Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas Hydrazine »

cedric kirjutas:"Vajan Relva 6" raamatus pole märget selle kohta(mis on aga Politsei avalehel):

* spordiorganisatsiooni liikmelisust tõendav dokument (juhul kui relva soovitakse osta spordialaga tegelemiseks)

Mu sõbrad on kaitseväes ja kuuluvad kaitseväe spordiklubi alla, samas kuhu/mida peaks mina ennast panema? Või on see vajalik ainult seljuhul, kui taotleda luba spordialaga tegelemiseks, mitte enesekaitseks? Ja kui enesekaitseks taotleda, kas seljuhul taktikalise laskmise võistlustel ei saa osalemas käia?

parimatega,
hanno
Sporditulirelva luba saab taotleda laskesportlane. Laskesportlasel on kehtiv laskesportlase litsents ja ta on mõne laskespordiklubi liige. Kui sa ei ole laskesportlane, siis saad taotleda luba enese ja vara kaitseks(kui jutt on püstolist, jahivärk on teine teema).

IPSC võistlustel on tasemed(levelid). Level 1 võistlusest saab osa võtta iga teovõimeline ja adekvaatne inimene. Level 2 ja edasi on juba ainult laskesportlastele. Eestis korraldatavad on enamus Level 2, Eesti meistrivõistlused ja veel mõned ägedamad on juba Level 3. Niiet saad käia Level 1 võistlustel, mis laskespordi mõistes pole nagu tegelikult võistlus, pigem promoüritus uustulnukate meelitamiseks, mis toimub IPSC reeglite järgi.
Kasutaja avatar
ügi
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 20 Juul, 2011 12:03
Kontakt:

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas ügi »

olen uus siin foorumis. sain ka hiljuti pärnus relvaeksamiga ühele poole, tõsi, alles kolmandal katsel õnnestus see üritus:) lihtsat pole seal eksamis midagi, tasub asjasse ikka tugevasti süveneda. kui alguses läksin niisama mütsiga lööma ja proovima, siis lõpuks printisin omale relvaseaduse välja ja tegin valgetele lehepooltele märkmeid nagu vanal heal ajal koolis;) hetkel ootan soetusluba.
olen siin ja sealpool foorumites uurinud relvadest ka ühte-koma-teist, mida veel osta, pole kindlalt otsustanud. kui kellelgi on mingeid kokkupuuteid sellise toruga nagu CZ SP-01 PHANTOM ja ei pea paljuks oma kogemust siia lühidalt kirja panna, siis oleksin väga tänulik :wink: eelkõige ootaks negatiivset vastukaja, sest usa foorumites kiideti see relv nii üles, et tekkis väike ebausk, et kas ta ikka nii hea on :lol: tegelikult mu kogemus relvadega piirdub kaitseväe aegsete galilidega ja käsirelvade puhul kipun välimusele liigset rõhku panema. eks see otsus saab olema emotsioonide põhine...
cedricule aga soovin edu bürokraatidega jagelemisel :wink:
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas Hydrazine »

Mul ei ole märkimist väärt CZ 75 PHANTOMi kogemust aga ma viskaks siia enda paar mõtet. Oman tavalist CZ 75'e ja olen sellega väga rahul. Kui ma oleksin hetkel uue püstoli soetamise fakti ees(mis võib ka varsti juhtuda), siis ma võtaksin jälle 9mm kaliibris CZ 75'e aga mitte PHANTOM'i vaid CZ 75 SP-01 SHADOW.

PHANTOM on tänu plastraamile 380g kergem aga see ei oleks minu puhul mingiks eeliseks isegi kui ma peaksin seda igapäev kaasas kandma. See plastpüstoli värk on minu jaoks üldse pigem miinus kui pluss ja tundub selline ninnu-nännu teema rohkem olema. Raskem püstol on laskmisel stabiilsem ja see on minu jaoks palju olulisem kui 380 grammi... Seega jääb minu jaoks ainsaks eeliseks PHANTOM'i odavam hind SHADOW ees, mis olenevalt müüjast on meil vist ca 90-100€.
SHADOW'l on aga palju rohkem eeliseid PHANTOM'i ees: parem(sujuvam) päästik(lööknõela kaitse puudub), taandurvedru on veidi pehmem(jällegi, järjest laskmisel on relv veidi stabiilsem) ning fiiberoptiline kirp! Ja kui ma ei eksi, siis sai SHADOW'ga kaasa 3 salve, aga seda peab konkreetselt müüjalt üle küsima. Ehk siis kokkuvõttes on kiireks ja täpseks laskmiseks minu jaoks SHADOW'l selged eelised. No ja sellest ka ilmselt veidi kõrgem hind.

Kõik on siiski selles kinni, et milleks sulle relva vaja. Enese ja vara kaitseks soovitaks pigem .45 kaliibrit. Kui on plaan laskesporti proovida, siis minu eelistus oleks CZ 75 SP-01 SHADOW. Kui relva polegi otseselt vaja, vaid tegemist on lihtsalt oma põhiseadusliku õiguse realiseerimisega, siis pole üldse vahet, mis relv on, kõige tähtsam on, et endale meeldib, et oled rahul.
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas USP »

Hmm. Püstoli stabiilsus ei sõltu vaid selle kaalust vaid ka kelgu kõrgusest. Isiklikult leian, et mida madalamal liigub kelk, seda mugavam on relva tagasilöök. Sig Sauer on ehk selles väike erand -ei teagi miks...
Kasutaja avatar
ügi
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 20 Juul, 2011 12:03
Kontakt:

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas ügi »

minu sümpaatia kaldub millegipärast sinna plastikute poole peale, kindlat põhjust ei tea. põhiseadusliku õiguse realiseerimine on ehk tõesti hea väljend selle kohta, miks ma üldse relva osta tahan :D eks aeg anna arutada, kiiret mul selle asja ostuga ei ole. aga tänan hea mõttearenduse eest :wink:
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas Hydrazine »

Püstoli kui relvatüübi stabiilsus üldisemalt on veidi teine teema, ma vaatlesin siin asju konkreetselt CZ 75 PHANTOM vs SHADOW võtmes.
loonik
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 06 Aug, 2009 20:07
Kontakt:

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas loonik »

USP kirjutas:Hmm. Püstoli stabiilsus ei sõltu vaid selle kaalust vaid ka kelgu kõrgusest. Isiklikult leian, et mida madalamal liigub kelk, seda mugavam on relva tagasilöök. Sig Sauer on ehk selles väike erand -ei teagi miks...
Mida selle erandi all täpsemalt mõtled? Sigi P-seeria on madala kelguga ja üsnagi hinnatud toru?
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas USP »

Pean silmas seda kummalist nähtust, et kuigi Sig on (võrreldes näiteks Glockiga) üpris kõrge kelguga, on tema "lasumehaanika" igati eeskujulik.
Kasutaja avatar
ügi
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 20 Juul, 2011 12:03
Kontakt:

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas ügi »

mina olen nüüdseks oma valiku teinud ja ostsin omale hoopis ühe enamlevinud austria tuleraua :D CZ phantomiga oli see jama, et seda oleks pidanud tellima hakkama ja siis ootama mingi 3 kuud või kauem.
käivet tegin ühes vanalinna servas asuvas asutuses, sest lennujaama vahetus ligiduses asuvas poes oli hind liiga räige, tingida ka ei kannatanud eriti. jäin oma diiliga väga rahule igatahes;)
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas Some »

Kõlab nagu Clock 17
Kasutaja avatar
wolfgang
Liige
Postitusi: 747
Liitunud: 28 Dets, 2008 22:44
Kontakt:

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas wolfgang »

Ja Citysec.
Kasutaja avatar
ügi
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 20 Juul, 2011 12:03
Kontakt:

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas ügi »

jah, oli küll nimetet pood aga relvaks jäi glock 19.
küsiks sellist asja, et kust saaks pärnust osta relva hooldusvahendeid? ei taibanud neid suures tuhinast pealinnast tuua. ausalt öeldes ma alles tutvun tootega ja mul pole õrna aimugi mis vahendeid kasutama peaks (peale komplektis oleva pisikese pudeliharja). poest öeldi üldse, et alguses uuena võib paar tuhat raundi kohe torust välja lasta enne kui üldse puhastama hakata... et kuidas seda asja kommenteerida?
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas oliver »

Osta suvalisest jahipoest 9mm puhastuskomplekt ja puhastusvaht, ise kasutan Forrest vahtu ja Brunox aerosoolõli.
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas Hydrazine »

Oot, Glock... hooldus? Õige Glockiomanik ei hoolda seda kunagi ja sureb ka saapad jalas... nii olen ma tulihingeliste Glocki fännide käest kuulnud :D

Aga ma arvan, et vahest siiski võiks, eriti kui pauku ka tehakse sellest relvast aegajalt(oleneb ka moonast, et palju tahmab). Relvaõli(neid on palju erinevaid, valid ilmselt isiklikult endale kõige meeldivama kuulujutu järgi sobiva brändi, mul oli vist Brunox'i nimeline kapis), mõni 9mm hari/harjad ja tükk puhast kaltsu. Harjaga puhastamine ei ole minu 9mm püstoli praktika juures ilmtingimata vajalikuks osutunud, kaltsuga saab asja aetud, ka rauast läbi tirida.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40240
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mina ka ei mõista neid relvaharjasid, harjaga vintraua puhastamine (eriti ühiskasutuses krooni relvade puhul) lihtsalt sittab vintrauda harjast tuleva sodiga. Õnneks on rootsi puhastuskomplektides sees ka see "nõel", mille silmast saab kaltsu läbi ajada.

USP-l on õnneks komplektis mingi pehme tropi laadne hari. Galili puhastuskomplekt on näide minimalismist, mis töötab. Ei mingeid traatharju ega imeasju. Ja selle õlipudelikese, natuke kaltsu ja puhastusnööriga saab sama hästi puhtaks kui mingi über komplektiga.

Kui relva on regulaarselt puhastatud ja mitte lastud käest ära, siis puudub vajadus midagi kraapida seal.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 27 külalist