www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 14 Okt, 2019 16:20

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 518 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18 Jaan, 2008 23:06 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Pärastine enesetunne on sel juhul juba hoopis ise küsimus...

Vot enesetunne võib piinama hakata küll. Pärast mõtled elu lõpuni, et oleks ikka pidanud reol kõigepealt ühe põlve läbi laskma, siis va kaagirisu pagasnikusse toppima, metsa sõidutama, labida pihku pistma, laskma kaevata augu mõõtudega u. 1X2m sügavusega... No ütleme, 1,5m, seejärel puht huvi pärast proovima, kui kaugelt oleks võimeline teisele põlvele pihta saama ja seejärel praktikas katsetama, mis juhtub, kui kopsuvigastusega inimene esmaabita jätta :twisted: :twisted: :twisted: . Ah, parem siiski vist mitte, sest auk tuleks lõpuks ju endal kinni ajada... :(

"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18 Jaan, 2008 23:07 
Eemal
Liige

Ei tohi pätti niisama varguse pärast maha lasta! Jookse järgi, tõuka hoogu juurde ja kui siis pätt käntsa käib ja hakkab midagi kallaletungi sarnast üritama -siis anna tina.
Pealegi -isegi kui sa päti mingi automaki pärast surnuks lased (võibolla on ta mõni õnnetu narkomaan, kes midu on täitsa heasüdamlik vennike?) -siis kuidas sa seletad uurijatele seda, miks kuuli sisenemishaav on seljas ja mitte rinnas? Ründas sind selg ees või? Sellise asja eest võib saada 2 aastat vanglat.

Minu küsimus on hoopis selline, et kuidas käitud, kui sind ahistab näiteks 5 pätti ja sa haavad ühte nii, et pätt vigastatult lebama ja oigama jääb. Põhimõtteliselt peaksid talle nüüd esmaabi andma kuid kui tema kamraadid jätkuvalt agressiivselt ennast üleval peavad...? Jookseb verest tühjaks enne, kui kiirabi saabub? Tundub kahtlane pöörata haavatu (joobes?) kambajõmmidele selg, et haavatut aidata.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18 Jaan, 2008 23:22 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Ma arvan, et selline situatsioon peaks käima hädaseisundi alla - ei saa ju nõuda minult kellelegi esmaabi andmist, kui mu enda elu või tervis võiks selle tegevuse käigus reaalsesse ohtu sattuda. Ka kiirabiarstid hoiduksid sellises olukorras ohutusse kaugusse ja läheks kannatanu juurde alles siis, kui politsei on ülejäänud kaakidel käed raudu pannud või on olukord mingil muul moel maha rahunenud, nt. ülejäänud kamp jookseb minema.

"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 19 Jaan, 2008 0:16 
Eemal
Liige

Ka pätindusest
http://www.wehrmacht.pri.ee/phpBB-2.0.17/phpBB2/viewtopic.php?t=3287

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 19 Jaan, 2008 11:03 
Eemal
Liige

Enesekaitse piiride ületamiseks ei ole sugugi vaja tulirelva. Lugu juhtus mälu järgi 98 aasta suvel Kohtla-Järvel. 20 aastane narkomaan tungis pensionääri korterisse, pensionäär võttis esikus esimesena kätte juhtunud eseme (ajalehe) ja virutas sissetungijale. Narkomaan suri vigastusse teel haiglasse. Kohalik politsei kes seda pensionääri tundis pani mehe 48 tunniks tsemendipeale (mis jäigi talle ainsaks karistuseks tapmise eest) aga ajakirjanduses tuli paras kisa kuidas politsei on loll ja kuritarvitab võimu.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 19 Jaan, 2008 17:13 
Eemal
Liige

Seda teemat lahatud paljudes eri kohtades . Relva kasutades oled igaljuhul suure jama sees , välja arvatud juhul (vast) kui sind rünnatakse suurtükiga . Ainult pättidel on õigused , see on demokraatia !

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 20 Jaan, 2008 14:45 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Üldiselt olen ma igaks juhuks ka ise teatud stsenaariumide peale mõelnud, kuna mul on töökohas töö ajal relva kandmine kohustuslik. Igatahes, kui peakski mul mingi intsident tulirelva ja kurikaelaga olema (olgu siis firma territooriumil või kus mujal iganes, kasvõi oma kodus või ka lihtsalt tänaval), tuleb alguses suu üsna kinni hoida ja kõigepealt omale advokaat saada, kellega siis enne uurijale ütluste andmist konsulteerida. Või mida teie, kallid kaasfoorumlased siinkohal arvate :?:

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22 Jaan, 2008 4:12 
Eemal
Liige

Sellel teemal on ka varem foorumis juttu olnud ja keegi ütles umbes nii: kui juba pätile kuuli külge ajad, ei tohi jääda lollilt ausaks a la "ta ju ise tuli kallale, mina ainult kaitsesin ennast".
Kunagi tekitasin ise ühele narkarile raskeid kehavigastusi ja kohale saabunud politseinik, kes oli mõistlik mees ja nägi, kel õigus, andis kohe mõista: tee ruttu avaldus, et sind rünnati, on oluline, et jõuad seda teha enne teda. Tegingi avalduse, muidugi liialdasin ka kõvasti kui suures ohus mu elu ja tervis oli ja tulemus: kaabakas sai lisaks purukslöödud nöole ja murtud ribidele veel paragrahvi kaela. Aasta hiljem maksis üllatuslikult veel mu lõhutud käekellagi kinni (mille hinnale ma muidugi tublisti juurde panin). Tagantjärgi vaadates oleks võinud vabalt minna ka teistpidi...
Seadusi annab venitada nagu püksikummi ning piir näiteks hädakaitse ja hädakaitse piiride ületamise vahel on tihti väga vaieldav. Seega: Kui pätil on kaigas käes, tuleb rõhuda, et ta üritas sind lüüa; kui ta sõimas sind, tuleb lisada, et ta lubas sind tappa jne. jne. Sama asi ka relvadega. Lased raipe maha, kutsu igaljuhul ise politsei ja rõhu just konkreetsele rünnakumomendile, mitte värdjategudele, millega ta mõned hetked varem võis hakkama saada. Kui hakkama ei saa, siis endaga vastuollu minna pole muidugi mõtete, pigem rõhuda sellele, et oled šokis jne. ja siis juba tõesti advokaadiga konsulteerida, enne kui suu lahti teed.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22 Jaan, 2008 9:30 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Ega see kuul seljas ka nii keeruline seletada pole. Tahtis to pätt ju sind mingi kung-fu pöördllöögiga näkku lüüa. Tegelt ta isegi sai su õlale pihta ja sul ei olnudki plaanis kohe tulistada, lihtsalt näpp oli juba päästikul ja hirmus valus oli ja noh ... relv läks lahti enne, kui pätt oma pöörde lõpetas. Nii need kaheksa kuuli ta selga sattusidki :lol:

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22 Jaan, 2008 13:47 
Eemal
Liige

Nojah. Kui tegu on ühe pätiga siis annab niimõndagi rääkida. Murelikuks kisub olukord aga siis, kui pätte on 5 ja nad kõik tunnistavad sinu vastu.
Sellisel juhul tuleb muidugi kasuks, kui pärid on eelnevalt millegi kriminaalsega vahele jäänud, sina oled aga kirikukoori liige ja osaled aktiivselt lastekaitse -ja karskusliikumises...

Üles

Teema pealkiri: Ohusituatsioonid tulirelvade "osavõtul"
PostitusPostitatud: 03 Mär, 2008 13:08 
Eemal
Liige

Foorumis on räägitud tulirelvadega juhtunud õnnetustest, kui ka relvaseaduses sätestatud hädakaitse nõuetest.

Tahaksin aga küsida isiklike juhtumite kohta (või ka "sõber rääkis"), kus on olnud tegemist ohusituatsioonidega, mis on nõudnud tulirelva kasutamist või relvaga hoiatamist (võibolla ka külmrelvaga?). Eluliste näidete varal on ju kõige parem õppida...

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mär, 2008 20:16 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Mul just hiljuti oli juhtum, kui sihtisin esimest korda elus laetud relvaga meetri kauguselt kaagi pihta...
Oli 16. veebruari õhtupoolik. Asutasin ennast oma toas rahulikult sööma, korraga helises telefon. Kell oli 18.40. Võtsin vastu, oli naabrimees kõrvaltrepikojast. Ja ütles: "Kuule, kes seal sinu autos on?" Ma vastu, et nalja teed või?! Läksin aknast vaatama ja... JO.. TVO.. M...!!! Askeldabki üks hele jope minu Žigulis! Järgnev käis kähku. Ütlesin emale, et kutsu politsei, võtsin relva, kähku kingad paljaste jalgade otsa ja trepist alla, relv käes, juuksed laiali ja pluusenööbid eest lahti. Välisuksest välja ja rahuliku sammuga oma auto kõrvale, kus kaak ikka veel sees istus. Plaks! käis padrun rauda, veel paar sammu, toru päti poole ja käsklus: "Käed üles, autost välja ja pikali maha!!!" Autost vahtis mulle seepeale vastu selline nägu: :shock: . Seal ta siis niheles, ma juba ootasin, millal ta mõne kahtlase liigutuse teeb, et siis oleks ka põhjust :wink: ... Äkki aga hüppas tüüp teiselt poolt uksest välja ja kohe jooksuga minema. "Seis, lasen! Stoi, streljat budu!!!" KÕMM!!! Hoiatuslask õhku... Jooksis, reo, seekord minema. Lasta ka sel hetkel enam ei saanud, kuna esiteks oli rünne minu vara vastu juba lõppenud, teiseks toimus kogu action ühe kaubanduskeskuse vahetus läheduses ja piki tänavat lastud kuul oleks suure tõenäosusega võinud hoopis kedagi süütut tabada. Ja oligi kõik. Kohal käis ka 5 politseiautot, toodi koergi kohale ja võeti DNA, aga siiamaani ei targemat midagi. Aga vähemalt kaagi ilmselt ikka ehmatas ära küll, et ka suvalise vana Vene auto näppimise korral võib tina saada. Järgmisel päeval toppisin juhtmed süüteluku külge tagasi ja ehkki ka sel korral poleks minu autot ilma treilerita niisama lihtsalt ära ajada saanud, mõtlesin, et peaks tegema nii, et järgmisel korral kaagist sütejuhtmete näppimisel ka verejälg maha jääks :twisted: .

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 11 Mär, 2008 14:08 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Aastakest pea 10 tagasi olin koos paari kaaslasega juhuslikult ühes Lõuna-Eesti väikeasula baaris, kus kohalikud rullnokad hirmsasti väge täis läksid. Lärmasid ja norisid kõigiga tüli. Kui otsustasime vaikselt lahkuda ja muu koha otsida, nõudsid nokad et meiega kaasasolnud daam neile striptiisi teeks. Paistis sedamoodi et meil ei õnnestu niisama lihtsalt lahkuda. Pakkusin sõbralikult, et teen ise ja tõmbasin vestihõlmad hetkeks laiali. Margolin on küll väikese kaliibriga, aga pika rauaga ja näeb isetehtud nahast kabuuris tõsiselt kole välja. Pide on tihedalt kaenla all ja raud lõpeb alles püksirihma juures. Baaris tekkis hauavaikus ja nokad vajusid näost valgeks nagu lubjapuravikud. Jäi mulje nagu oleks Terminaator ise sisse astunud. Pakun et vähemalt sel õhtul enam kedagi ei tülitatud. :)
Igatahes ei julgetud meile lahkudes isegi nurga tagant järele vaadata.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 11 Mär, 2008 15:40 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Mind on relvaga hoiatatud.Oli paar päeva pärast Aprilli mässu,ma olin maal sõpradega.Aia taga lärmasime ja jamasime.Kuid äkki sõitis punane auto meie ette.See oli meist kuskil 6-8 meetri kaugusel ja auto aknast vaatas püss mulle ja mu sõpradele näkku.Igasugused mõtted käisid peast läbi siis karjus püssiga vanamees "Poisid käed üles ja ükshaaval siia".Ma mõtlesin Vi##u nüüd ma suren.Vaatasin,et tal oli pumppüss käes.Ei läinud vanamehe poolegi kui karjusin sõpradele "Raisk jookske!!!!!Kiiresti kihutasime aiast sisse ma olin hirmul.Mõtlesin et saan tina per##e.Läksime maja poole kui kuulsime jalasamme vanamees oli jälle meie ees mõtlesi"nüüd on kõik läbi pu#si.Kuid vanamees hakkas meiega rääkima tuli välja,et ta oli mu isa sõber.Ta oli meid segamini ajanud venelastega kes ta ratta ära varastasid.Ma istusin siis maha ja jalad värisesid.Vanamees läks ära ja keegi viga ei saanud.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 11 Mär, 2008 15:53 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Rebu kirjutas:
Mind on relvaga hoiatatud.Oli paar päeva pärast Aprilli mässu,ma olin maal sõpradega.Aia taga lärmasime ja jamasime...

Sellest võiks õppust võtta, inimestele ei meeldi kui lärmatakse või jamatakse.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 518 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: