Relvaseadus

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
priit282
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 23 Jaan, 2016 9:34
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas priit282 »

Uue relvaseaduse seletuskirjas on huvitav lõik:
"Samuti sätestatakse RelvS-is selgemalt, et relvaloa või soetamisloa taotlemisel tuleb põhjendada vajadust relva omamiseks ning Politsei- ja Piirivalveametil on õigus keelduda loa väljastamisest, kui isiku põhjendus relva vajalikkuse kohta ning muud asjaolud viitavad sellele, et isikule relvaloa või soetamisloa väljastamine ei ole põhjendatud."

Siit võib tekkida huvitav situatsioon. Kui mul on juba olemas üks relv enesekaitseks (näiteks suur 1911 püstol) ja ma soovin soetada veel ühte (suviseks kandmiseks väikest glocki), siis ma esitan soetamisloataotluse. Oletame, et mingil X põhjusel keeldutakse mulle soetamisloa andmisest (põhjendatakse, et mul juba üks enesekaisterelv on, rohkem pole vaja). Ma otsustan, et ma loobun suurest 1911-st ja soetan endale ainsaks enesekaitserelvaks väikese glocki. Kui ma nüüd müün oma ainsa relva ära ja esitan uuesti soetamisloa taotluse, siis on mu relvaluba juba kehtetu ja ma pean tegema uuesti relvaloaeksami.

Või hakkab see asi kuidagi teistmoodi käima?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Hädakaitset puudutavad postitused kopeeriti kõrvalteemasse.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

priit282 kirjutas:...Ma otsustan, et ma loobun suurest 1911-st ja soetan endale ainsaks enesekaitserelvaks väikese glocki. Kui ma nüüd müün oma ainsa relva ära ja esitan uuesti soetamisloa taotluse, siis on mu relvaluba juba kehtetu ja ma pean tegema uuesti relvaloaeksami.
Kui Sa ka oma relva(d) võõrandad, siis liigiluba jääb ikka alles kuni relvaloa kehtivuse lõpuni. Uut eksamit tegema ei pea.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Ma olen mitmelt isikult kuulnud arusaama, et relvaluba on mingis maagilises ühenduses konkreetse relvaga. Kust selline mõte võiks pärit olla, mis te arvate?
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

Kriku kirjutas:Ma olen mitmelt isikult kuulnud arusaama, et relvaluba on mingis maagilises ühenduses konkreetse relvaga. Kust selline mõte võiks pärit olla, mis te arvate?
Liigiluba tähendab seda, et Sinu relvaloale ei ole kirjutatud konkreetne relv, vaid "lubatud relva liik" (näiteks "vintraudne püss").
See tähendab seda, et Sa saad iga kell esitada taotluse soetusloa (või paralleelloa) saamiseks, ilma, et peaksid tegema relvaeksamit ning kui Sul on jahimehe või sportlase tähed, siis võid kuni viieks ööpäevaks laenata relvaomanikust sõbralt vastava liigi relva jahipidamiseks või spordi otstarbeks.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
priit282
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 23 Jaan, 2016 9:34
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas priit282 »

vtl kirjutas:
priit282 kirjutas:...Ma otsustan, et ma loobun suurest 1911-st ja soetan endale ainsaks enesekaitserelvaks väikese glocki. Kui ma nüüd müün oma ainsa relva ära ja esitan uuesti soetamisloa taotluse, siis on mu relvaluba juba kehtetu ja ma pean tegema uuesti relvaloaeksami.
Kui Sa ka oma relva(d) võõrandad, siis liigiluba jääb ikka alles kuni relvaloa kehtivuse lõpuni. Uut eksamit tegema ei pea.
Minul oli eelmine aasta konkreetne juhus Tallinna Pärnu mnt. ametnikuga - tema väitis seda, et kui müüd oma viimase relva ära ja näiteks nädala pärast tekib soov uus relv soetada, siis pead uuesti tegema relvaloaeksami.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas alban »

Relvaseaduse § 34 lg 2 - on võimalik taotleda liigiluba s.t relvaloale on kantud ainult õigus kasutada mingit liiki relva. Kui sul on täna konkreetsele relvale luba, näiteks 1911 püstolile, siis selle võõrandamisel lõppeb ka relvaluba s.t see ei muutu automaatselt liigiloaks. Kui tahad oma viimase relva võõrandada, siis enne on mõistlik esitada taotlus liigiloa väljastamiseks.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

OK, mõlemad variandid on võimalikud. Aitäh.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Dr.Sci »

priit282 kirjutas:
vtl kirjutas:
priit282 kirjutas:...Ma otsustan, et ma loobun suurest 1911-st ja soetan endale ainsaks enesekaitserelvaks väikese glocki. Kui ma nüüd müün oma ainsa relva ära ja esitan uuesti soetamisloa taotluse, siis on mu relvaluba juba kehtetu ja ma pean tegema uuesti relvaloaeksami.
Kui Sa ka oma relva(d) võõrandad, siis liigiluba jääb ikka alles kuni relvaloa kehtivuse lõpuni. Uut eksamit tegema ei pea.
Minul oli eelmine aasta konkreetne juhus Tallinna Pärnu mnt. ametnikuga - tema väitis seda, et kui müüd oma viimase relva ära ja näiteks nädala pärast tekib soov uus relv soetada, siis pead uuesti tegema relvaloaeksami.
Relvaseadus
§ 35. Soetamisloa ja relvaloa taotlemine füüsilise isiku poolt
5) Soetamisloa või relvaloa võib väljastada isikule, kes on sooritanud relva soetamist, registreerimist, hoidmist, kandmist, võõrandamist ja seaduslikku kasutamist reguleerivate õigusaktide nõuete tundmise ning laskevigastuse korral kannatanule esmaabi andmise eksami. Tulirelva relvaloa või soetamisloa taotlemise korral tuleb sooritada eksami käigus taotletava tulirelva tundmise test ning käsitsemise katse vastavalt taotletava tulirelva liigile tulenevalt käesoleva seaduse § 12 lõike 1 punktidest 1–3. Eksamitulemus kehtib üks aasta alates eksami sooritamise päevast.
(8) Relvaloa omaja ei pea relvaloa kehtivuse ajal järgmise sama liiki relva soetamisel läbima tervisekontrolli ega sooritama uut eksamit. Lähtuvalt relva pikkusest ja relvaraua pikkusest peab relvaloa omaja teist liiki tulirelva soetamisel sooritama relva käsitsemise ning laskeoskuse eksami.
......jne
ja ei hakka siia tervet relvaseadust kopeerima, kuid mina loen sealt välja et kui relva võõrandad siis vahetad loa sellise vastu mis kirjeldab relva liiki (sile/vint/kombi/püstol/revolver) ja seejärel taotled uuele relvale soetamisloa ning uuesti relvaloa muudatuse... ja loomulikult maksad iga liigutuse eest riigile. Kui aga otsustad et relvamüügiga seoses kuulutad vana loa kehtetuks siis on jah eksamile minek.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

alban kirjutas:Relvaseaduse § 34 lg 2 - on võimalik taotleda liigiluba s.t relvaloale on kantud ainult õigus kasutada mingit liiki relva. Kui sul on täna konkreetsele relvale luba, näiteks 1911 püstolile, siis selle võõrandamisel lõppeb ka relvaluba s.t see ei muutu automaatselt liigiloaks. Kui tahad oma viimase relva võõrandada, siis enne on mõistlik esitada taotlus liigiloa väljastamiseks.
Loomulikult tuleb teha vastav avaldus järjekordse kiletatud paberitüki (ehk antud juhul relvaloa asemel liigiloa) väljastamiseks (ning maksta selle eest riigilõivu). Automaatselt ei juhtu midagi.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Tapper »

Rääkides rahast.
Kas keegi oskab seletada miks riigiasutus aastal 2017 tahab sularaha?!
Krt eriti äge sest kaardimakseterminal on ju samas laua peal neil.
Ja see keiss on ainult relvaloa taotlusega. :wall: miks.
21 sajand, moodne E-riik, sularahavaba, jne jne kõik saatsin perse lonkides pangaautomaadi poole...
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Walter2 »

Tapper kirjutas:Rääkides rahast.
Kas keegi oskab seletada miks riigiasutus aastal 2017 tahab sularaha?!
Krt eriti äge sest kaardimakseterminal on ju samas laua peal neil.
Ja see keiss on ainult relvaloa taotlusega. :wall: miks.
21 sajand, moodne E-riik, sularahavaba, jne jne kõik saatsin perse lonkides pangaautomaadi poole...
Riigilõivu(d) saab ju eelnevalt netipangas tasuda - vähemalt pisteti rekvisiitidega paber eelnevalt pihku ja tehti puust ja punasest selgeks. PPA ametnikule/teenistujale/spetsialistile (kes seal kõik nad on...) sularaha lauale ladudes riskid ju koheselt saada krim.asi kraesse. Täiesti tõsiselt - seda võidakse vajadusel nii tõlgendada (ühe kõrge uurija enda sõnad...).
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
slider
Liige
Postitusi: 467
Liitunud: 02 Jaan, 2016 22:51
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas slider »

2014 alguses moodne e-riik toimis küll ja toimib ka täna: https://www.politsei.ee/et/teenused/rii ... /index.dot
Tapper, kus sind siis sularaha järele saadeti?
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Dr.Sci »

slider kirjutas:2014 alguses moodne e-riik toimis küll ja toimib ka täna: https://www.politsei.ee/et/teenused/rii ... /index.dot
Tapper, kus sind siis sularaha järele saadeti?
Näiteks Tallinnas, nii Tammsaare kui Pinna teeninduses, relvasoetamisluba, relvaluba taodeldes peab riigilõiv olema kas ette ära makstud või saab tasuda kohapeal jah ... ja vaid sularahas eraldi kassas. Kunagi kadunud passi asemel uut taodeldes jälle oli riiigilõivu maksmiseks vaja vaid pangakaarti mille teenindaja juures olevast aparaadist läbitõmbamisel polnud isegi pin koodi vaja sisestada...

Iseenesest hea et soetatud relva registreerima minnes antakse kohe (ilma uuesti järjekorras seismata) võimalus relvaloa taotlus ära jah täita, aga jah, kas 30€ sulas peab kaasas olema või siis maksad hiljem läbi panga ja esitad neile dokumendi...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Eestikeelsest relvaeksamist loobumise plaan ajas riigikaitsekomisjoni vaidlema.
Komisjonile selgitati, et varasema kavaga võrreldes on eelnõus loobutud mõnedest välismaalastele kavandatud relvaloa andmise piirangutest, sealhulgas eesti keeles relvaeksami sooritamise nõudest. Põhjenduseks toodi muukeelsete relvaloa taotlejate arvukus. Võõrkeeles eksami tegemisel peab loa taotleja kinni maksma tõlgi teenuse hinna.
Jättes kõrvale igasugu muud kaalutlused, ei saa ma ka sellest aru, mismoodi käib tõlgi vahendusel eksami sooritamine. St. kuidas eristada tõlgi ja eksaminandi viga?
Kui varem oli kavatsus piirata eelnõuga enese või vara kaitseks omatavate relvade arvu üheni, siis eelnõuga on soov kohaldada tavalisest karmimaid kollektsioneerimiseks mõeldud sätteid alates enam kui kaheksa relva omamisest. Samas piiratakse sporttulirelvade puhul omatavate padrunite koguhulka 5000ni, võrrelduna praeguse 1000 padruniga iga relva kohta.
Mõistus võitis?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist