Relvaseadus

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Martään
Liige
Postitusi: 266
Liitunud: 10 Nov, 2004 16:40
Kontakt:

Postitus Postitas Martään »

Vaadake vähem hollywoodi filme.
Summutajad ei summuta heli täielikult. Nad ainult muudavad seda. Jääb alles kuke langemise heli, ülehelikiiruseületamise plaks (mis on tegelikult päris tugev heli), ja kuuli tabamise mats.
Täielikult vaikseks saab relva ainult spetsmoonaga, mis lendab allahelikiiruse. Sellise moona effektiivne laskekaugus on väga väike.

Tavalise moonaga lastes on ainult kõrvadel kergem. Lasku on siiski kuulda, ainult heli on natuke teistsugune.

Siis niipalju, et politseis on vintraudsete relvade kohta andmebaas, kus on ka 2 näidislasku (kestad ja kuulid), mille pealt on võimalik ballistiline analüüs teha. (ehk - kellegi registreeritud relvaga maha lased, kasuta täistinakuuli ja sihi luu pihta või siis urgitse kuul hiljem välja, muidu kukud kohe kinni)

Ja jutt, et summutaja/lasersihiku saab ise valmis teha on väga kaugel teoreetilisest. Summutaja on põhimõtteliselt toru, millel on väga palju vaheseinu sees. Nii lihtne see ongi. Otsi ainult toru ja kinnita vaheseinad.

Lasersihikuid on vabamüügis saadaval ning ka võimalik laserpointerist ise valmis meisterdada.

Said nüüd midagi teada, uusmario?



Kordan veelkord: rohkem, kui keelud ja piirangud, mõjutab kuritegevuse hulka siiski vaid inimeste endi moraalinormidest kinnipidamine.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

ma pean vajalikuks eelmisele juurde lisada, et kuulu- ja kestanäidis pollaris on üsna ebaoluline näitaja ja omab pigem pokazuhha- ja lambast relvaostja hirmutamise efekti. kas vähe veel ballistikute poolt läbi viidud katseid, kus tõestatud, et relvaraua "sõrmejälg" muutub kohtulikult samastamatuks juba vähem, kui saja lasu sooritamise järel? seega - lase ämm maha, mine ruttu tiiru, lase 100..kindluse mõttes 200 pauku ja ulata oma tukk õndsa naeratusega uurijatele uurimiseks.
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Nt siuksete toredate relvade nagu PM ja Walther PPK kuul ei ületa helikiirust,seega suure pärane relv,et kasutada summutit või kuidas,kuradi väiksed on ka need raisad.
Nagu ma juba ennegi ütlesin pole summutaja ehitamine raske,KUID TAVALISELT KEEGI EI VIITSI SEDA EHITADA.Pealegi ajal,kus paljud inimesed ei oska iseseisvalt autol rataski vahetada,ei ole neid,kes oskaks korraliku summutaja ehitada just vägapalju.
Martään
Liige
Postitusi: 266
Liitunud: 10 Nov, 2004 16:40
Kontakt:

Postitus Postitas Martään »

uusmario kirjutas:Nt siuksete toredate relvade nagu PM ja Walther PPK kuul ei ületa helikiirust,seega suure pärane relv,et kasutada summutit või kuidas,kuradi väiksed on ka need raisad.
Nagu ma juba ennegi ütlesin pole summutaja ehitamine raske,KUID TAVALISELT KEEGI EI VIITSI SEDA EHITADA.Pealegi ajal,kus paljud inimesed ei oska iseseisvalt autol rataski vahetada,ei ole neid,kes oskaks korraliku summutaja ehitada just vägapalju.
PM-il ja Walther PPK-l pole minuteada sellist pikka toruotsa välja ulatumas, mille külge üldse summutit saaks kinnitada.

Huvitav, miks uusmario räägib enamuse eest. Mina küll viitsiks ehitada, kui hädasti vaja oleks.

Kas pelgad, et nüüd hakkavad mööda eestimaad jooksma lasersihikute ja summutitega verejanulised mõrvarid? Rahu, väga tõenäoliselt seda ei juhtu (soomes on need seadeldised lubatud - ei ole kuritegevuse kasvu)

Nagu siin öeldi - Palju lihtsam on ju haarata suur kööginuga või kirves.
Ning ka seda, et asjade keelu alt välja toomine ei muuda rahulikke inimesi mingi valemiga kohe verejanulisteks mõrvariteks.
vanakaru
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 11 Mär, 2005 15:52
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas vanakaru »

Mina nõuaksin just summutaja kasutusele võttu. Naabrid ei peaks ehmatama , kui sa otsustad oma ämma maha lasta...

Samas võiks ka vibi keelustaga. 100 m pealt on võimalus vastane maha võtta, ainus heli on noole vuhin..
Igal ühel oma tõde.
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Summutajaid on paigutatud ka Makarovile ja PPK,kuidas see käib,noh,sellest on isegi välismaal raamat kirjutatud.Kui raud tundub Makarovil liiga lühike,siis Venemaal(ja USA-s)toodetakse Makarovile ka pikemaid raudu.Lisaks oskaks tavaline treiargi APS rauast sobiva detali valmis meisterdada.Neid,PM pikendatud raudu,on suurtes kogustes saadaval nt Peterburi turgudelt ja üksiku raua(või isegi mitme)illegaalselt üle piiri toimetamine on väga lihtne,summutajaga on väheke raskem,sest summutaja on rauast tunduvalt toekam.Kui aega on,siis on võimalik ka relvale ise adapter meisterdada,kuigi oht relva(ja ebaõnnestunud ehituse korral ka ennast )ära rikkuda on suur.
Seda,et nüüd mingid summutatud relvadega verejanulised mõrvarid Eestimaal ringi tormama hakkaksid suur ei karda,eestlane on juba niigi loomult verejanuline tegelane.Kuid kogu see jama on üsna mõtetu.Nagu sa isegi ütlesid,et summuti võimsamat relva eriti vaikseks ei muuda.Ehk siis,asi on jahipidamise seisukohalt üsna mõtetu,Nagu ka pointer,sest see õigustab ennast siis,kui sihtmärke on mitu,tavaliselt inimene ikka ei anna metsas kiirtuld süsteemis uluk-jahimees.
Muide üks tõenäoliselt summutajat kasutades toimepandud mõrv toimus alles hiljaaegu Maakri tänaval
Kasutaja avatar
scarface
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 09 Veebr, 2005 11:53
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas scarface »

Ei, ma ei saa ikkagi aru, milleks helisummutid legaliseerida?
Et jahimees saaks ka salaja metsas käia ? Üldjuhul tuleks
kõiki relvaseadusse puutuvat vaadata ikkagi (poliitikutest)
jahimeeste vaatevinklist.
Teadmiseks neile, kes seda eelnõud lugeda ei viitsinud:
helisummuteid lubatakse kasutada AINULT LASKETIIRUS
(täielik naljanumber, viitasin just kontrolli praktilisele teostamatusele).
Tiirus pole ju raske kasutada kõrvaklappe/troppe.

Lugesin miski aeg tagasi , ei mäleta kas delfi või postimehe
kommentaaridest, lahedat kommentaari miks sõjaväelastele on
summuteid vaja: nimelt öise linnalahingu ajal soovib rahumeelne
tsiviilelanikkond magada :P
Guns don't kill people, people do ;)
Kasutaja avatar
scarface
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 09 Veebr, 2005 11:53
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas scarface »

teemast küll kõrvale nagu paljud kommentaarid siin, aga
vaadates siis meie põhjanaabreid http://guns.connect.fi/rs/index.html
(lehel ka info helisummutite ehituse kohta, omal ajal
sai originaal KRS ja PBS proovitud kalashnikovil)
siis seal lisaks summutile ikkagi kõrvaklapid peas !?
Guns don't kill people, people do ;)
Tammekas
Liige
Postitusi: 95
Liitunud: 26 Dets, 2005 18:24
Kontakt:

Postitus Postitas Tammekas »

http://eoigus.just.ee/?act=6&subact=1&OTSIDOC_W=56583

siin siis kirjas peamine ... annab sirvida, mul silmad udused juba - seni pole veel endajaoks v2lja lugend t2pselt seadust.
Martään
Liige
Postitusi: 266
Liitunud: 10 Nov, 2004 16:40
Kontakt:

Postitus Postitas Martään »

Muidugi, igasugust huinjaad pidi saab ka PMile summuti külge, kuid see on ju tohutult keeruline. Ja kes see siin alles hiljuti rääkis, et inimesed ei viitsi neid summuteidki ise valmistada, kui need kättesaadavad pole?
:lol:

Scarface, vaata ka teisi linke peale .50 kaliibriste relvade. Selge see, et cal. 50 suurust padrunit nii väikesed summutid just väga palju ei summuta.

Samas, kui vaadata ka MG ja eriti SMG lehekülgi, siis näed, et pooled on siiski ilma klappide/troppideta.

Ma pole kunagi öelnud, et summutid heli oluliselt ei vähenda. Ma ütlesin, et need ei tee _täiesti_ vaikseks. Lasku on siiski kuulda, kuid näiteks lasketiiru puhul häirib see inimesi vähem.
Ma tean vähemalt ühte lasketiiru, mis on elumajade vahetus läheduses.

Tiirus on kõrvaklappide ja troppidega see jama, et kui keegi tropp hakkab relvaga kogemata igasse ilmakaarde vehkima, siis ta ei kuule tiirupealiku käsku relv tühjaks laadida. Samuti helisaaste probleem. jne jne.


Ma arvan, et peamine põhjus, miks me üksteist ei mõista on see, et ühed mõtlevad "Miks lubada", samas kui teised mõtlevad "Miks mitte lubada?".
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Ei ole see midagi nii tohutu keeruline
Kasutaja avatar
scarface
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 09 Veebr, 2005 11:53
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas scarface »

vaatasin ka teisi linke peale .50 kaliibri ja enamus piltitel kasutati kõrvaklappe.

http://www.makarov.com/graphics/barrel/ ... closed.jpg
OK , panen 3-dat korda lingi, kui osta kohe vastav relv, siis kui keeruline
on see summuti otsa keeramine ?

Nii, seletuskirjas selle eelnõu juurde põhjendatatakse summuti lubamist
järgmiselt:
"Eelnõu p 21 – eelnõuga muudetakse RelvS § 22 lg-d 2 – 5 selliselt, et
helisummutit on lubatud omada või vallata üksnes kinnitatuna tulirelvale
selle lasketiirus või -paigas kasutamise eesmärgil. Kogu maailmas on
levimas sportlike harjutuste laskmisel täiskaliibrilistest relvadest
summutite kasutamine, mis oluliselt vähendab müra nii lasketiirus kui
lähiümbruses. "

Müra lasketiirus ja algajad ? Algajate puhul peab niiehknaa olema
enamvähem 0,2-1 instruktorit per algaja kui eesmärgiks on lasketehnika
korrektne selgekssaamine. Pigem on põhjuseks siis kaebused lasketiiru
lähedalt elanikelt. Kuigi jah, tiiru halva planeeringu tõttu pole tõesti oluline
kas kuul mis aknast sisse lendab lastakse vaikselt või pauguga.
Samas miks lubatakse ehitada (lahtise) tiiru lähedusse, või peaks
(lahtine) tiir ehitatama elumajade vahele?
Kogu maailmas levib sportlike harjutuste laskmisel summutite kasutamine ?
mis seal on targetid tiirus ringijooksvad ärimehed või ?
Kas tiiru lähedal oleval majaomanikul on vahet kui 10-st laskjast 1
kasutab helisummutit ?
Et mõelge peaga mis on ikkagi selle helisummuti lubamise mõte ?
(kui see oleks kohustus siis saaks aru) ...

Oeh, rumal on see kes ei suuda oma mõtteid teistele selgeks teha ehk siis mina :)
Guns don't kill people, people do ;)
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

ma siia eelmistest postidest ajendatult lisan, et hääletuks lasuks loetakse lasku, mis on eristamatu 50m kauguselt.

PS! mulle on juba ammust ajast kõrvu jäänud väide, et summuti vähendavat kuuli jõudu. pole selle kohta mingit "ametlikku" seisukohta kuskilt leidnud. äkki keegi teab rääkida?

noh, PSB (peaks vist olema kalassi summuti nn kokkuvajuva kummiga, kust kuul läbi jookseb, peab vastu sadakond lasku ja kasutatakse spetsiaalset, nõrgendatud alahelikiiruse moonaga) puhul on see mõistetav - 1) nõrgendatud moon ja 2) kummi läbimisele kulub energia. aga teistega? näiteks "reflektoritega"? gaasijahutuse ja -hajutamise põhimõttel töötavate puhul?
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

"selle lasketiirus või -paigas kasutamise eesmärgil"

Aga mis asi on laskepaik?See võib küll ääretult loll küsimus olla,aga minu jaoks on laskepaik,koht,kus sa lased oma relvaga.Olgu see siis metsas,koduaias või linnatänaval.
Martään
Liige
Postitusi: 266
Liitunud: 10 Nov, 2004 16:40
Kontakt:

Postitus Postitas Martään »

Satakas kirjutas: PS! mulle on juba ammust ajast kõrvu jäänud väide, et summuti vähendavat kuuli jõudu. pole selle kohta mingit "ametlikku" seisukohta kuskilt leidnud. äkki keegi teab rääkida?
Ei vähenda jõudu.
Muudab tabamispunkti (raskus toru otsas muudab vibratsioonifaasi, milles kuul väljub) ja vähendab tagasilööki, ning ka heli, mida teevad kuumad rõhu all gaasid, kui nad atmosfääri paiskuvad.

Uusmariole:
Laskepaiga mõiste on relvaseaduses lahti seletatud.
Lühidalt peaks see olema laskmiseks kohandatud asupaik: Taustvall, ohutu ala selle taga, ning lage plats ees.

Ma ju ütlesin, et on võimalik PMile summuti otsa kerida, iseasi, kui palju jama sellega on.

Äkki nüüd selgitaksid, mida sellise PMiga siis teha annab (registreeritud ja teada, et summutiga), mida teha ei annaks suure kööginoaga (kättesaadav igast paremini varustatud poest, pakendis ja ilma riidekiudude/sõrmejälgedeta).
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist