Relvaseadus

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Andrus1973
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Nov, 2017 15:02
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Andrus1973 »

seroi kirjutas:
Kriku kirjutas:Jah. Eesti nõuded on mõistlikud arvestades, et ainult individuaalseks kasutamiseks ette nähtud laskepaika jätkuvalt ei eksisteeri. Ma jätkuvalt pooldan kinnistuomanikule võimalikult lihtsa harjutamise võimaluse loomist, aga seni, kuni seda pole, seda ei ole. Uue määruse eelnõus on vähemalt põhimõtteline võimalus enda maa peale laskepaik tekitada ja seal iseseisvalt toimetada. Aitäh sellegi eest.
Ma olen küsinud ca 2 aastat tagasi PPA-st, kas võin oma valdustes oma seadusliku relvaga laskeharjutust teha. Vastati, et maaomaniku/valdaja nõusolekul ja ohutust tagades on see lubatud. Küsimus küsitud ja vastus saadud kirjalikus vormis.


Eeldan, et tegu on PDF dokumendiga. Kas saaksid selle vastuse mulle saata? Kasutaksin seda, kui tekkib vajadus oma tegevust põhjendada. Tegelikult võiks selle ka avalikult foorumisse riputada. Mida rohkem avalikku infot seda parem.
Viimati muutis Andrus1973, 25 Veebr, 2019 17:52, muudetud 1 kord kokku.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Ühinen palvega.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Dr.Sci »

Andrus1973 kirjutas:
seroi kirjutas:
Kriku kirjutas:Jah. Eesti nõuded on mõistlikud arvestades, et ainult individuaalseks kasutamiseks ette nähtud laskepaika jätkuvalt ei eksisteeri. Ma jätkuvalt pooldan kinnistuomanikule võimalikult lihtsa harjutamise võimaluse loomist, aga seni, kuni seda pole, seda ei ole. Uue määruse eelnõus on vähemalt põhimõtteline võimalus enda maa peale laskepaik tekitada ja seal iseseisvalt toimetada. Aitäh sellegi eest.
Ma olen küsinud ca 2 aastat tagasi PPA-st, kas võin oma valdustes oma seadusliku relvaga laskeharjutust teha. Vastati, et maaomaniku/valdaja nõusolekul ja ohutust tagades on see lubatud. Küsimus küsitud ja vastus saadud kirjalikus vormis.


Eeldan, et tegu on PDF dokumendiga. Kas saaksid selle vastuse mulle saata? Kasutaksin seda, kui tekkib vajadus oma tegevust põhjendada. Tegelikult võiks selle ka avalikult foorumisse riputada. Mida rohkem avalikku infot seda parem.
Jah, kõige parem kui foormumisse. Kui miskil põhjusel ei saa siis võib saata ka PS-ina
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

Dr.Sci kirjutas:Ok. Tahtsin juba oma postitust kustutada (käisin poltsei.ee lehel asja uurimas, seal pole Chromest sõnagi) aga ju on siis veebiportaalide ja vahendajate teema propageerimaks allikaid mille kasutamine neile rohkem tulu sisse toob. FF igal juhul sobib, minu poolt on www browseri teemal joon all, aga hea et lõpuks sai asja ka läbi veebi toimima.
Muide, siin võib küsimus olla ID-kaardis, mis ei pruugi igal ajahetkel ja iga brauseriga toimida. Kunagi ei või kindel olla, milline versioon ID-kaardi tarkvarast millise brausegiga nüüd töötas. Mäletamistmööda mingi aeg tagasi oligi (ajutisi?) probleeme FF-ga.

Mina kasutasin mobiil-ID-d, see toimib brauserist sõltumatult.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
M.R.
Liige
Postitusi: 182
Liitunud: 19 Veebr, 2015 19:33
Asukoht: Anelema
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas M.R. »

Ühinen samuti sooviga näha/saada dokumenti, kus üteldakse, et võin oma maa peal laskmist harjutada.
Minu jaoks on see veel eriti huvitav, sest elan vana dolokivi kaevanduse (ise kutsume "Sirgalaks") kaldal, kus liikumine on keelatud ja oma tarbeks oleks eriti mugav kasutada, sest muidu pean laskmiseks ca 100km autoga läbi uhama... lähima lasketiiruni...
M.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

M.R. kirjutas:muidu pean laskmiseks ca 100km autoga läbi uhama... lähima lasketiiruni...
Minul on täpselt sama mure... 100 km küll pole, aga ikkagi.
Andrus1973
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Nov, 2017 15:02
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Andrus1973 »

Mul on maal küllalt maad ja täiesti ok looduslikud tingimused oma tarbeks märki lasta või püssi sättida. Naabrid on kah piisavalt kaugel. Lihtsalt, kui kohaliku konstaabliga peaks jutuks tulema.... Saaks talle lihtsa vaevaga peamaja seisukohti tutvustada. Mitte, et ma temaga nii samagi läbi ei saaks. Lihtsalt vähem sõnu kulub.. Ja kui kunagi mõni võimuesindaja peaks teisiti arvama siis oleks hea lihtne uurida, et millest selline arvamuse muutus.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust!
alfa hotel
Liige
Postitusi: 211
Liitunud: 08 Mär, 2018 21:14
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas alfa hotel »

Ei ole pdf dokument, aga see ei muuda sisu. On mailivahetus, kus küsisin täpsustusi mitmele Relvaseaduse regulatsioonile, muu hulgas laskeharjutuse tegemise kohta.

Konkreetne küsimus oli: “Täiendavalt küsin, kas võin sooritada laskeharjutust (panna üles märk ja teha selle pihta laske) endale kuuluval maavaldusel tingimusel, et on tagatud ohutus? Konkreetselt, kas tohin panna oma maakohas üles märgid eesmärgiga harjutada seal laskmist?”.

Vastus: “Omal maal (kinnistul) ei ole keelatud laskeharjutusi teha. Nagu juba ka vastasin, seejuures peab olema tagatud ohutus, rikkuda ei tohi kellegi õigusi ega avalikku korda.”

Kirjavahetus toimus 04.03.2017.
Kasutaja avatar
nolem
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 06 Juul, 2014 19:34

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas nolem »

seroi kirjutas:Kirjavahetus toimus 04.03.2017.
kas sellel ametnikul on mingi nimi ja ametikoht ka seal ppa-s?
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Dr.Sci »

nolem kirjutas:
seroi kirjutas:Kirjavahetus toimus 04.03.2017.
kas sellel ametnikul on mingi nimi ja ametikoht ka seal ppa-s?
Pigem, las ta olla - muidu võib juhtuda et varsti enam ametikohta pole. Mis siis et rääkis õiget juttu.
cedric
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 01 Veebr, 2005 21:02
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas cedric »

Õnnestus täna käia Pinna esinduses uut digitaalset soetusluba realiseerimas. Alates hetkest, kui ametniku vastu laua taha istusime kulus täpselt 1,5h, millest enamus ajast ametnik lappas paberil olevat juhendit. Kui esimene tund tundus lootusetu, siis peale kellegi lubadetalitusest telefoniotsa saamist läks ainult 30min ja astusime müüjaga majast välja.

Mina kui ostja esitasin ainult ID kaardi ja sellega asi piirdus, rohkem minult ei tahetud/küsitud. Relva müüjalt küsiti erinevaid andmeid (mis tegelikult peaks kah nagu teoorias olema neil juba olemas/kättesaadav). Kogu protsessi lõppedes küsisin ise ametnikult, et kas relva näha ka soovitakse, ning justkui vastuvoolu ujudes käisime ja vaatasime siis selle ka kabinetis üle (ma ei tahtnud olukorda, kus keegi mulle hiljem helistab ja tagasi kutsub vms).

Kokkuvõttes, kui seal Pinna-s nad seda natukene rohkem teinud on, siis hakkab asi küll päris mõnusalt toimima, aga esialgu peab arvestama suurema ajakuluga (eriti, kuna seda teevad seal erinevad inimesed ja kõik peavad asja selgeks saama).
Walter2
Liige
Postitusi: 4001
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Walter2 »

Müüja oli siis eraisik või juriidiline isik/kauplus? Kui kiiresti soetusloa taotlusele reageeritakse ja vormistada saab?
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
cedric
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 01 Veebr, 2005 21:02
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas cedric »

Walter2 kirjutas:Müüja oli siis eraisik või juriidiline isik/kauplus? Kui kiiresti soetusloa taotlusele reageeritakse ja vormistada saab?
Müüjaks oli eraisik. Taotluse andsin sisse 18.02 "vanat viisi" digiallkirjastatud avaldust saates meilipeale ja 7.03 sain kirja, et uut viisi digisoetusluba on valmis.
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas plekkpea »

On dekodega mingit uuemat infot?
Huvitun maisest rasketehnikast.
sahara
Liige
Postitusi: 122
Liitunud: 07 Dets, 2007 17:56
Asukoht: EW
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas sahara »

Kas digi soetamisloaga ostetud relva peab minema eraldi prefektuuri registreerima? Relvaseaduse järgi tuleb soetamisloaga soetatud relv politseis registreerida hiljemalt 7 tööpäeva jooksul relva soetamisest alates. Poest, kust relva ostsin, öeldi et nad kandsid relva juba loale (digiluba) ja enam pole vaja politseisse minna. Kas see vastab tõele?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist