Relvaseadus

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
DIIO
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 30 Juun, 2017 12:51
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas DIIO »

https://www.postimees.ee/4357781/magus- ... aristusega

Tahab keegi seletada milles seda meest peale pulbri omamise süüdistada saab?
Ei salv ega ka raam pole relva olulised osad ja iga Eestis liikuv inimene võib neid vabalt omada ja ka kaasas kanda (isegi bensiinipaagis, kui soovi on)!?
Kas ma saan millestki valesti aru?
Kasutaja avatar
nolem
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 06 Juul, 2014 19:34

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas nolem »

DIIO kirjutas:Tahab keegi seletada milles seda meest peale pulbri omamise süüdistada saab?
Ei salv ega ka raam pole relva olulised osad ja iga Eestis liikuv inimene võib neid vabalt omada ja ka kaasas kanda (isegi bensiinipaagis, kui soovi on)!?
Kas ma saan millestki valesti aru?
pakun, et tüüp oli belgia venelane- seadusi ei tunne, tahtis oma pulbri eest kiiresti välja saada. pakuti kokkuleppemenetlust, kohus ei vaadanud asja läbigi- vaid aint kinnitas ja politsei raporteerib, rind kummis, töövõidust terrorismi ohjeldamises...
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

DIIO kirjutas:Tahab keegi seletada milles seda meest peale pulbri omamise süüdistada saab?
Ei salv ega ka raam pole relva olulised osad ja iga Eestis liikuv inimene võib neid vabalt omada ja ka kaasas kanda (isegi bensiinipaagis, kui soovi on)!?
Kas ma saan millestki valesti aru?
Esimene reaktsioon oli ka WTF, aga siis hakkasin uurima, mille alusel see süüdistus kokku pandud on.
Kohtulahend on riigiteatajast leitav (lae alla pdf) ja räägib otseselt "strateegilise kauba ebaseadusliku väljaveost".

Niipalju kui ma asjast aru saan, ei olnud küsimus mitte relvaraamide ja salvede omamises (mis relvaseaduse järgi ei kuulu tõesti piiratud tsiviilkäibega asjade hulka), vaid nende väljaveo katses. Viimane süüdistus tulenes ilmselt mehe enda vastuolulistest ütlustest. Oleks ta ütelnud, et viib need raamid Pärnus olevale sõbrale, poleks kuskilt kinni hakata olnud. (Valge pulber on teine teema.)

Vaatasin ka kohtulahendis viidatud strateegiliste kaupade nimekirja lisa 1, milles on tõepoolest nii relva osad kui padrunisalved ära loetletud.
...ühe lisaklausliga: "Märkus 2. Kategooria ML1 ei hõlma relvaseaduse kohaselt tsiviilrelvaks loetavaid tulirelvi, nende lisaseadmeid ega nende olulisi osi, millele on väljastatud vajalikud load relvaseaduse alusel."

Seega ma oletan, et seni, kuniks Sul on vastavale tulirelvale välja antud relvaluba, ei hakka sinu hõlma keegi. Kui aga sa vead riiki sisse või välja relvade osi (olgu või ebaolulisi osi ja/või salvesid) mille kohta Sul tsiviilrelva (või eriluba) ei ole, läheb asi kurjaks.

Disklaimer: ma ei ole jurist ega antud teemas pädev. Tegu on minu isikliku arvamusega. Kes teemat valdab, võiks kinnitada või ümber lükata.
nolem kirjutas:pakun, et tüüp oli belgia venelane- seadusi ei tunne, tahtis oma pulbri eest kiiresti välja saada. pakuti kokkuleppemenetlust, kohus ei vaadanud asja läbigi- vaid aint kinnitas ja politsei raporteerib, rind kummis, töövõidust terrorismi ohjeldamises...
Pakun, et terrorismi ja/või kuritegegevuse ohjeldamise kohapealt on ilmselt tõesti tegu töövõiduga. Vaevalt et mees neid bensiinipaagis isikliku relva tuunimiseks või kollektsioneerimiseks vedas ning suure tõenäosusega vajati neid raame selleks, et kusagilt kolmandast kohast hangitud raudade/kelkudega neist toimivad illegaalsed relvad kokku panna.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

DIIO kirjutas:Tahab keegi seletada milles seda meest peale pulbri omamise süüdistada saab?
Ei salv ega ka raam pole relva olulised osad ja iga Eestis liikuv inimene võib neid vabalt omada ja ka kaasas kanda (isegi bensiinipaagis, kui soovi on)!?
Kas ma saan millestki valesti aru?
..peaks vist vastama su hämmingule:
„Tegu on julgeolekuvastase kuriteoga, ja tõendid näitavad, et see oli pikalt ette plaanitud,“ ütles Lääne ringkonnaprokuratuuri prokurör Liisa Nuut. „Sõjalise kauba hankimine elukohariigist Belgiast sedavõrd kaugelt viitab üheselt organiseeritud tegevusele, millega püütakse välistada vastutus oma teo eest ja vahele jäämise võimalus kodumaal,“ ütles prokurör. Samuti leidis prokurör, et tunnustamist väärt on Lääne politseiprefektuuri koostöö teiste politseiasutustega, mille tulemusena suudeti kõigest kahe päeva jooksul läbi viia kõik antud kuriteo tõendamiseks vajalikud menetlustoimingud ja kriminaalasi prokuratuuri edastada.
Ja mix sind üldse ühe tjiblast kriminaali rajaltmahavõtmine niiinärvi ajab :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Dr.Sci »

Borja kirjutas:....Ja mix sind üldse ühe tjiblast kriminaali rajaltmahavõtmine niiinärvi ajab :mrgreen:
Sest järgmisena võid ise olla ohver, näiteks, kui kiiruseületamisega vahele jääd, ja inspektor, avastades et oled ka relvaomanik teeb autosülevaatuse ja leiab mõned taskust kogemata istme vahele kukkunud padrunid, relvaluba aga on koos relva, jahitunnustuse, väikeuluki laskeloa ja suuruluki laskekatse tunnistusega teise rahakoti vahel... ja see asub loomulikult kodus koos muude jahitarvetega...
slider
Liige
Postitusi: 467
Liitunud: 02 Jaan, 2016 22:51
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas slider »

Wu Tang Wednesday, terve neljap kuulad idaranniku parimaid, toitis ka kohaliku gangsta uudise ära. Nalja pole, antud värk oli ilmselgelt töövõit aga ... taoline ikaldus edasi käib saame ka loa kaupa salved ja raamid :S
DIIO
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 30 Juun, 2017 12:51
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas DIIO »

...töövõit - nõus, aga mille allusel? Ise tunnistas ennast süüdi tulevikus toimuvas asjas - lammas. Kinnipidamise hetkel ei rikkunud ta midagi.

Tundub, et vangistuse põhjust tuleb otsida avaldatud kohtumääruse osast, mis kohustab tüüpi tasuma kaitsja kuludeks 72 UURi.
Selle raha eest ilmselt paremat ei saa.
Lugedes avaldatud väiteid, siis edasikaebamine peaks olema lahendus (aga kokkuleppemenetlust vist ei saa).

M.O.T.T.
Ärge siis tühja salve taskusse jätke kui pabereid kaasas pole! (kuigi mina karjuks sellele vastu).
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..need on vaid sinu fantaasiad...
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Mina ka ei saa aru, mis akf-idele ei meeldi. Bensiinipaaki peidetud 15 Belgiast ostetud raami olid ilmselgelt mõeldud üle piiri müügiks-vahetuseks. Igasugu salve taskusse unustamised või istmete vahele pudenenud padrun ei puutu absoluutselt asjasse. Tuletan meelde, et kohus hindab muu hulgas ka seda, kas mingi situatsioon on eluliselt usutav.

Ma kahtlen väga, kas praegusel juhul oleks isegi relvaluba aidanud. No mille jaoks on loaga püstoli omanikul vaja 15 selle relva raami?

Ma kujutan ette, et "ülestunnistus" algas sellest, et tüübilt küsiti, kes ta on selline. Ta vastas, et Hollandi/Vene kodanik. Edasi küsiti, et kuhu minek. Vastas, et Venemaale. Ja mis tal muud vastata oligi? Siis vaadati edasi. Kuna juhmard oli narkojoobes, siis leiti esiteks narko üles. Siis otsiti auto jaoskonnas läbi ja leiti relvaraamid + salved üles. Kuidas seejärel usutavalt eitada väljaveo katset?
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

Kriku kirjutas:Mina ka ei saa aru, mis akf-idele ei meeldi. Bensiinipaaki peidetud 15 Belgiast ostetud raami olid ilmselgelt mõeldud üle piiri müügiks-vahetuseks. Igasugu salve taskusse unustamised või istmete vahele pudenenud padrun ei puutu absoluutselt asjasse. Tuletan meelde, et kohus hindab muu hulgas ka seda, kas mingi situatsioon on eluliselt usutav.
Ühinen Kriku seisukohaga.
Ma ei näe ühtegi mõistlikku põhjust, miks aus(ate kavatsustega) inimene peaks salvesid ja relvaraame auto bensiinipaaki peitma.

Küll aga tekitab see juhtum rida küsimusi - kas välismaisest netipoest (oma legaalsele relvale) salve ostmine läheb ikka strateegilise kauba sisseveo piirangust mööda (ehk selleks pole vaja eriluba)? Eraisikust ostja on lõpptarbija, mitte vahendaja, transpordi organiseerib müüja.

Aga igasuguste ühistellimuste organiseerimine (nt. transakulude kokkuhoiuks) võib juba halli ala alla minna.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Satakas »

vtl kirjutas:
DIIO kirjutas:suure tõenäosusega vajati neid raame selleks, et kusagilt kolmandast kohast hangitud raudade/kelkudega neist toimivad illegaalsed relvad kokku panna.
Jänkistanis on rauad ja lukud vabamüügis. Teadaolevalt on sealt tellitud "varuosadega" siinmail deaktiveeritud relvi kuhjade viisi reaktiveeritud. Kuidas varuosi üle piiri toimetatakse, jätan loomingulisuseks mõistatuseks.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Satakas »

vtl kirjutas: Ma ei näe ühtegi mõistlikku põhjust, miks aus(ate kavatsustega) inimene peaks salvesid ja relvaraame auto bensiinipaaki peitma.
Seaduse silmis pole see kellegi asi, kuhu ma oma täiesti legaalset kama topin. Ma võin kogu oma bensiinipaagi ja tagumiku näiteks väetist täis toppida ning ehkki see on üks ütlemata ebamõistlik tegevus, ei saa mind selle eest keegi kinni panna.

Selles juhtumis sai kannatanule saatuslikuks ilmselt ta oma suu. On üks teema, mida mendid väga varjata püüavad. Nimelt see, et kui süüdistavad/kahtlustatavad kasutaks oma õigust vait olla, uluks vanglates vaid tuul. Üle poolte juhtumitest lahendatakse "tänu" sellele, et kahtlustatav otsustab mentidega rääkida. Vahet pole, mida mõtleb - kas siis seda, et räägib asjad sirgeks või juhtaab valele teele. Või petavad mendid ta rääkima vmt. See on lai ja täiesti eraldi foorumis, eraldi teemas lahkamist vääriv jutt. Aga kokkuvõte on lihtne: Mitte kunagi ei tohi mitte ühegi mendiga mitte millestki rääkida! Eriti veel siis kui ta sind milleski kahtlustada võib.

Sinu suu on su suurim vaenlane. Eriti kui oled kogenematu või põhimõtteliselt täitsa süütu. Kogenud krimka, kes teab täpselt, mida ta teeb, on ära teinud ka kodutöö, uurinud oma tegevusega kaasnevat ning välja töötanud lihvitud, sujuva taustaloo. Või, olenevalt asjaoludest, hoiab vahelejäämisel suu kinni.

See kodanik käitus juba enne vahelejäämist imelikult, mis viitab, et tegu oli mingi ullikesega, kes ei teadnud ka ise täpselt, mida ta teeb. Kokutamine jmt... Samuti taustaloo täielik puudumine. Vot oligi olukord, kus täiesti legaalset väetist täis topitud vennike rääkis end ise sisse, et kavatseb sellele veel midagi juurde segada ja siis presidendi õhku lasta. Oleks suu kinni hoidnud või vähemalt veekindla taustaloo esitanud, oleks vabandustega lahti lastud.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Satakas kirjutas:
vtl kirjutas: Ma ei näe ühtegi mõistlikku põhjust, miks aus(ate kavatsustega) inimene peaks salvesid ja relvaraame auto bensiinipaaki peitma.
Seaduse silmis pole see kellegi asi, kuhu ma oma täiesti legaalset kama topin.
Ei ole. Aga kohus võib otsustada, et on eluliselt usutav, et antud juhul tehti seda salakubaveo eesmärgil. Mitte kütuse kokkuhoiuks bensiinipaagi mahu vähendamise teel näiteks. Kohus hindab tõendeid kogumis ning kui on:
a) kahe välismaa kodakondsusega isik, kellel pole Eestiga seost;
b) isiku ütlused, et ta Eestil läbisõidul;
c) bensiinipaaki peidetud kraam, mida ei või loata üle piiri vedada,
siis kõike seda kokku pannes ei ole IMHO niiväga oluline, kas kraam avastati õkva piiril või Pärnu kesklinnas kuuse all.
Satakas kirjutas:On üks teema, mida mendid väga varjata püüavad. Nimelt see, et kui süüdistavad/kahtlustatavad kasutaks oma õigust vait olla, uluks vanglates vaid tuul. Üle poolte juhtumitest lahendatakse "tänu" sellele, et kahtlustatav otsustab mentidega rääkida. Vahet pole, mida mõtleb - kas siis seda, et räägib asjad sirgeks või juhtaab valele teele vmt. Või petavad mendid ta rääkima vmt. See on lai ja täiesti eraldi foorumis, eraldi teemas lahkamist vääriv teema. Aga kokkuvõte on lihtne: Mitte kunagi ei tohi mitte ühegi mendiga mitte millestki rääkida! Eriti veel siis kui ta sind milleski kahtlustada võib.
Selle nõuande järgi talitades võiks endale iga pisirikkumise eest vähemalt mitmetunnise jama kaela saada... :roll:
Satakas kirjutas:See kodanik käitus juba enne vahelejäämist imelikult, mis viitab, et tegu oli mingi ullikesega
Ta oli lihtsalt narkojoobes, mulle jäi mulje. Totaalne idioot.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Teemaväline jutt suhtumisest politseisse liigutatud siia: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 68&t=40889
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Satakas »

Kriku kirjutas: b) isiku ütlused, et ta Eestil läbisõidul;
Kui sul miski arusaamatuks jäi, siis ma kordan veel üle: just seepärast tulebki oma suu kinni hoida, et "isiku ütlusi" tema kahjuks kasutada ei saaks, kuna tavaliselt on just "isiku ütlused" see, mis i-le täpi paneb.
Kriku kirjutas:Selle nõuande järgi talitades võiks endale iga pisirikkumise eest vähemalt mitmetunnise jama kaela saada... :roll:
Kummaline mure. Nüüd härra välismaalane peab "mitmetunnise jama" asemel aastasest jamast vähemalt kuuajase jama ära sitsima. Täpselt nagu oma pikemas kirjutises ütlesin: heauskne kodanik mõtleb, et kõik on ju korras ja ta lihstalt seletab mendile asjad kiirelt ära ja ongi kõik ja võib koju minna aga kodu asemel läheb betoonile. Aga isiklikult mina sulle käsi ette panema ei hakkaks kui sina taolise tee valiks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist