Relvaseadus

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas ivanorav »

tonu adrik kirjutas:Kas see siis tähendab, et Saksas enam suvalise Ahmedi poest kasteeti ei saagi osta ?

Tõnu 8)
Eks ametnik vaatab raamatust järgi. :?
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kulibin »

* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19038
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas ruger »

Seaduse täitmisest omamoodi-Deerhunteri pood tõsteti politsei valve all tühjaks.
Politsei pressiesindaja sõnul aitasid PPA ametnikud täna kohtutäitureid, kes tõstsid Faehlmanni tänav 3 ruumides asuvast relvapoest kaupa ja sisustust välja. Nimelt on poeruumide rentnik jätnud ruumide eest üüri maksmata ja seega pidi ta ruumid vabastama. Rentnik keeldus seda tegemast ja appi tuli politsei.

Kuna rentnik äritses eelkõige relvade ja laskemoonaga, siis politsei julgestab tegevust, et relvad ja moon saaks ohutusse kohta, kust omanik nad saab hiljem ära viia.

Avalike andmete kohaselt asub Faehlmanni tänaval relvade ja laskemoonaga tegutseva firma Deerhunter Guns&Ammo OÜ-le kuuluv kauplus Jagdhof.

Äriregistri andmetel on 2008. aastal loodud firmal alates 2011. aastast kuni tänaseni esitamata majandusaasta aruanded. Firma juhatuse liikmeks on märgitud Tarmo Türi.

Eesti Päevaleht kirjutas juba mullu aprillis, et toona pani kohtutäitur oksjonile 123 relva ja 75 kasti padruneid, mis on võõrandatud jahi- ja kalastustarbeid ning tulirelvi müüvalt Jagdhofi (varasema nimega Deerhunter) poodide ketti pidavalt OÜ-lt Deerhunter Guns & Ammo.

Jahirelvade, pumppüsside, käsitulirelvade ja muu kauba alghindade summa küündis kokku ligi 107 000 euroni ja tegu oli Eestis suurima kohtutäiturite müüki pandud tulirelvade kogusega.

Kauplus Jagdhof on tegutsenud aastaid sentigi makse tasumata, kasutades selleks juriidilisi kehasid. Kõiki neid ettevõtteid ühendab aga nimi Tarmo Türi. Koos oma venna Raivoga on hiidlane suutnud Eestis pikalt ajada fenomenaalset relvaäri: pidada üleval uhkeid esinduskauplusi suurtes kaubanduskeskustes, samal ajal väites, et 16 000 euro suurust käibe piiri nad ei ületa ja firmad pole käibemaksukohuslased.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... d=75251217
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
cedric
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 01 Veebr, 2005 21:02
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas cedric »

Juhtkiri: relvastuv Eesti - http://arvamus.postimees.ee/v2/3802283/ ... stuv-eesti
Samas võib statistikast leida kinnitust ka vastupidisele: mida rohkem on eraisikutel enesekaitseks relvi, seda vähem kuritegevust. Ükski kurjategija ei soovi võtta riski, et see, kellele kallale tungitakse, võiks enda kaitseks relva kasutada. Näiteks Ameerika vanglates läbi viidud uuringu käigus kinnitas 60% vastanutest, et oleksid loobunud kuriteost, kui eksisteerinuks teoreetilinegi võimalus, et ohvril on enesekaitseks relv.
jusskan
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 03 Jaan, 2014 1:08
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas jusskan »

Ahoi spetsialistid!

On tekkinud küsimus, millisele ma relvaseadust lapates vastust ei leia:

Mul nimelt on kaks elukohta. Mölemad on eramajad, kuuluvad ainuisikuliselt minule endale ja asuvad teineteisest Eesti mastaabis suhteliselt kaugel. Küsisin lubadeametnikega kokku puutudes möödaminnes, kas ma saan pistolile määrata kaks hoiukohta - mölemasse nöuetekohased kapid jne? Teemaasetusest vöib lugeja juba ära arvata, et jaatavat vastust ma sealt teps mitte kuulda ei saanud. Öeldi naeratades, et hoiukohti saab relva kohta olla ainult üks.

Seletasin küll, et valik on karm, sest tegutsengi reaalselt kahes kohas ja kui astun pöhja-eesti kodust lennujaama, reisumötted peas, siis ei hakka ma ju relva löuna-eestisse hoiule viima ja kui vastupidi - söidan vabariigi valitsuse geniaalse maksupoliitika toetamiseks löuna-eesti kodust Lätti ölle järele, siis ei hakka ma jällegi selleks ajaks ju tukki harjumaale kappi vedama. Ja siis pealegi kogu selleks ajaks, kui see läti ölu nahka pistetud saab, sest toimub ju justkui pidev relvakandmine, mille vältel sellisele meelelahutusele ei tohi ju mitte möeldagi.

Ma ei kavatse seda relva üldse igapäevaselt kanda, aga selle sisteemi järgi tuleks seda tuki avalikus kohas kaasas tassimist tohutult palju rohkem, kuna koju ei julge ju jätta - pole registreeritud hoiukoht.

No mitte ei saa aru, miks ei peaks ma mölemas kohas relva legaalselt hoida saama. Muidugi on vöimalik, et kusagil on see asi jälle sönaselgelt kirjas, aga no ei leia üles.

Kas keegi on varem sellise tuuleveskiga vöidelnud?

terv, juss
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5166
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Manurhin »

Eks ta relvaseaduses jälle üks "hall ala" ole, mida reaalsuses keegi ei kontrolli, ent mida annab hea tahtmise korral ära kasutada siis, kui kellelegi on hädasti vaja käkki keerata. Analoogselt nt. võib revolvrit kanda n.ö. "padrun rauas" ehk viisil, mis võimaldab kätte haaratud relvast koheselt lasu sooritada, püstolit aga mitte. Kuigi samal viisil kahetoimelise püstoli kandmine pole vähimalgi määral ohtlikum - esimese lasu sooritamiseks tuleb päästikule vajutada sama jõuga kui revolvril. Kandmise kohta ütleb seadus: Relvakandmise all mõistetakse käesolevas seaduses relva endaga kaasaskandmist väljaspool hoiukohta.
Mis on kaasaskandmine? Aga kui ma väljaspool hoiukohta relva endaga kaasas ei kanna, vaid panen ära kohta, kust see suvalistele isikutele näppu sattuda niisama lihtsalt ei saaks? Oletame, et sulle kuuluvad nii korter linnas kui ka suvila maal. Relva hoiukohaks on märgitud linnakorter. Lähed suvilasse, paned seal relva relvakappi või -peidikusse ja lähed ise naabrimehe poole õlut jooma- kuidas saaks väita, et sa niisuguses olukorras justkui joobes peaga relva kaasas kandsid? Põhiline on ikkagi lähtuda tervest talupojamõistusest ja hoida-kanda relva nii, et pahandust või õnnetust ei juhtuks.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Hydrazine »

Kuigi ametnikele võib see tekitada segadust, siis kas küsimuse algataja ei leia, et see on põhjendatud ka veidike? Kaks elukohta? Heaküll, ütleme, et siis viis, või isegi kümme või sadanelikümmend üheksa elukohta. Aga mida see tähendab? Et pole kindlat elukohta, ehk pole kindlat relva hoiukohta, kas siis peaks nagu seda soosima? EI PEA! Kui tahad relva, siis pead olema oma otsustes kindlam, et mis on sinu elukoht, miks sul on relva vaja ja mis juhul sa seda relva ka kasutad. Mitte nagu tuulelipp. Relv on õigus, pooldan seda, aga seda ma ei poolda, et see relv on keegi ei tea kus just olulisel ajahetkel.
jusskan
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 03 Jaan, 2014 1:08
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas jusskan »

Aitäh vastamast.

Tore on, kui keegi elab 365 päeva aastas ühel kohal, kuid köik inimesed ju niimoodi ei ela. Ka töökohtasid on inimestel mitmeid, mis eeldavad elamist vägagi erinevatel aadressidel. Rääkimata vabakutselisusest jne.

Tulles tagasi konkreetse juhtumi juurde - kordan veel, et mölemad könealused majad kuuluvad mulle endale, ehk siis ei ole kohe üldsegi mitte nagu "tuulelipp" vöi "ei tea kus just olulisel ajahetkel". Pole kindlat elukohta? Vastupidi - mul on kaks väga kindlat elukohta! Ma olen mölemal juhul oma maal ja see on minu kodu - kuidas ei saa ma siin oma relva hoida? Konstaabli kontrollitud igati koššer raudkapis?

terv, juss
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5166
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Manurhin »

Mul on samuti kaks erinevat elukohta ja mõlemad kuuluvad mulle. Olen kord ühes, kord teises kohas. Aga et nüüd relvale kahte hoiukohta hakata sellepärast taotlema? Milleks? Nagu ma juba ütlesin - käi, kus tahad ja kui kauaks tahad ja ela kus heaks arvad - lihtsalt hoolitse selle eest, et relv valedesse kätesse ei satuks ja ära ise lollusi tee. Kui nii talitad, on kõik korras ja pole kellelgi sinu kohta miskit paha ütelda.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Hydrazine »

No jätkame siis kõrvaltvaataja ajukomposteerimist. :)

Algatuseks ärme süvene seaduse punktuaalsustesse. Sa tahad omada tulirelva. Minu arust peab olema see õigus. Õigusega kaasneb aga vastutus ja kohustus. Sa pead tagama, et see relv on õigel ajal õigetes kätes ehk sihipärases "kasutuses". Kas pooldad anarhiat või mingit kontrolli? Siin ei saa eluterve mõistus järeleandmist teha. Õigus relvale peab olema aga kontroll kasutuse üle ka. See on nagu lõppematu teema, et a la ma tahan NASAMS õhutõrje süsteemi omale suvilasse, aga püstol on mul seal teises elukohas. Ei saa nii, vaja teha ise kindel otsus, kes oled, mis on sul kuskil olemas ja millal sa neid seal kasutad ja mis oludes saad tsiviil loa millegile. Peamine, tulirelv ei ole lihtsalt nänn, sellega kaasneb vastutus, ja vastutus tähendab, et tead, kes oled ja kus elad.
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas tonu adrik »

Oot, mis prefektuuris sellist juttu aeti ?

Tallinnas on juba mitu aastat olnud praktika, et kui on mitu elukohta, siis saab samale relvale, või ka eri relvadele vormistada erineva asukohaga hoiukohti. Lihtsalt tehakse mitu relvaluba, kus peal erinev hoiu/elukoht. Tehti seda jupp enne kui seaduse § 46 lg 1 muudatus eelmise aasta apriilis jõustus, s.t. "tavandiõiguse" korras, nüüd alates 2015 aprill on asi ka seaduses mustvalgel ülal. Nii et võta teema uuesti üles.

Tõnu
Walter2
Liige
Postitusi: 3955
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Walter2 »

Fikseeri ära üks hoiukoht mille aadress on loal, relvakapid hangi aga mõlemasse elukohta. Arvatavasti ei taha ppa hakata mässama kahe fikseeritud hoiukohaga millega kaasneb ka lisatööd ühele prefektuurile (pea arvestust ühe relva üle mis asub kahes erinevas kohas). Üks on paberimäärimine ja bürokraatia, teine aga kindel teadmine sinu jaoks et relv on kindlas kohas mõlemas kohas.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas tonu adrik »

Walter2 kirjutas:Fikseeri ära üks hoiukoht mille aadress on loal, relvakapid hangi aga mõlemasse elukohta. Arvatavasti ei taha ppa hakata mässama kahe fikseeritud hoiukohaga millega kaasneb ka lisatööd ühele prefektuurile (pea arvestust ühe relva üle mis asub kahes erinevas kohas). Üks on paberimäärimine ja bürokraatia, teine aga kindel teadmine sinu jaoks et relv on kindlas kohas mõlemas kohas.
Relva võib hoida ainult hoiukohas, mis on politseiga kooskõlastatud. s.t. selle aadress peab olema kantud relvaloale. Mistahes muult aadressilt kui see mis relvaloal, relv peaks nt varguse läbi "jalutama minema", käsitletakse seda relva lohaka hoidmisena (mis on väärtegu kuni hetkeni mil selle "jalutama läinud " relvaga mõni kuritegu toime pannakse), ja see tähendab relvaloa tühistamist ja "puhkust" relvadest suurusjärgus kuni 5 aastat.
maskeerimisvork
Liige
Postitusi: 99
Liitunud: 30 Apr, 2014 18:53
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas maskeerimisvork »

tonu adrik kirjutas:Oot, mis prefektuuris sellist juttu aeti ?

Tallinnas on juba mitu aastat olnud praktika, et kui on mitu elukohta, siis saab samale relvale, või ka eri relvadele vormistada erineva asukohaga hoiukohti. Lihtsalt tehakse mitu relvaluba, kus peal erinev hoiu/elukoht. Tehti seda jupp enne kui seaduse § 46 lg 1 muudatus eelmise aasta apriilis jõustus, s.t. "tavandiõiguse" korras, nüüd alates 2015 aprill on asi ka seaduses mustvalgel ülal. Nii et võta teema uuesti üles.

Tõnu
Tundus huvitav ja esitasin Põhja prefektuuri järelpärimise. Öeldi selgelt, et ühel relval saab olla üks hoiukoht. Kui on 2 relva, palun väga, üks ühes, teine teises hoiukohas.
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas tonu adrik »

Rääkisin prefektuuriga, lubati ühtsele seisukohale tulla peale asja omavahelist arutelu. Hetkel tundub, et tõlgendused eri ametnikel erinevad. Näiteks toodi, et kui jahimees käib näiteks oma jahirelvadega ainult Saaremaa maakodus jahil, aga elab Tallinnas, siis antakse talle võimalus registreerida need jahirelvad Saare aadressile. Küsisin vastu, et enamik inimesi kes selle "probleemiga" puutuvad, ei ole mitte jahimehed vaid tavakodanikud, kellel üksainus relv, ja kui nädalavahetusel suvekoju minna, ei saa relva kaasa võtta, sest kui suvekodu pole "hoiukoht", on tegemist pideva relva kandmisega seal ja ei mingit "grilli ja tshilli", vastasel juhul on joobes kandmine. Tundub, et küsimuse sisu mõisteti.

Lubati tagasisidet, annan siis märku.

Tõnu
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline