Sako snaiperpüssid

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Sako snaiperpüssid

Postitus Postitas USP »

Khm.
Teatavasti toodab Sako snaiperpüssi TRG-22 ja TRG-42. TRG-22 kasutab Win 308 padrunit ja TRG-42 kasutab sõltuvalt mudelist kas 300 WinMag või 338 LapuaMag padruneid.

Millised neist variantidest Eesti kaitsejõududele osteti? Kes teab? Ja miks just need? Tallinnas müüakse LapuaMag 338 padruneid muide hinnaga 65 krooni tükk. Päris valus pauk seega...-ilmselt on Soomes soodsamad hinnad?

Ja kas kellegil on TRG laskmiskogemusi? Kuidas massin toimib? Millised on vahetud muljed?
Vaikne Laskur
Liige
Postitusi: 38
Liitunud: 23 Jaan, 2008 18:24
Asukoht: Soome
Kontakt:

Postitus Postitas Vaikne Laskur »

Yhe Helsingi pood padruni hinnad vöi vaadata siit : http://www.asetekno.fi/P5.htm

Lapua 338 on kallis ka Soomes ( 3.75 euro / tykk ) , Sako ja Norma 2,8 - 2,25 euro.

Sako koduleht : http://www.sako.fi/
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Re: Sako TRG snaiperpüssid

Postitus Postitas sammal.habe »

seda võid ka jahindusfoorumist http://www.marandi.fie.ee/jahifoorum küsida. minu teada peaks seal mehi olema, kes sellise püssiga lasevad.
kelguga poiss kirjutas:Khm.
... Ja kas kellegil on TRG laskmiskogemusi? Kuidas massin toimib? Millised on vahetud muljed?
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Medusa »

Miks sellised küsimused? Huvi asja vastu? OSteti 8.6mm variant, so .338LM. Väga vinge riist.
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Hydrazine »

Ma ei tea SAKO relvadest eriti midagi. Aga mingit SAKO täppisrelva olen aastaid tagasi paugutada saanud natuke, mis kasutas 30-06 moona. Väga ehmatav oli esimene pauk, tagasilöök oli nii tugev ja kõmakas nii kõva, et sain optikaga kulmu rulli kohe. Aga noh, 30-06 on suht arhailine moon. Aga relv oli igatahes "mingi" TRG, ja tuttuus.
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Medusa »

Ei tea et oleks TRG-d (21/22/41/42) kunagi üldse 30-06 kaliibris pakutud. Sako on ka teisi relvi teinud, võis mõni noist olla, või siiski .300WM kaliibris.
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

päris hea püss on.
Selle relvaga lastes, sai elus esimest korda näha kuuli lennust tekitatud õhivirvendust. Päris huvitav oli.
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Hydrazine »

30-06 oli ta kohe kindlasti, ma olin veel imestunud, et siuke vahva pikk padrun, et ma polnud varem selliseid plärtsutanud, võtsin veel paar hylssi ka kaasa mälestuseks. Ja relv oli kindlalt SAKO. Olen lasknud igast värki oma elu jooksul aga see 30-06 kogemus oli midagi erilist. Ilus selge optika oli ka peal. Aga vot pea on elu jooksul igast pahna täis kogunenud ja ei tunne veebist ära seda relva, ja küsida ka ei saa omanikult enam, pole teda vist 5 aastat enam näinud. Ja kuradi kallis oli üks pauk, kui õigesti mäletan, siis see moon oli ca 35 krooni pauk. Niiet väga põgus kokkupuude.
spionts
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 09 Nov, 2005 13:26
Kontakt:

Postitus Postitas spionts »

kaitseväkke ostetakse TRG-42 338 moona pealt ja mingid prantsuse torud 12,7 kaitse kodu numbrites on olnud palju juttu snaiprirelvadest hankest ja võrdlustest ja nende täpsus ühikutest MOA oli TRG vist 1 M14 1,5 ja kalilli snaipril 2 ja huvitav juudid kasutavad M14 miks meile osteti kunagi kalillid ja negevid veel??? nendele küsimustele vist ei tule lõppu.
kuid kaitse kodus oli ära toodud mis firmade vahel tehti valik neid oli pea kümmekond. teisi snaipri relvi pisut suuri ja väikseid..............
http://world.guns.ru/sniper/sn12-e.htm
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Tsivilistil on sellist püssi mõistlik soetada ilmselt IPSC -raames? Kui pole otsest (elevandi)jahikirge...

Tegelikult oleks muidugi huvitav kuulda kaitseväelaste kommentaare, kes on uute TRG püssidega harjutanud ja seetõttu ka täpsemaid tähelepanekuid.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Postitus Postitas sadist »

Olin juures,kui scoutsi snaiprid SAKO tukke sisse lasid.Mina ei ole pädev neid relvi hindama,aga snaiprite kommentaaridest sain aru,et selle papi eest oleks ka paremaid saanud.
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

eks virisejaid on alati
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

spionts kirjutas:kaitseväkke ostetakse TRG-42 338 moona pealt ja mingid prantsuse torud 12,7 kaitse kodu numbrites on olnud palju juttu snaiprirelvadest hankest ja võrdlustest ja nende täpsus ühikutest MOA oli TRG vist 1 M14 1,5 ja kalilli snaipril 2 ja huvitav juudid kasutavad M14 miks meile osteti kunagi kalillid ja negevid veel??? nendele küsimustele
Kuidas saab nii lolli juttu ajada? Kui Gailin Snaiperid osteti, oli alternatiiviks osta hiinas toodetud SVD saasta, millel pole isegi tugijalgu. Lihtsalt aastal 1994 ei müünud meile neid Sakosid keegi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

Galil on täitsa normaalne täpsuspüss. sai sellega ka üle 700m sihtmärgid kenasti maha
spionts
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 09 Nov, 2005 13:26
Kontakt:

Postitus Postitas spionts »

nagu öeldi virisejaid on alati niipalju kui on inimesi on arvamusi
meie oludes kõlbab kalill kuid loe kaitse kodu seal testitud igasuguseid snaipri relvi SVD moa oli vist 1.5 ja kalillil kuni 2
juudid kasutavad siiamaani M14 kuid miks täpsus ja kvalitet vist
kaitseliidu relvalaod on M14 täis on ise paigaltavad optikaid ja harkjalgu
arsenalki toodab vajalike tarvikuid M14
kõik välismisiooni üksused kasutavad M14
kui 94a riigi hange tehti oleks pidand tõsisemalt testima neid relvi mida ostma hakkati
negev oli vist kõige parem tõestus kuidas saab raha valese kohta paigutada
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist