www.militaar.net
http://www.militaar.net/phpBB2/

TT püstol?
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=41&t=3340
1. leht 8-st

Autor:  Aumees [ 31 Dets, 2005 2:14 ]
Teema pealkiri:  TT püstol?

Kes on teist käes hoidnud ja lasknud ka.
Ärge hakkake jälle, et oli libe vmss.

Autor:  Martään [ 31 Dets, 2005 3:14 ]
Teema pealkiri: 

Olen kinni-lahti võtnud. Tundus lihtne ja robustne (väga laiad sooned kelgu tagaosa külgedel kinnihaaramiseks).
Klassikaline lukustuva toruga skeem. Üherealine pide (mahutab vähe, kuid üsna töökindel). Kaitseriiv puudub täielikult (on pool-vinnastus), kuid kui niikuinii padrunit rauas ei hoia, ei tohiks sellest probleemi olla.

Tüüp, kes sellega lasta sai ütles, et tagasilöögis käitub paremini kui Makarov, halvemini, kui lääne 9mm lukustuva toruga. (ka käesistumine).
Samuti on laskemoonaga lood kehvapoolsed: enamjaolt liigub üsna vana kraami, mis võib tõrkeid anda. Jõult on euroopa 9mm laskemoonaga enam vähem võrdne. Räägitakse, et kuulikindlaid veste läbistab tiba edukamalt.
Seega enesekaitseks halvem valik - kui kurjategijast läbi lased, siis kuhu kuul läheb?
Kommenteeriti ka seda, et kaenla all kandes punnitab toru aeg-ajalt selja suunas välja. Suur relv :twisted: (mõeldud lahingrelvaks, mitte varjatult kandmiseks)

Autor:  ooblää [ 31 Dets, 2005 18:01 ]
Teema pealkiri: 

tip-top lahingrelv.Lääne päritoluga ,(hetkel turustatavaist),plakspüssidele annab silmad ette oma löögijõu poolest.Politseis keelatud kasutada,kuna tappevjõud on suurem kui lääne omadel.(mingi konventsioon on määranud normid tulejõu kohta),töökindel.Poola moon on vilets,vene moon on OK.Täpsuse poolest keskklass,revolvrid on täpsemad.

Autor:  rooduvana [ 31 Dets, 2005 22:54 ]
Teema pealkiri: 

Suht norm relv. Omal väga suured kogemused, kui muretsed veel endale vahetatava toru 9 Parale ka, siis võid öelda, et oled saanud 2 kaliibrit ühe hinnaga. Kuigi võin oma kogemustele tuginedes öelda, et 9-se toruga lastes kippus TT tegema salvest etteandes tõrkeid.
Põhjus paistis olevat selles,et TT moonale mõeldud salves on Para lühike.
Kuigi võib öelda,et TT on moraalselt vananenud, on ta relv, mille väärtus ei lange vananedes.

Autor:  hillart [ 01 Jaan, 2006 0:20 ]
Teema pealkiri:  TT

Parim odav ja tõhus armeerelv (mida ongi armeerelvadelt nõutud).

Autor:  rooduvana [ 01 Jaan, 2006 6:18 ]
Teema pealkiri: 

Mis puutub TT varjatud kandmisse, on kogemused olems.
Relv on suur, aga kitsas, puusa peal kandes vägagi mugav.
Kaenlaall kandes tõmbad iga relva ihu kinni ligi ja näha pole midagi.
Sääres muidugi seda ei kanna.

Autor:  Satakas [ 01 Jaan, 2006 19:43 ]
Teema pealkiri: 

pätid pidada seda seepärast armastama, et on hästi lapik ja ei torka vöö vahel kandes silma.

Autor:  Slinky [ 01 Jaan, 2006 20:07 ]
Teema pealkiri: 

käes olen hoidnud lasknud mitte, tundus suht mugav ja kaal oli ka paras

Autor:  hagar [ 02 Jaan, 2006 0:45 ]
Teema pealkiri:  TT

Antu relv on kenasti järgitehtud colt 1911 mudelilt padrun aga mauzrilt 7,63x25. Püstol on tõesti vägahea (kui kedagi vaja tappa) aga halb kui kedagi vaja peatada.st kaliibri ja algkiiruse suhe on jama. PM on tunduvalt parem ja kvaliteetsem. Ei ole selliseid tõrkeid. Sõja aegne moon on väga ebatöökindel. Poesmüüdav 70 tk pakkis on poola pask. olge head ja jätke ostmata.
Kui võimalik siis ostke belloti moona
on teine kallis aga hea. Seega sõjaaegne moon on üldiselt mäda töötab 30 % kindlusega aga poolakas millest rääkisin kipub andma tõrkeid 30 % ulatuses.

Autor:  SRT [ 02 Jaan, 2006 0:55 ]
Teema pealkiri: 

Andestust, et vahele segan, aga pätid küll TT sellepärast ei kasuta, et ta õhuke on ja hea vöövahel kanda...
Vaadake algatuseks TT padrunit, seal palju püssirohtu ja väike kuul - milline algkiirus. Ja see kuul läbistab mitte ainult lihaseid vaid ka kuuliveste!!
Ja see jutt, et TT on mugav ei pea ka paika - igavene robustne ehitis ja tugeva tagasilöögiga ning täpsuse kohapealt ütleks nii,
et ei ole olemas sitta relva on olemas sitt laskja!
See oli minu arvamus,
(lastud padruneid võin mõõta karpides)

Autor:  hagar [ 02 Jaan, 2006 0:59 ]
Teema pealkiri:  Tugi isik

Olen täiesti nõous eeltoodud isikuga!

Autor:  Tony [ 02 Jaan, 2006 17:51 ]
Teema pealkiri: 

ooblää kirjutas:
tip-top lahingrelv.Lääne päritoluga ,(hetkel turustatavaist),plakspüssidele annab silmad ette oma löögijõu poolest.Politseis keelatud kasutada,kuna tappevjõud on suurem kui lääne omadel.(mingi konventsioon on määranud normid tulejõu kohta),töökindel.Poola moon on vilets,vene moon on OK.Täpsuse poolest keskklass,revolvrid on täpsemad.


Täpsustaks.Kohutavalt palju on Eestis levind väärasrusaamu,et TT on see "kõige tugevam püstol" ja et 9mm Parale annab silmad ette.Vabandust,aga see,kes sel teemal nii enesekindlalt sõna võtab,võiks tõepoolest endale asja selgeks teha(mitte selles mõttes selgeks teha et naabrimees Ants,kes kaitseliidus on,ütles mulle).
Kas relva algkiiruse määrab vaid algkiirus,või mis?!?
Võrdleme standartseid,kõige enam levinud padruneid:
TT 7,62 mm
kuuli kaal 5,5g,algkiirus Vo=420m/s,energia Eo=485 J
kes energiat oskab arvutda,see teab valemit - kuuli mass jagatud kahega korrutada algkiirus ruudus.
OK,üsna tugev padrun.
9mm Para(NATO)
kuuli kaal 8g, algkiirus Vo=360 m/s,energia Eo=518J
9mm Para?+P (püstolkuulipildujatele)
kuuli kaal 8g,algkiirus Vo=400m/s,energia Eo=640J
Loeb mis?Algkiiruse ja kuuli massi suhe.Aga seegi pole veel kõik,ehk "stopping poweri" saavutamiseks on veel midagi vaja.
Mida on siis vaja? Kolmas asi on nn. "lauplöök". Mida suurem kaliiber,seda efektiivsem lauplöök ja sealt tulenevalt peatav toime(kui vajalik energia on kuulil taga).
Ma tõin vaid kaks näidet 9mm Para moonast,mida toodetakse väga mitmekesistes kuulivariantides,mis on erinevate ballistiliste omadustega.
Ei viitsi siin kirjutada,aga uurige ise selliseid kaliibreid nagu .45ACP(11,43X23mm),.40S&W ja 10mm auto,mis on veelgi võimsamad(kaks viimast küll) 9mm Para moonast.Parimaks "man stopperiks" peetakse .45ACP moona(energia hulk enam vähem võrdne 9mm para moonaga),mis võimsuse poolest jääb isegi alla 10mm auto padrunilepadrunile,kuid11,43mm kuuli lauplöök juba olemasoleva vajaliku energiahulgaga... mjah.

Mehed,TT on ajast ja arust,igand.Teda armastatakse odava hinna,suhteliselt hea töökindluse ja tõsi,päris võimsa padruni poolest(mis küll juba tänapäeva 9mm Para moonale alla jääb) ning tõesti,vesti läbistab paremini kui jämedam kaliiber,kuid ainult vana vesti,mida enam ei toodeta ja ma ei hakka siin rääkima tänastest moodsatest vestidest ning ega ka 9mm ja 10mm moodsatest terassüdamikega kuulidest.
Stopping power on TT-l palju viletsam,kui 9mm Paral.

Kommentaarid,mehed,kommentaarid...

Autor:  pyssimees [ 17 Jaan, 2006 15:12 ]
Teema pealkiri: 

TT-d võib pidada üheks kõige ebaergonoomilisemaks püstoliks üldse. Käes istub ta nagu klots. Teiseks suureks miinuseks on madal kelgu jooks (veel madalam kui PM-il) mis sageli lõhub kätt. Suuremaks probleemiks on kvaliteet. Isegi Vene allikate alusel võib väita, et N Liidus toodetud TT-est olid kvaliteetsed kolmekümnebdate alul toodetud katsepartiid ja väikepartiidena NKVD-le toodetud relvad. Ülejäänutega olid pidevalt probleemid, Tuntuim on salve lukustus mis ei pidanud salve kinni ja see kukkus välja. Ka ülejäänu on õnnetu. Ainsaks tööindlaks sõlmeks võib pidada kelgu ja raua ühendust. Hiina toodangu kvaliteet sama. Poola natuke parem. Vene padrunitega on samuti probleem. Nimelt on TT padrunites kasutataval püssirohul selline halb omadus, et tema koostis muutub aja jooksul iseenesest ja seoses sellega suureneb ka tema võimsus mis võib muutuda ohtlikuks nii laskurile kui relvale. See puudutab üle kolmekümne aasta vanuseid padruneid.

Autor:  propatria [ 17 Jaan, 2006 18:15 ]
Teema pealkiri: 

pyssimees kirjutas:
... Teiseks suureks miinuseks on madal kelgu jooks (veel madalam kui PM-il) mis sageli lõhub kätt.


Nii see asi nüüd küll ei ole.

ProPatria

Autor:  pyssimees [ 18 Jaan, 2006 9:55 ]
Teema pealkiri: 

Vastuseks propatriale võin öelda, et ka minu isiklik kogemus on seda väidet tõestanud. Sellelaadne kogemus on lisaks minule ka veel paljudel neil meestel kes üheksakümnendate alguses läbi KL-i endale TT muretsesid.

1. leht 8-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/