Relvaseadus

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas tonu adrik »

... ja vot selliste suuliste kokkulepete vastu tulebki võidelda kuni vähegi jaksu on. Need tähendavad, et eesti elu reguleerivad mitte seadused, vaid mingite ametnike isiklikud agendad. Nägime seda väga eredalt eelmise aasta lõpupoole, kes veel seda 1 relva Jõulusaagat mäletab, näeme seda ka täna. Miks ? Sest toonased "ala reguleerivad" ametnikud on endiselt oma kohtadel ja genereerivad ideid millede täitmist siis "seaduse tasemel kokkulepetena" oma mõjusfääris osalejatelt "välja pekstakse".
[i][size=85]Verbum Caro Factum Est[/size][/i]
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

tonu adrik kirjutas:... ja vot selliste suuliste kokkulepete vastu tulebki võidelda kuni vähegi jaksu on. Need tähendavad, et eesti elu reguleerivad mitte seadused, vaid mingite ametnike isiklikud agendad. Nägime seda väga eredalt eelmise aasta lõpupoole, kes veel seda 1 relva Jõulusaagat mäletab, näeme seda ka täna. Miks ? Sest toonased "ala reguleerivad" ametnikud on endiselt oma kohtadel ja genereerivad ideid millede täitmist siis "seaduse tasemel kokkulepetena" oma mõjusfääris osalejatelt "välja pekstakse".
Kui seadus on silmnähtavalt vigane ja/või vastuoluline (ja antud max 100 käsirelvale vs. piiramata pikale püssile seda ilmselgelt on),
kas on mõtet siis:
1) seda augukohta põhimõtte pärast ära kasutada?
2) kõva kisa teha, et pikale püssile sama piirang tehtaks?
3) kõva kisa teha, et käsirelvadelt "max 100" piirang maha võetaks?
4) mitte välja teha ja lähtuda oma käitumises seaduseandja ilmsest soovist, et "max 100" pidi ilmselt käima kõikide C-kat relvade kohta, sh. pikad püssid?

Variant 1 korral saab tavakodanik tõenäoliselt jonnaka debiili märgi külge ja halvemal juhul tehakse talle ikkagi ära ja võetakse relvaluba üldse ära. Mõne pisirikkumise ikka leiab. Ütles naabrimehele halvasti ja on seetõttu ühiskonnale ohtlik vms. Riigi vastu kohtus käimine lihtsalt põhimõtte pärast on kallis lõbu. Selleks peab olema a) palju aega; b) palju raha; c) üsna terav kriit.

Variantide 2 ja 3 kohta nii ja naa. Minu arvates võiks mõistlik piir olla 100 padrunit enesekaitseks iga relva kohta. Olgu see siis pikk või lühikene. Kui ma esimese relvaloa sain, siis oli mul 3 erinevat kaliibrit (.22, 9x19 ja .45) ning ühe relva kohta ei saanud isegi täis karpi osta.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
wenerg
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 12 Mär, 2015 11:56
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas wenerg »

vtl kirjutas: Minu arvates võiks mõistlik piir olla 100 padrunit enesekaitseks iga relva kohta. Olgu see siis pikk või lühikene. Kui ma esimese relvaloa sain, siis oli mul 3 erinevat kaliibrit (.22, 9x19 ja .45) ning ühe relva kohta ei saanud isegi täis karpi osta.
Mina ei ole üldse aru saanud mida selle 100 padruni piiranguga saavutada tahetakse (isegi kui see per relv oleks). IMHO on see selgelt liiga piirav. Seadust kirjutanud ametnikud on vist seisukohal, et kui sul on relv enesekaitseks, siis tulistada pole sul osata oluline, siis on sul see relv koos ühe karbi padrunitega kuskil seifi taga nurgas, kogub tolmu ja kogu moos. Nendele kes enesekaitse relvaga tahaksid vähegi harjutamas käia on elu ikka väga keeruliseks tehtud, iga kord kui tiiru minna peaks see inimene siis paarist relvapoest läbi minema, et mingi näiteks 100 + 100 padrunit osta (samas poodide laoseis ei ole meil just teadagi kiita) ja lisaks muidugi on hind oluliselt kallim kui hulgi ostes. Ja kõike seda mille nimel? Kuidas täpselt see piirang midagi turvaliseks muudab??? Ma arvan, et ma ei ole ainus inimene, kes laskespordiga tegelema hakkas suuresti selleks, et padruneid normaalsemalt osta saaks.

Muide sellel EU teemal, lugesin just artikklit:

http://uudised.err.ee/v/valismaa/9b10db ... kkuleppele

On kellegil mingit täpsemat infot?
Piiluja
Liige
Postitusi: 72
Liitunud: 07 Okt, 2014 15:40
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Piiluja »

Eks see arv "100" on kinnitatud justkui oleks laskemoona hoiustamise üle kontroll. Tegelikult ei ole võimalik kuidagi reguleerida, palju inimene voodi alla endale padruneid korjab, palju müüb ja palju reaalselt tiirus ära laseb. Need tegelased, kes relvaseaduse loomises osalesid, pole tõenäoliselt kunagi pauku teinud ega relva näinud. Sigaduseks piisab ka ühest padrunist, mis vale kodaniku kätte tee leidnud.

Kel tõesti soov harjutamise eesmärgil rohkem moona osta, siis soovitan ennast sportlaskurina arvele võtta. Saab harjutada pädevate inimeste käe all, odavamalt moona osta ja kokkuvõttes tuleb soodsam ka klubile aastamaksu maksta ja siis tasuta tiirus trennis ja võistlustel käia kui põdeda, et seadusesilm ühel hetkel uksele koputab ja sind "101" padruni pärast liistule võtab. Kui laskmas nagunii ei käi, pole mõtet ka selle 100 padruni piirangu pärast viriseda.
Kasutaja avatar
nolem
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 06 Juul, 2014 19:34

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas nolem »

komisjon suutis siis, tulenevalt “aggressive gun lobby“ vastuseisust ülejäänud keeldudele, suruda läbi 30-ste salvede keelu c-kategooria, enese ja vara kaitseks

ei ole aega seda direktiivi praegu lugeda aga tundub, et eesti relvaseadus (oma 5a lubade ja arstitõenditega) jääb ikkagi edasi kõige rangemaks eu-s, v-a uk oma.
https://www.docdroid.net/JCvID2y/direct ... tml#page=4

samal ajal "natsiriik" ungari otsustas järgneva 3 a jooksul ehitada 100 milli $ eest 200 avalikku lasketiiru:
http://budapestbeacon.com/news-in-brief ... uses/43028
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Tapper »

http://laskurliit.ee/relvaseaduse-muutmine/

Kel mõtteid viimane aeg :!:


Selleks korraks muidugi :roll:
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19210
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas ruger »

Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Walter2 »

''Siseministeerium saatis riigikantseleisse relvaseaduse muutmise eelnõu, mis muuhulgas seab enesekaitserelvade omanikele kohustuse viie aasta tagant katsed läbida ja iga relva puhul selle vajalikkust põhjendada.''
Huvitav mida peetakse silmas nende katsete all - laskekatse? Või tuleb teooriaeksam uuesti teha?
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

Walter2 kirjutas:
''Siseministeerium saatis riigikantseleisse relvaseaduse muutmise eelnõu, mis muuhulgas seab enesekaitserelvade omanikele kohustuse viie aasta tagant katsed läbida ja iga relva puhul selle vajalikkust põhjendada.''
Huvitav mida peetakse silmas nende katsete all - laskekatse? Või tuleb teooriaeksam uuesti teha?
Huvitav, mis jäi (artiklis) tsiteeritud lõigus arusaamatuks (minu sõrendus)?

"...Peale selle lisandub üksnes enesekaitseks relva omavatele inimestele kohustus sooritada relvaloa vahetamisel iga viie aasta tagant tulirelva käsitsemise katse.

«Kohustuse eesmärk on parandada relvaomanike oskust relvi käsitseda,» põhjendas Kommusaar. Kui inimene läheb enesekaitse otstarbega välja antud relvaluba vahetama, siis politseiametnik näeb, kas ta päriselt ka sellega midagi teha oskab. Relvaomaniku nõusolekul tehakse katse tema enda relvaga...."
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
bgmt
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 16 Aug, 2015 22:16
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas bgmt »

Muuhulgas piiratakse ka kodus hoitavate spordiks ette nähtud relvade padrunite hulka kokku 5000 padrunini.

p.s. Ajakirjanike vahendatu edastamise asemel on mõistlik tutvuda vahetult allikatega - http://eelnoud.valitsus.ee/.
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Walter2 »

vtl kirjutas:Huvitav, mis jäi (artiklis) tsiteeritud lõigus arusaamatuks (minu sõrendus)?
Pole kahjuks PM tellija ja seega ligipääs täisartiklile puudub. Tänan selgitamast!
Eks siis saab huvitav olema kui minu nõusolekul oma sileraudsega prefektuuri tiiru laskekatset tegema lähen. :D
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

Walter2 kirjutas:Eks siis saab huvitav olema kui minu nõusolekul oma sileraudsega prefektuuri tiiru laskekatset tegema lähen. :D
Sileraudsega saadetakse Sind Männiku jahilasketiiru lendavaid savituvisid laskma. Kõigile pead pihta saama :)
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Dr.Sci »

vtl kirjutas:
Walter2 kirjutas:Eks siis saab huvitav olema kui minu nõusolekul oma sileraudsega prefektuuri tiiru laskekatset tegema lähen. :D
Sileraudsega saadetakse Sind Männiku jahilasketiiru lendavaid savituvisid laskma. Kõigile pead pihta saama :)
See saab huvitav olema... aga need kes jahitunnistust taotlevad peavad selle (1 kord) läbi tegema, 15-st tuleb maha saada vähemalt pooled. Sileraudset enesekaitseks tuvide vastu ilmselt ei soetata ega ka jooksva metssea tarvis, pigem soetab sellise ostja endale poolautomaatse või pumba koos jämedate haavlitega. Ja üldiselt, kui just soola või linnuhaavlitega ei lase on sileraudse tabamus keresse suht surmav, olgu siis haavlid või kuul.
Sugga 21
Liige
Postitusi: 310
Liitunud: 15 Sept, 2011 20:40
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Sugga 21 »

p.s. Ajakirjanike vahendatu edastamise asemel on mõistlik tutvuda vahetult allikatega - http://eelnoud.valitsus.ee/.[/quote]

Ei leia ma seda uut eelnõu,oskab keegi aidata?
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Dr.Sci »

Sugga 21 kirjutas:p.s. Ajakirjanike vahendatu edastamise asemel on mõistlik tutvuda vahetult allikatega - http://eelnoud.valitsus.ee/.
Ei leia ma seda uut eelnõu,oskab keegi aidata?[/quote]

Pane otsingusse relvaseadus ja sorteeri kuupäevade järgi või siis veel infoks, Dokumendi number: 15-1793/10Toimik: 15-1793 - Relvaseaduse ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seadus

Otsest linki ei ole kahjuks
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist