Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Dr.Sci »

sahara kirjutas:Kas keegi oskaja-teadja saaks siia panna kirja sileraudse ja vintraudse püssi tööpõhimõtte, kuidas toimub vinnastamine jms, ühesõnaga kõik oluline mida teadma peab.
Selle postituse koht on ühes teises teemas...
Sugga 21
Liige
Postitusi: 310
Liitunud: 15 Sept, 2011 20:40
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Sugga 21 »

sahara kirjutas:Kas keegi oskaja-teadja saaks siia panna kirja sileraudse ja vintraudse püssi tööpõhimõtte, kuidas toimub vinnastamine jms, ühesõnaga kõik oluline mida teadma peab.
Kasuta youtube,sealt leiab erinevate relvatüüpide tööpõhimõtted,kui ka animatsioonid,mis teevad puust ja punaseks selle,mis relva sees toimub.
sahara
Liige
Postitusi: 122
Liitunud: 07 Dets, 2007 17:56
Asukoht: EW
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas sahara »

Need videod on toredad küll aga huvitab konkreetselt see, mida eksamil küsitakse. Et kui taotlen sileda, vindi ja kombi luba, laotakse kõik need liigid mulle ette või kuidas see relva käsitsemise katse eksamil välja näeb? Laskma peab ainult spordikaga nagu aru olen saanud, vahet pole kas taotled sileda, vindi või kombi luba. St pika püssi laskekatse on spordikast. Aga kas käsitsemise katses on nii sile kui vint (ja kombi) ka olemas ja peab nendest rääkima, osi näitama jms? Just see huvitaks.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Kriku »

Püssikatse tehakse üks, .22 vintpüssiga, ja selle kohta ka küsitakse. Minu käest küsiti nii, et näete, siin on relv, mis te oskate selle kohta peale vaadates öelda. Mina vastasin, et .22 sportpüss, poltlukuga. Eksamineerija vastu, et ei pea tingimata sportpüss olema, see on vanast ajast rahva hulka jäänud sõna. Mina vastu, et jah, ei pea :)

Tõepoolest, olemas on ju ka lausa .22 snaiperlus.

Teine asi, mida küsiti, oli näiteks, et mis jõul automaatrelvas uus padrun padrunipessa jõuab.

Ja siis seda ka, kuidas padrun töötab, kuidas tuleb padrunist pauk (lööknõel lööb vastu tongi, see süütab püssirohu, see plahvatab, selle plahvatuse gaasid panevad kuuli liikuma). Teine sarnane küsimus oli, mis jõul kelk tagasi liigub.

Ära selle relva tööpõhimõtte pärast niiväga muretse, kui sa üldiselt tead, kuidas asjad toimivad, küll sa siis ka ära vastad.
sahara
Liige
Postitusi: 122
Liitunud: 07 Dets, 2007 17:56
Asukoht: EW
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas sahara »

Kelk liigub tagasi püssirohugaaside jõul. Või tagasi etteasendisse? Etteasendisse liigub taandurvedru abil.
Ja noh uus padrun liigub automaatrelval ka padrunipessa ju püssirohigaaside mõjul. Noh, salve vedru surgib neid padruneid tagant, et minge nüüd edasi, koht on vaba.

Või kuidas ma neid asju täpselt pean seletama?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Kriku »

sahara kirjutas:Või tagasi etteasendisse? Etteasendisse liigub taandurvedru abil.
Jah, seda ma mõtlesin.
sahara kirjutas:Ja noh uus padrun liigub automaatrelval ka padrunipessa ju püssirohigaaside mõjul. Noh, salve vedru surgib neid padruneid tagant, et minge nüüd edasi, koht on vaba.

Või kuidas ma neid asju täpselt pean seletama?
Täpselt nii peadki. Ma ka kehitasin sellise küsimuse peale õlgu ja vastasin, et vedrujõul :dont_know:
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

sahara kirjutas:Kelk liigub tagasi püssirohugaaside jõul. Või tagasi etteasendisse? Etteasendisse liigub taandurvedru abil.
Ja noh uus padrun liigub automaatrelval ka padrunipessa ju püssirohigaaside mõjul. Noh, salve vedru surgib neid padruneid tagant, et minge nüüd edasi, koht on vaba.

Või kuidas ma neid asju täpselt pean seletama?
Loe kõigepealt läbi fooriumiteemad ja saad targaks. Alles paar lehekülge tagasi ma kirjutasin samas teemas sellest:

http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 01#p561301

Püstolikelk EI liigu püssirohigaaside jõul tagasi. Hoopis tagasilöögi energia abil. St. esimene põhjustab teise, aga gaasid otse ei liiguta kelku.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
sahara
Liige
Postitusi: 122
Liitunud: 07 Dets, 2007 17:56
Asukoht: EW
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas sahara »

Ma arvan, et seda püssirohugaaside vastust ka valeks ei loeta. Või eksin? Lõppude lõpuks võiks siis juba osakeste liikumisest ka rääkima hakata.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

sahara kirjutas:Ma arvan, et seda püssirohugaaside vastust ka valeks ei loeta. Või eksin? Lõppude lõpuks võiks siis juba osakeste liikumisest ka rääkima hakata.
MINA (kui ma oleks eksamineerija) loeks selle vastuse (osaliselt) valeks. Kuna teatakse kahte sorti relvi - ühes suunatakse püssirohugaasid otse luku liigutamiseks, teistel mitte.

Kui Sulle juba vastus kandikul ette serveeriti, siis miks Sa veel jonnid? Mine kindla peale välja ja ütle, et kaasaegsetel poolautomaatsetel püstolitel üldiselt liigub kelk taha tagasilöögijõu mõjul ja ette tagasi taandurvedru abil. Ja võtab tagasitulles salvest uue padruni ka kaasa.
Ning automaatselt ümberlaadivatel vintpüssidel liigub lukk üldiselt gaaside mõjul, mis suunatakse toru mööda relvarauast lukumehanismile.
Viimati muutis vtl, 11 Veebr, 2019 21:25, muudetud 1 kord kokku.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Kriku »

Ma kordan, ära närveeri. Kui sa testi ära teed ja enne laskekatset küsimustele vastates natuke millegagi puterdad, pole hullu.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Kriku »

Tekkis küsimus, kui suur on laskekatsel kasutatav märkleht?
Andrus1973
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Nov, 2017 15:02
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Andrus1973 »

Käsirelval on suur püstoli märkleht. Valge ala läbimõõt 500 mm. Et sellest mööda lasta peab ikka kohe eraldi pingutama. Püssi oma ei mäleta. Riigiteataja andmetel. Püssil sama leht.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Kriku »

Mis musta ala läbimõõt on?
sahara
Liige
Postitusi: 122
Liitunud: 07 Dets, 2007 17:56
Asukoht: EW
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas sahara »

Ringide 7-10 läbimõõt on 200 mm, ringide 1-10 läbimõõt on 500 mm.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist