P226

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: P226

Postitus Postitas tonu adrik »

ASuur kirjutas:Ise võtsin Koplist mingit valget möksi, mis pidi spetsiaalselt selle püstoli jaoks olema.
Siit tekkisgi küsimus - õlitamise kohta sain mitmelt poolt juhendeid aga unustasin küsida kuidas puhastamisega? Raua puhastamine?
Peale laskmist - mis tööd mis järjekorras ja mis vahenditega? Palun valgustage.

Ja veel tekkis küsimus salvede laetuna hoidmise kohta - kui salves pidevalt maksimumarvu padruneid hoida, siis kujutan ette, et vedru võib väsima hakata ning viimaste padrunite söötmisega millalgi probleeme tekkida?
Kui ainult sportlaskmise peale mõelda,siis pole ilmselt probleemi - peale laskmist laed tühjaks ja hoiad tühjana. Kui aga kodus kutsumata külaliste peletamiseks valmis soovid olla, siis ei saa ju eeldada, et härrased salvelaadimiseks rüütellikult aega annavad...
Kas on abi kui näiteks 15-ses salves siis 10 sees hoida? Või pole salvevedruprobleem tegelikult üldse aktuaalne?
See valge möks ongi TW25B. Seda palju ei kulu; kui järgmine kord Koplisse sattumas oled, anna märku mulle nt. sms või saada meil. Näitan Sulle täpsemalt ära kuidas võiksid oma püstolit hooldada ja kuhu mida ning kui palju ainet laotada 8)

Tõnu
[i][size=85]Verbum Caro Factum Est[/size][/i]
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: P226

Postitus Postitas oliver »

Mina hoian tavaliset 10 padrunit ühes salves ja teine on tühi, umbes korra nädalas vahetan. Pärast suuremat laskmist olen ka salved lahti võtnud ja ära puhastanud, püssirohutahm on ikka osav pugeja :D
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: P226

Postitus Postitas Manurhin »

Peaks mainima, et teemaksolevat relva annab ka päris kenasti tuunida. Üks stiilinäide:
Pilt
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
ASuur
Liige
Postitusi: 542
Liitunud: 09 Apr, 2005 15:56
Kontakt:

Re: P226

Postitus Postitas ASuur »

Manurhin kirjutas:Peaks mainima, et teemaksolevat relva annab ka päris kenasti tuunida. Üks stiilinäide:
Pilt
Hmm... huvitav - kas see on photoshopi tuuning või päris osavnäppude ajaviite tulemus?
Viimase variandi puhul tuleb mul vägisi meelde vene tsoonide käsitöömeistrite mitmekesine näputöö...
Ma pole küll sellise teemaga kokku puutunud aga oletan ,et see kuulub psühholoogilise sõja valdkonda - sellise tuki ikka laskevõistlusel välja tõmbad, hakkavad kõigi vastaste käed värisema. ;-)
piirivalvur
Liige
Postitusi: 198
Liitunud: 15 Dets, 2011 22:10
Kontakt:

Re: P226

Postitus Postitas piirivalvur »

Sellise "tuuninguga" püstoleid on viimastel aastatel püütud lapse asjade hulka jäetult kontrollist
läbi smugeldada.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: P226

Postitus Postitas Manurhin »

ASuur kirjutas: Hmm... huvitav - kas see on photoshopi tuuning või päris osavnäppude ajaviite tulemus?
Eks vaata ja otsusta ise: http://www.tjscustomgunworks.com
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: P226

Postitus Postitas tonu adrik »

Sigiga on asi lihtne.

Ütle mulle, millise välimusega püstolit sa soovid, ja sa saad selle. No problem. Küsimus on vaid kahes asjas:

1. ooteaeg (kuni meistrid nikerdavad)

2. raha (sest meister tahab oma töö ja materjali eest tasu saada)

Nii lihtne see ongi. Ja ei pea sugugi üle lombi minema 8)

Tõnu
[i][size=85]Verbum Caro Factum Est[/size][/i]
avo-59
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 29 Aug, 2011 18:35
Kontakt:

Re: P226

Postitus Postitas avo-59 »

Olen kokku puutunud paljude relvadega,aga siiani suurt üle 3000-nde.lasu ei ole ükski raud vastu pannud.Ei aita õlitamine,ega määrimine.Ei tahaks uskuda 13000-st.tuhandet lasku,siis peaks juba varblane rauast välja lendama.
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: P226

Postitus Postitas tonu adrik »

avo-59 kirjutas:Olen kokku puutunud paljude relvadega,aga siiani suurt üle 3000-nde.lasu ei ole ükski raud vastu pannud.Ei aita õlitamine,ega määrimine.Ei tahaks uskuda 13000-st.tuhandet lasku,siis peaks juba varblane rauast välja lendama.
Ilmselgelt jäävad Su kogemused möödunud sajandi keskpaiga kanti, ja varssavi pakti raudvarra ;)
[i][size=85]Verbum Caro Factum Est[/size][/i]
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: P226

Postitus Postitas EOD »

Makarov kestab rahulikult 10 - 30 tuhat lasku, alles siis võivad kelgul murduda need väljaulatuvad nagad, mis salvest padruni pessa lükkavad või tuleb raamile kelgutõkesti juures mõra sisse.
Loomulikult oskab loll ka uue relva ära rikkuda, viilides kuke vinnakastet või kasutades APS või PMM jaoks mõeldud võimsamaid padruneid. :evil:
Veel oli juhus, kus eksikombel oli laost välja antud partii sabotaažipadruneid, mistõttu mõned relvad tuli raua paisumise tõttu maha kanda. See ka laskjate/instruktorite tähelepanematus, et kohe relva mitteümberlaadimise põhjust ei tuvastatud, vaid laeti käsitsi ümber ja jätkati laskmist. :(
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: P226

Postitus Postitas tonu adrik »

IZ 70ga (nn. sportrelvad mis Eestis 90ndate alul konfiskeeriti ja meil hiljem teenistusse ja ka tsiviilturule jõudsid) on olnud tõepoolest ka selliseid probleeme kus mõnede relvade rauad on isegi alla 1000 lasu (ühel oli kuulu järgi ka 300 kanti) puhul suht siledaks kulunud.
Hea kolleegi kunagi 90ndate alul soetatud CZ85 oli sileraudne peale ca 2500 Vene Para laksu läbilaskmist.
Kusagilt manualidest olen lugenud, et venelane annab militaarkasutuses AK74 (või oli see 47 - vabandan, sellest ca 20 aastat möödas) relva elueaks ca 6000 lasku.

Eks seda siin nö. varssavi pakti all silmas pidasin.

Samas, on meil täna tiirus kasutuses 91. aasta IZ70, ja selle "kilometraazh" on ca 5000 lasu kanti, ja toimetab nagu ei miskit. Nii et eks see suht individuaalne on selle idapoolse kraamiga, kas oli sinine esmaspäev, või siis töine neljapäev ;)

Mis aga Sigidesse puutub, või ka minu enda kunagine Glock 17 - on väited raua elueast alla 10K ilmselge märk sellest, et kodanik omab kogemust vaid mingitest relvapoe rambodele mõeldud raamatutest.

Tõnu 8)
[i][size=85]Verbum Caro Factum Est[/size][/i]
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: P226

Postitus Postitas tonu adrik »

ASuur kirjutas:
Manurhin kirjutas:Peaks mainima, et teemaksolevat relva annab ka päris kenasti tuunida. Üks stiilinäide:
Pilt
Hmm... huvitav - kas see on photoshopi tuuning või päris osavnäppude ajaviite tulemus?
Viimase variandi puhul tuleb mul vägisi meelde vene tsoonide käsitöömeistrite mitmekesine näputöö...
Ma pole küll sellise teemaga kokku puutunud aga oletan ,et see kuulub psühholoogilise sõja valdkonda - sellise tuki ikka laskevõistlusel välja tõmbad, hakkavad kõigi vastaste käed värisema. ;-)
See oleks naisele päris hea sünnipäevakink ;)

Kui kellelgi soovi, paneme töösse, jääb ära see iga-aastane peavalu "mida küll kinkida"...
[i][size=85]Verbum Caro Factum Est[/size][/i]
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: P226

Postitus Postitas Manurhin »

Ja kingiidee ämmale: Pilt
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
ASuur
Liige
Postitusi: 542
Liitunud: 09 Apr, 2005 15:56
Kontakt:

Re: P226

Postitus Postitas ASuur »

X-five on laskmiseks mõnus ja koduses keldritiirus on juba kõvasti märki lastud.
Samas on varjatud kaasaskandmine nimetet tuki suuruse tõttu küllaltki tüsilik.
Raskus pole rakmetega kaenlaaluse kabuuri puhul küll probleem aga välja punnitab kõvasti ning iseenesest viietolline toru ning 20-ne salv on kaasaskandmiseks ikka liig mis liig.
Seega mõtlesin midagi väiksemat soetada. Mõtted jäid revolvri peale pidama, mis lihtsam, lollikindlam ning alati laskmiseks vamis.
Seega tänaseks revolvrieksam ka tehtud.
Küsiks , mis rahvas arvab, milline riist hea oleks?
Ise kaalun 2 tollist 0,38 spl toru aga äkki on veel miskit head mõtteid?
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Re: P226

Postitus Postitas USP »

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist