www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 07 Juul, 2020 8:59

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 2117 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 142  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Relvaseadus
PostitusPostitatud: 17 Jaan, 2017 14:22 
Eemal
Liige

Walter2 kirjutas:
ruger kirjutas:
http://pluss.postimees.ee/3972897/relvaomanik-peab-hakkama-pohjendama-iga-uue-relva-soetamist

''Siseministeerium saatis riigikantseleisse relvaseaduse muutmise eelnõu, mis muuhulgas seab enesekaitserelvade omanikele kohustuse viie aasta tagant katsed läbida ja iga relva puhul selle vajalikkust põhjendada.''
Huvitav mida peetakse silmas nende katsete all - laskekatse? Või tuleb teooriaeksam uuesti teha?

Huvitav, mis jäi (artiklis) tsiteeritud lõigus arusaamatuks (minu sõrendus)?

"...Peale selle lisandub üksnes enesekaitseks relva omavatele inimestele kohustus sooritada relvaloa vahetamisel iga viie aasta tagant tulirelva käsitsemise katse.

«Kohustuse eesmärk on parandada relvaomanike oskust relvi käsitseda,» põhjendas Kommusaar. Kui inimene läheb enesekaitse otstarbega välja antud relvaluba vahetama, siis politseiametnik näeb, kas ta päriselt ka sellega midagi teha oskab. Relvaomaniku nõusolekul tehakse katse tema enda relvaga...."

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 17 Jaan, 2017 15:06 
Eemal
Uudistaja

Muuhulgas piiratakse ka kodus hoitavate spordiks ette nähtud relvade padrunite hulka kokku 5000 padrunini.

p.s. Ajakirjanike vahendatu edastamise asemel on mõistlik tutvuda vahetult allikatega - http://eelnoud.valitsus.ee/.

Üles

PostitusPostitatud: 17 Jaan, 2017 15:12 
Eemal
Liige

vtl kirjutas:
Huvitav, mis jäi (artiklis) tsiteeritud lõigus arusaamatuks (minu sõrendus)?

Pole kahjuks PM tellija ja seega ligipääs täisartiklile puudub. Tänan selgitamast!
Eks siis saab huvitav olema kui minu nõusolekul oma sileraudsega prefektuuri tiiru laskekatset tegema lähen. :D

Üles

PostitusPostitatud: 17 Jaan, 2017 17:10 
Eemal
Liige

Walter2 kirjutas:
Eks siis saab huvitav olema kui minu nõusolekul oma sileraudsega prefektuuri tiiru laskekatset tegema lähen. :D

Sileraudsega saadetakse Sind Männiku jahilasketiiru lendavaid savituvisid laskma. Kõigile pead pihta saama :)

Üles

PostitusPostitatud: 18 Jaan, 2017 18:28 
Eemal
Liige

vtl kirjutas:
Walter2 kirjutas:

Sileraudsega saadetakse Sind Männiku jahilasketiiru lendavaid savituvisid laskma. Kõigile pead pihta saama :)

See saab huvitav olema... aga need kes jahitunnistust taotlevad peavad selle (1 kord) läbi tegema, 15-st tuleb maha saada vähemalt pooled. Sileraudset enesekaitseks tuvide vastu ilmselt ei soetata ega ka jooksva metssea tarvis, pigem soetab sellise ostja endale poolautomaatse või pumba koos jämedate haavlitega. Ja üldiselt, kui just soola või linnuhaavlitega ei lase on sileraudse tabamus keresse suht surmav, olgu siis haavlid või kuul.

Üles

PostitusPostitatud: 18 Jaan, 2017 20:41 
Eemal
Liige

p.s. Ajakirjanike vahendatu edastamise asemel on mõistlik tutvuda vahetult allikatega - http://eelnoud.valitsus.ee/.[/quote]

Ei leia ma seda uut eelnõu,oskab keegi aidata?

Üles

PostitusPostitatud: 18 Jaan, 2017 21:35 
Eemal
Liige

Sugga 21 kirjutas:
p.s. Ajakirjanike vahendatu edastamise asemel on mõistlik tutvuda vahetult allikatega - http://eelnoud.valitsus.ee/.

Ei leia ma seda uut eelnõu,oskab keegi aidata?[/quote]

Pane otsingusse relvaseadus ja sorteeri kuupäevade järgi või siis veel infoks, Dokumendi number: 15-1793/10Toimik: 15-1793 - Relvaseaduse ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seadus

Otsest linki ei ole kahjuks

Üles

PostitusPostitatud: 19 Jaan, 2017 9:27 
Foorumil
Uudistaja

Uue relvaseaduse seletuskirjas on huvitav lõik:
"Samuti sätestatakse RelvS-is selgemalt, et relvaloa või soetamisloa taotlemisel tuleb põhjendada vajadust relva omamiseks ning Politsei- ja Piirivalveametil on õigus keelduda loa väljastamisest, kui isiku põhjendus relva vajalikkuse kohta ning muud asjaolud viitavad sellele, et isikule relvaloa või soetamisloa väljastamine ei ole põhjendatud."

Siit võib tekkida huvitav situatsioon. Kui mul on juba olemas üks relv enesekaitseks (näiteks suur 1911 püstol) ja ma soovin soetada veel ühte (suviseks kandmiseks väikest glocki), siis ma esitan soetamisloataotluse. Oletame, et mingil X põhjusel keeldutakse mulle soetamisloa andmisest (põhjendatakse, et mul juba üks enesekaisterelv on, rohkem pole vaja). Ma otsustan, et ma loobun suurest 1911-st ja soetan endale ainsaks enesekaitserelvaks väikese glocki. Kui ma nüüd müün oma ainsa relva ära ja esitan uuesti soetamisloa taotluse, siis on mu relvaluba juba kehtetu ja ma pean tegema uuesti relvaloaeksami.

Või hakkab see asi kuidagi teistmoodi käima?

Üles

PostitusPostitatud: 19 Jaan, 2017 13:07 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Hädakaitset puudutavad postitused kopeeriti kõrvalteemasse.

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 19 Jaan, 2017 13:09 
Eemal
Liige

priit282 kirjutas:
...Ma otsustan, et ma loobun suurest 1911-st ja soetan endale ainsaks enesekaitserelvaks väikese glocki. Kui ma nüüd müün oma ainsa relva ära ja esitan uuesti soetamisloa taotluse, siis on mu relvaluba juba kehtetu ja ma pean tegema uuesti relvaloaeksami.

Kui Sa ka oma relva(d) võõrandad, siis liigiluba jääb ikka alles kuni relvaloa kehtivuse lõpuni. Uut eksamit tegema ei pea.

Üles

PostitusPostitatud: 19 Jaan, 2017 13:12 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Ma olen mitmelt isikult kuulnud arusaama, et relvaluba on mingis maagilises ühenduses konkreetse relvaga. Kust selline mõte võiks pärit olla, mis te arvate?

Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 19 Jaan, 2017 13:46 
Eemal
Liige

Kriku kirjutas:
Ma olen mitmelt isikult kuulnud arusaama, et relvaluba on mingis maagilises ühenduses konkreetse relvaga. Kust selline mõte võiks pärit olla, mis te arvate?

Liigiluba tähendab seda, et Sinu relvaloale ei ole kirjutatud konkreetne relv, vaid "lubatud relva liik" (näiteks "vintraudne püss").
See tähendab seda, et Sa saad iga kell esitada taotluse soetusloa (või paralleelloa) saamiseks, ilma, et peaksid tegema relvaeksamit ning kui Sul on jahimehe või sportlase tähed, siis võid kuni viieks ööpäevaks laenata relvaomanikust sõbralt vastava liigi relva jahipidamiseks või spordi otstarbeks.

Üles

PostitusPostitatud: 19 Jaan, 2017 14:13 
Foorumil
Uudistaja

vtl kirjutas:
priit282 kirjutas:
...Ma otsustan, et ma loobun suurest 1911-st ja soetan endale ainsaks enesekaitserelvaks väikese glocki. Kui ma nüüd müün oma ainsa relva ära ja esitan uuesti soetamisloa taotluse, siis on mu relvaluba juba kehtetu ja ma pean tegema uuesti relvaloaeksami.

Kui Sa ka oma relva(d) võõrandad, siis liigiluba jääb ikka alles kuni relvaloa kehtivuse lõpuni. Uut eksamit tegema ei pea.

Minul oli eelmine aasta konkreetne juhus Tallinna Pärnu mnt. ametnikuga - tema väitis seda, et kui müüd oma viimase relva ära ja näiteks nädala pärast tekib soov uus relv soetada, siis pead uuesti tegema relvaloaeksami.

Üles

PostitusPostitatud: 19 Jaan, 2017 15:10 
Eemal
Liige

Relvaseaduse § 34 lg 2 - on võimalik taotleda liigiluba s.t relvaloale on kantud ainult õigus kasutada mingit liiki relva. Kui sul on täna konkreetsele relvale luba, näiteks 1911 püstolile, siis selle võõrandamisel lõppeb ka relvaluba s.t see ei muutu automaatselt liigiloaks. Kui tahad oma viimase relva võõrandada, siis enne on mõistlik esitada taotlus liigiloa väljastamiseks.

Üles

PostitusPostitatud: 19 Jaan, 2017 15:27 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

OK, mõlemad variandid on võimalikud. Aitäh.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 2117 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 142  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: