Ak-47 vs. Ak-74

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
pakzmagu
Liige
Postitusi: 239
Liitunud: 24 Jaan, 2005 22:21
Asukoht: Keila
Kontakt:

Re: Ak-47 vs. Ak-74

Postitus Postitas pakzmagu »

Raua otsa käivat granaadilaskmiseks vajalikku lisavidinat fotol igatahes ei ole. Tont neid araablasi teab. Võib-olla nad lihtsalt arvasid et püstise sihikuga tuleb coolim pilt. :D

Pilt
kaurkoor
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 19 Veebr, 2013 14:34
Asukoht: eesti
Kontakt:

Re:

Postitus Postitas kaurkoor »

see on akm-47
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Sigareti vabrikud

Postitus Postitas Satakas »

-iff- kirjutas:Kas keegi on kuulnud sellisest asjast, et sigaretivabrikud on võimalik ümber muuta padrunite tootmiseks. Vaatasin, et filtri suurus sobiks täitsa 7,62 kaliibri kuuli tootmiseks. Mingi loogika ütleb et ju võiks, aga samas ei tea ju täpset tootmis protsessi sigarettidel ja kuulidel/padrunitel :)
sama jutt käis ka õhupüsside kohta. vene õhukatel oli mingi ajani raua südamikuks pronkspuks, kuhu 4,5mm vint sisse keeratud. räägiti siis, et tegelikult on kaliiber ilma puksita 5,6 ja kui see puks maha võtta, ongi sees ilus 5,6mm raud, mida saab mõningate lihtsate modifikatsioonidega niiöelda "totaalkaitseks" kombineerida. tea, mida täpselt silmas peeti aga meistrimehed kombineerisid ka 4,5 raua 5,6 padruniga laskmiseks, hehe.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re:

Postitus Postitas Satakas »

thor199 kirjutas:Tsikkelröövel, kas nende "imeliselt lendavate" kuulide saladus ei ole mitte keelatud laskemoon.
Minu teada on need sellised kuulikesed mis pihta saades jalast lähevad sisse ja peast väljuvad ? Kas mitte dum-dumikes neid ei nimetatud ja kas nad mitte peale vietnami ära ei keelatud ?
vat mina ei usu hoolimata levinud folkloorist (kus lausa iga teine edasipajataja on ise näinud), et suure energiaga kuul läheb inimesele jalast sisse ja tuleb välja ükskõik, kust mujalt peale selle jala! ma tean, et nad võivad muuta suunda rikosheteerudes...mda kõvem objekt, seda teravama nurga all aga kui tegu pole just kummikuuliga, siis mitte alla 90 kraadi.

ei suuda hästi ette kujutada, et suure energiaga (või ka väiksema energiaga) kuul inimese kudedest sellise rikosheti saavutaks, et muudaks liikumissuunda 90 kraadi võrra. isegi vastu luud põrgates. isegi luuga kohtumine peaks ikka suht suure nurga all toimuma.

aga olen nõus oma seisukohti muutma kui saan pädevaid vastutõendeid.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re:

Postitus Postitas Satakas »

EOD kirjutas:Ja vintpüssist Hollow Point või isegi Soft Point tüüpi kuuliga kallalekippujat tulistades garanteerib inimene endale kohtus palju ebameeldivaid lisaküsimusi kui ta ka suudab tõestada, et muud enesekaitsevahendit polnud võimalik kasutada. Kui aga ei suuda... :cry:
mis seal tõestada? olen jahimees ja varus on ainult HP-kuulid. eks ta ole umbes sama kui, et "olen desinfitseerija. ründe hetkel oli käepärast ainult ämber klooriga". :lol: süüdistus keemiarelva kasutamises?
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ak-47 vs. Ak-74

Postitus Postitas hillart »

vat mina ei usu hoolimata levinud folkloorist (kus lausa iga teine edasipajataja on ise näinud), et suure energiaga kuul läheb inimesele jalast sisse ja tuleb välja ükskõik, kust mujalt peale selle jala! ma tean, et nad võivad muuta suunda rikosheteerudes...mda kõvem objekt, seda teravama nurga all aga kui tegu pole just kummikuuliga, siis mitte alla 90 kraadi.
Vaat, see polegi nii tähtis, kas sina personaalselt usud, või mitte. See lihtsalt on nii. Ja pealegi - kõike ei saa kah nii võtta, et kui just ISE pole näinud ja käega katsunud, siis seda polegi olemas. Asjad eksisteerivad või ei eksisteeri kellegi usust sõltumata.
Mina näiteks usun. Kuna selle kohta on autoriteetsed allikad teadustöid kokku seadnud koos vastava tõestusmaterjaliga. Lahangumaterjalid koos fotode, Rö-grammide ja muuga. Ning lisaks sellele teoreetiline argumenteeritud selgitus. Seega peetakse silmas suure kineetilise algenergiaga detsentreeritud kuuli poolt põhjustatud kahjustusi inimkehas (katseliselt ka loommaterjalis). Ja seda mitte lähidistantsilt!
Seega - tegu pole folklooriga, nagu mõni kõiketeadja väidab, vaid teaduslikult tõetatud faktiga, mis põhineb eelpoolnimetatul.

Kuidas kellelegi, kuid minule on sellised materjalid näiteks piisavalt veenvad olnud, et endal samalaadset arvamust kujundada. Päris ISE ma näinud ei ole. :wink:

Tuleb aga ära mainida, et taoliste detsentreeritud raskuskeskmega kuule kaasajal sihtotstarbeliselt enam ei kasutata ja minu teada ka ei toodeta. Mingil ajal oli selliste kuulidega laskemoon kasutusel NA-s NL invasiooni ajal Afganistanis ja toonase materjali põhjal on, ilma tagasihoidlikkust teesklemata, võimalik öelda, publitseeritud arvestatav kogus teadustöid. Kuna aga oma detsentreerituse tõttu kannatas oluliselt täpsus, seda eriti pikema distantsi puhul, siis vastavast kuuli konstruktsioonist loobuti.
Küll aga võivad praegusel ajal elavas ihus samalaadselt käituda erinevad trasseerivad kuulid, kuna peale põlevmaterjali ärapõlemist läheb nende raskuskese samuti nihkesse. Tagamaks võimalikult suuremat kahjustavat toimet on kaasaja suurele algkiirusele arvestatud kuulid tehtud reeglina selliselt, et need elavat ihu tabades võimalikult kiiremini fragmenteeruksid. Põhimõttelist erinevust selles valdkonnas Lääne ja Ida konstruktsioonides ei ole.

Noh, aga taolist juhtumist, et lausa kannast sisse ja pealaest välja mööda kehaõõnsusi rullides, pole mina küll mitte kuulnud. See on tõesti selline kalamehejutu taoline folkloor, kus iga järgmine rääkija natuke juurde paneb ja - noh, pealaest ja kandadest ei anna lihtsalt enam kaugemale minna.
Küll aga on tõestatud juhtum, kus seisev võitleja sai tabamuse puusa ning kuul leiti lõpuks südamepaunast. Kusjuures on tähelepanuväärne see, et kõhuõõnt polnud see oma teekonnal läbinud. S.t. siis, et keeras puusa sassi, rullis end mööda nahaalust kudet rinna suunas, purustas rinnakuluu ja peatus südamepaunas. Sealjuures süda ise jäi vigastamata.(!!)

P.S.
Nende nõutud konkreetsete tõestusmaterjalide siin aratoomine ei anna valdavale enamusele siinsetest foorumlastest aga mitte miskit, kuna on neist arusaamiseks siiski liigspetsiifilise ülesehituse ja sisuga. Seega soovitan seda asja lihtsalt, kui fakti, tõeks võtta. :wink:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ak-47 vs. Ak-74

Postitus Postitas Satakas »

vaata, hillart, kuni ma just ise näinud pole, jääbki üle mingi tõestus. see pole kahjuks tõestus kui sina väidad, et tõestused on olemas. tõendeid tuleb esitada, viidata linke neile teaduslikele materjalidele ja muule taolisele.
Noh, aga taolist juhtumist, et lausa kannast sisse ja pealaest välja mööda kehaõõnsusi rullides, pole mina küll mitte kuulnud. See on tõesti selline kalamehejutu taoline folkloor
aga just sellistest lugudest oligi jutt.
Küll aga on tõestatud juhtum, kus seisev võitleja sai tabamuse puusa ning kuul leiti lõpuks südamepaunast.
puus on paksult luud ja konti täis. küllap tabas sobiva nurga alt ja rikosheteerus. täiesti aktsepteeritav juhtum.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ak-47 vs. Ak-74

Postitus Postitas hillart »

vaata, hillart, kuni ma just ise näinud pole, jääbki üle mingi tõestus. see pole kahjuks tõestus kui sina väidad, et tõestused on olemas. tõendeid tuleb esitada, viidata linke neile teaduslikele materjalidele ja muule taolisele.
Neis asjus olen ma nagu rohkem nn. vana kooli mees olnud ja toetunud pigem must-valgel pabermaterjalile kirjapandule. Raamatute lugemise oskus on mul oma päritoluajastule kohaselt päris hästi väljaarendatud omadus olnud (ja on ka praegu). :wink:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Ak-47 vs. Ak-74

Postitus Postitas ivanorav »

Stokholmi armeemuuseumis on puusse lastud kuul töestuseks!
Lihtsalt meeste silmaring on kitsas! :lol:
Lemet
Liige
Postitusi: 19936
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Ak-47 vs. Ak-74

Postitus Postitas Lemet »

Ka netist olen ma (küll aegu tagasi) näinud videoklippi sedasorti kuuliga želatiini(??)bloki tulistamisest ja ka kuuli poolt haavakanali tekitamisest. Muljetavaldavad vaatamised... :?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Ak-47 vs. Ak-74

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ärge mind nüüd maha lööge, aga minarust see 5.45 "muudetud raskuskeskmega" kuuli jutt on ehe punavene müstika - aga võibolla ma ka eksin, arvamus on empiiriline sel teemal.
Tuleb see sellest, et väiksekaliibriline automaadikuul muudab väga kergesti suunda (energia väike), isegi nt laskevälja maltsapõõsa tabamisel lendab see täiesti suvalises suunas.
Galili 5.56 kuul käitub täpselt analoogselt - suunamuutus ja kuuli pöördumine midagi tabades.
Kui teha öine laskmine trasseritega (panna lindid ja salved ainult trasserit täis), kus korraga lasevad 5.56 Galil ja 7,62 MG3, siis on see efekt lausa võhikulegi näha. Kogu laskevälja kohal olev õhuruum on ühtäkki täis Browni liikumist meenutavat väikeste trasserite siksakki, samas 7,62 kuulid lendavad märgatavalt "sirgemalt" ega tee sellist pulli. Silmaga on see kohe eristatav, 7,62 trasser märksa suurem paistab. Laskevälja tõusvad sihtmärgid (tahvel mingist alumiiniumplekist) panevad Galili kuulid väga hästi rikoshettima, samas 7.62 lendab sealt otse läbi ja lendab edasi ka veel. Samamoodi mõjutab tuul

Kui näiteks lasta sellise "poolpehme" asja pihta nagu helipüüdja õhuvahedega asetatud soome papi tahvlid lasketiiru laskekoha kõrval, siis kuul läbib 2-3 tahvlit otse (väike auk) ja järgmises tahvlis on auk juba poole peopesa suurune - kuul kaotas suuna ja pöördus põigiti ning viimase energiaga lõi selle tüki välja.

Sestap tundub, et "väike" kuul võib tekitada suuremagi vigastuse kui täiskaliibriline - kui 7,62 lendab otse läbi, siis 5.56 pöörab sul käsivarres end põigiti ja võib väljuda näiteks teiselt poolt peopesa suuruse lihatükiga, jättas suure väljumishaava).

Hillart, kommenteeri palun!
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ak-47 vs. Ak-74

Postitus Postitas EOD »

Pange Google päringusse "Wound ballistics" või "Terminal ballistics". Saate nii uurimusi, statistikat kui pilte.
Kellel vigastuste nägemine söögiisule mõjub, neil ei soovita.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ak-47 vs. Ak-74

Postitus Postitas Satakas »

ivanorav kirjutas:Stokholmi armeemuuseumis on puusse lastud kuul töestuseks!
Lihtsalt meeste silmaring on kitsas! :lol:
tõsi. kaugeltki igaüks ei satu stockholmi armeemuuseumi.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Ak-47 vs. Ak-74

Postitus Postitas jackpuuk »

Olen oma silmaga näinud PM-ist lastud kuulist tabatud vene ajateenijat (lask toimus minu silme all), tabas lähidisdistantsilt abaluud ja kuul jäi pidama parema kõrva taga naha all. Vant palus, et tal minna lastaks :o, siiski viis tema tee traumapunkti.
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Ak-47 vs. Ak-74

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Pange Google päringusse "Wound ballistics" või "Terminal ballistics". Saate nii uurimusi, statistikat kui pilte.
Kellel vigastuste nägemine söögiisule mõjub, neil ei soovita.
Ei ei, mul polnud kavas füüsikat või fakte kõigutada :roll:
Lihtsalt olen tähele pannud, et meil kasutusel olev 5.56 kuul omab analoogseid omadusi, mida sellele salapärasele nihutatud raskuskeskmega 5.45 Kalashikovi kuulile omistatakse.
Kas seal on samu ratse tehtud, ei tea. Kuid olen näinud, et ka need kuulid teevad imeasju ja põhjuseks julgeks pidada hoopis väiksest kineetilist energiat (võrreldes nt 7.62x51 padruni kuuliga). Trasseritega laskmisel on näha, kui vähetõhus on tegelikult nende relvade tuli, kuulid lendavad tont teab kuhu ja KP on enamvähem ainus relv, mille kuulid ka 300 m pärast soovitud suunas ikka lendavad.

Usun, et kui teha näidislaskmine (nt nn jagu kaitses lahinglaskmine) Galil vs Ak-4 salved trasserit täis, siis uskuge, Ak-4 poolehoidjate hulk kasvab tublisti kui osaliseld on ära näinud, kuidas tegelikult need Galili suures salves olevad padrunid taevas ilutulestikku teevad.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist