Pipragaas

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
kulda18
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 13 Mär, 2004 16:34
Kontakt:

Pipragaas

Postitus Postitas kulda18 »

Sooviksin muretseda endale kaitseks pipragaasi. See ei oleks kaitseks mitte niivõrd inimeste eest, kui just koerte vastu, kellega mul külavahel tihti probleeme on. 8) Igatahes oskab keegi midagi soovitada või täpsemalt rääkida.
Olen kuulnud, et narko- ja alkoholiuimas inimestele ei pidavat pipragaas eriti mõjuma, kui palju on selles tõtt?
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Koerad ju ei ole alko- ega narkouimas :roll:
Aga ega sellises uimas inimene ei saa tihti ka kuulihaavast aru, rääkimata siis pipragaasist.
Martään
Liige
Postitusi: 266
Liitunud: 10 Nov, 2004 16:40
Kontakt:

Postitus Postitas Martään »

Koerte ja alkouimas isikute vastu aitab pipragaas igatahes paremini, kui pisargaas.

Mingis "Jackassi" osas proovisid tüübid neid enesekaitsevahendeid: Pipragaas, elektrišokirelv ja väljalendavate elektroodidega elektrišokirelv. Kõige tõhusam pidavat olema pipragaas. Tüüp, kes seda näkku sai, jäi tükiks ajaks maha, kommenteeris hiljem, et see peataks ka kaubarongi.
1661
Liige
Postitusi: 450
Liitunud: 18 Dets, 2004 23:53
Asukoht: Valga
Kontakt:

Postitus Postitas 1661 »

Oen iga päev kokku puutunud koerte ja nende mitte vähem ohtlikke peremeeste(naistega). Uudishimutsevale koerale mõjub suts pipragaasi täiesti eemalepeletavalt. 60 kg kaaluvale ja hüppes olevale rotule mõjub vist ainult suurekaliibrine ja siis niidab hakkliha sind ikkagi jalust. Kasutan ise praegu ultraheli koerapeletajat. 22kHz, 110db - üpris mõjus riist.
Müüa hästivarustatud lemmikloomapoodides. Kasutatakse ka dresuuris. Ainult võib mõne koera täiesti pöördesse viia. Läheb agresiivsemaks. Pipragaas mõjub inimestele (jotad, pätid jne), koertele üpris efektiivselt,aga see on varuvariant. Kõigepealt vilista värava taga, vaata jälgi ja siis astu sisse. Muidugi mõjub 9 gr tina koerale ja ta peremehele hoopis rahustavamalt, aga ...
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Ise samuti kokku puutunud eelpoolkirjeldatud probleemidega seoses kallalekippuvate koertega.
Enesekaitsevahendina müüdavatest CS ja CN preparaate sisaldavatest aerosoolidest on mõlemad kurjade koerte vastu üsna kasutud.
Pipragaas sageli efektiivsem, kuid samuti mitte alati.
Ka olen katsetanud mitmeid venemaal toodetud ja reklaami järgi ka koeri peletavaid preparaate, kuid nendegi kasutegur pole üle 80%.

Geniaalsed asjad on lihtsad ja vastupidi... :wink:
Tegelikult on olemas üks kättesaadav, odav, lihtsa keemilse koostisega aine, mille toime kurjadele koertele ja ka inimestele on 100%.
Aga see jutt läheks juba teemast mööda... :wink:

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
1661
Liige
Postitusi: 450
Liitunud: 18 Dets, 2004 23:53
Asukoht: Valga
Kontakt:

Postitus Postitas 1661 »

Arendades oma teemat edasi ja mõteldes "propatria" ütlustele, siis kõige lihtsam oleks püksid täis lasta... Ei taha sind ükski loom ega inimene rohkem tülitada.
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2056
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas speedsta »

Üks tuttav, kes tööd tehes puutus pidevalt kokku koertega, kandis pipragaasi puudumisel kaasas tavalist deodorandi pudelit. Paras törts keemilist lõhnaainet koerale on piisavalt traumeeriv :lol:
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Maitseainetest meeldib mulle ka sinep :wink: Ja sinepigaasiga saaks ümbruse peris efektiivselt puhtaks, aga suitsumehel on selle "protivagasi" kandmisega ju üks igavene häda :lol: Mul peaks ka üks gaasipudel kusagil vedelema(mitte sinepi siis), aga kui aastaid sulle keegi kallale ei tule, siis ei viitsi ju mingit jubinat ühest taskust teise kõikseaeg tõsta - suvel pole üldse kuhugi panna. Ja kui kõu kärgatab, siis... Koeraraipeid ei karda üldiselt.
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Postitus Postitas taipohh »

mul on tavaliselt saksatääk vööpeal,piisavalt peidus,et ei nähtaks, aga samas kiirelt saab kätte..... no kurat mina enda telefoni ja raha mingi venelane narkarile ikka ei kingi.
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
Kasutaja avatar
kaba
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 07 Mär, 2005 23:13
Asukoht: lõunanaba
Kontakt:

pipragaas

Postitus Postitas kaba »

enesekaitseks nüüd gaasiballoon nüüd küll kõige parem pole:
1.arvestama pead alati tuule suunda.
2.alkoholi uimas tüübile gaasi mõju samuti väga suhteline.
3.narkomaan ja koer enam-vähem sarnased gaasi nende peal kasutada ei soovita, parem on anda kaikaka vastu pead.

NB. kõige tõhusam gaas mida ise kasutanud olen on politseigaas (on mingi segu) ,oli kasutusel eesti politseis 90 aastate keskel ,kust seda hankida ei oma informatsiooni vaba kasutuses teda minu teada ei liigu.
malox
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 11 Apr, 2004 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas malox »

Ise olen kasutanud pipragaasi, ühel korral, siis kui vaja läks aitas välja:D
Mingid venelased tulid pool purjuspeaga tülinorima. tundub et, Vipise oma kõige parem, kui politsei omad välja jätta, sest mõned neist pidid näo üles paistetama jne.
Alkar
Liige
Postitusi: 129
Liitunud: 01 Apr, 2005 19:55
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Alkar »

Praegu kasutakse politseis nö. pipragaasi mis koosneb alkoholist ja peenestatud paprikast.

Koerale on see piisavalt ebameeldiv, et ta eemale peletada, samas ei peata ta eriti hästi kui koer juba ründab, sest koer leiab su lõhna järgi üles kuigi ta silmad kinni on.
Narkarile ei pruugi pipragaas mõjuda, sest tegelikult gaas ei pimesta vaid tekitab valuaistingu mis sunnib normaalset inimest silmi kinni panema, kui narkaril on piisavalt kõrge valulävi tänu süstikesele siis ei pruugi ta silmi kinni panna ja seetõttu ei ole ka võitlusvõimetu.
Vanu politseigaase ei soovita, sest need olid vene päritolu keemia mis on inimesele väga ohtlik. Nad võtavad inimese muidugi paremini maha, a pole kindel kas ta jälle püsti tõuseb, seetõttu on nad keelatud ja võib jama tulla kui leitakse.
Alkar
Liige
Postitusi: 129
Liitunud: 01 Apr, 2005 19:55
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Alkar »

Taipohhil ei soovita täägiga ringi käia sest vastavalt Relvaseadus §20 lg2 p1 on tääk tsiviilkäibes keelatud külmrelv mille kandmine on väärtegu mille eest näeb relvaseaduse §89´2 lg1 ette rahatrahvi kuni 200 trahviühikut so. 12 000 või aresti. Röövel võtab ainult selle mis sul kaasas on, politsei lüpsab tagantjärgi päris tühjaks.
halleluuja
Liige
Postitusi: 144
Liitunud: 28 Dets, 2004 11:32
Asukoht: Wesenberg
Kontakt:

Postitus Postitas halleluuja »

Alkaril tegelikult õigus, olen siin foorumis isegi relvaseaduse vastavatele paragrahvidele viidanud,... aga reaalses situatsioonis kui seisuks peaks minema, siis on tegelikult ikka parem kui sul on midagi saksa täägi sarnast hõlma alt välja sikutada, efekt on juba psühholoogilist laadi. Nii et kui on VIIMANE võimalus, siis kasuta ,aga vahele ei tohi jääda.
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Hädakaitse teostamisel on siiski mõistlikum kasutada selliseid laiatarbeesemeid nagu haamer, kruvikeeraja, labidas, vikat või mootorsaag...

Ei teki üleliigseid küsimusi, jääb vaid leida usutav seletus, miks selline tööriist endal kaasas oli...

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist