Relvakauplused, relvade, tarvikute ja laskemoona hinnad

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

7.62x25 ?? on vist!

Postitus Postitas taipohh »

kas sellele laskemoona saab ka kusagilt?
mul on veel mõned ainult järgi mis ma Kurtna laadalt ostsin,pooled ei läinud lahtigi mingi 44-st(peaks vist aasta olema)on peale kirjutatud.!
tahaks märki lasta aga ei raatsi neid vanu ära lasta...
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Sedasorti sõjaaegse laskemoona töökindlus on tõepoolest kehv - pealegi erialakirjandus hoiatab, et nendes kasutatud püssirohusort kipub riknemise korral detoneeruma, st plahvatuslikult põlema...
Endal pole sellekohasele infole praktikas küll õnneks kinnitust.
Aga korralikku laskemoona peaks saama osta enamusest hästivarustatud relvapoodidest.

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Postitus Postitas taipohh »

jah
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

M1911A1 müük Eestis

Postitus Postitas Medusa »

On keegi näinud Eestis müügil legendaarse Colt.45 analooge? Siiani olen leidnud kolme tootjat, Colt ise valmistab neid, siis Tangfolio ning ka Norinco (nii .45ACP, kui ka 9Para), muidugi on ka veel olemas Springfield Amrory jms, aga need vist ei ole siia eriti sattunud. Kui olete näinud, ehk oleksite nii lahked ning märgiksite ära nii müügikoha kui ka hinnasuuruse.

Täname
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2346
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

teoreetiliselt on olemas küll. ma võin umbes isegi öelda, et Uula kandis ühe talu lauda põrandas on selline tükk koos PPŠ'ga roput õlistesse lappidesse mässitult maha maetud.

tegelikult oleks juba ammu labida maasse löönud aga kahjuks elavad seal võõrad inimesed, kellele see mõte ilmselt ei meeldiks.

kust tean? sest mu vanamehe tädid-onud-muud sugulased elasid seal ja vanamees oma käega mattis need sinna maha.

kui sul õnnestub praegused elanikud pehmeks rääkida siis ta ehk isegi viitsiks meenutad, millises nurgas ja kui sügavalt sonkida tuleks :twisted:
Kasutaja avatar
mortus
Liige
Postitusi: 109
Liitunud: 20 Mär, 2005 14:44
Asukoht: rakvere, tartu
Kontakt:

7,92 X 57 moon ???

Postitus Postitas mortus »

tervitus...
Kust saada, kui kallilt saada...7,92 X 57 moona. Luba olemas ja relv kah aga pole kuskil silma hakand.
igasugune info oleks abiks.
:)
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

Küsi jahindusfoorumist http://www.marandi.fie.ee/foorum/index.php "Laskemoona" all.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
carlein
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 19 Nov, 2005 20:52
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas carlein »

Neid pauke võid osta Küti ärist.Moona toodab ni Sako kui Norma.[/url]
Jääb nii nagu pikk ütles...Aga pikk mingu p....e.
Kasutaja avatar
mortus
Liige
Postitusi: 109
Liitunud: 20 Mär, 2005 14:44
Asukoht: rakvere, tartu
Kontakt:

Postitus Postitas mortus »

tänud
Kasutaja avatar
Nimrod
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 20 Dets, 2005 23:48
Kontakt:

Postitus Postitas Nimrod »

Tähelepanu! Kaasajal on see nn. saksa vindi moon hoopis 8,2x57, mida igas jahipoes müüakse! Pauk läheb rauda, kuid kasutamine on VÄGA OHTLIK - tingituna suuremast kaliibrist tõuseb rõhk tunduvalt ja relv võib kergesti lõhkeda. Kaliibrit muudeti peale II MS lõppu et ära hoida sõjaaegsete vintide kasutamist tsiviilkäibes. Minu teada saab tänapäeval ka õiges kaliibris moona, kuid seda võib olla keerukas leida. Ise olen näinud ainult kataloogis iselaadimiseks mõeldud kuule. Seega kui lähed moona hankima uuri kindlasti, kas see on sobiv II MS aegsele riistale, kahtluse korral võta supler pihku!
Ilu on see, kus pole midagi üleliigset - Michelangelo
Relvades ei ole midagi üleliigset.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

Kaliibri muutus toimus tegelikult pärast I Maailmasõda kui kaliibri 7,92x57I asemel võeti kasutusele 7,92x57IS. Vana kuul oli ümara, uus terava tipuga ja paar kümnendikku suurema läbimõõduga. Samuti läksid teravatipulisteks ka näiteks Jaapani Arisaka ja Vene Mosini kuulid.
Saksa vintpüssi kaliibrit tähistatakse nii 7,92, 8 kui ka 8,2 mm. Mõnes allikas võetakse aluseks väike, mõnes suur kaliiber. Puhtalt jahirelvadele mõeldud on sõjapadruni modifikatsioon 8x57JRS.
Samuti tähistatakse näiteks Makarovi püstoli padrunit nii 9x18 kui 9,2x18mm Mak.
Kasutaja avatar
mortus
Liige
Postitusi: 109
Liitunud: 20 Mär, 2005 14:44
Asukoht: rakvere, tartu
Kontakt:

Postitus Postitas mortus »

nüüd olen uurinud kah seda moona värki. igaspoes kinnitati kindlat et 8 X 57 sobib ja olen sama ka kuulnud mitmete jahimeeste käest. samas 8,2st pole midagi kuulnud. kusjuures kuskilt kataloogist otsitu mulle välja ka kar98 mis kataloogi väitel oli ka n ö originaal ja tema kaliibriks anti ka 8 X 57- see tundus muidugi kahtlane aga ju siis akati peale sõda ka taolisi relvi tootma
Leho
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 05 Aug, 2005 10:43
Asukoht: Jõgevamaa
Kontakt:

Kust saaks üht Mossin nagant vintpüssi?

Postitus Postitas Leho »

Tere

Internetis surfates sattusin mingi ameerika relvamüügi leheküljele, kus vene vintofkad olid hinnnas 60-120$ -> tekkis mõte, et võikski lähiaastatel ühe muretseda. Niisiis, kui ameerikas maksab see nii vähe, mis see siis venemaal veel maksta võib? Kas keegi oskab nõu anda kudapidi võiks sellist toredust endale muretseda?
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

venemaal saad pooliku eest kätte

kui vene internetisaidilt ostad saad 600-1200eurot
Leho
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 05 Aug, 2005 10:43
Asukoht: Jõgevamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Leho »

Jaa, pooliku eest võiks küll :D ,kuid tahaks vähe täpsemalt teada.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline