Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Borja kirjutas:..varasemalt võis kuuldavasti ka perearst ise tervisetõendi "psühhiaatri osa" täita - nüüd olla see võimatu. Võitlejale seletati, et PPA kontrollib extra, et "psühhiaatri viisa" tervisetõendil oleks justnimelt psühhiaatri nime ja pitsatiga :|
Medusa kirjutas:Perearst ütles ekstra üle, et ta peab saatma psühhiaatri juurde, et enam ei ole õigust ise seda osa täita...
..m.o.t.t :|

Elik üks senivarjusolnud(-ja ilmselt alles hiljutirakendatud) järjekordne PPA "survestamismoodus" tsiviilrelvalubade üldise arvu vähendamiseks oma täies ilus :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

Borja kirjutas:Elik üks senivarjusolnud(-ja ilmselt alles hiljutirakendatud) järjekordne PPA "survestamismoodus" tsiviilrelvalubade üldise arvu vähendamiseks oma täies ilus :twisted:
Mind kohe siiralt huvitab, kui mitu relvaluba seetõttu vähemaks jääb sinu arvates? Kes perearsti juures oleks “läbi saanud” aga psühhiaatri kaasamise tõttu loobusid või jäid ilma.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Igasugune kunstlik tõkete lisamine omab alati oma eeldatud koosmõju.

Mitte et mulle korda läheks, mis sind "kohe siiralt huvitab".
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
trs
Liige
Postitusi: 957
Liitunud: 15 Mär, 2014 14:31
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas trs »

Mõttetu hala. Tegelikult on see määrus olnud sada aastat sama sõnastusega, lihtsalt enne "Pealtnägijat" ei pööratud sellele nii palju tähelepanu. Ega tegelikult on vahe ainult ca 50 eurot ja natukene bürokraatiat. Selle max 10min vastuvõtuga ei suuda ka erivahenditega ülekuulaja oluliselt tõsta mingite hästivarjatud vaimsete häirete või ebasobivate tõekspidamiste avastamise protsenti ja teistpidi ei võta psühhiaatri juures kontrollis käimine ka kellelgi tükki küljest.
Aga ma tuletaks meelde, et tegelikult on ametlikul blanketil endiselt kirjas "silmaarsti otsus" ja nina-kõrva-kurguarsti otsus" ja seaduses "Tervisekontrolli teeb perearst, kaasates psühhiaatri ja vajadusel teised eriarstid." Perearst ei ole suure tõenäosusega ei psühhiaater, silmaarst ega nina-kõrva-kurguarst. Reaalsus on see, et 99% inimestest pole elu jooksul selliste arstidega kokku puutunudki. Optometrist poole silmaarst ja sama moodi pole mingi tehnik või õde ka nina-kõrva-kurguarst. Ma ei hakka siia kirjutama, mis tegelikult võiks teoreetiliselt olla võimalik, kui kellelgi tõesti oleks huvi relvaloaomanikel ajusid keppida, sest põhimõtteliselt on tervisetõendite aluseks olevad täidetud (või täitmata?) blanketid perearstidel kohustus säilitada.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

Borja kirjutas:Igasugune kunstlik tõkete lisamine omab alati oma eeldatud koosmõju.

Mitte et mulle korda läheks, mis sind "kohe siiralt huvitab".
Mina väidan nii enda kui teiste relva(loa)omanike vahendatud kogemuste põhjal, et tervisetõendi saamiseks vajalikud nõuded on praegusel ajal piisavalt leebed, sõltumata psühhiaatri kaasamisest. Kui inimene on vähegi füüsiliselt või vaimselt sobilik relvaluba omama, siis ei jää see tõend temal ka saamata. Seega ei päde ka arvamus, nagu vähendaks psühhiaatri kaasamine relvalubade arvu.

Kui Borja teatab selgelt, et talle ei lähe korda ja/või teda ei huvita kaasfoorumlaste postitused, siis tuleks üle vaadata, kas ta on sobilik antud foorumikeskkonnas soleerima ning kirjutama.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
trs
Liige
Postitusi: 957
Liitunud: 15 Mär, 2014 14:31
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas trs »

Ma ei näeks ka selles midagi halba, kui psühhiaatri kaasamine vähendaks relvalubade arvu (või ükskõik mis muu lisabürokraatia, mis vähendaks lihtsalt niisama tsiviilis hangitavate relvade arvu, aga ei muudaks seda päris võimatuks). Lähtudes endiselt tõdemusest, et meie ühiskond on hetkel tore koht, kus praktikas relvaga hädakaitse teostamise juhtumite arv on põhimõtteliselt olematu. Samuti lähtudes matemaatilisest tõsiasjast, et registreerimata relvade osakaal on 90-ndatega ilmselt olematu ning statistiliselt tõuseb iga relvaga paramatult registreeritud relvadega seotud probleemide arv(õnnetused, kuriteod) ning kaudselt ka tõenäosus vajaduseks hädakaitset tulirelvaga teostada.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36628
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Kriku »

trs kirjutas:Aga ma tuletaks meelde, et tegelikult on ametlikul blanketil endiselt kirjas "silmaarsti otsus" ja nina-kõrva-kurguarsti otsus" ja seaduses "Tervisekontrolli teeb perearst, kaasates psühhiaatri ja vajadusel teised eriarstid." Perearst ei ole suure tõenäosusega ei psühhiaater, silmaarst ega nina-kõrva-kurguarst.
Psühhiaater on seal ainus kohustuslik eriarst, teised on vajadusel - kui perearstlikul läbivaatusel ilmneb probleem, mille hindamiseks on vaja eriarsti.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

vtl kirjutas:Kui Borja teatab selgelt, et talle ei lähe korda ja/või teda ei huvita kaasfoorumlaste postitused, siis tuleks üle vaadata, kas ta on sobilik antud foorumikeskkonnas soleerima ning kirjutama.
..huvitav mõte :roll:
Aga sa kirjuta selline palvekiri adminnile - või hakka foorumis allkirju koguma :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

trs kirjutas:Ma ei näeks ka selles midagi halba, kui psühhiaatri kaasamine vähendaks relvalubade arvu (või ükskõik mis muu lisabürokraatia, mis vähendaks lihtsalt niisama tsiviilis hangitavate relvade arvu, aga ei muudaks seda päris võimatuks). Lähtudes endiselt tõdemusest, et meie ühiskond on hetkel tore koht, kus praktikas relvaga hädakaitse teostamise juhtumite arv on põhimõtteliselt olematu. Samuti lähtudes matemaatilisest tõsiasjast, et registreerimata relvade osakaal on 90-ndatega ilmselt olematu ning statistiliselt tõuseb iga relvaga paramatult registreeritud relvadega seotud probleemide arv(õnnetused, kuriteod) ning kaudselt ka tõenäosus vajaduseks hädakaitset tulirelvaga teostada.
Siin on, nagu ikka, kaks tahku. Esimene on seotud inimese vaimse tervisega - kui teda vaebab depressioon, suitsiidsed mõtted, skisofreenia vms. häda, siis on selge, et see inimene ei sobi relva omama ega kandma.
Mündi teine külg on isiksuseomadused. Relva omamine muudab inimest. Ühele annab see kõrgendatud enesedistipliini ja vastutuse potentsiaalselt surmava ohu valdamise ees. Teisele inimesele aga võitmatuse tunde ning toetab madalaid instinkte - jõupositsioon, agressiivsus ja kättemaks.

See, kumba hunti inimene toidab, on minu arvates õpitav. Relvade hulga piiramise asemel tuleks õpetada relvakultuuri - ühelt poolt relva perfektset tehnilist valdamist, teiselt poolt aukartust inimelu ning relva kasutamise ees ja oskust konflikte lahendada ilma relvata.
Neid ülalloetletud omadusi aga paraku ei kontrolli ei psühhiaater ega perearst.

Kas meil üldse on vaja võimekust hädakaitset tulirelvaga lahendada? Ma arvan, et valmisolek peaks alati olemas olema. Tulgu siis võõrvõim, terrorist või niisama hullunud fanaatik, seda ette näha või prognoosida on raske. See on umbes sama teema, nagu esmaste tulekustutusvahendite olemasolu ja oskuslik valdamine - igapäevaselt ei lähe seda vaja, aga kas on mõistlik nendest loobuda lihtsalt seetõttu, et majad on läinud turvalisemaks ja tulekahjude hulk väheneb?
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
nolem
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 06 Juul, 2014 19:34

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas nolem »

iga praktiseeriv psühhiaater saab ainuüksi siinse foorumi postituste põhjal üpris täpsed diagnoosid laduda- kinnismõtlejad, kontrollifriigid, subordineeritud jne on konkreetselt eristuvad... varsti võetaksegi sotsiaalmeedia postitused profileerimise aluseks
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas EOD »

nolem kirjutas:... varsti võetaksegi sotsiaalmeedia postitused profileerimise aluseks
No Hiinas juba on profileerimine sotsiaalmeedia alusel laialdaselt kasutusel ja küll see siiagi jõuab, nagu kõik, mis sealtmaalt pärit.
Aga miks psühhiaatreid koormata kui sama töö teeb ka arvuti ära. :dont_know:
Tere tulemast, Huawei ja 5G, teid oodatakse! :wink:
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

nolem kirjutas:iga praktiseeriv psühhiaater saab ainuüksi siinse foorumi postituste põhjal üpris täpsed diagnoosid laduda- kinnismõtlejad, kontrollifriigid, subordineeritud jne on konkreetselt eristuvad... varsti võetaksegi sotsiaalmeedia postitused profileerimise aluseks
Olles elektroonilise suhtlusega kokku puutunud juba varajastest 90-test alates (modemid, BBS-id, Fidonet, siis algeline internet -Usenet News, jutukad, IRC...), võin öelda, et inimese virtuaalne alter ego võib olla täiesti erinev reaalelust.

Paljud tavaelus igati viisakad ja ontlikud inimesed muutuvad arvutiekraani taga mölakaks. Ja vastupidi - tõelised kaabakad oskavad olla libekeelsed ja endast netis suurepärase mulje jätta. Osade jaoks on see nagu rollimäng, teiste jaoks võib-olla salaunistuste väljaelamine vms.

Mõni inimene tahab lihtsalt vaielda. Tema jaoks ei olegi oluline, millise poole ta täna valib, tähtis on ainult see, kas ta "võidab".
Teine tahab tulihingeliselt oma agendat taguda ja teeb seda igal võimalusel. Kolmas elab oma sotsiaalset kibestumist välja.

Ma olen saanud nende kümnete aastate jooksul netist mitmeid häid sõpru ja tuttavaid, kellega on kõigepealt virtuaalmaailmas tuliselt vaieldud ja suuri lahinguid maha peetud. Nüüd aastaid hiljem oleme sõbralikult koos saunas istunud ja "vanu häid aegu" meenutanud.
EOD kirjutas:iNo Hiinas juba on profileerimine sotsiaalmeedia alusel laialdaselt kasutusel ja küll see siiagi jõuab, nagu kõik, mis sealtmaalt pärit.
Sotsiaalmeedia on pisut teine asi, kui erialafoorum. Siia me ei postita oma pere-, reisi- või kassipilte ning ei kirjuta, mida täna hommikuks sõime. Muidugi võib ju üritada siin inimeste poliitilisi vaateid või tõekspidamiste skaalat hinnata, aga mingit garantiid ikka anda ei saa.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36628
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Kriku »

vtl kirjutas:Paljud tavaelus igati viisakad ja ontlikud inimesed muutuvad arvutiekraani taga mölakaks. Ja vastupidi - tõelised kaabakad oskavad olla libekeelsed ja endast netis suurepärase mulje jätta.
Mina isiklikult arvan, et mõlemad liigid on mölakad, ainult et esimestel on enesekontroll väiksem. See on nagu joomisega - kui inimene on purjuspäi mölakas, siis ega viin teda mölakaks ei tee. Viin laseb mölakal kultuurkihi alt välja paista.

Mitte et see kuidagi teemasse puutuks.
kasutaja3456
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 26 Veebr, 2020 19:41
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas kasutaja3456 »

Hei

Mul on kehtiv relvaluba kuid ei ole relvasoetamisluba. Samuti ei ole mul ühtegi relva. Kas relvasoetamisloa jaoks peab uuesti tegema eksami? Või küsima perearstilt uuesti tõendi? Relvasoetamisluba siis samale liigile ja otstarbele kui mul relvaloas on.

Vabandan kui see teema on foorumist läbi käinud. Otsisin veidi aga ei leidnud vastust. Relvaseadus on ka minu jaoks selles punktis veidi arusaamatu.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Ma arvan, omades kehtivat relvaluba, peaksid sa selle alusel PPAst iga kell ka relvasoetusloa saama - uus tervisetõend (+ laskekatse) tuleksid mängu alles siis, kui su relvaloa kehtivus lõpeb :|
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist