Relvaseadus

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
ostius
Liige
Postitusi: 299
Liitunud: 22 Sept, 2004 15:58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas ostius »

Armeenia raadiolt küsiti, et mis on vahet pessimistil ja optimistil?
Armeenia raadio vastas, et pessimisti arvates on olukord nii hull, et enam hullemaks minna ei saa. Optimist arvates aga saab küll.
Seni olen end pessimistlikuks inimeseks pidanud, kuid relvaseaduse paranduste valguses tundun optimistina. S.t. saab küll hullemaks minna! :wink:

Me võime siin kritiseerida nii oma valitsust ja ametiasutusi kui ka Brüsselit, kuid paratamatult tuleb tunnistada, et neil on rahva mandaat. Proovige rääkida relvadest mitte-relvaomaniku, mitte-kaitseliitlase, mitte-sportlase või mitte-jahimehega. Nimetagem neid vaimseteks tsivilistideks. Pärast Viljandi, Kauhajoki, Jokela, Pariisi jt. intsidente on nad „jubedate tapariistade“ vastu väga kriitiliseks muutunud. Tänu uuele külmale sõjale suudetakse aktsepteerida kaitseliitlaste käes olevaid relvi. Pika hambaga talutakse ka jahimeeste arsenali; ikkagi sigade katku epideemia möllab ja metsloomad käivad noorendikke rüüstamas. Sportlastest pole enamikul sooja ega külma, kuna need figureerivad vaid õnnestunud saavutuste korral õhtustes uudistes. Aga turvalisuse eesmärgil hangitud relvadest vaimsed tsivilistid aru ei saa. „Mis vara kaitsmine? Relvaga? Võta telefon ja helista, kui vargad tulevad!“ ütlevad nad.

Loomulikult ei tasu kõrvu pea ligi lidusse tõmmata ning eelnõu kui paratamatusega leppida. On see ju esitatud arvamuse avaldamiseks Riigikohtule, õiguskantslerile, Eesti Maaomavalitsuste Liidule, Eesti Linnade Liidule, Politsei- ja Piirivalveametile, Kaitsepolitseiametile, Eesti Laskurliidule, Eesti Jahispordiliidule, Eesti Jahimeeste Seltsile, Eesti Vibuliidule ja Eesti Practical-Laskmise Ühingule. Kui kuskil organisatsioonis käsi sees, siis tuleb teema tõstatada ning sobimatud parandusettepanekud tagasi lükata. Siinkohal on aga üks oluline konks: sportlased ja jahimehed on organiseerunud ning suudavad oma õiguste eest seista, C-kategooria loa omanikud aga mitte. Nagu ma juba ütlesin, ühiskonnas puudub laiapõhjaline toetus. Isegi kui kõik need 2600 mitme C-kategooria relva omanikku koguneksid Toompeale meelt avaldama, siis vaadataks neid heal juhul kui veidrikke. Halvemal juhul aga kui kiiksuga relvahulle.

Sestap soovitan end aegsalt jahimeheks või sportlaseks maskeerida. Eelkõige jahimeheks, sest neid pole varem oluliselt pitsitatud ega hakata ka. Liiga paljud „vaprad ja ilusad“ on ise jahimehed ega hakka saagima oksa, millel istuvad. Relvade valiku osas olulisi piiranguid ei ole, sest haavatud ning lõksu jäänud loomi tohib hukata ka püstoli või revolvriga. Relva kandmine on muidugi piiratud; samas oma maa peal tohib rahulikult – isegi padrun rauas – ringi jalutada ning nimetada seda näiteks kährikujahiks. Dokumentidega (jahitunnistus, väikeuluki jahiluba, riigilõiv jahiõiguse eest) tuleb natuke bürokraatiat muidugi juurde, kuid selle elab üle. Let’s JOKK!

P.S. Kas proovime eelnõu suure kella külge panna? Ma ise kirjutaks ühe följetoni küll. Aga kindlasti oleks vaja hästi argumenteeritud ja juriidiliselt põhjendatud artikleid suuremates lehtedes ning ajakirjades. Kas keegi saaks sellega hakkama?
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas alban »

Mind häirib selle eelnõu juures see, et riik hakkab mulle ette kirjutama mida mul vaja on. Astume siit sammu edasi, järgmiseks ütleb riik mulle, et mul ei tohi olla võimsama mootoriga autot kui 55kW mootoriga auto. Mina tahan miskipärast 150 kW mootoriga sõita aga riik ütleb, et pole vaja. Järgmiseks öeldakse, et mul ei tohi teist korterit olla, sest ma ei ela kahes korraga. Siis kirjutatakse, ette, et naisega tohin ainult misjoniäripoosis vahekorras olla, riik leiab, et muid asendeid pole mulle vaja jne. Küsimus on põhimõtteline - kas riik teab mis on mulle vaja või on minul endal vabadused otsustada oma elu ja selle korralduse üle?
Eelnõus pole välja toodud statistikat ja põhjendusi miks olemasolevat töötavat seadust peab radikaalselt muutma. On viidatud justkui millalgi toimunule aga mis, millal ja kuidas toimus, sellest pole sõnagi. Reaalset probleemi, mida lahendada tahetakse, välja toodud pole.
wenerg
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 12 Mär, 2015 11:56
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas wenerg »

ostius kirjutas:Proovige rääkida relvadest mitte-relvaomaniku, mitte-kaitseliitlase, mitte-sportlase või mitte-jahimehega. ... Aga turvalisuse eesmärgil hangitud relvadest vaimsed tsivilistid aru ei saa. „Mis vara kaitsmine? Relvaga? Võta telefon ja helista, kui vargad tulevad!“ ütlevad nad.
Üldiselt ma pean ütlema, et minu kogemuse põhjal ei ole olukord nii halb (mitte-relvaomanike seas) kui arvata võiks, aga vahel juhtub ka minul mingi jäärapäise relvavastasega jutt sellele teemale minema. Siis tuleb üldiselt järgmine jutuajamine.

Igal aastal saab Eestis liikluses surma 50-60 inimest ja vigastada üle tuhande. Milline on statistika seaduslike relvadega toime pandud kuritegude ja õnnetuste kohta? Pigem peaks siis hoopis autod tsiviilkasutusest ära keelama ja panema kõik inimesed ühistranspordi peale, ikkagi turvalisuse küsimus ju, elusid tuleb päästa. Tavaliselt öeldakse selle peale, et "aga autol on olemas ka positiivne otstarve, sellega asab mugavalt punktist A punkti B, relvadel aga ei ole MITTE ÜHTEGI positiivset otstarvet, relvad on mõeldud ainult TAPMISEKS". Ok aga ma küsin siis nendelt vastu. Kui sa oled öösel perega kodus (või kus iganes) ja sulle hakkavad sisse tungima mingid kriminaalid, siis kellele sa helistad? Kas helistad 112 ja kutsud endale appi RELVADEGA inimesed ja palvetad, et nad õigel ajal jõuaks? Tegelt? Relvad pidi ju halvad olema ilma igasuguse positiivse otstarbeta! Ja kahjuks üldiselt need relvadega inimesed õigeks ajaks sind päästma ei jõua, sest valdavalt tegeleb politsei kuritegude tagant järgi uurimise mitte nende peatamisega. Nagu öeldakse, kui sekundid loevad, on politsei minutite kaugusel. Mõnel hakkab siis koitma, et relv võib ka elusid PÄÄSTA, mis on ju vägagi positiivne otstarve. Ja kui valida on elude päästmise vs natuke mugavamalt punktist A punkti B saamise vahel, siis ma ütleks, et eraautod tuleks enne ära keelata kui relvad.
SigaElmar
Liige
Postitusi: 60
Liitunud: 31 Mai, 2012 23:18
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas SigaElmar »

Nende poolautomaatide keelamisega on ikkagi selline lugu, et ju EL on juba arvestanud et äärmuslased, ekstremistid, terroristid jms. valguvad suht takistamatult kõikjale ja kõige lihtsam on piirata, suunata, trahvida, karistada ikkagi oma kodanikke - nende üle on kontroll palju lihtsam ning korjame ära relvad, sellega vähendame vähemalt teoreetiliselt võimalust et mingi dzihadist kohapealsete killimiseks neilt endilt relvastust saab. Näeb välja võitlusena tagajärje mitte põhjusega, aga eks ole keeruline ka, sest EL lõunamaised osariigid osalevad migratsiooni protsessis kõigi oma ametnike, piirivalve jms, sest see on niivõrd tulutoov äri. Alles oli uudis et mingi hunnik piirivalvetegelasi võeti kinni ja neist võib ka aru saada, ühe päevaga võid ehk tuhandeid eurosid teenida ja sellele keeldumisega vastata pole just lihtne.
Kas paraleelrelva omamine ei ole mingi võimalus? See teema on mulle vähe ähmane.......
Black
Liige
Postitusi: 112
Liitunud: 15 Sept, 2015 14:15
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Black »

SigaElmar kirjutas:Kas paraleelrelva omamine ei ole mingi võimalus? See teema on mulle vähe ähmane.......
Paralleelrelvaluba tähendab seda, et sul on naisega kahepeale üks relv. Nii et ühe asemel oleks pool.

PS. Vaata, et sa oma CZ-858-ga EU bürokraatide ette liputama ei lähe. :D
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kulibin »

8) Minu poliitkorrektsel naisel on mitu püssi, ütleme siis otse, et tegu minu püssidega. JOKK 8)
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Kasutaja avatar
ostius
Liige
Postitusi: 299
Liitunud: 22 Sept, 2004 15:58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas ostius »

Nonii, saingi mingi paskvilliga hakkama. Asub see naljarubriigis. Kuna tegemist on relvaseaduse eelnõu vastu suunatud propagandaga, siis mingeid piiranguid seoses autoriõigusega ei ole. Levitage, kirjutage juurde, tehke kasvõi näidend ja riputage Youtube üles. Mul mingeid pretentsioone ei ole.

Kuidas teistel lobitöö läheb?
virguja
Liige
Postitusi: 678
Liitunud: 17 Sept, 2013 11:46
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas virguja »

ostius kirjutas:Nonii, saingi mingi paskvilliga hakkama. Asub see naljarubriigis. Kuna tegemist on relvaseaduse eelnõu vastu suunatud propagandaga, siis mingeid piiranguid seoses autoriõigusega ei ole. Levitage, kirjutage juurde, tehke kasvõi näidend ja riputage Youtube üles. Mul mingeid pretentsioone ei ole.
Kuidas teistel lobitöö läheb?
Kas meil polegi Eesti Relvaomanike Liitu? Vähemalt Google Akadeemial pole andmeid.
No vähemalt relvamüüjad võiksid kollektiivselt aidata eespoolnimetatu moodustamisele kaasa aidata!
* Beduiinile räägiti, et on koht, kus on niisama palju vett nagu on kõrbes liiva. Ta pidas kõnelejat valetajaks ... ta polnud kunagi merd näinud.
* Olla valmis vägivallaks. Võimetust ei tohi maskeerida vägivallatuse rüüsse. Mahatma Gandhi
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas mutionu »

Küsimus targematele.

Lasin pilgu üle seaduseelnõust. Kuna pole ameti poolest paragrahvinärija siis jäi üks asi natuke segaseks.
Kas KL -i registris asuvad isiklikud relvad langevad selle eelnõu alla?
SigaElmar
Liige
Postitusi: 60
Liitunud: 31 Mai, 2012 23:18
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas SigaElmar »

Kui mul on üks relv, kas eelnõu järgi võib mul olla ka paralleelrelv? Ütleme et mu pojal on ka relv, kas meil on võimalus kanda teist relva paralleelrelva loa alusel?
Black
Liige
Postitusi: 112
Liitunud: 15 Sept, 2015 14:15
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Black »

mutionu kirjutas:Küsimus targematele.

Lasin pilgu üle seaduseelnõust. Kuna pole ameti poolest paragrahvinärija siis jäi üks asi natuke segaseks.
Kas KL -i registris asuvad isiklikud relvad langevad selle eelnõu alla?
Kui politseiregistris, siis relvaseadus, kui KL registris, siis Kaitseliidu seadus.
SigaElmar kirjutas:Kui mul on üks relv, kas eelnõu järgi võib mul olla ka paralleelrelv? Ütleme et mu pojal on ka relv, kas meil on võimalus kanda teist relva paralleelrelva loa alusel?
Tõenäoliselt mitte, kuna see loob võimaluse, et mingil hetkel on su kasutuses/hallata rohkem kui 1 enesekaitserelv. Jahi- või spordirelva kombel ka enesekaitserelva laenutada ei tohi.
Kasutaja avatar
BlancoNegro
Liige
Postitusi: 92
Liitunud: 30 Dets, 2014 14:06
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas BlancoNegro »

Kavandatava seadusemuudatusega on ilmselt nii, et sisulist vastuseisu sellele ei tule. Eestis puudub vastav relvaomanike organisatsioon, kes suudaks relvaomanike eest seista ja kellega riik peaks arvestama. Ministeeriumid ilmselt kooskõlastavad või kooskõlastavad märkustega ning keskenduvad vormilisele ja juriidilisele poolele, mitte sisulisele poolele. Laskespordi ja jahimeeste organisatsioonid ilmselt samuti vastulauseid ei tõstata, kuna nende tegevusalasid seadusemuudatus ei puuduta. Ainuke huvigrupp, kellele pihta kavandav seadus käib, on relvakaupmehed, kuna nende jaoks muutub turg ahtamaks ning kaks ja pool tuhat relvaomanikku, kes peavad laskesportlasteks/jahimeesteks hakkama või oma üleliigsetele relvadele uut omanikku otsima hakkama. Saab näha, kas nad suudavad seaduse muudatuse sisu mõjutada.

Olukord, kus kodanikule on rohkem kui üks relv enesekaitseks vormistatud, tuleneb ilmselgelt sellst, et relvade kollektsioneerimisel on relvahoidlale esitatavad nõuded enamikule kodanikele kättesaamatud. Sellest tulenevalt tekkinud olukord, et paljud relvad, mis tegelikult on soetatud kollektsioneerimise eesmärgil, on võetud arvele kui enesekaitsevahendid. Mõistlik oleks, juhul kui kollektsiooni kuuluvad ainult relvad, mis on tsiviilkäibes lubatud (nt vintpüssid, käsirelvad, poolautmaadid), siis piisaks relvade hoidmiseks relvakapist nagu on see jahimeeste ja sportlaste puhul ning ühtlasti võiks olla lubatud olla nende kasutamine lasketiirus. Tänane seadusandlus kollektsiooni kuuluva relva kasutamist ette ei näe va kui relv on pandud relvaloale (enesekaitseks, jahipidamiseks või laskespordi harrastamiseks).

Samas arvestades, et ametnike arvates "mida rohkem on tsiviilkäibes n-ö seisvaid relvi, seda suurem on nende relvade kadumise, ebasihipärase kasutamise, varastamise ja lõpuks ka ebaseaduslikku relvakaubandusse", siis kollektsioneerimise osas leevendusi teha ei kavatseta.

Praegu tundub, et seadusemuudatus sunnib vägisi relvaomanikke laskesportlasteks hakkama. Seda siis seni, kuni ametnikud hakkavad arvama, et riigis on liiga palju laskesportlasi.
HeiniR
Liige
Postitusi: 2017
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas HeiniR »

http://www.postimees.ee/3442343/relvalo ... sti-keeles

Ei saa nüüd täpselt aru, kas edaspidi saabki relvaomanik vaid ühe relva hankida (kui ei ole just jahimees või spordiseltsi liige)?

Samas see keelenõue oleks pidanud juba ammu olema. Kes vähegi käinud nt Tallinnas relvaluba soetamas, see mõistab ise, miks...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Aprillisündmuste ajal oli näha, et organisaatoritele polnud see eesti keel küll takistuseks - igasugu Linterid, Revad ja Sirõkid ei rääkinud seda isegi mitte vabalt, vaid lausa aktsendita. Kui mingi vene muzik võtab endale püstoli, pole see võib-olla nii suur oht?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
kangelaspioneer
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 30 Dets, 2004 13:13
Asukoht: Tallinn/Tapa
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas kangelaspioneer »

Selle relvaseaduse juures näen ma kahte aspekti, mis seaduse kirjutamise juures mõttes võisid olla:

1) Igasuguseid tegelasi reisib siin praegu mööda maailma ringi. Mõni sooviks selle relvaeksami ehk lausa araabia keeles sooritada. Viimase aja sündmuste kontekstis on aga oluline, et miskid rahva- ega islamivabariike ei saaks niisama lihtsalt legaalsete relvade ja relvalubade najal püsti panna. Saab ikka, aga nähku siis vähemalt keeleõppega vaeva. Boonusena peaks saabuma olukord, kus iga relvavaldajaga saab riigikeeles suhelda.

2) Kui nimetet dzihadist või rahvavabariiklane on vaevaks võtnud keel eksami sooritamiseks vajalikul tasemel ära õppida, ei saa ta omandatud loa najal ikkagi terve rahvavabariigi arsenali endale legaalselt koju tekitada. See seab hüpoteetilise riigi loojatele oluliselt suurema logistilise koormuse ja suurendab nende vahele jäämise tõenäosust juba ettevalmistavas faasis.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 4 külalist