Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
wolfgang
Liige
Postitusi: 737
Liitunud: 28 Dets, 2008 22:44
Kontakt:

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas wolfgang »

Mine perearsti juurde ja saa sealt arstitõend(paarkend EUR'i) siis riigilõiv, sammud kommivabrikusse(kui Tallinnast), avaldus sisse ja ootad eksamit(ca 3 nädalat).
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas mutionu »

Ma tegin nii:
1. politseisse, sealt anti riigilõivude info(summa ja kontonumber) ja eksami aeg, ühtlasi teavitasid nad kohalikku konstaablit;
2. perearsti juurest tõend;
3. hulluarsti juurest tõend;
4. vahepeal helistas kohalik konstaabel ja uuris, misjaoks relva vaja(ilmselt uuris ka kuskilt mujalt veel, selline mulje mulle jäi).

Siis võtsin ette Riigi Teataja, Kaitseliidu relvaeksami materjalid(haavade osa) ning miski netist leitud ihu lappimise juhendi. Laias laastus õppisin kõik pähe, läbi sain esimese korraga(ca 15st inimesest olin ma ainus, kes esimese korraga läbi sai, nii, et õppida tasub hoolega).
Siis küsisin relvaostuloa ja ostsin ära. Viisin politseisse ja näitasin neile kah, panid kuhugi kirja. Kõik.
Samas, ega ma kõike enam täpselt mäleta, ilmselt punkt 1. juures uuriti midagi veel.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas oliver »

See läbikukkumine on ikka täitsa hämmastav, minuga samal ajal eksamit tegevatest inimestest (ca. 12-15) sai läbi 3tk. Kusjuures eksam ei olnud raske, kui ikka "Vajan relva" olid mõttega läbi lugenud siis polnud karta miskit.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas mx77 »

Kunagi sai seoses ühes pangas töötamisega omatud siis vist nn. ametkondlikku relvaluba. Huvitav, kas selle omamise kohta ka kuskile mingi märge on jäänud ja kas sellest oleks erarelvaloa taotlemisel ka mingit kasu?
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas mutionu »

oliver kirjutas:See läbikukkumine on ikka täitsa hämmastav, minuga samal ajal eksamit tegevatest inimestest (ca. 12-15) sai läbi 3tk. Kusjuures eksam ei olnud raske, kui ikka "Vajan relva" olid mõttega läbi lugenud siis polnud karta miskit.
Kummaline oli tõesti. Ca pooled minuga koos eksamit tegevatest olid G4S(vms turvafirma töötajad) -st, ülejäänud olid noored või vanad jahimehed. Samas, oma osa oli ka sellel, et 2009. aastal muudeti seadust ning uut raamatut, millele kaur3 viitas, polnud veel väljas. Paistis, et kõik õppisid vana seaduse järgi tehtud raamatust, seal aga olid näiteks kodus hoitava moona kogused teised. Aga noh, kui sa sinna juba ronid siis võiks vähemalt korragi seaduse ka läbi lugeda.
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas kert122 »

kukutakse siiani läbi, minu arust on küsimus hoopis selles, kuidas testis olevaid küsimusi mõista.
Ei tohi segamini ajada hädakaitset ja hädaseisundit jne.
näiteks ma mäletan, oli küsimus, kellele võib relva võõrandada ja variante oli politseinik, relvapood ja miskit oli veel..
see võib segadusse ajada, siis on igasugused pärandvaras oleva relva võõrandamine ka.

aga pole hullu, relvaseadus, esmaabi ja karistusseadustiku alapunkt mis käsitles hädakaitseseisundit tuleb mõttega paar korda läbi lugeda, saab hakkama.
paraadil näeme, raisk
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas alban »

Mina tegin vajalikud toimingud sellises järjekorras:

1. Võtsin perearstilt tõendi;
2. Tegin vajalikud dokumendifotod;
3. Maksin ära riigilõivu soetamisloa taotluse läbivaatamise eest ja eksami eest;
4. Printisin välja vajaliku avalduse ja läksin siis politseisse koos täidetud avaldusega;
5. Sain teada eksami aja, tegin eksami, sain järgmisel nädalal kätte soetamisloa ja läksin poodi;
6. Peale relva ostmist maksin relvaloa väljastamise riigilõivu ja näitasin selle politseis ette;
7. Mõni päev hiljem sain kätte relvaloa.

Lõivu on vaja maksta vähemalt 3x12,78 (soetusloa taotluse läbivaatamine, eksam ja relvaloa väljastamine). Kui eksami läbi kukud siis pead selle eest lõivu uuesti maksma. Lõivu info saab siit: http://www.politsei.ee/et/teenused/riig ... /index.dot

Vajaliku avalduse blanketi saab siit: http://www.politsei.ee/dotAsset/34210.pdf Mõistlik on see kodus ära täita nii palju kui oskad, et politseis kiiremini läheks.
cedric
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 01 Veebr, 2005 21:02
Kontakt:

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas cedric »

aitäh kõigile hüva nõu eest! Nagu "Vajan Relva 6" raamatus kirjas, siis tõesti esimesena perearsti juurde, siis hulluarstilt tempel, tagasi perearstile ja siis juba 2 pilti kaasa ja politseisse.

hea aja valisin relvaloa tegemiseks, siiani on igalt poolt väga kahtlase pilguga otsa vaadatud, nii poes kui arstijuures:) (norra ja tänase päeva kaitseminni valguses).
mvapper
Liige
Postitusi: 60
Liitunud: 27 Veebr, 2011 9:36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas mvapper »

cedric kirjutas:aitäh kõigile hüva nõu eest! Nagu "Vajan Relva 6" raamatus kirjas, siis tõesti esimesena perearsti juurde, siis hulluarstilt tempel, tagasi perearstile ja siis juba 2 pilti kaasa ja politseisse.

hea aja valisin relvaloa tegemiseks, siiani on igalt poolt väga kahtlase pilguga otsa vaadatud, nii poes kui arstijuures:) (norra ja tänase päeva kaitseminni valguses).
Sellest ära tee välja, et nad imelikult vaatavad, nad vaatasid enne ka samamoodi imelikult ja jäävadki vaatama ;) Raudselt veel küsitakse ka mitu korda, et milleks sulle seda vaja? :wall:
Kasutaja avatar
Heiks
Liige
Postitusi: 334
Liitunud: 23 Dets, 2003 20:47
Asukoht: Reval
Kontakt:

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas Heiks »

mvapper kirjutas:
cedric kirjutas:aitäh kõigile hüva nõu eest! Nagu "Vajan Relva 6" raamatus kirjas, siis tõesti esimesena perearsti juurde, siis hulluarstilt tempel, tagasi perearstile ja siis juba 2 pilti kaasa ja politseisse.

hea aja valisin relvaloa tegemiseks, siiani on igalt poolt väga kahtlase pilguga otsa vaadatud, nii poes kui arstijuures:) (norra ja tänase päeva kaitseminni valguses).
Sellest ära tee välja, et nad imelikult vaatavad, nad vaatasid enne ka samamoodi imelikult ja jäävadki vaatama ;) Raudselt veel küsitakse ka mitu korda, et milleks sulle seda vaja? :wall:
Vasta, et hääled peas käskisid... :wink:
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas Hydrazine »

cedric kirjutas: Relva eesmärk oleks siis sportlik, taktikalised võistlused ja lasketiirus paugutamine(lapsest peale õhupüssiga aktiivselt märklaudu augustanud).

Nüüd siis küsimus, mis järjekorras peaksin asjad ette võtma?
Kui eesmärk on sportlik, siis laskesport iseenesest ei eelda relvaloa olemasolu küll aga on relvaluba omades märksa hõlpsam laskespordiga tegeleda. Alusta siis parem sellest, et saad näiteks mõne IPSC'd harrastava laskespordiklubi liikmeks, läbid IPSC turvakursuse(teooria + üks nö eksamivõistlus) ja saad IPSC laskesportlase litsentsi. Kui sul on olemas kehtiv laskesportlase litsents, siis ei pea sa maksma PPA's igasugu lubade ja eksamite tegemisel riigilõivu, laskesportlasele on see kõik tasuta. Abiks ka siis kui kavatsedki eksamitel mõned korrad algatuseks läbi kukkuda. Muust järjekorrast on siin juba räägitud. Lisaks kehtivale litsentsile peab sul olema ette näidata ka vähemalt üks võistlusprotokoll, et sa tõesti oled laskespordivõistlustel osalenud. IPSC liikmelisuse säilitamiseks on laskesportlasel kohustus osaleda vähemalt kord aastas teise taseme võistlusel.

Järgnev jutt on siis Tallinnas Pärnu mnt. PPA asutuses eksami sooritamise kohta.

Teooria eksamis on kokku 8 küsimust valikvastustega relvaseaduse kohta, 1 küsimus on ohutustehnika kohta ja 1 on esmaabi kohta. Aega eksami sooritamiseks on 1 tund, ohutustehnika ja esmaabi küsimuse kirjutad oma käega. Küsimustest mitte arusaamise korral võid eksamikomisjoni liikmetelt küsida ja nad seletavad lahkesti. 10'nest võivad valed olla 2 punkti, siis saad veel läbi. Valikvastustega küsimustes on mõned konksud ka peidus, nendele vastates tulebki vastata sõna sõnalt nii nagu küsimus küsib, mitte ise mõtlema hakata. Õigeid valikuid võib olla rohkem kui üks, paned ühega mööda ja märgid 3 õigesti, on ikkagi terve punkt vale.
Laskekatse on kolm pauku 25m peale. Kui teed püstoli eksamit siis on relvaks PM, vintpüssi puhul TOZ-78. Püstoli puhul peab 3'st lasust 2 olema märklehes, vintpüssi puhul kõik kolm, et läbi saada. Laskmine toimub seistes, märkleheks oli mumeelest ISSF 25m standard püstoli märk(10'ne ring on 50mm ja iga järgmine 50mm suurema diameetriga).

Seda viga ei maksa teha, et harjutad mingi muu relvaga ja lähed siis PM'iga laskekatset tegema. PM on veidi omamoodi relv, niiet soovitan natuke PM'iga harjutada ja just 25m peale. Jutud, et 25m peale ei saa PM'iga lasta on jama, saab küll ja vägagi hästi. Samuti peaks selged olema ka relva põhilised osad nagu: raud, lukk, päästik, päästikukaitse, kirp, sälk, kaba, käepide, salv, kaitseriiv...

Pull on ka see, et meie seadusandlus ei praagi lootusetuid turakaid välja või ei eemalda neid mõneks ajaks mõtlemispausile(näiteks aastaks). Eksameid (nii teooria kui laskekatse) võid teha jutti niipalju kui kulub... Järjekordsel läbikukkumisel paned aga järgmise eksamiaja kirja ja uuele ringile... mittelaskesportlane maksab iga kord ka riigilõivu uuesti.
Viimati muutis Hydrazine, 11 Okt, 2011 22:58, muudetud 2 korda kokku.
cedric
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 01 Veebr, 2005 21:02
Kontakt:

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas cedric »

kommenteeriks niipalju, et hulluarstilt paberi saamine oli küll paras nali. ma vastasin kõik nii nagu küsiti kuna polnud nagu põhjust midagi kokku vassida, aga mulje jäi, et võibolla ainult siis poleks paberit saanud kui oleks narkolaksu all olnud ja mõlemas käes suure kööginoaga vehkinud.

ise ootasin huviga ikka rohkemat, ehk mingite asjade arutelu vms.
Kasutaja avatar
A-ruudus
Liige
Postitusi: 340
Liitunud: 19 Mär, 2006 18:15
Asukoht: Pealinn
Kontakt:

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas A-ruudus »

cedric kirjutas:Kommenteeriks niipalju, et hulluarstilt paberi saamine oli küll paras nali. Ma vastasin kõik nii nagu küsiti, kuna polnud nagu põhjust midagi kokku vassida, aga mulje jäi, et võib-olla ainult siis poleks paberit saanud, kui oleks narkolaksu all olnud ja mõlemas käes suure kööginoaga vehkinud. Ise ootasin huviga ikka rohkemat, ehk mingite asjade arutelu vms.
Tuttav lugu. Ise kirjutasin oma üleelamistest (käisin hulluarsti juures käesoleva aasta veebruaris; relvaluba praeguseks juba tubli mitu kuud käes.) sedasi:

Käisin mina lollimajas (loe: Tallinna Psühhiaatriapolikliinikus).
Miks? Noh, relvaloa taotlemine eeldab tervisetõendi olemasolu ja selle saamiseks on omakorda tarvis käia end tervele posule arstidele näitamas.
Lollimajas käimine oli ilmselgelt vajalik tõestamaks, et ma ei ole nõdrameelne, kes esimesel võimalusel lasteaialapsi, munpolitseinikke ja demokraatlike valimiste tulemusena ametisse määratud riigiisasid sõelapõhjaks kõmmutama hakkaks.

Vastuvõtt toimus alates kella 09:00'st. Mina jõudsin kohale kell 09:13 - selleks ajaks oli kabineti ukse taha kogunenud "Inimsajajalgse" aunimetust vääriv rahvamass. Pidin üle tunni aja ootama, et üldse jutule pääseda. Aega aitasid parajaks teha vanad head mobiilimängud.

Vaimse tervise kontroll ise oli ääretult lahja. Miskipärast eeldasin, et mind seotakse nahkdiivani külge kinni ning sunnitakse vaatama tindiplärakate pilte ja kirjeldama, mida need mulle meenutavad. Või ühendatakse ajuskänneri külge, mis kõik mõtted arvutiekraanile paiskab. Või küsitakse kolme valikuvõimalusega keerdküsimusi muusikaeelistuste, sotsiaalpoliitika ja elu mõtte teemadel, mille vastuste põhjal koostatakse põhjalik psühhiaatriline profiil koos tulevikuprognoosiga. Tegelikkuses küsis psühhiaatritädi minult lihtsalt mõned küsimused a'la "Kas oled kunagi pea peale kukkunud?" või "Mingeid rohtusid kah laksid?" Küsitlemine kestis ümmarguselt veerand tundi, misjärel löödi mu tervisekaardile vaimset korrasolekut tõendav tempel.
Ja oligi kõik. Mantel selga, müts viltu pähe ja padavai trolli peale.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas mutionu »

cedric kirjutas:kommenteeriks niipalju, et hulluarstilt paberi saamine oli küll paras nali. ma vastasin kõik nii nagu küsiti kuna polnud nagu põhjust midagi kokku vassida, aga mulje jäi, et võibolla ainult siis poleks paberit saanud kui oleks narkolaksu all olnud ja mõlemas käes suure kööginoaga vehkinud.

ise ootasin huviga ikka rohkemat, ehk mingite asjade arutelu vms.
Eks see on vist nii, et kuidas tohter asja võtab. Mind(ju ma olen siis nii kahtlase olemisega) peedistati Pärnus, Sääse tänaval küll keskmise hoole ja armastusega. Oma 45 minutit päriti elu ja olu kohta, kujutan ette, et nõrgema närvikavaga inimene oleks arst joonelt perse saatnud.
cedric
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 01 Veebr, 2005 21:02
Kontakt:

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas cedric »

"Vajan Relva 6" raamatus pole märget selle kohta(mis on aga Politsei avalehel):

* spordiorganisatsiooni liikmelisust tõendav dokument (juhul kui relva soovitakse osta spordialaga tegelemiseks)

Mu sõbrad on kaitseväes ja kuuluvad kaitseväe spordiklubi alla, samas kuhu/mida peaks mina ennast panema? Või on see vajalik ainult seljuhul, kui taotleda luba spordialaga tegelemiseks, mitte enesekaitseks? Ja kui enesekaitseks taotleda, kas seljuhul taktikalise laskmise võistlustel ei saa osalemas käia?

parimatega,
hanno
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist