Kas hädakaitse ?

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kas hädakaitse ?

Postitus Postitas Manurhin »

Haljazme kirjutas:http://virumaateataja.postimees.ee/4068 ... 1469510444

Vat selliste pärast üritataksegi relvaomamist järjest keerulisemaks teha, paras uuesti relvaeksamile saata.
Ja mida relvaomanik siis valesti tegi? Hoopis mõned ametnikud tuleks kompetentsuseksamile saata. Kui ei jõudnud valla lehtes enam teatada (huvitav, kelle laiskuse, saamatuse või mugavuse tõttu?), võinuks ju kohalikele lihtsalt vastavasisulise kirja postkasti panna, veel parem otse kätte anda. Kui minul maakodus mingid tundmatud tüübid õue tolgendama tuleks, ma võtaks samuti relva kätte ja läheks asja uurima. Politsei kohalejõudmise aega võib maapiirkondades paraku kalendriga mõõta.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Walter2
Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Kas hädakaitse ?

Postitus Postitas Walter2 »

Haljazme kirjutas:http://virumaateataja.postimees.ee/4068 ... 1469510444
Vat selliste pärast üritataksegi relvaomamist järjest keerulisemaks teha, paras uuesti relvaeksamile saata.
Meil on veel suhteliselt leebe see teema - lombi taga pannakse pauk kõigepealt pihta ja siis minnakse uurima mis ja kes ning keegi ei köhi kuna eraomand on püha ja puutumatu.
Manurhin - kõnes politseile tuleb alati mainida ka et omad seaduslikku relva, mida vajadusel kasutad - siis ollakse minutitega kohal. :mrgreen:
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kas hädakaitse ?

Postitus Postitas Medusa »

Hm.
"“Kohe läheb andmiseks, sina paukpadrunitega, mina lasen tina,” meenutas Eimar vestlust kaitseväelastega. Mees ei tea, kas mundrikandjad tema käes püstolit nähes hirmu tundsid, küll aga selgitasid nood, et käimas on õppus ja neil olla kästud teed valvata."

Et siis kohalik elanik tuvastas ära, kes on teisel pool, aga on vaja veel ülbitseda? Enesekaitse relva eesmärk ei ole hirmu tekitada, vaid lahendada hädakaitseolukord. Kui on näha ja juba teada, et ees on kaitseväelased paukpadrunitega, siis kus see hädakaitse on? Pealegi, enne laskmist peab olema ikka kindel ka, keda või mida lastakse. K.a pimedas. Saan aru murest veoki kütusepaagi pärast, muidugi.

"Mehe sõnul peaks kaitsevägi õppustest inimesi teavitama. “Järgmine kord läheb paugutamiseks,” sõnas ta."

Kõlab nagu ähvardus? Selliste pärast tuleb ka ise metsas enesekaitsevahendeid kaasa hoida, sest läheb neid aeg-ajalt siiski vaja.

Teavitustöö on tõesti vajalik, et vältida asjatuid probleeme kummalgi poolel. Aga, see relvaomanik ei ole ka siin puhas poiss, ja paras oleks sellisega väike vestlus maha pidada. Mina loa kallale ei läheks, lihtsalt korraks näpud sahtli vahele.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kas hädakaitse ?

Postitus Postitas Manurhin »

Walter2 kirjutas: Manurhin - kõnes politseile tuleb alati mainida ka et omad seaduslikku relva, mida vajadusel kasutad - siis ollakse minutitega kohal. :mrgreen:
Linnas see tõepoolest nii on. Omal järele proovitud :twisted:. Samas kusagil perifeerias ei pruugi politseil lihtsalt puht-füüsiliselt mõnel hetkel mingeid vabu ressursse olla. Maakonna ainus patrull võib parajasti viibida maakonna teises servas ja tegeleda nt. mõne end segaseks joonud tüübiga, kellel võib kardetavasti samuti mingi külm- või tulirelv olla ja kes just äsja pool valda maha tappa ähvardas.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kas hädakaitse ?

Postitus Postitas Manurhin »

Medusa kirjutas:Hm.
"“Kohe läheb andmiseks, sina paukpadrunitega, mina lasen tina,” meenutas Eimar vestlust kaitseväelastega.
Kes meist kui sõnaosav on. Iseäranis sellises olukorras. Mina ei näeks siin mitte ähvardust vaid pigem hoiatust - kui tulete ette teatamata relvadega võõrale õuele ja veel pauku ka teete, ega tavakodanik tea, et õppused ja paukmoon. Tavakodanik vaatab, et relvastatud pätid ja võib sellises situatsioonis juba hoiatamata tule peale tõmmata. Kellele sellist õnnetust vaja oleks?
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Kas hädakaitse ?

Postitus Postitas Mudakoon »

Medusa kirjutas:Hm.
"“Kohe läheb andmiseks, sina paukpadrunitega, mina lasen tina,” meenutas Eimar vestlust kaitseväelastega. Mees ei tea, kas mundrikandjad tema käes püstolit nähes hirmu tundsid, küll aga selgitasid nood, et käimas on õppus ja neil olla kästud teed valvata."

Et siis kohalik elanik tuvastas ära, kes on teisel pool, aga on vaja veel ülbitseda?

“Järgmine kord läheb paugutamiseks,” sõnas ta."

Kõlab nagu ähvardus?
Jäid samad lõigud silma ja viisid täpselt samadele mõtetele.... :(
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Kas hädakaitse ?

Postitus Postitas mutionu »

Mudakoon kirjutas:
Medusa kirjutas:...
Kõlab nagu ähvardus?
Jäid samad lõigud silma ja viisid täpselt samadele mõtetele.... :(
Noh, ma ei tea.
Eramaa, eraomandus, relvadega inimesed, politsei olemasolu null.
Ma loen siit küll välja hoiatuse, mis on, minu arvates, õigustatud.
Eraomand on ikkagi eraomand.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Re: Kas hädakaitse ?

Postitus Postitas sadist »

Jaa, aga sa ei tohi ka eramaal suvalist liikuvat kogu niisama tulistada :wall: Ja kui sa näed juba, et neil on automaatrelvad, siis näed ka kiivreid ja teisi vormielemente ilmselt, ning peaksid aru saama juba, et see ei ole Pihkva dessant sinu kütet salaja pätsamas.

Ei maksa ka unustada, et ajakirjanikud üritavad enamasti lugu põnevamaks teha ning võtavad pikemast jutust mõne huvitavama lause kontekstist välja ja panevad artiklisse. Aga praegu jääb küll külamehest mulje, kui poolsoojast ja agressiivsest tegelasest, kes ähvardab peale hämariku saabumist kõigile tina anda.
Medusa kirjutas:Kõlab nagu ähvardus? Selliste pärast tuleb ka ise metsas enesekaitsevahendeid kaasa hoida, sest läheb neid aeg-ajalt siiski vaja.
Mõned aastas tagasi juhtus kusagil Tapa polügoni piiril lahinglaskmiseid turvava valvepostiga selline lugu, et vene keelt kõnelevad noorsandid sõitsid autoga platsi ning kukkusid ülbitsema. Detaile ma täpselt ei mäleta, aga neile ilmselt ei meeldinud, et seoses laskmistega oli edasisõit sellel teel keelatud. Nad olekski tunnimehele kallale läinud, aga teine kaitseväelane, kes telgis puhkas, jooksis sõnelust kuuldes välja ja tulistas paukpadrunitega õhku. Sellest piisas, õnneks.
ptrt
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 17 Mär, 2007 14:19
Kontakt:

Re: Kas hädakaitse ?

Postitus Postitas ptrt »

mutionu kirjutas: Noh, ma ei tea.
Eramaa, eraomandus, relvadega inimesed, politsei olemasolu null.
Ma loen siit küll välja hoiatuse, mis on, minu arvates, õigustatud.
Eraomand on ikkagi eraomand.
Tsk-tsk-tsk. Artiklis ei ole tegelikult kuskil sõnu "eramaa" või "eraomandus". Sportilikust huvist veetsin praegu 10min google, google streetview' ja maaameti kaardiga ning arvan et leidsin üles nii peremehe, tema talu kui ka koha, kus artikli pildi järgi see veoauto seisis ning mulle tundub et tegu oli kas avaliku teega või siis hoopis teisel pool seda avalikku teed oleva kinnistuga. Google ütleb lisaks ka veel, et peremehel olla ennegi relvadega seotud probleeme olnud. Leitud nimed jätan praegu enda teada, igaks juhuks arvestan variandiga et ehk eksisin ja ei taha kellelegi varju heita, aga see kõik ei pruugi olla päris nii lihtne, et kohusetundlik peremees käis tukiga oma õuest ulakaid sõdureid peletamas.
Haljazme
Liige
Postitusi: 43
Liitunud: 18 Jaan, 2016 19:50
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Kas hädakaitse ?

Postitus Postitas Haljazme »

mutionu kirjutas: Eramaa, eraomandus, relvadega inimesed, politsei olemasolu null.
Ma loen siit küll välja hoiatuse, mis on, minu arvates, õigustatud.
Eraomand on ikkagi eraomand.
Olgu või relvadega ja sinu hoovis, niikaua, kuni pole vahetut ohtu su tervisele, pole ka vaja relvaga kõvatada ega suuri sõnu teha.
Selleks see seadus selline juba on, et kanged eramaa kaitsjad eksinud matkajat või muidu hädalist kohe teise ilma ei saadaks.
Kui teil pole midagi tarka teha, siis palun ärge tehke seda siin ! Tel: 51717-null-seitse
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Kas hädakaitse ?

Postitus Postitas vtl »

Ajakirjaniku liialdus või mitte, aga nii ei ähvardata.

-----8<-----
"Kohe läheb andmiseks, sina paukpadrunitega, mina lasen tina,” meenutas Eimar vestlust kaitseväelastega. Mees ei tea, kas mundrikandjad tema käes püstolit nähes hirmu tundsid..."
"...Järgmine kord läheb paugutamiseks," sõnas ta...
-----8<-----

"Hädakaitse piirid" on peremehel ilmselt tundmatu mõiste. Isegi kui tegu oleks olnud kütusevarastega, ei ole see inimelu väärt.
Pealegi, milles käsku täitvad sõdurpoisid süüdi on, et neid ähvardada "järgmise korraga".
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Kas hädakaitse ?

Postitus Postitas Mudakoon »

Artiklist loeb välja ,et kodanik identifitseeris isikud kaitseväelastena ,seega läks asi edasi lihtsalt juba kõvatamise teed..... Politseinik tuleb pimedas , tuvastad ja kukud põrkama hoolimata sellest,et mees selgitab oma mittekuritegelikku tegevust või eksimist? :(
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Kas hädakaitse ?

Postitus Postitas mutionu »

Haljazme kirjutas: Olgu või relvadega ja sinu hoovis, niikaua, kuni pole vahetut ohtu su tervisele, pole ka vaja relvaga kõvatada ega suuri sõnu teha.
Selleks see seadus selline juba on, et kanged eramaa kaitsjad eksinud matkajat või muidu hädalist kohe teise ilma ei saadaks.
Seaduse ümberjutustust ma ei vaja, olen sellega piisavalt hästi kursis. Paraku on seadus meil aga selline kuna "äkki juhtub midagi". Selle "äkki juhtub" peaks aga välistama psühhiaater.
Antud juhul ... nagu ma eelpool kirjutasin "Eramaa, eraomandus, relvadega inimesed, politsei olemasolu null", lisaks veel eelnevad vargused.
Tõttöelda ei oska ma ennast sellisesse olukorda panna.
Kui ma loen/kuulen, mis imetrikke maapiirkondades tehakse ning kuidas on esindatud ja mida arvavad korrakaitseorganid siis ma ei imestaks, et inimesed on vahel sundseisu pandud.
Haljazme
Liige
Postitusi: 43
Liitunud: 18 Jaan, 2016 19:50
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Kas hädakaitse ?

Postitus Postitas Haljazme »

mutionu kirjutas:Kui ma loen/kuulen, mis imetrikke maapiirkondades tehakse ning kuidas on esindatud ja mida arvavad korrakaitseorganid siis ma ei imestaks, et inimesed on vahel sundseisu pandud.
Kindlasti ajavad vargused meele mustaks ja tahaks tõprad kätte saada, aga relvaomanik ei tohi üle reageerida, ammugi mitte süütuid relvaga ähvardada.
Kui teil pole midagi tarka teha, siis palun ärge tehke seda siin ! Tel: 51717-null-seitse
ants431
Liige
Postitusi: 729
Liitunud: 30 Jaan, 2007 21:54
Kontakt:

Re: Kas hädakaitse ?

Postitus Postitas ants431 »

vtl kirjutas:Ajakirjaniku liialdus või mitte, aga nii ei ähvardata.

-----8<-----
"Kohe läheb andmiseks, sina paukpadrunitega, mina lasen tina,” meenutas Eimar vestlust kaitseväelastega. Mees ei tea, kas mundrikandjad tema käes püstolit nähes hirmu tundsid..."
"...Järgmine kord läheb paugutamiseks," sõnas ta...
-----8<-----

"Hädakaitse piirid" on peremehel ilmselt tundmatu mõiste. Isegi kui tegu oleks olnud kütusevarastega, ei ole see inimelu väärt.
Pealegi, milles käsku täitvad sõdurpoisid süüdi on, et neid ähvardada "järgmise korraga".
Legend Ameerikast. Hobusevaras kohtunikule:
"Kas tõesti on hobune nii paju väärt, et mind tasub selle eest üles puua!" Kohtnik vastas. " Tõsi see hobune pole seda väärt. Aga me poome Su üles selle pärast, et Sa enam kunagi ei saaks ühtegi
hobust varastada!"
Kas varga elu maksab võrdväärseks pidada ausa inimese eluga?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline