Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Kriku »

vtl kirjutas:Püssiga peabki ju parema grupi saama - see on elementaarne :)
Ehh, see võrdlus käis muidugi selle päeva püssikatsete kohta...

Ma räägin sellest, et sina kirjeldasid ülal, milline peaks hea grupp püstoliga olema ja et minu eksami kontekstis oli selline grupp hea püssiga.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

Tundub, et relva(soetus)loa tarvis psühhiaatri tõendi saamine on ilmselt viimaste ajakirjanduslike eksperimentide tõttu läinud oluliselt karmimaks ja ka kallimaks.

Sõber käis just Wismaris tõendit taotlemas ja rääkis, et teda olla sealt ilma pikema jututa edasi suunatud psühholoogi vastuvõtule mingeid lisateste tegema. Ka rahaliselt läheb see +20€ kallimaks.

Kui küsisin sõbralt, kas ta tegi visiidi ajal lolli nalja või oli varasemast mingi "ajalugu" kirjas, vastas ta eitavalt. Kõige "kriminaalsem" asi minevikus olla olnud piletita sõit trammis.

Küsimused-vastused olid olnud umbes sellised: "Alko, narko probleemid?" - "Ei." - "Epilepsiahood?" - "Ei." - "Hobid?" - "Lugemine, looduses käimine, käsitöö." - "Pereseis?" - "Vallaline." - "Töö?" - "On." - "Psühholoogi juurde uuringutele!"

Relvaloa taotlemise põhjust ei küsitudki.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
hdmi
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 02 Mär, 2019 11:28

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas hdmi »

Enamvähem sama siin.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Kriku »

Kolmveerand lk läks relvaseaduse teemasse.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kohe uus teema siia:
Nimelt - eile tiirus käies läks arutamiseks suuruluki katse sooritamise teemal. Nimelt tuleb pärast katse sooritamist ajada korda ka paberimajandus - selleks tuleb aga esitada relvaluba. Varem oli see paberilipakana rahakoti vahel, nüüd aga on digitaalne ja seotud id kaardiga. Ning erinevalt relvapoodidest, lasketiirud, kus relva- ega padrunimüüki ei toimu, ei näe taotleja andmeid. EJS, kuhu abi saamiseks pöörduti olevat vastanud et see on iga taotleja oma asi kuidas ta relvaloa olemasolu tõestab.
See selleks, mul on nutiseade taskus ja mobiil-id-ga sisse logides näeb load ilusasti ära (kuigi tahaks näha, kuidas seda teeb 70a poolumbkeelne jahimees), kuid seda võimalust eile tiirus demonstreerides selgus jahmatav tõsiasi. Viimati ostetud relv oli ilusasti olemas, eelnevad aga - mille andmed olid paberil ja eelnevalt ka internetist leitavad, olid politsei.ee-st kadunud. Eesti.ee näitas et load on kehtetud. Millal, miks - seda ei selgunud internetist ja tööpäev oli juba läbi.... WTF, täpselt see mul üle huulte lipsas ja vabandan kõigi naisterahvaste ees kes sel hetkel seda kuulsid.
Ainuke järeldus sai olla see et kui mulle väljastati digitaalselt taodeldud digitaalne luba, tühistati ära paberkandja koos kõigi selle asuvate relvadega... Täna Tammsaare teeninduses õnneks suhtuti asja mõistvalt ja probleem likvideeriti mõne tunni jooksul (tänud teenindajatele) kuid fakt on see et ma sõitsin ligi kuu aega lasketiiru vahet kaasas ebaseaduslikud relvad ja ostsin neile padruneid kehtetu relvaloaga.
Siit soovitus neile - kes on soetanud/soetamas digitaalselt relva, vaadaku pärast relvaloa kättesaamist ära, kas eelnevad relvad ka säilinud. Öeldi mulle küll et tegemist on ühekordse apsuga mis toimus seoses uuele süsteemile üle minekuga... aga mine tea.
Andrus1973
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Nov, 2017 15:02
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Andrus1973 »

Oh see pole maa peal midagi uut. Minul suutsid nad isegi paberi peal osa püsse ära kaotada ja osa jälle juurde tekitada, millised ma olin ammu ilma maha müünud. Sellest ei olnud aga miskit katastroofilist, kui kõik asjad said koos üle vaadatud ja õigesse ritta pandud, siis uus ja õigete püssidega luba toodeti loetud minutitega.
Samuti suutis see politseiautodes olev digisüsteem mu relvaloa kehtetuks tunnistada. Õnneks päästis paberluba ja kõne relvaosakonda päeva. Öö päästmisega oleks ilmselt keerulisem olnud.
Viimati muutis Andrus1973, 24 Mai, 2019 15:07, muudetud 1 kord kokku.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust!
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

Dr.Sci kirjutas:...kuid seda võimalust eile tiirus demonstreerides selgus jahmatav tõsiasi. Viimati ostetud relv oli ilusasti olemas, eelnevad aga - mille andmed olid paberil ja eelnevalt ka internetist leitavad, olid politsei.ee-st kadunud. Eesti.ee näitas et load on kehtetud.
[...]
Siit soovitus neile - kes on soetanud/soetamas digitaalselt relva, vaadaku pärast relvaloa kättesaamist ära, kas eelnevad relvad ka säilinud. Öeldi mulle küll et tegemist on ühekordse apsuga mis toimus seoses uuele süsteemile üle minekuga... aga mine tea.
Kontrollisin nii relvaloataotlus.politsei.ee kui eesti.ee aadressilt. Minu vanad (paberil) relvaload olid kenasti olemas ja kehtivad. Ja seal kõrval on olemas ka üks täiesti uus, digiloaga soetatud relv.
Loodetavasti oli tegemist ühekordse apsuga. Kahetsusväärne ikkagi.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
sahara
Liige
Postitusi: 122
Liitunud: 07 Dets, 2007 17:56
Asukoht: EW
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas sahara »

Minul oli selle digiloaga näiteks nii, et härrad-prouad olid otstarbeks määranud ainult "enese ja vara kaitse" kuigi taotlusel oli ka "jahipidamine". Lõpuks muutsid ikka ära. Alati tuleb sada korda üle kontrollida.
Ja veel kui püstolile liigiluba käisin tegemas, küsis ametnikuproua peale eksamite edukat sooritamist, et mis ta liigiloale märgib? St et kas sileraudne püstol või vintraudne püstol. Selgitasin talle siis et see on liigiluba ja et see on püstolile, vahet pole kas sile või vint. Sellepeale sai tädike pahaseks ja küsis millega ma eksamil lasin. Vastasin, et vintraudse püstoliga. Tädike ütles et vot lasid vintraudsega ja panen sulle liigiloale ka vintraudne püstol.
See oli juba liig ja ütlesin, et palun helistage lubadetalitusse ja uurige täpselt järgi, mis te tegema peate kui ise ei oska. Ja tädike võttis aga telefoni kätte, helistas mitmesse kohta ja kümne minuti pärast oli mul liigiloal "püstol" kirjas. Muidugi suhtumine oli kogu selle suhtluse ajal äärmiselt üleolev ja oli näha, et ametnik teemat ei jaga. Korralik sisekoolitus kuluks ära. :wall:
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

sahara kirjutas:...mis ta liigiloale märgib? St et kas sileraudne püstol või vintraudne püstol. Selgitasin talle siis et see on liigiluba ja et see on püstolile, vahet pole kas sile või vint
[...]
Muidugi suhtumine oli kogu selle suhtluse ajal äärmiselt üleolev ja oli näha, et ametnik teemat ei jaga. Korralik sisekoolitus kuluks ära. :wall:
Need segadusttekitavad sileraudse püstoli/revolvri valikuvariandid tulid minumeelest uue digiloa ja iseteenindusega.

Milleks ja kellele seda vaja oli? Näidake mulle tänapäevaseid ja tsiviilkäibes kasutusel olevaid sileraudseid püstoleid palun? Millel oleks tüübikinnitus ka.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

sahara kirjutas:...Sellepeale sai tädike pahaseks ja küsis millega ma eksamil lasin. Vastasin, et vintraudse püstoliga. Tädike ütles et vot lasid vintraudsega ja panen sulle liigiloale ka vintraudne püstol...
Mina oleks tädikese käest küsinud, et miks siis sileraudse püssi eksamit sooritatakse vintraudse püssiga?
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

Tundub, et relvaloa/relvasoetusloa taotlemise järjekorraloogika on digiajastul veidi muutunud. Ütleks et mõnes mõttes isegi loogilisemaks.
Teatavasti oli vanasti kahte sorti blankette: relvaloa taotlus ja relvasoetamisloa taotlus.

* Kui esmataotleja soovis teha AINULT relvaluba (ehk siis liigiluba) ja EI soovinud isiklikku relva osta, siis tuli täita relvaloa taotluse blankett ja kogu lugu.
* Kui aga esmataotleja eesmärgiks oli endale ka relv osta, siis tuli kõigepealt esimese asjana täita relvasoetamisloa blankett. Alles pärast järgneva kadalipu ja eksamite läbimist, soetamisloa kättesaamist ja relva ostujärgset prefektuuris ettenäitamist tuli kohapeal täita relvaloa taotluse blankett.

Sõber, kes praegu esmataotlust esitab, hakkas mulle täna rääkima, et ei-ei, vastupidi on. Et kõigepealt tuleb iseteeninduses taotleda relvaluba, alles siis saab soetamisloa taotluse esitada. Lugesin põgusalt politsei veebilehte ja paistab, et ongi nii: Politsei.ee -> Relvaloa taotlemine -> Relvasoetamisluba

"...Relvasoetamisloa taotlemine iseteeninduses
Relvasoetamisloa taotlemiseks sisene iseteenindusse aadressil relvataotlus.politsei.ee. Soovitame iseteenindust kasutada Google Chrome'i veebilehitsejaga.
Riigilõivu saad tasuda iseteeninduses pangalingi kaudu.
Kui oled esmataotleja, alusta relvaloa taotlemisest. Kui relvaluba on väljastatud, saad iseteeninduses taotleda soetamisloa..."

No ja sealt tuleb ka loogika, mille järgi kantakse (digiloaga ja kauplusest) ostetud relv kohe relvaloale ja eraldi ostujärgset relvaloa taotlust ei ole vaja enam teha.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
sahara
Liige
Postitusi: 122
Liitunud: 07 Dets, 2007 17:56
Asukoht: EW
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas sahara »

Püss ja püstol olemas aga revolvrit njetu. Kas püstol ja revolver on alati eraldi liikidena relvaloal olnud või kunagi olid koos? Mingit taolist juttu olen kuulnud aga see võis vabalt folkloor ka olla.
Mis revolvriga politsei relvaeksamil laskmine on? Kaliiber 38spl? Kuidas see revolvriga laskmine on üldse? Kas kukk võib vinnas olla või mismoodi? Endal pole revolvriga mingit kogemust. Pole teist lähedalt näinudki, käes hoidmisest rääkimata.
Olen kuulnud, et üks lask tuleb teha eelvinnastatud kukega ja teised vinnastamata kukega. Kui keegi täpsemalt teab, võiks pajatada.
Kasutaja avatar
BlancoNegro
Liige
Postitusi: 92
Liitunud: 30 Dets, 2014 14:06
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas BlancoNegro »

Revolvri saamiseks tuleb selle relvaga eraldi laskekatse teha. Revolver oli vanem puitkäepidemega Taurus (vbl Taurus 82), kaliiber .38 Spec. Revolver ise kahetoimeline, aga kuna kogu teadliku elu olen ainult ühetoimelisi lasknud, siis eksamil aitasin pöidlaga automaatselt kaasa. Eksamil kästi relva laadida ja näidata, kuidas vinnastatud kukke ilma pauku tegemata tagasi lasta. Muidugi kolm pauku pidi ka tegema ning vähemalt kahega märki tabama.
ivovi
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 17 Veebr, 2019 4:18
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas ivovi »

Vähemalt selle aasta märtsis kui Rakveres revolvri laskekatset tegin ei lubatud kukke eelvinnastada.
Andrus1973
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Nov, 2017 15:02
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Andrus1973 »

ivovi kirjutas:Vähemalt selle aasta märtsis kui Rakveres revolvri laskekatset tegin ei lubatud kukke eelvinnastada.
Mina Tallinnas aastake tagasi tegin revolvrit ja lubati vinnastada ja juhiti tähelepanu et sellel revolvril pöörleb trummel teisi pidi, kui tavaliselt ja täpsustati, kuhu pesasse padrunid panna. Et
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist