Relvameistri abiga või täitsa ise

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Medusa »

Huvitav. Endal ei ole S&B moonaga probleeme olnud, minu CZ75l on just juhtunud, et GECO vms moon on liiga nõrk ja ei lae korralikult ümber.

Aga proovi sama relva sama moona ja teise laskjaga. Siis saab selle "pehme randme" (lõdvemalt hoides liigub ka raam rohkem, ning kelk ei saa piisavalt suurt kiirust selle suhtes üles) kas kinnitada või välistada.

Ei usu, et padrunipesa nii must oli, et lausa kest kinni jääb? Ehk on moon nõrgemalt laetud ning ei löö kelku piisava jõuga tagasi? Võid ka taandurvedrule korraks pilgu peale visata, kas näeb ikka norm välja.

Ise ei usu eriti relva probleeme, pigem on küs selles et ei saa kelk oma hoogu üles - kas siis moona nõrkus, äkki on padrunikestad vales mõõdus (kuigi, seda ka nagu ei usuks), või see pehme randmega hoidmine.

Aga igaks juhuks võib sisse piiluda, ehk ei ole miskit kelgu liikumist pidurdamas. Mäletan et ükskord keegi kurtis Glocki päästiku "halvenemist" - tõmbekaal suurenes, tõmme muutus järjest robustsemaks jne, oli lõpuks nagu halb AK4. Selgus et päästikuhoob (trigger bar) oli murdunud ning hõõrus vastu raami. Taolisi asju võib juhtuda.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

Õhtupoole uurin relva sisemust.
Mustust ega milelgi purunemist ei usu hästi, ma olen sealt vist üldse alla 2 000 paugu teinud.
mb
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 17 Okt, 2009 16:08
Kontakt:

Postitus Postitas mb »

Julgen siiski pakkuda ,et "lõdva randme" viga igati hea relv aga lõdva randmega laskmisel annab tõrkeid vedru nõrk ei lae ümber.
Endal on tõrked olnud kui sai kasutatud püstolkuulipilduja moona, nõel jäi nati lühikeseks ( täksis ära aga tõrkeidoli piisavalt) Uzist samas jooksis ilusti läbi.
Kasutaja avatar
AddressUnknown
Liige
Postitusi: 237
Liitunud: 19 Juun, 2008 17:47
Kontakt:

Postitus Postitas AddressUnknown »

Sama jamaga küll kokkupuuteid olnud, aga alati oli põhjuseks mingi tundmatu laskemoon. Kusjuures osa relvi ei lasknud pärast enam ka normaalse moonaga, et need tööle saada sai edaspidi kasutada ainult mingit lahjat Lapua moona. Kusjuures aru ma ei saa mismoodi lask toimub aga kelk jääb paigale? Eriti UZI, vene ja hiina padrunitega. Samas manuaalselt kelku tagasi tõmmates kest eraldub normaalselt. Mõnel relval, mida ca 15 aastat tagasi UZI moonaga piinati, avastasime hoopis et padrunipesa oli välja veninud nii et padrun lausa loksus padrunipesas. Keegi taibu peastaabist leiutas siis termini " relv heas korras, aga hõrendus padrunipesas" Ikkagi tundus et just tugevama laenguga laskemoona puhul see jama esines. Lihtsustades - tundus et kuul jõudis enne rauast välja kui püssirohugaasid jõudsid kelgu tagasi lükata, aga kuna jõud mõjub ühtviisi mõlemas suunas siis järelikult suruti hülss lasu hetkel vastu padrunipesa seina kinni või mis ?
Helar
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 16 Sept, 2010 15:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Helar »

Tervitus.
On olnud sama kogemus Barnauli padruniga.
Kest kiilub kinni. ca üle 5-7 lasu. Peale laskmist mõtlesin ,et võibolla tõesti tehases praaki tehtud padruniga ja mõõtsin padrunid üle mikromeetriga (võrreldes magtechiga)Mõõtmistulemuste erisusest tõrkeparaleele ei saanud luua.
Küll aga hakates relva puhastama ,oli üllatus suur: barnauli sai läbi lastud ca 200tk . Relv on tavaliselt nii must peale seda kui on läbi lastud ca 700-800 "normaalset" moona. ...ja isegi mitte nii must...
Lastes tuli ikka vahepeal pisar silmanurka tänu põletatud barnauli püssirohule. Lõpetasin selle po@no selleks korraks ära ja siiani vedelevad mul ülejäänud ca 300 patti riiulis .oma relva salve ma neid enam ei pane.
Olen oma relvaga käinud läbi vee,liiva,lume ja mitte kunagi pole tõrget olnud ! Isegi kui on juhtunud ,et pikemat aega puhastamata.
Tegemist siis sig 228 ga.
Glocki olen üsna korduvalt lasknud ja see on mõned korrad(magtech moon) üllatanud tõrgetega.
Miks see nii on -ise arvan ,et oli korralikult puhastamata.
Soovitan teema algatajal oma pill üle käia/hooldada ja siis uuesti proovida.

Barnaulist veel niipalju: unustasin "ülejäägi" ca nädalaks oma unimogi. kui mul lõpuks meenus ,et need autos on, oli juba üsna hilja-karbist vaatas vastu hunnik roostet! :wall:
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

90. aastate keskel osteti Venemaalt Makarovi padruneid, mille püssirohust tekkinud tahm ladestus padrunipesa seintele. Iga järgmine padrun lükkas seda enda ees, kuni padrunipesas moodustunud rõngas ei lasknud padrunit lõpuni pessa, seega kelgul liikuda ette ja relv hakkas tõrkuma.
gigake
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 02 Sept, 2010 15:06
Kontakt:

Postitus Postitas gigake »

Mul on ka just tekkinud küsimus, et kas seda odavat Barnauli (2.4 EEK versus 2.65 Magtech) tasub Glock 17-nesse ikka panna või mitte. Praegu olen seda lasknud umbes 200 tk ja ühtegi tõrget pole esinenud.

Muretuma tuleviku nimel oleks vist mõistlik pigem Barnaulist loobuda? Või Glock saab tast jagu?
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Vastavalt kahtlusele ka vastav hooldus, kui ikka kahtled, siis puhasta tihedamini. Samas, hinnavahe on ju praktiliselt olematu, enda südamerahuks võiks siis ju loobuda Barnaulist.
sitt päev, kellele kurdad
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Mina olen 9mm Barnauli lasknud umbes 800 lasku ja ei ole veel ühtegi tõrget. Püstolit puhastan iga paarisaja lasu järel olenemata kasutatavast laskemoonast.
Helar
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 16 Sept, 2010 15:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Helar »

Oliver: mis raud sul seda barnauli nii hästi talub?
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

9mm Star BM. Korralik vanakooli püstol. Ainuke miinus on väike salvemaht.
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Hydrazine »

Barnaul 9mm FMJ moona lasknud ca 1300 pauku +/-10, ainult üks tõrge, kus tong ei läinud lihtsalt lahti, samas oli korralik nõelajälg. Söötmisvigu muidu null ja kesta viskab ka välja OK. Relvaks CZ-75, puhas 75, ilma igasugu modifikatsioonita 90'nendate alguse relv. Puhastanud-õlitanud olen seda suht kaootiliselt(eks sealt on muud moona ka läbi käinud minu käest). Aga nagu IPSC'i spetsid räägivad, on Barnaul võrreldes näiteks Magtechiga juba kergelt lahjema laksuga. Mingivahe rääkisin siingi, et Barnaul justkui ei tahmagi niipalju nagu räägitakse, aga ju siis on püssirohu koostis veidi kõikuv, eks ta ikka tahmab küll natsa. Vähemalt minu käes on see CZ-75 puhul tunda, kui puhastamist tahab, et peale lasku nagu kelk liiguks tihkelt tagasi, et justkui märkaks seda vms. et käe nõksakas on nagu aeglasem vms...
Aga ma pole karbist võetud roostes Barnauli kesta veel näinud, õues vedelevaid kasutatuid küll. Teraskest tal ju lakitud, äkki on see lakk maha nühitud nö "taskus" ringi tassimisega. Aga jah, see padrunivärk on terve teadus, IPSC ässad ju laevad ise padruneid ja testivad neid kronomeetril jne...
marks
Liige
Postitusi: 325
Liitunud: 20 Mai, 2005 11:41
Asukoht: wesenberg
Kontakt:

Mosin Nagant sihiku reguleerimine?

Postitus Postitas marks »

Kas mosin-naganti eesmise sihiku nihutamiseks on olemas spetsiaalne seadeldis nagu k98-l või käib mosini rihtimine puhtalt haamri ja torniga?? :lol:
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mosin Nagant sihiku reguleerimine?

Postitus Postitas EOD »

Kirbu seadmiseks ikka spetsriist. И-222-ПРБ. Võimalik, et on ka teistsuguseid.
marks
Liige
Postitusi: 325
Liitunud: 20 Mai, 2005 11:41
Asukoht: wesenberg
Kontakt:

Re: Mosin Nagant sihiku reguleerimine?

Postitus Postitas marks »

Sellisel juhul kas kellelgil oleks laenata sellist vigurit?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist