www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 29 Mär, 2020 21:57

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 1967 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 128, 129, 130, 131, 132  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 04 Mär, 2020 21:17 
Eemal
Liige

Ehk saab keegi siit mingit kasulikku infot. Oman kollektsioneerimise luba,sain sellise kirja.
Endal tekkis kohe paar küsimust.Võin kollektsiooni soetada automaatrelva,siledaraudset ei või?
Akustiline relv, mille kaliiber ületab 20 mm ja mille mudeli tootmist alustati pärast 1945. aastat.Mis loom see on?
Kui raketipüstol siis samasuguseid tehti ka aastal 1944 ?

Lugupeetud kollektsioneerimisloa omanik

Käesoleva aasta 1. märtsist jõustuvate relvaseaduse muudatustega on Eesti üle võtnud täies mahus meile kohustuslikud, kolm aastat tagasi Euroopa Komisjonis vastu võetud relvadirektiivi 91/477 täiendused. Muutused on tulemas ka relvade kollektsioneerimist puudutavates sätetes. Olulisemad neist on järgmised

Füüsilise ja juriidilise isiku kollektsioneerimisloa menetlemine reguleeritakse seaduses selgemalt. Juba praegu hindab Politsei- ja Piirivalveamet enne kollektsioneerimisloa väljastamist isiku sobivust kollektsionääriks, kuid uue regulatsiooni järgi hinnatakse ka isikust tulenevat võimalikku ohtu riigi julgeolekule ja avalikule korrale. Seaduses nähakse ette õiguslikud alused, millal saab kollektsioneerimisloa kehtivuse peatada.

Kollektsioneerida mitte lubatud relvade loetelu täieneb laskekõlbliku sileraudse tulirelvaga ja akustilise relvaga, mille kaliiber ületab 20 mm ja mille mudeli tootmist alustati pärast 1945. aastat. Lubatud ei ole ka eelnimetatud tulirelva laskemoona kogumine.

Uued piirangud ei oma tagasiulatuvat jõudu. Üheltki kollektsionäärilt varem kollektsiooni soetatud tulirelvi või laskemoona ära ei võeta ega sundvõõrandata. Piirangud kehtivad uute relvade ja laskemoona kollektsiooni soetamisele.

Kollektsioneeritavatele padrunitele, mille mudeli tootmist alustati pärast 1945 aastat, seatakse piiraarv – maksimaalselt 200 padrunit ühe padrunimudeli kohta. Selline piirang peaks aitama välistada olukorda, kus padrunikollektsionäär soetab piiramatus koguses kaasaegset laskemoona, mida kriisiolukorras saab kasutada kollektsioneerimise eesmärkidega mitte kooskõlas olevates tegevustes.

Kollektsioneerimisloa kehtivus lüheneb viiele aastale. Seni välja antud ja pikema kehtivusajaga load kehtivad oma kehtivusaja lõpuni ning neid ei pea ennetähtaegselt ümber vahetama.

Samuti nähakse relvaseaduses ette erandkorras kollektsiooni kuuluva relva ja padruni kasutamise reeglistik. Kollektsiooni kuuluvat relva ja padrunit võib kasutada üksnes laskeinstruktori juuresolekul lasketiirus või laskepaigas Politsei- ja Piirivalveameti ühekordse loa alusel, milles määratakse tingimused relva ja padrunite kasutamiseks.

Eelkirjeldatud reeglite muutusi ja mitmeid teisi seaduse muutusi saate täpsemalt lugeda 1. märtsil jõustuvast relvaseaduse redaktsioonist https://www.riigiteataja.ee/akt/112022020008

Eelnõu menetlusega Riigikogus ja eelnõu materjalidega, seal hulgas eelnõud saatva seletuskirjaga on võimalik tutvuda Riigikogu lehel: https://www.riigikogu.ee/tegevus/eelnou ... C3%B5tmine)
Kuna muudatusi relvaregulatsioonis on mitmeid ja osad neist võivad olla esmapilgul raskesti mõistetavad, siis küsimuste tekkimisel palume julgesti pöörduda oma elu- või asukoha järgse Politsei- ja Piirivalveameti lubadeametniku poole.
Loome ühiselt Eestile parima julgeoleku- ja turvalisuspoliitika.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 04 Mär, 2020 21:29 
Eemal
Liige

Kriku kirjutas:
Kui lint on salv, siis on kiirlaadija ka salv.

Tsiteeri:
vahetatav seade, mis on ette nähtud padrunite mahutamiseks ja nende laadimiseks padrunipessa

Salv, vene ja inglise keeles "magazin" (ka eesti keeles on kasutatud terminit "magasin"), on relva osa, millest söödetakse padruneid padrunipessa. Salv võib olla relvaga kokku ehitatud või vahetatav.

Padrunipide, vene k. "oboima", inglise k. "cartridge clip" on padruneid koos hoidev abivahend, millest padrunid lükatakse salve või mis paigutatakse koos padrunitega salve (näiteks M1 Garand vintpüssil).

Kiirlaadija on abivahend salvede või lintide laadimiseks. Näiteks kuulipildujalintide laadimismasin või AK-74 salve laadimiskomplekt, mis koosneb adapterist ja 15 padrunit mahutavatest padrunipidemetest. Rahvakeeles nimetatakse ka padrunipidemeid kiirlaadijateks, kuigi see on ebatäpne.

Kui hakata juuksekarva lõhki ajama, siis relvale kinnituvat lindikasti või -trumlit saab ju ka vaadelda padrunisalvena, pealegi suure mahutavusega salvena. Häda siis töömehele, kes sellises kastis mutreid-polte hoiab. :cry:

Üles

PostitusPostitatud: 05 Mär, 2020 0:21 
Eemal
Liige

EOD kirjutas:
Kui hakata juuksekarva lõhki ajama, siis relvale kinnituvat lindikasti või -trumlit saab ju ka vaadelda padrunisalvena, pealegi suure mahutavusega salvena.

See ongi ju üks selle seaduse "nalju"

ReS § 20-1 lg 6 Padrunisalv on tulirelva osaks olev või vahetatav seade, mis on ette nähtud padrunite mahutamiseks ja nende laadimiseks padrunipessa.

Pöördun vtl poole kes selle paragrahvi siin minu jaoks siis välja tõi.

Öelge palun kas lint täidab neid ülesandeid ?

Üles

PostitusPostitatud: 05 Mär, 2020 0:51 
Eemal
Liige

Tapper kirjutas:
Pöördun vtl poole kes selle paragrahvi siin minu jaoks siis välja tõi.

Öelge palun kas lint täidab neid ülesandeid ?

Ei tea.
Disklaimer:
Ma kirjutan siin foorumis relvaentusiastist eraisikuna oma parima arusaamise ja teadmiste põhjal.

Ma EI ESINDA seadusloomet, ma EI OLE ametnik ja ma EI OLE jurist.
Minu poolt kirjutatud info tarbimine omal vastutusel.

Üles

PostitusPostitatud: 05 Mär, 2020 3:05 
Eemal
Liige

vtl kirjutas:
Ei tea.
Disklaimer:
Ma kirjutan siin foorumis relvaentusiastist eraisikuna oma parima arusaamise ja teadmiste põhjal.

Kui relvaentusiast, hästi.
Kuidas teie soovitus oligi salvekollektsionäärile
vtl kirjutas:
kas kollektsionäär mitte ei peaks tundma oma valdkonda paremini kui suvaline muu tegelane? Sealhulgas levinud relvade kaliibreid, salvemõõte jms. Kes siis veel peaks teadma?

Siin on meil aga ilmselt relvaloa omanik ja relvaentusiast kes ei tea kas relvaseaduse mõistes on lint salv või ei ole?
Hirm tuleb peale kui juba relvaentusiast ei tea.
Seadus on sihuke saand valmis, kes siis teab?

Esitan veel kord küsimuse mis teeb salvest salve :lol:

Relvaseadus ja selle muudatused peavad olema sellised mis lubab EV seaduskuulekal kodanikul põhku pugeda puhta südamega ehk selged ja üheselt arusaadavad.
Hekel on meil siin
salvekollektsionäär sõber X kes ei tea enam kas ta II MS aegne salvekogu on märtsist 2020 illegaalne
Relvaentusiast foorumlane vtl kes ei tea kas lint on salv või salv on lint
foorumlane Tapper kes näeb seadust sellisena mis võimaldab tõlgendada ka linti salvena
EOD kes näeb võimalust, et ka
EOD kirjutas:
siis relvale kinnituvat lindikasti või -trumlit saab ju ka vaadelda padrunisalvena, pealegi suure mahutavusega salvena

Aamen siia mingiks ajaks kui vererõhku vaja tõsta külastan jälle :?

Üles

PostitusPostitatud: 05 Mär, 2020 8:47 
Eemal
Liige

Tapper kirjutas:
Siin on meil aga ilmselt relvaloa omanik ja relvaentusiast kes ei tea kas relvaseaduse mõistes on lint salv või ei ole?
Hirm tuleb peale kui juba relvaentusiast ei tea.
Seadus on sihuke saand valmis, kes siis teab?

Esitan veel kord küsimuse mis teeb salvest salve
[...]
Relvaentusiast foorumlane vtl kes ei tea kas lint on salv või salv on lint

Kõigepealt, relvaseadus linti ei defineeri, relvaeksami ettevalmistuskursusel seda ei õpetata ja eksamil ei küsita. Minuteada ei ole mitte ühtegi tsiviilkäibes olevat relva, mis kasutaks salve asemel linti. Seega minu jaoks on see sama kasutu teadmine nagu küsimus, kuidas siilid lapsi teevad.

Ma ARVAN, et salv on salv ja lint on lint. Lähtudes lihtsast loogikast, et salv on mingi karp või ruum, mis mahutab padruneid ehk padrunid lähevad millegi SISSE ja samal ajal tegeleb see konstruktsioon ka padrunite söötmisega
Lint hoiab küll padruneid koos ja söödab, aga ei ole minu arvates käsitletav omaette ruumi või kambrina.
Lindikast või -kott jällegi mahutab padruneid, aga ise ei sööda neid.

Aga ma EI TEA, mida seadusandja sellest arvab. Seega minu ARVAMUS ei maksa midagi. Ära kuula minu arvamust ja ära võta ühtegi otsust vastu sellest lähtuvalt.

Kui MINUL peaks tekkima õigustatud küsimus, kas linti tuleb käsitleda salvena või mitte, siis ma ei küsiks seda mitte anonüümsete inimeste käest foorumist, vaid hoopiski PPA relvatalitusest. Ma olen sealt saanud alati pädevaid vastuseid oma relvaseaduse alastele küsimustele ja loodetavasti saad sinagi.

PS. Kui kõrge vererõhk iga väikese asja peale tõusma hakkab, siis pöörduksin foorumi asemel perearsti poole, kelle pädevuses on suunata õige erialaspetsialisti juurde. Kuna mul peres on kroonilisi südamehaigeid, siis ma tean, et see ei ole naljaasi.

Üles

PostitusPostitatud: 05 Mär, 2020 10:28 
Eemal
Liige

Tsiteeri:
Ma ARVAN, et salv on salv ja lint on lint. Lähtudes lihtsast loogikast, et salv on mingi karp või ruum, mis mahutab padruneid ehk padrunid lähevad millegi SISSE ja samal ajal tegeleb see konstruktsioon ka padrunite söötmisega
Lint hoiab küll padruneid koos ja söödab, aga ei ole minu arvates käsitletav omaette ruumi või kambrina.
Lindikast või -kott jällegi mahutab padruneid, aga ise ei sööda neid.

Salv siiski padruneid pessa ei sööda, vaid ainult mahutab neid. Söödab lukk kas vahetult või etteandemehhanismi abil.
Lint on etteandemehhanismi osa. Etteandemehhanismi osad aga teatavasti piiratud käibega pole. Banaani kõveruse normeerijatele võib muidugi ka see pähe tulla. :wink:

Üles

PostitusPostitatud: 06 Mär, 2020 8:55 
Eemal
Liige

Kui hakatakse selliseid riistapuid maale tooma või lausa tehase poolt tootma semi-auto Minimi-sid küll siis lindid kah 10-ne padrunilisteks juppideks tuleb lõigata https://www.tnwfirearms.com/product-p/m ... x-xxxx.htm

Üles

Teema pealkiri: Eestlaetavad ja muud RS alla mittekäivad tulirelvad
PostitusPostitatud: 10 Mär, 2020 18:12 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

"Jahitulirelv on jahipidamiseks ette nähtud sileraudne püss, vintraudne püss, kombineeritud püss, püstol ja revolver. Jahipidamiseks ette nähtud sileraudsel, vintraudsel ja kombineeritud püssil peab olema kergesti lülitatav kaitseriiv. "

Kas kukkedega kaheraudne on nüüdsest jahipidamiseks keelatud kergesti lülitatava kaitseriivi puudumise tõttu?

Üles

Teema pealkiri: Re: Eestlaetavad ja muud RS alla mittekäivad tulirelvad
PostitusPostitatud: 10 Mär, 2020 18:21 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kui kukk on "pool-vinnas" ehk teises positsioonis, siis on see kaitseriivistatud. See "kergesti lülitatav" on väga subjektiivne mõiste.

Üles

PostitusPostitatud: 10 Mär, 2020 19:46 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Poolvinnas kukk nüüd kindlasti kohe kergesti lülitatav kaitseriiv ei ole...

Üles

PostitusPostitatud: 10 Mär, 2020 21:31 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kas on võimalik näidata allikat, kus see kirjas, et ei ole?

"Kaitseriiv on tulirelva mehhanism, mida kasutatakse juhusliku lasu tegemise vältimiseks. Kaitseriivid jagunevad kahte alamkategooriatesse: sisemised ja välimised kaitseriivid." Definitsioone on erinevaid, kuid mõte jääb samaks.

Olgu muidugi lisatud, et tegemist on täiesti mõttetu sättega. Minule jääb selle eesmärk arusaamatuks. Ilmselt kellegi agara ametniku ogarus.

Üles

PostitusPostitatud: 11 Mär, 2020 12:47 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tegelikult peaks piisama, kui on näidata koht, kus on kirjas, et see on katseriiv (näiteks kirjastuselt Arbalett raamat "Püstolid ja revolvrid" kui mu mälu mind ei peta) ja siis on juba seaduseandja kohustus näidata ära, kus ta on selgelt sõnastanud, et ta seda piisavaks kaitseriiviks ei loe. Igal muul moel võibki erinevate pädevate spetsialistide sõnu ja kirjatähti üksteise vastu loopima jääda.

Üles

PostitusPostitatud: 11 Mär, 2020 13:26 
Eemal
Liige

https://en.wikipedia.org/wiki/Half-cock
The purpose of the half-cock position has variously been used either for loading a firearm, as a safety mechanism, or for both reasons.
Kuke poolvinnas asendit on varieeruvalt kasutatud kas relva laadimiseks, kaitsemehhanismina või mõlemal otstarbel.
Kukkedega haavlipüssi juhendis peab ka kirjas olema, et kaitsemehhanismiks on kuke või kukkede poolvinnas asend. Kui mõnel ametnikul tekib küsimus, siis tuleb viidata tehasejuhendile.

Üles

PostitusPostitatud: 11 Mär, 2020 17:03 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kas klassikalisel haavlipüssil üleüldse kukk poolvinnas saab olla? A la TT püstol?

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1967 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 128, 129, 130, 131, 132  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: