AT4 + CG kumulatiiv

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kilgore
Liige
Postitusi: 272
Liitunud: 11 Sept, 2007 12:44
Kontakt:

AT4 + CG kumulatiiv

Postitus Postitas Kilgore »

Kanadakatel jäi ilmselt ühel hetkel hulgim FFV65 (651?) HEAT moona üle mida ei lubatud enam kustist lasta ja igati mõistlik lähenemine kuidas see siiski ära kasutada: http://archives.1wise.es/canadian-mine-manual.pdf
Ühesõnaga kergelt moditud vanasse AT4 torusse pandud Carl-Gustavi moon ja tehtud sellest distantsilt initsieeritav AT-relv a'la USA M24.
sven
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 05 Mär, 2008 21:52
Kontakt:

Re: AT4 + CG kumulatiiv

Postitus Postitas sven »

Palju teksti, ei saanud aru kas tõesti pannakse vana kusti moona AT4 torusse või kasutatakse lihtsalt AT4 suundmiinina.
Silma hakkas, et kolmjalg-statiiv on M13 raske suundmiini oma (televiisor) ja süütamiseks on sama miini nonel nöör ja löökmehhanism.

Rootslased kasutavad ka AT4 suundmiinina, aga puu külge seotuna ja nööriga tõmmatavana. Komplektis statiivi ja parema süütajaga on hea idee küll. Sisse jääks kohe palju rohkem ellu, sest õlalt lastuna on statiiviks ja päästikumehhanismiks siss ise.
Kilgore
Liige
Postitusi: 272
Liitunud: 11 Sept, 2007 12:44
Kontakt:

Re: AT4 + CG kumulatiiv

Postitus Postitas Kilgore »

Kusti moon pannakse äralastud AT4 torusse. Kusjuures on ka kenasti mainitud, et kuna AT4 torul pole vintsoont siis kaugemal kui u. 150m kaob täpsus kus see ja teine. Aga nii palju pole vajagi (ei sihi vist kuidagi välja ka), CG kumulatiiv aktiveerub u. 15m pealt, seega töövahemik võiks olla 20-50m. Ilmselgelt AT4ja süütesüsteem vajab ümbertegemist, samas nii AT4'l kui CG'l on see mehaaniline ja vast saaks ka mingi oluliselt lihtsama ja rohkem põlve otsas tehtud aretusega hakkama kui see detnöörindus seal. Harkjala saab liivakottidega asendada (parem peita, ebamugavam täpselt välja rihtida). Ühesõnaga tundub täiesti toimiv "vaese mehe lahendus" ja kui suurel Kanada armeel kõlbab säändse arenduse peale mõelda, siis võiks me ju ka oma äralastud AT4sid uue pilguga vaadata. CGdele moona jagub, aga pelgan samuti, et ühel hetkel võime me hakata neid ühekordsetena kasutama kuna keegi ei taha "at the receiving end" olla.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: AT4 + CG kumulatiiv

Postitus Postitas TTA »

Kilgore kirjutas:Kusti moon pannakse äralastud AT4 torusse. Kusjuures on ka kenasti mainitud, et kuna AT4 torul pole vintsoont siis kaugemal kui u. 150m kaob täpsus kus see ja teine. Aga nii palju pole vajagi (ei sihi vist kuidagi välja ka), CG kumulatiiv aktiveerub u. 15m pealt, seega töövahemik võiks olla 20-50m. Ilmselgelt AT4ja süütesüsteem vajab ümbertegemist, samas nii AT4'l kui CG'l on see mehaaniline ja vast saaks ka mingi oluliselt lihtsama ja rohkem põlve otsas tehtud aretusega hakkama kui see detnöörindus seal. Harkjala saab liivakottidega asendada (parem peita, ebamugavam täpselt välja rihtida). Ühesõnaga tundub täiesti toimiv "vaese mehe lahendus" ja kui suurel Kanada armeel kõlbab säändse arenduse peale mõelda, siis võiks me ju ka oma äralastud AT4sid uue pilguga vaadata. CGdele moona jagub, aga pelgan samuti, et ühel hetkel võime me hakata neid ühekordsetena kasutama kuna keegi ei taha "at the receiving end" olla.

Hämming. Kas teile polegi siis õpetatud kuidas teibirulli, vähese traadi ja nööriga saab AT-4'st suunamiini teha. Ka tehases külge pandud päästemehhanism on selleks täiesti sobiv, kuigi pisut tundlik. Ega ilmaaegu päästikukaitsest ja päästikust endast auku läbi puuritud pole.

Muideks, siin tubastes oludes selle tundlikuse üle järgi mõeldes, võibolla saab seda kõrvaldada muutes transpordisplindi kaugemalt eemaldatavaks, ma lihtsalt ei mäleta kas relva siis ka vinnastada saab kui splint sees on.
Kilgore
Liige
Postitusi: 272
Liitunud: 11 Sept, 2007 12:44
Kontakt:

Re: AT4 + CG kumulatiiv

Postitus Postitas Kilgore »

TTA - kõik õige, aga kardan Sa saad minust valesti aru. Ma ju ei ütle, et AT4 niin nagu ta on ei saaks või tohiks off-route miinina kasutada. Lihtsalt juhin tähelepanu, ja see peaks päris iseenesest mõistetav olema, et kuna meil on CG moona omajagu (kindlasti rohkem ühikuid kui AT4sid), siis siin on üks võimalikest variantidest kuidas seda moona vastavas taktikalises olukorras kasutada. Arusaadavalt üks variant ei välista teist, vaid täiendab. Avardab valikuvõimalusi kui soovid. Vaata AT4 toru + CG moon kombinatsiooni kui üht võimalikku IED-lahendust.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist