Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Walter2 »

Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
trs
Liige
Postitusi: 949
Liitunud: 15 Mär, 2014 14:31
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas trs »

Sisuliselt ei ole seal eriti midagi muutunud ja blanketid on ka sarnased. Ma ei tea(see pole ka eriline näitaja :mrgreen: ) viimase ca poole aasta jooksul kedagi, kes oleks ilma eriarstide vahet jooksmata omale tõendi saanud. Teistpidi ma ei tea kedagi, kes ei oleks seda arstlikku kontrolli läbinud ja selle tõttu relvaloa taotlemata jätnud. Ehk siis endiselt mõttetu bürokraatia ja jooksutamine olukorras, kus tegelikult ei anna eriarstide vahet jooksmine midagi juurde.
bodom
Liige
Postitusi: 216
Liitunud: 01 Jaan, 2012 23:54
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas bodom »

Viimati sai RL pikendatud sept. 2016. Ennem perearstile minekut võtsin temaga kontakti, et kas ma peaksin ka psühhiaatri visiidile minema. Perearsti arvamus oli järgmine, et kuna tema mind aastaid teab ja tunneb, siis pidas ta psühhiaatri juurde minekut põhjendamatuks. Psühhiaatri juurde peaksid minema need, kes RL või SL taotlevad esmakordselt, vahetanud perearsti jne. arvas ta.
Milleks peaks neid eriarste eraldi külastama, perearstil peaks olema piisavalt pädevust kontrollida nägemist, vererõhku, jäsemete olemasolu jne. Peaks vist olema nii, et kui perearstil tekib mingi kahtlus diagnoosi panemisel, siis kaasab ta vastavaid eriarste.
sahara
Liige
Postitusi: 122
Liitunud: 07 Dets, 2007 17:56
Asukoht: EW
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas sahara »

slider kirjutas:Mul nt oli Põhja prefktuuriga see ajavahe ca 3 nädalat kuniks eksami kutse tuli. Sellest juba palju aastaid möödas aga ressursid peaks tänasel päeval neil suht samad olema. Kõik kokku esimesest avaldusest kuni relv kodus läks 2 ja pool kuud.
Ära hakka neid meili teel torkima, ma olin ka kannatamatu ja sain päris tigeda vastuse :D
3 nädalat peale ametniku koduskäimist tuli kutse eksamile või 3 nädalat peale avalduse esitamist? Ma tegin avalduse 3 nädalat tagasi, 2 nädalat tagasi käidi ja vaadati hoiutingimused üle, öeldi et kõik korras ja nõuetele vastav. Aga eksamile pole siiani kutsutud.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Kriku »

Rahu ja kannatust. Küll kutsuvad.
trs
Liige
Postitusi: 949
Liitunud: 15 Mär, 2014 14:31
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas trs »

Tegelikult on kirjas, et tervisekontrolli teeb perearst kaasatest psühhiaatri ja vajadusel teised eriarstid. Seega ilma psühhiaatrita ei tohiks saada. Muus osas on ilmselt eriarsti juurde saatmine lihtsalt perearsti enda tagala kindlustamine meie napakas maailmas.
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Walter2 »

Eelviidatud RT lingis on kirjas et tegu on soetamisloa ja relvaloa taotleja tervisekontrollile esitatud nõuetega, samas pole kirjas mis nõuded kehtivad relvaloa vahetaja tervisetõendile. :D Oleme seadustes ikka täpsed.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
bodom
Liige
Postitusi: 216
Liitunud: 01 Jaan, 2012 23:54
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas bodom »

Relvaseaduse järgi neil vahet pole, nimi on sama, tervisetõend.
§41 RL ja RKL vahetus, löige 3, punkt 4.
Omni
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 20 Veebr, 2019 15:00
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Omni »

Kas keegi oskab soovitada mõnda laskmisklubi Tallinnas või selle lähiümbruses?
Eesmärk oleks eelkõige saada klubi liikmeks, et saada sportrelva luba.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

Omni kirjutas:Kas keegi oskab soovitada mõnda laskmisklubi Tallinnas või selle lähiümbruses?
Eesmärk oleks eelkõige saada klubi liikmeks, et saada sportrelva luba.
Alustuseks tuleks küsida, millise laskespordi liigiga Sa soovid tegeleda? Kas täpitoksimisega (täpsuslaskmisega), praktikaliga (a'la IPSC), jahilaskespordiga (nt. sileraudsega lendavate savitaldrikute või hoopis "jooksva sea" laskmine) või midagi muud. Sellest sõltub ka klubi valik.

Ja siis on muidugi küsimus, millist relva Sa tahad lasta - püstolit või vinti või hoopis sileraudset. Osad praktikali-klubid lasevad ainult püstolit, kuna tiiru sisseseade ei võimalda vindiga massiliselt paugutada.

Klubi liikmeks astumine eeldab ka mõningat eelnevat kogemust ja/või koolituste-turvakursuste läbimist. Mõned klubid korraldavad ka ise koolitusi. Ja muidugi eeldab sportlase staatus (sportrelva luba) ka vähem või rohkem aktiivset tegutsemist, niisama surnud liikmeid ei taheta kusagil.

Mõningaid soovitusi klubi valiku osas oskan Sulle anda, kui oma soove täpsemalt kirjeldad. Soovi korral võid ka privasse.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Omni
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 20 Veebr, 2019 15:00
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Omni »

vtl kirjutas:
Omni kirjutas:Kas keegi oskab soovitada mõnda laskmisklubi Tallinnas või selle lähiümbruses?
Eesmärk oleks eelkõige saada klubi liikmeks, et saada sportrelva luba.
Alustuseks tuleks küsida, millise laskespordi liigiga Sa soovid tegeleda? Kas täpitoksimisega (täpsuslaskmisega), praktikaliga (a'la IPSC), jahilaskespordiga (nt. sileraudsega lendavate savitaldrikute või hoopis "jooksva sea" laskmine) või midagi muud. Sellest sõltub ka klubi valik.

Ja siis on muidugi küsimus, millist relva Sa tahad lasta - püstolit või vinti või hoopis sileraudset. Osad praktikali-klubid lasevad ainult püstolit, kuna tiiru sisseseade ei võimalda vindiga massiliselt paugutada.

Klubi liikmeks astumine eeldab ka mõningat eelnevat kogemust ja/või koolituste-turvakursuste läbimist. Mõned klubid korraldavad ka ise koolitusi. Ja muidugi eeldab sportlase staatus (sportrelva luba) ka vähem või rohkem aktiivset tegutsemist, niisama surnud liikmeid ei taheta kusagil.

Mõningaid soovitusi klubi valiku osas oskan Sulle anda, kui oma soove täpsemalt kirjeldad. Soovi korral võid ka privasse.
Päris täpselt ei tea, aga ma arvan et praktikaline on mulle kõige rohkem mokka mööda, kuid mingil määral kindlasti tahaks täpsuslaskmisega ka tegeleda. Üldiselt väga monotoonsetest asjadest tüdinen võrdlemisi kiiresti, aga praktikaline tundub oluliselt vaheldusrohkem.
Huvi pakuvad ainult vindid ja just pool-automaatsed, mingi hetk ehk soetaks püstoli ka (CZ P-10C või G19), aga need ei huvita mind väga. Sileraudsed jätavad täiesti külmaks.
Kindlasti olen ka selline insenerihingega inimene, kellele ise oma relva kallal nokitseda meeldib ning relvade (ja kõige tehnoloogia) ehitus ja toimimine suurt huvi pakub.
Ma olen üsna kindel, et on ikkagi tõsine huvi laskmas ka käia - hea lõbus hobi, eriti tore kui saaks veel natuke ringi joosta ka (ja eriti hea kui värskes õhus).
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

Omni kirjutas:Päris täpselt ei tea, aga ma arvan et praktikaline on mulle kõige rohkem mokka mööda, kuid mingil määral kindlasti tahaks täpsuslaskmisega ka tegeleda. Üldiselt väga monotoonsetest asjadest tüdinen võrdlemisi kiiresti, aga praktikaline tundub oluliselt vaheldusrohkem.
Huvi pakuvad ainult vindid ja just pool-automaatsed, mingi hetk ehk soetaks püstoli ka (CZ P-10C või G19), aga need ei huvita mind väga. Sileraudsed jätavad täiesti külmaks.
Eestikeelsetest ja -meelsetest klubidest saab vinti lasta nt. Toonela Tuletoojates ja RPC-s (Rifle and Pistol Club).
Ei ole kuulnud, et mujal regulaarselt väga vinti lastaks, pigem stiilis üksikuid väliüritusi soojemal ajal.
Püstoli-praktikali klubide valik on märksa suurem.

Praktikali laskmiseks tuleks kõigepealt läbida turvakursus ja saada turvalise laskuri staatus. Seejärel saab esitada taotlus klubiga liitumiseks. Muidugi on võimalus ka enne käia klubis asja uurimas ja mõnel lihtsamal võistlusel teemaga tutvumas, aga üldine reegel on see, et turvakursus võiks enne püssiga rajale minekut läbitud olla.

Ma ise olen Toonela inimene ja võin sealsetest võimalustest veidi infot jagada.
Omni kirjutas:Kindlasti olen ka selline insenerihingega inimene, kellele ise oma relva kallal nokitseda meeldib ning relvade (ja kõige tehnoloogia) ehitus ja toimimine suurt huvi pakub.
Ega toimiva relva juures ei ole väga midagi nokitseda peale regulaarse puhastamise. Enamus tuuninguosade külgekruvimine on selline lihtne "bolt on", mida võib kodustes tingimustes teha, aga suuremad asjad tuleb niikuinii relvasepa juures lasta teha. Osa töid (nt. raua vahetus või keermestamine) vajab spetsriistu ja osa töid eriluba (nt. olulistest osadest relva koostamine).

Kui varasemalt relvadega kokkupuude puudub, siis ei soovita ise hakata suure hurraaga midagi muutma. Valesti kokkupandud või oskamatult modifitseeritud relv võib olla surmavalt ohtlik endale ja teistele. Neid näiteid on küll olnud, kui näiteks päästiku tuunimise ja lihvimisega on liiale mindud ning relv annab juhulaske või valanguid.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Omni
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 20 Veebr, 2019 15:00
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Omni »

vtl kirjutas:Eestikeelsetest ja -meelsetest klubidest saab vinti lasta nt. Toonela Tuletoojates ja RPC-s (Rifle and Pistol Club).
Ei ole kuulnud, et mujal regulaarselt väga vinti lastaks, pigem stiilis üksikuid väliüritusi soojemal ajal.
Püstoli-praktikali klubide valik on märksa suurem.

Praktikali laskmiseks tuleks kõigepealt läbida turvakursus ja saada turvalise laskuri staatus. Seejärel saab esitada taotlus klubiga liitumiseks. Muidugi on võimalus ka enne käia klubis asja uurimas ja mõnel lihtsamal võistlusel teemaga tutvumas, aga üldine reegel on see, et turvakursus võiks enne püssiga rajale minekut läbitud olla.

Ma ise olen Toonela inimene ja võin sealsetest võimalustest veidi infot jagada.
Pean küll ennast igati Eesti patrioodiks, niiet sellega on hästi.
Kindlasti sooviks Toonela kohta infot.
vtl kirjutas:Kui varasemalt relvadega kokkupuude puudub, siis ei soovita ise hakata suure hurraaga midagi muutma. Valesti kokkupandud või oskamatult modifitseeritud relv võib olla surmavalt ohtlik endale ja teistele. Neid näiteid on küll olnud, kui näiteks päästiku tuunimise ja lihvimisega on liiale mindud ning relv annab juhulaske või valanguid.
Sellega mul õnneks probleeme pole. Usaldan päris insenere oluliselt rohkem kui ennast, modifikatsioone alguses kindlasti pigem lasen kogenud relvasepal teha. Mulle rohkem meeldib plaanida ja teoritiseerida kui päris aus olla.


Veel oleks vaja soovitusi relvaloa eksami koolituse osas, polegi nagu püstolit veel mitte kunagi käes hoidnud. Teooria osa pärast ma eriti ei põe.
Peaksin vist täna siis toimima nii:
1. Relvaluba
2. Klubisse astumine
3. Soetusluba
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Kriku »

ivovi
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 17 Veebr, 2019 4:18
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas ivovi »

Kas keegi on käinud see aasta teooria eksamil.Kas esmaabi kohta on ka küsimusi.
Akustilise relva,hoiatus ja signaal relva kohta käivaid küsimusi.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist