kustutada

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Lemet
Liige
Postitusi: 19936
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: ostaks jahipüssi

Postitus Postitas Lemet »

olkutolku kirjutas:Hakkas parem LEMET? :evil: :evil: :twisted: :twisted:
No näedsa, pske areng ikka toimub, polegi päris lootusetu...ja veel hakkavad näpud kihelema, kui keegi võtab üldsust irriteerida näiteks väljenditega "diaktiveeritud" jahipüssist... :wink: Muideks, kui lugupeetav soovib, siis on mul kamina kohale riputamiseks välja pakkuda kada kolme sälguga käepidemes (üks sälk märgib pesuköögi akent, mis oli kogemata ja kaks ülejäänut tigeda naabrimuti, kes pesuköögi akna kohta arusaamatut melu tõstis, keldriaknaid) koos peotäie moonaga, täpsemalt kuullaagri kuulidega...Igati austusväärse minevikuga riist ja poolitsad ei tule konfiskeerima ega pokri toppima kah. Ja vajadusel kannatab asendusteenistusse saatmise õhtu rekvisiidiks kasutada, ma võin käepidemele miskid rihmad ka ümber punuda, kui soovi on...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: jahipüss ostaks jahipüssi

Postitus Postitas Satakas »

olkutolku kirjutas:Lemet sul on mingi probleem või ? :wall: sa pead kohe kõike kommenteerima või ,okei palusin juba vabandust minu esimese kommentaari kohta mis sa veel tahad ?
ma küll ei näe, et sa vabandasid. sa lihtsalt tõdesid, et läksid närvi ja seejärel kukkusid enda närviminekut õigustama.

aga lemeti point on 100% õige: kui igas foorumis sama küsimuse peale samad vastused tulevad, siis on tõesti probleem küsijas.

omalt poolt lisan asja tasakaalu ajamiseks järgmist:
olku küsis vana püssi kohta, mille jaoks relvaluba vaja pole. sellised püssid on täiesti kaheldamatult olemas ja lugupeetavad relvaseadusele viitajad peaks seda ka väga hästi teadma.

ainuke probleem on selles, et austet olku vaevalt sellist antiikpüssi 50 euri piires leiab. lisaks võib tekkida mõningane probleem ka pakutava püssi täpse vanuse märamisel. seadus on nimelt nii kurioosne, et kui püss seerianumbriga 123456 on ehitatud 1. jaanuaril 1870, on selle omamine keelatud, samas kui täpselt sama mudeli 31. detsembril 1869 ehitatud isend, seerianumbriga 123455 on aga täiesti lubatud.

nii ongi selle vanusepiiriga see lugu, et paljud mudelid jäävad kahtlasesse halli alasse aga püssid, mis on ilmselgelt piisavalt vanad, maksavad juba hoopis teisi summasid kui sina välja käia soovid.

mine parem kurtna laadale või mõnda antiigipoodi. sealt võib leida lõplikult läbiroostetanud käkke mõne kümneka eest. uurid natuke siit foorumist või detektoristide käst, kuidas roostetamist peatada ja välimust normaalseks ajada, hangid kaba juurde ning saad riistapuu, mis väljastpoolt näeb enam-vähem välja aga seestpoolt on nii mõnusalt impotentseks roostetanud, et keegi sind seadustega torkida ei saa.
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Re: ostaks jahipüssi

Postitus Postitas viiking »

Mnjah, väiksest soovist palju möla aga viimane soovitus lühidalt hea nõu andis mida avaldaja soovis ja ehk ka leiab selle mida vaja...

Muidugi see osta.ee vääägagiiii huvitavaid asju ikka pakub :lol: ...see näide nö. püstolist oli tore, tegu nagu mega lühikese kärbikuga :wink: ja saadud ju ilmselgelt jahipüssi kärpimisega.

Veel, selles vanemas lingis keegi siis kommis oma vanaisa kohta kes olla hinnatud relvasepp olnud Pärnu kandis...Sellest lausa enam lugeda oleks huvitav ja lausa eraldi teema võiks üllitada eesti relvaseppadest, vähem tuntud ja tuntumatest 8)
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: ostaks jahipüssi

Postitus Postitas Manurhin »

Sellisest megalühikesest kärbikust annaks rakette ilmselt päris edukalt lasta. Samas haavlid või kuul kukuks paarikümne meetri peal potsti maha, kuna relvarauda, kus püssirohugaasid väljalastavale kraamile vajaliku vungi saaks anda, ju praktiliselt pole. Mis puutub relvaseppadesse, siis üheksakümnendate algul olnud neid Rummus-Ämaris omajagu. Ühte nende valmistatud TT "piraatkoopiat" olen ka pildilt näinud. Oli "originaaliga" pea äravahetamiseni sarnane. Paraku olnud "relvaterase" (loe: voodijala) kvaliteet siiski selline, et juba peale 5-6 lasku vajanud relv remonti.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Re: ostaks jahipüssi

Postitus Postitas viiking »

Jajaaaa :lol: neid vanglameistreid oli jah ... isegi mõnega kohtunud juba siis kui mees oli tööl vabaduses, metallitsehhis, krt...vend lasi pussile nö. lõikefaasi pimesi ja minuti-paariga suure käia peal :wink: Aga need ühed meistrid, eks neid oli teisigi, ise tean paraku nimetada paljude jahimeeste ametlikke abistajaid vendi Nurki v Nurkasid, kuda see õigekiri ongi :? Mingi mure oli, saadeti nende juurde ikka.
Siis rauda mustati nö., Arsenalis keegi oli, ei mäleta nime...
Tartus füüsikainstituudis tehti sama, kui ma ei eksi...

Aga just huvitavam oleks lugeda vanimatest tegijatest.
olkutolku
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 06 Dets, 2012 19:07
Kontakt:

Re: ostaks jahipüssi

Postitus Postitas olkutolku »

tänan Satakas ja palun vabandust Lemet :) :)
ja see jutt et igas foorumis sama lugu et kohe haktakse sõimama ja ebavajalikke kommentaare kirjutama selle all mõtlesin siiski seda et on palju ebavajalikke kommentaare aga see ei tähenda et seal ka asjalikke kommentaare ei tuleks ,ja ma muidugi ei välista siin teemas omapoolset süüd .alles tegin selle kasutaja endale siia ja ei tunne teie foorumlaste kombeid,ja ei oska võibolla kõige paremini siin teemat teha .
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: ostaks jahipüssi

Postitus Postitas Satakas »

Manurhin kirjutas:Sellisest megalühikesest kärbikust annaks rakette ilmselt päris edukalt lasta. Samas haavlid või kuul kukuks paarikümne meetri peal potsti maha, kuna relvarauda, kus püssirohugaasid väljalastavale kraamile vajaliku vungi saaks anda, ju praktiliselt pole.
sõltub muidugi rohust. aga mis seal salata...mõni ägedam rohi, mis muidu lühemale rauale sobiks, lööks selliste proportsioonide juures muidugi torud "tammasseriks" :roll:
Manurhin kirjutas:Mis puutub relvaseppadesse, siis üheksakümnendate algul olnud neid Rummus-Ämaris omajagu. Ühte nende valmistatud TT "piraatkoopiat" olen ka pildilt näinud. Oli "originaaliga" pea äravahetamiseni sarnane. Paraku olnud "relvaterase" (loe: voodijala) kvaliteet siiski selline, et juba peale 5-6 lasku vajanud relv remonti.
no nii sitta potjomkinit pole isegi mina näinud, ehkki "töö käigus" tuli neid rummu KEK'i käkke ikka omajagu ette. tegelt üks vist isegi oli aga see ei pärinenud ka rummust vaid kuskilt puhja lähedal asunud relvaveskist. aga no too oli ka nisuke käkk, et hoolimata meistri parimatest kavatsustest tuli iga padrun ikkagi kuidagi ükshaaval näpuga salvest rauda sööta. mõnikord läks ka paremini ja riistapuu suutis ise ümber laadida aga kuna meister oli miskipärast unustanud lasueraldajale mõtelda, siis mõjus asjade taoline käik rahakotile laastavalt sest toona maksis padrun suht-koht sama palju kui tänagi, ehk siis mõnekümne pauguga võis perekonna kuueelarve sõna otseses mõttes sõelapõhjaks lasta :D

samodelkinid jagunevad aga laias laastus kolme klassi:

1) 100% ise tehtud vanaraud - mitte miski ei tööta või kui töötabki, siis kirjeldamatute tõrgetega.
2) 100% ise tehtud "enam-vähem" - päris hea aga mingi pisidetail rikub kõik ära. tavaliselt kõikvõimalikud vedrud, mida on taolisteks tingimusteks keeruline hankida või siis lööknõel. mõlemal juhul on meitritöö ok aga normaalne toimivus on jäänud puhtalt materjalide taha. näiteks lööknõel on juba mõnekümne lasu järel totaalselt seenestunud ja vedrud on mõninga aja järel niivõrd surnud, et ei suuda padrunit rauda tirida. sai omal ajal nähtud browning hi-poweri peaaegu 1:1 koopiat, mis oligi lihtsalt sittade vedrude tõttu ära surnud. oleks vedrud õigel ajal ära vahetatud, polnuks hullu aga sitt lugu oli selles, et see kõige viimane lask toimus olukorras, kus padrun polnud lõpuni pesas (regulaator, mis keelanuks lasu sooritamist mittetäielikult sulgunud kelgu puhul, oli kahjuks olematu) ning nii see pauk käis ja lõhkus kõik muidu ilusa ja viimistletud meistritöö ära.
3) kombineeritud, absoluutselt briljantsed riistapuud, mille puhul on lähtud printsiibist "mida lihtsam, seda uhkem" - umbes nagu ppsh või FP-45 Liberator (viimane on küll lahja näide kvaliteedilt aga see-eest on konstruktsiooni lihtsus ajalooline). võimalusel on kasutatud pärisrelvade detaile. tulemus on küll banaalne ja isegi solvav aga olen mõnest sellisest 40-50a vanast ja mitte kõige paremini hoitud isendist kümnete viisi paugutanud ilma ühegi tõrketa. no kui raud pole ehtsalt püssilt võetud, siis üle mõnekümne meetri pihta ei saa aga see polegi alati esmatähtis.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: ostaks jahipüssi

Postitus Postitas Satakas »

viiking kirjutas:Tartus füüsikainstituudis tehti sama, kui ma ei eksi...
levinud eksimus! mitte füüsikainstituut (riia maantee lõpus), vaid füüsikahoone (tähe tänaval).

ei teagi, mida need nurgad tegid ja kes nad üldse olid aga FH's tehti minu teada siiski ainult kulunud relvade oksüdeerimist ja mingil tingimusel vist ka eriti kulunud vintraudade kroomimist või nikeldamist, et tihedust natukenegi tõsta - no olid sellised ajad, mil kaasaegseid püsse osta ei jõutud aga (enne)sõjaaegsed olid juba nii kulunud, et kuul kukkus kõlinal rauast läbi. ega neil seal siis mingeid relvapinke polnud. lihtsalt, et kuna üks autoriteetne, vanemaealine kaitseliitlane (ei hakka nime mainima igaks juhuks) oli minule teadmata viisil FH'ga lähedalt seotud, siis ta orgunnis omainimestele "mustamist". see nõuab nimelt nisukest spetsiifilist materiaal-tehnoloogilist baasi, mida mitte igal pool ei vedele aga mis just neil olemas olema juhtus. ka minu hõbedaselt läikiv FN-22 sai FH's kena päevituse.
olkutolku
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 06 Dets, 2012 19:07
Kontakt:

Re: ostaks jahipüssi

Postitus Postitas olkutolku »

tervist siis selline küsimus et kas sellest asjast muidu saaks midagi kui ma puidust osa külge teeks
http://www.okidoki.ee/item/962277/
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: ostaks jahipüssi

Postitus Postitas Satakas »

olkutolku kirjutas:alles tegin selle kasutaja endale siia ja ei tunne teie foorumlaste kombeid,ja ei oska võibolla kõige paremini siin teemat teha .
parim komme ja soovitus on kõigepealt ringi vaadata, mida inimesed räägivad. tavaliselt mainitakse soovitiste hulgas ka ära, et tuleb vaadata, kes on autoriteedid jne (no lemet vist nagu natuke on vmt?) ning nendega ei tohtivat vaielda aga ma isiklikult sellele alla ei kirjuta sest mitte isiku autoriteet ei määra tema jutu väärtust vaid üksnes jutt ise.

ühesõnaga...baah...whatever.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: ostaks jahipüssi

Postitus Postitas Satakas »

olkutolku kirjutas:tervist siis selline küsimus et kas sellest asjast muidu saaks midagi kui ma puidust osa külge teeks
http://www.okidoki.ee/item/962277/
tubli! enne raudoksiidi ostmist veendu, kas sa sellele ka vastava puidu leiad. oluline pole mitte vaid see, kas vene, saksa või samurai, vaid ka mudelitel on mõningad erinevused.

ma pole küll suurem asi püssiidentifitseerija aga seda junni ma küll ära ei tunne. mosin see nagu pole. sakslane kindlasti mitte. samurail peaks luku käepideme nupp hoopis piklikum olema.

salv tal otsekui oleks aga samas ka otsekui ei oleks...lukunupp ei klapi ka berdankale...türa teab.

kindasti keegi siit ütleb sulle täpselt kui õigesse teemasse pildid viskad.

järgmiseks pead talle pädeva palgi külge leidma. kui kõva puumees pole, siis isetegemisele ei soovita rõhutada. kui oskad puitu mõõta ja liimida, siis kolmest osast võid isegi kaba kokku panna aga niisama noaga kallale minemine unusta parem ära. ise kah häbened tulemust.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: ostaks jahipüssi

Postitus Postitas Manurhin »

Kas see viimane "raudoksiid" midagi sellest ooperist pole? http://world.guns.ru/rifle/repeating-ri ... ier-e.html

Näiteks see?
Pilt
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Re: ostaks jahipüssi

Postitus Postitas viiking »

Hm, krt...mälu järgi sai küll viidud mitte Tähe tn., aga ok.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: ostaks jahipüssi

Postitus Postitas Satakas »

Manurhin kirjutas:Kas see viimane "raudoksiid" midagi sellest ooperist pole? http://world.guns.ru/rifle/repeating-ri ... ier-e.html

Näiteks see?
Pilt
krt teab selle ühe pildi järgi. kui lukupideme nupp samasugune lapik on, siis võib edasi uurida.
viiking kirjutas:Hm, krt...mälu järgi sai küll viidud mitte Tähe tn., aga ok.
no kuram seda teab, mis aadressil see härra K***v neid juppe vastu võttis ja võimalik ka, et ta polnud ainuke päevitaja. tean vaid, et valdav osa tartu malevast päevitas oma päevinäinud püsse tähe tänaval. vähemalt päevitaja sõnutsi. aga eks ma võin ka törts eksida, kuigi mäletan liigagi täpselt, et viisin just oma viimse vidinani lahti võetud juraka siiski tähe tänavale.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: ostaks jahipüssi

Postitus Postitas Manurhin »

Kui on 650 raha välja käia, saaks juba päris ehtsa tuki, mis pealegi registreerimist ega luba ei vaja, aga vajadusel tapab nagu western-filmis: http://www.okidoki.ee/item/1537620/
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist