www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 08 Apr, 2020 5:53

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 1968 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 132  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 13 Mai, 2016 13:34 
Eemal
Liige

... see eksam on suts keerulisem kui esialgu tundub, aga soovin edu !

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 13 Mai, 2016 19:19 
Eemal
Liige

tonu adrik kirjutas:
... see eksam on suts keerulisem kui esialgu tundub, aga soovin edu !

Täitsa nõus, arvasin ise ka et loen eksamiks asju mis olulised tunduvad, aga seal raisk küsisid mitu küsimust relvade sisse ja väljaveo kohta, milliseid lubasid ja mida kõike veel vaja on. Selline ebavajalik kraam mis kohe peast minema lendab, järgmise eksami jaoks valmistusin vähe paremini ja küsimused sattusid ka paremad/lihtsamad.

Üles

PostitusPostitatud: 13 Mai, 2016 20:32 
Eemal
Liige

Tapper kirjutas:
külmrelvad jätan välja...

Millest selline arvamus. Eksam on kogu Relvaseaduse, mitte ainult tulirelvade kohta. Välja võib vist jätta välismaalaste ja juriidiliste isikute kohta käivad osad.
Tapper kirjutas:
esmaabist piisab vast õppematerjalist mis sai kaitseväes

Esmaabi tasuks korralikult üle vaadata. Kui "Vajan relva (misiganesnumber)" on suures osas aegunud, siis esmaabi, hädakaitse jne on ajakohased.
Üldiselt soovitan kursused läbi teha, saad teada mida vaja ja kindluse, et õpid õiget asja: http://www.tlk.ee/et/ettevalmistus-poli ... vaeksamiks

Üles

PostitusPostitatud: 05 Juun, 2016 18:04 
Eemal
Liige

Paar nädalat tagasi oli Poola-Saksa piiril aktiivne kontrolltegevus. Lotoönn naeratas ka meie seltskonnale. Kontrollima sattusid meid kaheliikmeline Poola-Saksa ühismeeskond. Huvi pakkus neile meie suur kütusekogus, minu riidepuul olevad woodland püksid koos musta tööjopega ja reisikaaslase mustad särgid. Otsustati siis toll kohale kutsuda ja anti meid tollile üle. Reisibuss otsiti pöhjalikult läbi ja ega meiegi körvaltvaatamise objektideks ei jäänud. Ja ennäe, löpuks ametnikele (2 autot 8 tollitöötajat) önn naeratas, leidsid riiulil oleva Kalaznikovi täägi (AK-74, tupes) Köigepealt vaidlesid nad omavahel pool tundi, siis kutsusid minu auto juurde ja näitasid raamatust n.n. relvi. Nukkide, tähikute körval oli ka M-16 täägi pilt. Taotlus oli minule selgeks teha, et tegu on külmrelvaga. Selgitasin siis neile, et pildil olev tääk on töesti relv, aga minu oma on ainult üheltpoolt teritatud, multitööriist, mida minul on vaja meie pehme plekiga konservide avamiseks. Ametnik siis väitis, et sellega saab ju tappa ka, seletasin siis talle, et laua sahtlis on veel kaks nuga millega saab tappa, lisaks sapöörilabidas, veljevöti jne-jne. Ega ma praegu töesti ei salga, tääk ja sapöörilabida eesmärk oli töesti ka enesekaitse, sest euroopa pole enam endine.
Ametnikud pidasid veel omavahel pool tundi nöupidamist, siis andsid täägi tagasi ja käskisid selle paigutada kuhugi raskesti kättesaadavasse kohta. Tegin nii nagu kästud ja irooniana pakkusin ka neile soetada netikauplusest ida-saksa täägid.
Olen seisukohal, et mind päästis just see arutelu siin teemas, millele pöhinesid minu argumendid. Aitäh köigile.

Üles

PostitusPostitatud: 06 Juun, 2016 16:18 
Eemal
Liige

Kas see siis tähendab, et Saksas enam suvalise Ahmedi poest kasteeti ei saagi osta ?

Tõnu 8)

Üles

PostitusPostitatud: 06 Juun, 2016 17:19 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Harilik tääk olevat merkellandis irrrmus rellv jahh :lol:

Tuttav Bundeswehri allohvitser jutustas mulle kord, kuda tema auto suvalise politseikontrolli käigus peatati.. Mees oli tulnud väliõppuselt ja muu staffi seas ka oma rakmekomplekti pagasiruumi visanud.. Pollad märkasid rakmekomplekti ja leidsid sealt küljest armee standardtäägi.. Ja miskit ei aidand, kaadrisõjaväelane saigi polladelt traffi - irrrmusohhtliku relva lubamata kaasaskandmise eest väljaspool sõjaväeosa :mrgreen: :mrgreen:

Et nuta või naera.. denatsifitseerimine näikse saksas ikka ääretult kauakestev kliinilise iseloomuga psühhotrauma :wall:

Üles

PostitusPostitatud: 07 Juun, 2016 11:33 
Eemal
Liige

Ega jah, nad vist ei suuda uue olukorraga kohaneda ja seetöttu ei oska oma resursse jaotada. Tulime Hitleri kotkapesast tagasi, löigates korraks Austria poolele. Kiirteel oli ummik a-la 1,5 tundi, piirini jöudes oli märgata, et äsja oli jälle haarang löppenud, viimased (teiste EU riikide!) "önnelikud" pakkisid asju kokku.

Üles

PostitusPostitatud: 07 Juun, 2016 11:36 
Eemal
Liige

tonu adrik kirjutas:
Kas see siis tähendab, et Saksas enam suvalise Ahmedi poest kasteeti ei saagi osta ?

Tõnu 8)

Eks ametnik vaatab raamatust järgi. :?

Üles

PostitusPostitatud: 26 Juun, 2016 17:35 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

https://www.change.org/p/council-of-the ... dium=email

Üles

PostitusPostitatud: 04 Aug, 2016 18:01 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Seaduse täitmisest omamoodi-Deerhunteri pood tõsteti politsei valve all tühjaks.
Tsiteeri:
Politsei pressiesindaja sõnul aitasid PPA ametnikud täna kohtutäitureid, kes tõstsid Faehlmanni tänav 3 ruumides asuvast relvapoest kaupa ja sisustust välja. Nimelt on poeruumide rentnik jätnud ruumide eest üüri maksmata ja seega pidi ta ruumid vabastama. Rentnik keeldus seda tegemast ja appi tuli politsei.

Kuna rentnik äritses eelkõige relvade ja laskemoonaga, siis politsei julgestab tegevust, et relvad ja moon saaks ohutusse kohta, kust omanik nad saab hiljem ära viia.

Avalike andmete kohaselt asub Faehlmanni tänaval relvade ja laskemoonaga tegutseva firma Deerhunter Guns&Ammo OÜ-le kuuluv kauplus Jagdhof.

Äriregistri andmetel on 2008. aastal loodud firmal alates 2011. aastast kuni tänaseni esitamata majandusaasta aruanded. Firma juhatuse liikmeks on märgitud Tarmo Türi.

Eesti Päevaleht kirjutas juba mullu aprillis, et toona pani kohtutäitur oksjonile 123 relva ja 75 kasti padruneid, mis on võõrandatud jahi- ja kalastustarbeid ning tulirelvi müüvalt Jagdhofi (varasema nimega Deerhunter) poodide ketti pidavalt OÜ-lt Deerhunter Guns & Ammo.

Jahirelvade, pumppüsside, käsitulirelvade ja muu kauba alghindade summa küündis kokku ligi 107 000 euroni ja tegu oli Eestis suurima kohtutäiturite müüki pandud tulirelvade kogusega.

Kauplus Jagdhof on tegutsenud aastaid sentigi makse tasumata, kasutades selleks juriidilisi kehasid. Kõiki neid ettevõtteid ühendab aga nimi Tarmo Türi. Koos oma venna Raivoga on hiidlane suutnud Eestis pikalt ajada fenomenaalset relvaäri: pidada üleval uhkeid esinduskauplusi suurtes kaubanduskeskustes, samal ajal väites, et 16 000 euro suurust käibe piiri nad ei ületa ja firmad pole käibemaksukohuslased.

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... d=75251217

Üles

PostitusPostitatud: 16 Aug, 2016 23:53 
Eemal
Liige

Juhtkiri: relvastuv Eesti - http://arvamus.postimees.ee/v2/3802283/ ... stuv-eesti

Tsiteeri:
Samas võib statistikast leida kinnitust ka vastupidisele: mida rohkem on eraisikutel enesekaitseks relvi, seda vähem kuritegevust. Ükski kurjategija ei soovi võtta riski, et see, kellele kallale tungitakse, võiks enda kaitseks relva kasutada. Näiteks Ameerika vanglates läbi viidud uuringu käigus kinnitas 60% vastanutest, et oleksid loobunud kuriteost, kui eksisteerinuks teoreetilinegi võimalus, et ohvril on enesekaitseks relv.

Üles

PostitusPostitatud: 01 Sept, 2016 23:34 
Eemal
Uudistaja

Ahoi spetsialistid!

On tekkinud küsimus, millisele ma relvaseadust lapates vastust ei leia:

Mul nimelt on kaks elukohta. Mölemad on eramajad, kuuluvad ainuisikuliselt minule endale ja asuvad teineteisest Eesti mastaabis suhteliselt kaugel. Küsisin lubadeametnikega kokku puutudes möödaminnes, kas ma saan pistolile määrata kaks hoiukohta - mölemasse nöuetekohased kapid jne? Teemaasetusest vöib lugeja juba ära arvata, et jaatavat vastust ma sealt teps mitte kuulda ei saanud. Öeldi naeratades, et hoiukohti saab relva kohta olla ainult üks.

Seletasin küll, et valik on karm, sest tegutsengi reaalselt kahes kohas ja kui astun pöhja-eesti kodust lennujaama, reisumötted peas, siis ei hakka ma ju relva löuna-eestisse hoiule viima ja kui vastupidi - söidan vabariigi valitsuse geniaalse maksupoliitika toetamiseks löuna-eesti kodust Lätti ölle järele, siis ei hakka ma jällegi selleks ajaks ju tukki harjumaale kappi vedama. Ja siis pealegi kogu selleks ajaks, kui see läti ölu nahka pistetud saab, sest toimub ju justkui pidev relvakandmine, mille vältel sellisele meelelahutusele ei tohi ju mitte möeldagi.

Ma ei kavatse seda relva üldse igapäevaselt kanda, aga selle sisteemi järgi tuleks seda tuki avalikus kohas kaasas tassimist tohutult palju rohkem, kuna koju ei julge ju jätta - pole registreeritud hoiukoht.

No mitte ei saa aru, miks ei peaks ma mölemas kohas relva legaalselt hoida saama. Muidugi on vöimalik, et kusagil on see asi jälle sönaselgelt kirjas, aga no ei leia üles.

Kas keegi on varem sellise tuuleveskiga vöidelnud?

terv, juss

Üles

PostitusPostitatud: 02 Sept, 2016 1:36 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Eks ta relvaseaduses jälle üks "hall ala" ole, mida reaalsuses keegi ei kontrolli, ent mida annab hea tahtmise korral ära kasutada siis, kui kellelegi on hädasti vaja käkki keerata. Analoogselt nt. võib revolvrit kanda n.ö. "padrun rauas" ehk viisil, mis võimaldab kätte haaratud relvast koheselt lasu sooritada, püstolit aga mitte. Kuigi samal viisil kahetoimelise püstoli kandmine pole vähimalgi määral ohtlikum - esimese lasu sooritamiseks tuleb päästikule vajutada sama jõuga kui revolvril. Kandmise kohta ütleb seadus: Relvakandmise all mõistetakse käesolevas seaduses relva endaga kaasaskandmist väljaspool hoiukohta.
Mis on kaasaskandmine? Aga kui ma väljaspool hoiukohta relva endaga kaasas ei kanna, vaid panen ära kohta, kust see suvalistele isikutele näppu sattuda niisama lihtsalt ei saaks? Oletame, et sulle kuuluvad nii korter linnas kui ka suvila maal. Relva hoiukohaks on märgitud linnakorter. Lähed suvilasse, paned seal relva relvakappi või -peidikusse ja lähed ise naabrimehe poole õlut jooma- kuidas saaks väita, et sa niisuguses olukorras justkui joobes peaga relva kaasas kandsid? Põhiline on ikkagi lähtuda tervest talupojamõistusest ja hoida-kanda relva nii, et pahandust või õnnetust ei juhtuks.

"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.

Üles

PostitusPostitatud: 02 Sept, 2016 1:57 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kuigi ametnikele võib see tekitada segadust, siis kas küsimuse algataja ei leia, et see on põhjendatud ka veidike? Kaks elukohta? Heaküll, ütleme, et siis viis, või isegi kümme või sadanelikümmend üheksa elukohta. Aga mida see tähendab? Et pole kindlat elukohta, ehk pole kindlat relva hoiukohta, kas siis peaks nagu seda soosima? EI PEA! Kui tahad relva, siis pead olema oma otsustes kindlam, et mis on sinu elukoht, miks sul on relva vaja ja mis juhul sa seda relva ka kasutad. Mitte nagu tuulelipp. Relv on õigus, pooldan seda, aga seda ma ei poolda, et see relv on keegi ei tea kus just olulisel ajahetkel.

Üles

PostitusPostitatud: 02 Sept, 2016 2:20 
Eemal
Uudistaja

Aitäh vastamast.

Tore on, kui keegi elab 365 päeva aastas ühel kohal, kuid köik inimesed ju niimoodi ei ela. Ka töökohtasid on inimestel mitmeid, mis eeldavad elamist vägagi erinevatel aadressidel. Rääkimata vabakutselisusest jne.

Tulles tagasi konkreetse juhtumi juurde - kordan veel, et mölemad könealused majad kuuluvad mulle endale, ehk siis ei ole kohe üldsegi mitte nagu "tuulelipp" vöi "ei tea kus just olulisel ajahetkel". Pole kindlat elukohta? Vastupidi - mul on kaks väga kindlat elukohta! Ma olen mölemal juhul oma maal ja see on minu kodu - kuidas ei saa ma siin oma relva hoida? Konstaabli kontrollitud igati koššer raudkapis?

terv, juss

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1968 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 132  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: