www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 11 Aug, 2020 21:55

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Korraldada erakorraline hange uute TT ja ÕT relvade jaoks ?
PostitusPostitatud: 23 Mär, 2014 14:35 
Foorumil
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 14 Aug, 2008 15:19
Postitusi: 2019
Vaadates seda, kuidas käitus 2,7% kaitseeelarvega Lõuna-Korea viimaste intsidentide järel Põhja-Koreaga (ostis erakorraliselt kaitseelarve väliselt puuduolevat tehnikat) võiksime ehk sama teha ka meie.Kõige silmnähtav ja kergemini likvideeritav puudus on minimaalne tankitõrje võimekus ning igasuguse õhutõrje puudumine 1. Jalaväebrigaadi välistel üksustel . Kui nüüd tankitõrjega ka reaalselt tegeletakse, siis õhutõrje osas ei ole nagu kavaski midagi.

Antud arutelu ei ole ilmselt uudis regulaarsele foorumikülastajale (kes nagunii on sellistel teemadel lehekülgede viisi lugenud) aga panen siiski punktid kirja:

Miks just praegu ?

  • Praegu tundub olevat sobiv hetk selle teema tõstatamiseks nii sise- kui ka välispoliitiliselt (USA poolehoid suurem kui tavaliselt).
  • Antud võimekuse täitmine kaitseelarve siseselt (just õhutõrje) ei juhtu ilmselt ennem 2018. aastat, kuigi summad selle likvideerimiseks pole tegelikult ületamatult suured.

Miks just õhutõrje-kompleksid ?

Sest meil on palju "3. kategooria" üksusi: terve kaitseliit ja ka kaitseväes, kes peaksid lokaalselt suutma pidada viivituslahinguid ja tegema varitsusi. Tahaks näha kuidas kavatsetakse korralikult läbi viia, kui karistama saadetud Mi-28 vastu pole midagi välja käia, peale vb mõne õnnetu Sergei.

Lisaks, kuna "stiihiliselt isetekkinud" Pihkva dessandi vastu satuks esimesena just Kaitseliit, oleks hädavajalik et neil oleks midagi efektiivset koptereid ja soomukite vastu välja käia. Nagu ka Juhani Putkinen on siin maininud, antud relvade ostuga oleks võimalik saavutada põhimõtteline kvalitatiivne hüpe, mis piiraks märgatavalt vastase taktikalist vabadust (kui potentsiaalselt igalpool võib olla mõni MANPAD). Jah, hädavajalik oleks muidugi vastav väljaõpe, õige hoiustamine ja veel palju muud, kuid esmalt oleks siiski rauda ennast vaja :)

Mida ja kust ?

Üks variant oleks minna seda teed:
http://www.lithuaniatribune.com/65575/l ... 201465575/

GROM pole ideaalne platvorm arvestades, et siiski tegu suurel määral IGLA koopiaga, ja et Venemaa on nende vastu sõdida saanud 2008. aastal. Sellegipoolest oleks tegu väga olulise puudujäägi likvideerimisega. Ja võiks ka ära jääda need varem heietatud jaburad jutud, et NATO ei luba jne (kui Leedu saab saame ka meie.

Teine variant on raud, mida peaks nii või naa taguma, nimelt küsida USAlt antud juhul Stingereid ja Javeline. Selge on see et kui me midagi ei küsi, siis keegi meile vägisi ka midagi toppima ei hakka. Ei ole tõesti kuigi tõenäoline, et USA on nõus sellist uusimat tehnikat meile puhtalt oma kulul eraldama, kuid kui üldse oleks hea aeg sellest nendega rääkida, oleks see nüüd. Vb ollakse nõus tegema mingit alet, pikematähtajalist laenu vms. Lisaks sellele kui on mingid juriidilised takistused (mida USA-ga kipub olema), oleks neid võimalik ületada kordades kiiremini kui muul ajal.

Miks läbustada tehnika foorumit veel ühe teemaga ?

  • Igikestvatest Ukraina ja EKV varustuse teemadest konkreetsem teema välja tuua.
  • Luua hea ja selge ülevaade/põhjendus antud ostu vajalikkusest, kui see seda peaks olema (siin sõnaseppi kes on korduvalt paremad kui mina)
  • Leida viis, kuidas seda reaalselt ette sööta tublile uuele ministrile, kes iseseisvalt ilmselt jagaks kõik kohe sotsiaaltoetusteks :D

Selliseid võimalusi ei ole palju ning kui siin aktiivselt organeid ei susi, siis ei saavutata ka midagi. Hakatakse seletama jälle ohuhinnangutest ja plaanidest (mis muidugi kõik Ukraina sündmustega arvestasid) ning reaalselt ennem uut arengukava ei vaadata midagi. Tegelikult ka juba selle teemaga olen umbes 3. nädalat hiljaks jäädud :D Reinsalu pidanud konkreetset rauda lunima juba viimasel Obama kohtumisel (loodetavasti ka midagi tehti). Aga ka praegu peaks veel aega piisavalt olema, et midagi saavutada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Korraldada erakorraline hange uute TT ja ÕT relvade jaok
PostitusPostitatud: 23 Mär, 2014 16:39 
Eemal
Liige

Liitunud: 15 Veebr, 2006 18:04
Postitusi: 1043
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kes võib sellist pöördumist ministrile teha?

Ilmselt aktiivses teenistuses olev kaitseväelane Jüri ei või. Vähemalt ei või ta vist siis alla kirjutada, et ta on kaitseväelane. Parandage mind, kui ma eksin.
Mingi tsivilist Peeter võib kõik ametkonnad ja ministeeriumid oma pöördumiste ja päringutega üle ujutada, aga kui keegi satub ka seda kirja lugema, siis ta vaatab, et selle on saatnud mingi suvakas tsivilist, kes NAGUNII ei tea asjadest mittemidagi.
Kuidas kaitseliitlastega on?

Mul endal on survegruppidega vähe kogemusi, aga saan asjast aru nii, et peaks olema keegi tegelane, kes saab sellega vajadusel telekasse või ajalehte minna. Sõjaväes on aga vist nii, et seesmise surve näol liiguvad võibolla mingid kirjad ministeeriumite ja staapide vahel, aga avalikuks need ei tule. Justkui peaks hr. Terras (või KL eesmärke silmas pidades hr. Kiili) ise sellise avaliku pöördumise tegema, et meie meeste ja üldse eestlaste elude kaitseks on vaja teha erakorralisi rahaeraldusi.
Kui nüüd meie teeme siin mingi kirja valmis ja allkirjastame selle, kui militaar.neti inimesed, siis jääb kardetavasti paljudel kõrvalseisjatel tunne, et mingid fanatid tahavad jälle mõtetute asjade peale raha kulutada. Alles eile ETV-s ütles ju Kiili, et ei ole hetkel otsest sõjalist ohtu Eestile. Ansip ning mitmed teised on seda sama kuskil meedias öelnud.
Kardan, et kui mõni keskasme juht kuskilt väeosast ütleks meedias: "Meil on ilmtingimata lähinädalatel vaja juurde seda ja seda, vastasel juhul võivad konflikti korral paljud ajateenijad surma saada" siis tema tulevik oleks tume.

Mida erakorraliselt ja kiiresti juurde hankida?
See on natuke hell teema, kuna ka vastane kindlasti loeb seda. Arvestame, et ilmselt osad vajalikud hanked on juba käimas, aga meil on vaja saada juurde võimalikult kiiresti sellist heidutusvõimet, et me suudaksime muuta kogu võimaliku rindepikkuse vaenlase jaoks maapealsekspõrguks. Arvan, et tuleb kindlasti rõhutada, et käimasolevad hanked ei või nende tõttu kannatada.

Meie brigaadivälistele üksustele on kiiremas korras vaja:
Täiendavaid lähimaa ÕT raketisüsteeme. Kui on võimalik hankida, siis ka miskit ÕT kahurit-helikopterite vastu ju toimib. Sergeid jääb väheks, kuna meil on vaja katta päris suurt maaala.
Täiendavaid tanki ja soomusevastaseid relvi. Nii rakette, kui ka mineerimisvahendeid alates miinidest endast kuni vajalike vahenditeni, millega saaks näiteks asfalteed mineerida.
Täiendavate relvade jaoks täiendavat moona.

Kasutuselevõtt.
Uued miinid ja muu juhitamatu lolli relva õpetab kaitseliitlastele ühe päevaga selgeks. Kui hankida mingit tehnikat mineerimise jaoks, siis see vajab vist sama palju hooldust, kui muu suvaline masin. Ülejäänud komponendid viiakse lihtsalt ladudesse või kodudesse ja nad ei vaja mingeid erilisi hooldustingimusi peale kuiva normaaltemperatuuril ruumi. Miinid ei võta ka palju ruumi.
Kui hinnatakse, et ÕT ja TT rakette ei suudeta Kliitlastele selgeks teha, siis erandkorras muuta mõne hetkel seesoleva ajateenijate kompanii õppeesmärki ja neile tehakse need relvad selgeks. Sõjaolukorras määratakse siis vastavad mehed oma KL üksuse juurde. Puudujääva kompanii ülesannete täitmiseks kasutatakse mõnda sellist sama ala õppinud üksust, mis on juba reservi arvatud ja on väljaspool seda "kuuma reservi".

_________________
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Korraldada erakorraline hange uute TT ja ÕT relvade jaok
PostitusPostitatud: 23 Mär, 2014 17:18 
Eemal
Liige

Liitunud: 02 Juun, 2005 13:44
Postitusi: 872
Fantaasia... paraku


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Korraldada erakorraline hange uute TT ja ÕT relvade jaok
PostitusPostitatud: 23 Mär, 2014 18:00 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 13 Mär, 2008 12:47
Postitusi: 539
Kuidas fantaasia, kas midagi ei ole siis Ukraina sündmustest õpitud, kuidas "rahvaalgatust" maksma panna. Oma huvide eest tuleb seista, kui valitsus jääb kurdiks, tuleb oma huvide eest seismine viia uuele tasemele, näiteks rahumeelsed protestid keskväljakul, kui riik jääb endiselt kurdiks ja tahab rahumeelse demonstratsiooni keelata, ei tohi järgi anda, vaid enda rahumeelne demonstratsioon barrikadeerida ja valmistuda märulipolitsei laialajamise katsete nurjamiseks. Arvatavalt üritab märulipolitsei kasutada erivahendeid, suits-pauk-välk-gaasid, vesi, kummikuulid jm - selle ellimineerimiseks varustada end kilpide, kiivrite, turviste, gaasimaskidega. Kuna erivahendite mõju jääb piiratuks või suisa olematuks, on politseinikud sunnitud sihtima kaitsmata kohti - kael, nägu ja see tähendab, isegi kummikuulide korral verd ja tõsisemaid vigasusi. Et, selline jõhkrus rahumeelse rahva vastu ei tuleks ootamatult, on tark valmis panna meetmed märulipolitsei tõrjumiseks ohutumasse kaugusse ja valmistuda omapoolseteks rünnakuteks - molotovi kokteilid, kurikad-kaikad, kivihunnikud, improviseeritud kokteili-kiviheitemasinad, valmis panna kättesaadavad tulirelvad - sport-, jahi-, isiklikud enesekaitse-, peidetud illegaalsed-, rahvaalgatusele lojaalsete isikute teenistusrelvad. Üsna tõenäoliselt õnnestub märulipolitsei tagasi lüüa, neid kivide-kokteilidega vigastada, isegi surmata, nende positsioone põlema süüdata, arvatavalt läheb politsei üle teravamale moonale - nüüd on ainult aja küsimus, kui politseiagressiooni tagajärjel hakkab rahulikke demonstrante langema. Kas see riik, kes oma inimesi tapab, kas selliseid valitsust peame taluma - kindlasti mitte, enam ei saa taganeda, mõrtsukatevalitsus tuleb kukutada. Kui valitsusel jätkub tarkust hoiduda täiemahulisest ohvriterohkest kodusõjast, siis selline kuritegelik valitsus põgeneb, kõik nad üritavad põgeneda, nii politseijuhid, parlament, salapolitsei aga me ei lase riiki käest vaid võtame riiklikud institutsioonid oma relvastatud kontrolli alla, nabime põgenikud kinni, tirime jooksusolnud saadikud oma tööle tagasi, ja nende tööks on rahva valvsa pilgu ja kurikas käe all hääletada maha kuritegelikud mõrtsukvalitsejad, ja asemele ajutine, rahumeelsete demonstrantide valitsus. Ja nüüd on vormistamise küsimus korraldada erakorraline või siis juba korraline hange uute TT ja ÕT relvade ostuks! :) Sellist valitsust toetavad kõik - see on fakt! Jääb ainult küsimus, kas see "erakorraline hange uute TT ja ÕT relvade jaoks" on tõsine tahe ja veendumus seista Eesti eest või on tegemist suusoojaks foorumiõhtute täiteks asendustegevusega :D


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Korraldada erakorraline hange uute TT ja ÕT relvade jaok
PostitusPostitatud: 23 Mär, 2014 20:20 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 29387
Tsiteeri:
Kui hinnatakse, et ÕT ja TT rakette ei suudeta Kliitlastele selgeks teha


See on küll vale eeldus.
Stingerid tehti kirjaoskamatutele modzaheedidele ka üsna kiirelt selgeks. Said ka venelaste lennumasinad Tsetseenias taolisi asju.
Küll aga on uuema aja sõjad näidanud, et igasugu sissi-, varitsus- vms väikeüksuste sebimisele on suurim oht vastase lahingukopterid.
Nende vastane "rohi" peab olema inimese poolt erilise punnitamiseta tassitav, Sergei ja Browning seda pole.

Lisaks oleks hea teada, et KL kaadri adminvõimekus ja vabatahtlike õppimisvõimekus on üsna eri asjad, esimene neist jääb tihti teisele mäekärguselt alla :lol:

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Korraldada erakorraline hange uute TT ja ÕT relvade jaok
PostitusPostitatud: 23 Mär, 2014 20:58 
Eemal
Liige

Liitunud: 15 Veebr, 2006 18:04
Postitusi: 1043
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Tsiteeri:
Sellist valitsust toetavad kõik - see on fakt! Jääb ainult küsimus, kas see "erakorraline hange uute TT ja ÕT relvade jaoks" on tõsine tahe ja veendumus seista Eesti eest või on tegemist suusoojaks foorumiõhtute täiteks asendustegevusega :D

Huinamuinaga ma ei tegele. Arvan, et see tõsiselt vajalik selleks, et sõjalist riigikaitset arendada. Kui ei meeldi, loeksin ka põhjendatud teemat selle kohta, miks võiks kaitsekulusid vähendada!

Tsiteeri:
Tsiteeri:
Kui hinnatakse, et ÕT ja TT rakette ei suudeta Kliitlastele selgeks teha

See on küll vale eeldus.


Erinevate relvasüsteemide kasutamist on siin sadade lehekülgede kaupa arutatud. Ma kirjutasin: "KUI hinnatakse...". Hetkel ei räägi me mingist konkreetsest relvamudelist, vaid sellest, et meil on liiga vähe asju, millega koptereid ja ründelennukeid alla võtta. Oma "kui" lausega pakkusin ma lihtsalt välja mitu erinevat mehitamise varianti.

Jään huviga ootama edasiviivaid mõtteid teema autori poolt väljakäidud küsimustele vastamiseks.

_________________
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt