Relvaseadus

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas tonu adrik »

Uurime Fireamrs United Estonia vendade käest järgi !
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas tonu adrik »

https://www.facebook.com/firearmsunited ... =1&theater

Siin on vastus.

Pooltele küsimustele ei suutnud nad vastata, selle kohta koostatakse parajasti täiendavat päringut.
Kasutaja avatar
Magnet
Liige
Postitusi: 96
Liitunud: 31 Mär, 2015 0:03
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Magnet »

8 Aprillist pidi relvaseadus või osa sellest muutuma. Kas keegi teab sellest midagi? Viidet?
lamjak
Liige
Postitusi: 483
Liitunud: 27 Mär, 2006 13:52
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas lamjak »

Magnet kirjutas:8 Aprillist pidi relvaseadus või osa sellest muutuma. Kas keegi teab sellest midagi? Viidet?
Relvaseadus:
https://www.riigiteataja.ee/akt/119032015020?leiaKehtiv
Viimane muutmise eelnõu koos menetluskäiguga:
https://eelnoud.valitsus.ee/main/mount/ ... ec08fe8dbd
Riigikogu ette pole veel saadetud, otsing siin:
http://www.riigikogu.ee/?s=&draftStatus ... ed=eelnoud
marx2001
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 19 Jaan, 2016 19:37
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas marx2001 »

kas ma võin relvaga tiirus käija kui olen just registreerinud relva politseis ja mul on ainult sinine leht.
küsisin politseist relva registreerimisel aga ametnik ütles, et parem oleks kui relvaloa ära ootate.
tahaks konkreetsemat vastust kas võib või ei või.
wenerg
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 12 Mär, 2015 11:56
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas wenerg »

See sinine leht on sul siiski soetamisloa üks osa ja soetamisluba annab sulle õiguse seda relva "edasitoimetada"
§ 54. Relva ja laskemoona edasitoimetamine

(1) Relva ja laskemoona edasitoimetamise all mõistetakse käesolevas seaduses relva ja laskemoona endaga kaasaskandmist nende ühest kohast teise toimetamise vajaduse korral ilma relva vahepealse kasutamise eesmärgita ja sõltumata asjaolust, kas sellega kaasneb sõiduki kasutamine või mitte.

§ 55. Relva ja laskemoona edasitoimetamine füüsilise isiku poolt

(1) Relva ja laskemoona edasitoimetamise õigus on soetamisluba või relvaluba, samuti käesoleva seaduse §-s 80 nimetatud luba omaval füüsilisel isikul.

(2) Edasitoimetatav relv peab olema tühjaks laetud ja lahti võetud või pakitud viisil, mis ei võimalda relva kohest kasutuselevõttu.
Nii et mina ütleks, et tiiru sa minna ei tohi, kui rangelt seadust järgida. Üldiselt tiirud küsivad ka sinu relvaluba näha ja ma ei tea mis näo nad teevad kui sa selle asemel neile soetamisluba näitad.
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas tonu adrik »

Aprillis jõustuvaid muudatusi hetkel teada ei ole. Märtsis toimus niipalju muudatust, et nüüd võib alimentide mittemaksjale keelduda relvaloa väljastamisest ning olemasoleva peatada kuni kohustuste täitmiseni.

Hetkel ümarlaud toimetab vaikselt teemade kaupa edasi, on tekkinud ka reaalne ning sisuline huvi asjade vastu vs. näiline teater mida meile siin etendati detsembris jaanuaris nö. "vormi täiteks ja kaasamise linnukese kirjasaamiseks" olles samal ajal juba seaduse sisuliselt "ette jõustanud". Aga näe, ei läinud läbi 8)

Mis soetusloaga tiiru vahet käimist puudutab, siis soetusloaga tohib relva edasitoimetada vaid "vajaduse korral" kolme punkti vahel :

1. hoiukoht ehk kodune relvakapp
2. kauplus kuskohast relv soetati
3. politsei, kuhu relv ette näidatakse (seaduse järgi - hetkel ei tea kuidas see praktikas mis maakonnas täpselt välja näeb - KMA aknasse seda ju ette näitama minna ei saa)

Seega ei tiiru harjutama minna, ega nädalavahetuseks maakodusse "igaks juhuks" kaasa võtta, ei tohi. Vastasel juhul võib tulla 300 TÜ trahvi või arest, + relvaluba aastaks-paariks hoiule.

Peale soetamisloa tagastamist võtab relvaloa vormistamine ca nädalajagu päevi, vähemalt mõne aasta eest "Enne Uut Aega" see nii oli. Vast õnnestub see ooteaeg ära kannatada, kasvatab ka ühtlasi iseloomu ;)

Tõnu
Tschy
Liige
Postitusi: 116
Liitunud: 29 Dets, 2012 17:09
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Tschy »

tonu adrik kirjutas:
Hetkel ümarlaud toimetab vaikselt teemade kaupa edasi, on tekkinud ka reaalne ning sisuline huvi asjade vastu
Kas oleks liiga optimistlik loota, et RS muutub pisut kaasaegsemaks, lubades näiteks JHP moona enesekaitseks?

Moonast rääkides - mida arvata "erikujulistest kuulidest"? Seaduse järgi peaksid minema FMJ alla ning videodes tundub, et võiks ehk olla päris tõhusad.
Pilt

Pisuke videonäide ka - https://www.youtube.com/watch?v=LczfeWK9lHw
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas tonu adrik »

HP osas käisime eelmine aasta Siseministeeriumis "kadunud" nõunik Tarmo Pruuliga sel teemal arutamas. Pooleteise tunni jooksul ei suutnud tema "meeskond" meile kuidagi ära seletada, miks nad ikka ei taha seda lubada. Muuhulgas kui rääkisime HP "keskkonnasõbralikkusest" s.t. ohutusest ümbruskonnale vs. FMJ, siis keerati see osavalt demagoogiaks, kus HP lubamisel "kutsub riik relvakandjaid üles kergekäelisemalt relva teise inimese vastu kasutama kuna HP padrunitega on see ohutum kui FMJ". Anna, ema, padruneid... Ka meie muid argumente ignoreeriti, loomulikult. Kui enam muud ei aidanud, tõmmati kusagilt sahtlist eurodirektiiv, mis keelavat HP tsiviilis. Siis sai ka minu mõõt täis, ja lõpetasime viisakalt kohtumise.

Aga see pildil kujutatu on igati legaalne. Keelatud on vaid HP kasutamine ja sedagi püstolites ja revolvrites. Kui sul on mõni Western karabiin .44Mag või .38Spl vms, siis vastavaid padruneid võib neis enesekaitseks kasutada niipalju kui süda soovib. No või tavaline vindi HP padrun enesekaitseks, nt. .338 Mag - no probleem :wink: . Aga vot püstolisse ja revolvrisse, vat see on dumdum ja ebahumanne :wall:

Muide, dumdumist väike artikkel ka vanast ajast, kel huvi, vaadaku

http://tonuadrik.wix.com/tlkartiklid#!about2/cd7v
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Medusa »

Niipalju kui ma olen sm Pruuliga kokku puutunud, on ta idikas olnud. Kui inimesel on mingi oma sügavam probleem relvadega, siis võimuihar ametnik üritab oma arvamust seaduseks vormistada. Ainsad küsimused on, et kuidas selliseid võimust ja otsustuskohtadest max.kaugusele ära saata.
Black
Liige
Postitusi: 112
Liitunud: 15 Sept, 2015 14:15
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Black »

PPA/EKEI poolt vaadatuna võib mingi argument HP/JHP vastu olla kuuli nii suur purunemine, et raskem pärast ekspertiisi teha ja baasis olevate vintsoonte näidistega võrrelda. Samas USA-s ju saadakse sellest hoolimata ekspertiisidega kenasti hakkama.

Iseenesest pole vist keelatud kuuli otsast paar mm tömbilt viiliga maha lükata, nii et mantli alt pliisõõr paljastub. Ja võibolla siis kolmnurkse muukviiliga samasse mantli serva mõned sälgud lükata, et paremini kooruma hakkaks. Huvitav tegelikult, et keegi selliseid juba ka letti võtnud pole. Keelatult õõnsaotsalised nad ju poleks. Pole tootjaid / levinud tüüp? Või ei lähe ta sellisena siiski piisavalt efektiivselt lilleks?
tonu adrik kirjutas:...siis keerati see osavalt demagoogiaks, kus HP lubamisel "kutsub riik relvakandjaid üles kergekäelisemalt relva teise inimese vastu kasutama kuna HP padrunitega on see ohutum kui FMJ".
See on ikka juba tõsine idiootsus. Niisiis, kui mul on tekkinud reaalne vajadus käsitulirelva kasutada, soovib riik, et ma jookseksin paremat tausta otsides ümber ründaja ringi, kuna siis ma ehk väsitan end nii ära, et kaob huvi tulistada? Või et ma ei julgekski lasta kartuses ründajat läbinud kuuliga kõrvalseisjat tabada?

Või ei saanud nad, lambad, arugi, kelle jaoks see ohutum on?
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas alban »

Täiesti legaalne soft point moon poes müügil:
https://www.jahipaun.ee/netipood/toode/ ... r-sp-1929/
wenerg
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 12 Mär, 2015 11:56
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas wenerg »

Nende poolmantel kuulidega pidi see asi olema, et efekti annab eelkõige pika püssi puhul. Püstoli padrunitel ei olevat piisavat kiirust/energiat, et deformeeruda, seega rohkem vist "marketingi" värk. Ja kui ma kunagi neid samu S&B softpointe proovisin, siis minu Glock neid tol korral igal juhul eriti süüa ei tahtnud, iga teine padrun oli "failure to feed".

Aga kui juba selle teema peal jutt läks, siis mida arvete ka meil müügil olevatest Fiocchi "black mamba" kuulidest? Peaks nagu olema optimeeritud siin teemas räägitud eesmärkide jaoks, aga kas ka mingit reaalset effekti on ei tea.

http://www.fiocchiuk.com/site/index.php ... ct=prodAll
Leo
Liige
Postitusi: 3322
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Leo »

Poierpaas ja Pruuli tunduvad hingesugulased olevat, elavad mingeid isiklikke traumasid inimeste peal välja. Pystoli poolmantlid ei ole mingid imeasjad, avanemine on minimaalne. Parimad, mis on ise kätte sattunud, olid Saksa toodang, nende otsas oli plastikust kork, mis surus kuuli tabamusel kiiresti seeneks märgade ajalehtede pakki tulistades. Väidetavalt saab hästi avaneva/puruneva kuuli niimoodi, et täismantlisse puurib augu ja sinna pisikese kuuli, näiteks kuullaagrist. Auk pealt uuesti kinni. Kuidas PPA ja prokuratuur sellise kuuli kasutamisse suhtub, seda ma ei oska arvata, pigem halvasti voi väga halvasti. Laienevat kuuli saab ballistikaekspert ikka uurida, sest vintsoone jäljed jäävad ikka kuuli tagumise otsa peale näha. Tabamusel päris tykkideks purunevaid kuule on ikka väga vähe, see peab olema kiire käiguga vindikuul, mis nii katki lendab, et mantli pealt midagi uurida ei jää.
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas tonu adrik »

Medusa kirjutas:Niipalju kui ma olen sm Pruuliga kokku puutunud, on ta idikas olnud. Kui inimesel on mingi oma sügavam probleem relvadega, siis võimuihar ametnik üritab oma arvamust seaduseks vormistada. Ainsad küsimused on, et kuidas selliseid võimust ja otsustuskohtadest max.kaugusele ära saata.
Tänu Jumalale ei pea selle sm. enam kokku puutuma kuna ta on detsembrist koondatud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist