Põierpaas.
Kaitseministeeriumist kaitseinvesteeringute osakonna hangete valdkonna juht Markko Lepikult ning
Riigikogu Kantseleist õigus- ja analüüsiosakonna juhataja Kaido Jõgeva osalesid õiguskomisjoni istungil 13.01.2020 aasta istungil.

Kokku on eelnõule esitatud 40 muudatusettepanekut:
1. Riigikaitsekomisjon (esindaja L.Kunnas) esitas 2 muudatusettepanekut, millest ühte ettepanekut arvestas komisjon täielikult ja teist arvestas osaliselt.
2. EKRE fraktsioon (L.Kunnas ja A.Poolamets) esitas 20 muudatusettepanekut, millest enamus ettepanekuid arvestas komisjon täielikult või osaliselt ning arvestamata jäetud ettepanekute kohta on juttu allpool.
3. Õiguskomisjon algatas koostöös Siseministeeriumiga (eelnõu koostaja) kokku 16 muudatusettepanekut, mis tulenesid huvirühmade, riigikaitsekomisjoni, EKRE fraktsiooni, Riigikogu liikme Hanno Pevkuri ettepanekutest, samuti algatas komisjon ettepanekuid omal initsiatiivil. Minu arust need kõik läksid sisse.

Kõigepealt millega siis EI arvestatud:

• Ettepanek tulirelva oluliste osade hulgast välja arvata relvaraam. Komisjon viitas et EL direktiivis on relvaraam sees ja seega see on oluline osa ning asi mutt.

• Ettepanek kollektsioneerimisloaga padrunite arvu üldse mitte piirata. Komisjon polnud nõus aga tõstis kollektsioneerijale lubatud määra 50lt 200 ühikuni ühe padrunimudeli kohta, mille tootmist alustati pärast 1945 aastat.

• Ettepanek täpsustada juriidilise isiku vastutust. Muudatusettepanekut ei toetatud, kuna see muudab regulatsiooni liiga rangeks.

• Ettepanek, et laskesportlane (lubatud suurema mahuga ja A-klassi tulirelv) peaks olema relvaloa taotlemise hetkel kahe viimase aasta jooksul aktiivne. Komisjon arvas, et mineviku aktiivsus pole näitaja, tõenduskohustus on taotlejal ja üleüldse.

• Ettepanek muuta lubatud padrunikoguste piirmäärasid, kuna praegused määrad ei võimalda piisavalt laskmist harjutada. Ei arvestatud , kuigi Siseministeerium arvas, et antud ettepanek on kindlasti osaliselt kaalutav tulevikus, kui töötatakse välja uus RelvS-i kontseptsioon.

• Ettepanek (mujal Euroopas) laskekõlbmatuteks muudetud relvade registrisse kandmise tähtaja pikendamiseks. Komisjon arvas, et juba määratud 6 kuud on piisav.

• Kaks omavahel seotud ettepanekut lasersihikute kohta. Komisjon arvas, et lasersihik jäägu vaid sportlastele.

Millega arvestati:

• Hulgem lisandusi ja täpsustusi seadusesse muuseumide ja relvakollektsioonide kohta, kuna kõik ka eramuuseumid peavad oma relvakollektsioonid nüüd arvele võtma, näiteks, et muuseumite üle teeb järelevalvet Muinsuskaitseamet, mida ja kuidapidi ikkagi muuseumis hoida tohib, kes seal vastutab jne.

Mis üldse muutub senise eelnõuga:

• Täpsustati relvade ja laskemoona sisse- ja väljavedu ning välismaalaste relvaoste Eestist. Relvade üle piiri viimine EL vaimus ikka rangemaks.

• Enne 1.03.2020 saadud relvad jäävad omanikule senise korra alusel. Enne 1.03.2020 ostetud relvale suuremamahulise salve ostmine käib nüüd Politsei menetlusega koos relvaloa muutmisega vajadusel.

Foorumit ehk huvitab: Servapidi saavad pihta kõik vastava relvaloata salvede kollektsioneerijad, kes peavad tegema loa või viima oma salved Politseisse. Ajalooliste relvasalvedega on aga järgmine nüanss: Piiratud käibega padrunisalveks ei peeta padrunisalve, mis on ette nähtud relvadele, mida hakati tootma enne 1946. aastat, ja mis ei sobi kinnitamiseks relvatüübile, mida hakati tootma pärast 1945. aastat.

• Enne 1.03.2020 saadud Euroopa tulirelvapassiga relv tuleb piiriüleseks liikumiseks viia Politseisse relva klassi määramiseks, vajadusel relvaloa ümberregistreerimiseks. Lõivuvabalt küll aga bürokraatia ikkagi.

• Laskesportlane peab vastava loa saamiseks kuuluma konkreetsesse klubisse, mitte vaid laiemasse organisatsiooni. Ilma klubita saab olla vaid oma kehtiva relvaloa lõpuni.

• Relvi omavad muuseumid peavad ühinema MUIS-iga ja määrama relvakollektsiooni eest vastutava sobiliku isiku või hankima kollektsioneerija relvaloa. Sellega oli hulgem täpsustusi, ettepanekuid ja arvestusi-mittearvestusi, mille selgituseks võiks mõni valdkonnas tegev akf sõna võtta.


Kõige huvitavama osaga aga jooksin natuke kokku.

Ehk siis mis muutub relvaloaga isiku jaoks ja eriti "riigikaitses osaleva isiku" jaoks, kuna mul läks lõpuks järg käest ära, kes ja kuidaspidi tohib näiteks neid hirmus ohtlikke rohkem kui 10-lasulisi pika püssi salvesid siis ikkagi omada ja kanda. Ühest küljest on viited olemas, et (riigikaitses osalevale) kaitseliitlastele on need lubatud, teisalt miski imelik seletuspunkt, kus kaitseliitlasel peab olema relvaloal märge pikkade salvede kandmise kohta?

Kui jälle jaksan seda eelnõud lugeda, siis täiendan.

Las alata vestlus...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 18 Jaan, 2020 20:22 
Eemal
Liige

Liitunud: 31 Dets, 2005 17:39
Postitusi: 1005
Huvitavamad arvestamata jäetud parandusettepanekud olid relvaraami väljaarvamine tulirelva oluliste osade loetelust; lasersihiku lubamine tsiviilkäibesse; kõigi turvalisuse tagamise otstarbega relvade peale kokku lubatud laskemoona kogus - kuni 1000 padrunit.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 16 Veebr, 2020 9:01 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Veebr, 2009 21:20
Postitusi: 995
Relvaseadusesse on siis mõned päevad tagasi jõudnud piiratud käibega (ehk nn. pikkade) salvede teema.
Jõustub 01.03.2020 ehk juba kahe nädala pärast!

https://www.riigiteataja.ee/redaktsioon ... 2022020008


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 16 Veebr, 2020 12:04 
Eemal
Liige

Liitunud: 17 Jaan, 2006 22:05
Postitusi: 202
vtl kirjutas:
Relvaseadusesse on siis mõned päevad tagasi jõudnud piiratud käibega (ehk nn. pikkade) salvede teema.
Jõustub 01.03.2020 ehk juba kahe nädala pärast!

https://www.riigiteataja.ee/redaktsioon ... 2022020008


Sisulise koha pealt hetkel ei targuta, aga kas see ongi nüüd uus normaalsus, et
Tsiteeri:
Redaktsiooni jõustumise kp: 01.03.2020
Redaktsiooni kehtivuse lõpp: 31.12.2020
Avaldamismärge: RT I, 12.02.2020, 8


Kui kiuslikult jahvatada, siis - kuna avalikkus neelas laias laastus ilma kobisemata alla masuaegsed turbokorras maksumuudatused, siis kas see tähendab, et nüüd polegi enam vaja muretseda mingite mõistlike rakendumistähtaegade üle? Mõeldakse superministeeriumi kohvinurgas mingi imeasi välja, õhtuks on RT's ja homme jõustub? Või on seekord vabandus see, et tegu on EURO direktiiviga ja sellest olid niikuinii kõik, keda see puudutab, juba teadlikud?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 16 Veebr, 2020 13:20 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Veebr, 2009 21:20
Postitusi: 995
manjabes kirjutas:
vtl kirjutas:
Relvaseadusesse on siis mõned päevad tagasi jõudnud piiratud käibega (ehk nn. pikkade) salvede teema.
Jõustub 01.03.2020 ehk juba kahe nädala pärast!

https://www.riigiteataja.ee/redaktsioon ... 2022020008


Sisulise koha pealt hetkel ei targuta, aga kas see ongi nüüd uus normaalsus, et
Tsiteeri:
Redaktsiooni jõustumise kp: 01.03.2020
Redaktsiooni kehtivuse lõpp: 31.12.2020
Avaldamismärge: RT I, 12.02.2020, 8


Ei taha kaitsta, aga vähegi teemaga kokupuutuvatel asjaosalistel oli ammuilma teada, et nimetatud piirangud lähiajal tulevad. Küsimus oli ainult avaldamises.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 16 Veebr, 2020 14:26 
Eemal
Liige

Liitunud: 17 Jaan, 2006 22:05
Postitusi: 202
Jah, ma saan aru, et mõnes mõttes on see minu inin ainult formaalsuste üle. Aga kui juba seadusloomes, mis muidu on formaalsuste kants, neile vilistama hakatakse, siis see tundub üsna libe tee olema.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 17 Veebr, 2020 16:51 
Eemal
Liige

Liitunud: 02 Jaan, 2016 23:51
Postitusi: 219
Püstoli kandmine tühja padrunipesaga.
Mingi ime läbi on uuem Rs.(EU nõudeid mitte arvestades) saanud ju isegi parem kui eelmine, 200 padrunit harjutamiseks vs eelneva 100 asemel.
Kas oleks ka aeg saag käima tõmmata järgmise pügala teemal mida ilmselt igapäevased kandjad nagunii rikuvad (sh. mina)

Tühja pesaga püstol.
Rudiment aegadest kui "mammidest" koostajate jaoks oli enesekaitse püstoliga midagi mida said lubada kunagised ülemused.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 19 Veebr, 2020 3:58 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 06 Juul, 2014 20:34
Postitusi: 105
(2) B-klassi relvad on:

4) poolautomaatne püss, mille padrunisalv ja padrunipesa kokku mahutavad rohkem kui kolm ääretulepadrunit;
5) poolautomaatne püss, mille padrunisalv ja padrunipesa kokku mahutavad rohkem kui kolm, kuid vähem kui kaksteist kesktulepadrunit;

(3) C-klassi relvad on:

3) poolautomaatne püss, mille padrunisalv ja padrunipesa kokku mahutavad kuni kolm ääretulepadrunit;
5) poolautomaatne püss, mille padrunisalv ja padrunipesa kokku mahutavad kuni kolm kesktulepadrunit;

siiani on relvaloal: otstarve*liik*mudel*kaliiber*number* kas nüüd siis pannakse ka klass (või kaks klassi) kirja, see ju muutuv suurus, kui püss muutub 10-se salve lisamisel c-klassi omast b-klassi omaks!?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 20 Veebr, 2020 8:42 
Eemal
Liige

Liitunud: 20 Mai, 2014 16:49
Postitusi: 100
Jäi zibis kolades silma sihuke riistapuu, mis võiks sellest seaduse poole pealt arvata?
http://www.zib-militaria.de/epages/6143 ... ucts/20317


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 20 Veebr, 2020 10:59 
Eemal
Liige

Liitunud: 12 Jaan, 2006 16:57
Postitusi: 4694
Asukoht: Tallinn
pwn13 kirjutas:
Jäi zibis kolades silma sihuke riistapuu, mis võiks sellest seaduse poole pealt arvata?
http://www.zib-militaria.de/epages/6143 ... ucts/20317

Hetkel kehtiva Relvaseaduse järgi peaks olema Eestis keelatud liiga kõrge toimeaine kontsentratsiooni tõttu.
Tsiteeri:
(6) Lubatud on üksnes lakrimaatoritega CS või pipragaasiga (kapsaitsiiniga) täidetud gaasipihustid. Kasutatava gaasi kontsentratsioon seejuures võib olla kuni 5%.

Kuidas uues seaduse redaktsioonis kirjas saab olema, seda ei tea. Võimalik muidugi, et saab osta ka sellise ballooniga, milles oleva toimeaine kontsentratsioon on väiksem.
Teine moment on, et see pihusti meenutab väliselt integreeritud summutiga tulirelva sellest tulenevate võimalike ohtudega.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 20 Veebr, 2020 20:07 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 06 Juul, 2014 20:34
Postitusi: 105
§ 20
1. Tulirelva osad
(7) Poolautomaatse kesktulepadrunit kasutava püstoli padrunisalve, mis mahutab rohkem kui 20 padrunit, või poolautomaatse
kesktulepadrunit kasutava püssi padrunisalve
, mis mahutab rohkem kui 10 padrunit (edaspidi mõlemad piiratud käibega
padrunisalv)
, tohib soetada, omada ja vallata üksnes füüsiline või juriidiline isik:...

(9) Piiratud käibega padrunisalve on lubatud tulirelvale kinnitada ja kasutada üksnes lasketiirus või laskepaigas,
Piiratud käibega padrunisalve hoitakse käesoleva seaduse § 46 lõikes 3 sätestatud korras, ehk: (3) Tulirelva hoidmiseks peab olema hoiukoht, mis on selleks kohandatud ja põranda, seina või ehituskonstruktsiooni külge statsionaarselt kinnitatud kapp (edaspidi relvakapp).


tuttaval tüübil on kodus .223 poolauto ja .223 polt- mõlemale saab panna ar15-e 10, 15, 20, 30, 60-se jne salve. poolauto külge pandud salv muutub piiratud käibega salveks mida peab relvakapis hoidma ja mida omades ilma spordilitsentsita 21) tegelemiseks spordialaga, kus on vaja kasutada piiratud käibega padrunisalvega tulirelva; jääb veel relvaloast ilma!
poldile relvatootja poolt ette nähtud samasugune ar15 salv ei ole selle relvaseaduse ja isegi vist eurodirektiivi nõude (mille ungari, tšehhi ja poola on euroopa kohtus vaidlustanud!) järgi "piiratud käibega padrunisalv" mida peaks hoidma relvakapis ja ostma poest soetamisloa alusel!? muidugi, 30-sele salvele saab panna piiraja sisse, mis muudab selle ka poolauto jaoks "piiramata käibega padrunisalveks"
§ 12
1. Relvade klassidesse liigitamine
(1) A-klassi relvad on:
5) poolautomaatne kesktulepadrunit kasutav püss, millele on kinnitatud rohkem kui 10 padrunit mahutav padrunisalv, mis
võimaldab padrunisalve vahetamata tulistada rohkem kui 11 padrunit;
(2) B-klassi relvad on:
5) poolautomaatne püss, mille padrunisalv ja padrunipesa kokku mahutavad rohkem kui kolm, kuid vähem kui kaksteist
kesktulepadrunit;
(3) C-klassi relvad on:
6) käsitsi ümberlaetav püss, mille padrunisalv ja padrunipesa kokku mahutavad kuni kaksteist kesktulepadrunit;


küsimus, mis klassi relv on käsitsi ümberlaetav püss, mille salv ja pesa mahutab rohkem kui 12 kesktulepadrunit!?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 21 Veebr, 2020 9:43 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 01 Dets, 2004 18:53
Postitusi: 2100
Asukoht: Saarel
See võiks olla sinu poolt viidatud .223 poltlukuga püss mis tarvitab AR15 30-lasulist salve?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 2338 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 156  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Kriku ja 5 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt