Relva käsitsemisel juhtunud õnnetused

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
isakene
Liige
Postitusi: 1074
Liitunud: 29 Jaan, 2009 1:04
Kontakt:

Re: Relva käsitsemisel juhtunud õnnetused

Postitus Postitas isakene »

Õnnetuseni asi ei läinud, aga noil kahel tüübil ilmselt kupli all kõik päris korras ei ole. Ja milleks sellise katse puhul kiiver? :D

https://www.youtube.com/watch?v=Er8a54lA14Y
Kui Teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - Teile paistab.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relva käsitsemisel juhtunud õnnetused

Postitus Postitas EOD »

Katelplahvatus ehk kamuflett, mille juures pinnase väljapaiskumist ei toimu. Arvatavasti tehti enne video filmimist katsed ära, millisele sügavusele paigutatud laeng on pealseisjaile ohutu ning kutid seisid põlvist kõverdatud jalgadega.
Paljalt arvestuste põhjal sellist asja ohutult teha pole praktiliselt võimalik, kuna iga valem, kus on mitu koefitsienti, praktiliselt ei toimi. Siin aga tuleb arvestada pinnase ja kasutatava lõhkeaine koefitsientidega.
Kõige hullem selliste videote juures on, et võib leiduda lolle, kes seda misiganes pinnasel ja misiganes lõhkeainega järgi teha üritavad. :rip:
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36630
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relva käsitsemisel juhtunud õnnetused

Postitus Postitas Kriku »

Mabulaga on jälle õnnetus juhtunud: https://www.postimees.ee/4477676/ajatee ... -vigastada
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Relva käsitsemisel juhtunud õnnetused

Postitus Postitas alari »

https://9gag.com/gag/avOeZ7b Tüüp kaotas tõenäoliselt paar hammast
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36630
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relva käsitsemisel juhtunud õnnetused

Postitus Postitas Kriku »

Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36630
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relva käsitsemisel juhtunud õnnetused

Postitus Postitas Kriku »

Granaadi heitmise harjutus läks nässu: https://www.postimees.ee/6031187/sirgal ... -haiglasse
Esialgsetel andmetel kukkus käsigranaadi viskeharjutust tehes ajateenijal granaat käest kaevikusse. Instruktor ja ajateenija varjusid kiiresti, kuid ajateenija sai siiski vigastada.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Relva käsitsemisel juhtunud õnnetused

Postitus Postitas oliver »

Selliseid asju on juhtunud alates granaatide leiutamisest, huvitav kas adrenaliinitase on nii kõrge et kipub sassi minema mida ja kuhu visata? Pole kunagi ühtki päris granaati loopinud, ehk kogenumad foorumikaaslased võtavad oma "esimest korda" meenutada?
KiloKilo
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 13 Mai, 2017 13:17
Kontakt:

Re: Relva käsitsemisel juhtunud õnnetused

Postitus Postitas KiloKilo »

Mina olen korra saanud heita. Seal "viskealal" niisama granaat seistes oli väga rahulik olla, aga kui splint välja sai tõmmatud, siis tuli järsku adrekas ja oli vaja see granaat endast võimalikult kiiresti enam-vähem õiges suunas teele saata, et see endast eemale (ja muidugi sihtmärgist täiesti mööda) saada, kuigi granaat aktiveerub alles siis, kui too hoob lahti lasta.
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4871
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Relva käsitsemisel juhtunud õnnetused

Postitus Postitas Gideonic »

Tuleb tunnistada, et ajateenistuses esimest korda splindita lahinggranaadi käes hoidmine võttis ikka "põlvist nõrgaks" küll. Seda hoolimata sellest, et vahetult ennem sai treening-granaadiga täpselt sama asja mitu korda läbi harjutatud. Hilisemal ajal kaitseliidus enam nii väga närveldama pole ajanud.

Sellegipoolest ei saa aru neist, kes suudavad selle kaevikusse pillata, seda enam et kindaga viskamine on ammu keelatud ja millegi taha kinni jääda see ei tohiks.

Mul senimaani meeles kuidas veebel ajateenistuses instruktaaži ajal veel eriti ilmekalt üle rõhutas:
"Ja kui ka juhtub, et tuleb peale nõtrusehoog või käsi hakkab värisema, siis asetage see granaat kasvõi lihtsalt üle kaevikuserva maha!"
"Näete, siin on tehtud säärane kallak, et veereb ise alla sihtmärkide poole ... Tehke mida iganes aga ärge kurat pillake seda granaati kaevikusse!" :D

Lisaks on see viskekaevik enamasti nii tehtud, et oleks kerge kaks sammu astuda ja nurgataha pikali visata (mille kohta räägiti ka instruktaažil).

Raske hinnangut anda, teadmata mis seal täpselt juhtus. Igatahes kui just mingit sütiku või granaadi defekti ei ole, siis ma isegi ei kujuta hästi ette, kuidas keegi viga võis saada. Jäi võibolla ikkagi millegi taha kinni?
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relva käsitsemisel juhtunud õnnetused

Postitus Postitas EOD »

Üks õnnetuste vähendamise viis on granaadiheitekaeviku põhja kitsa, kuid sügava augu kaevamine, kuhu käestkukkunud granaat jalaga lükatakse. Killud lendavad üles ja august eemal pikaliheitnud või kükitavaid heitjat ning instruktorit ei ohusta.
Kuzmitz
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 22 Juul, 2010 12:31
Asukoht: Rakvere lähistel
Kontakt:

Re: Relva käsitsemisel juhtunud õnnetused

Postitus Postitas Kuzmitz »

oliver kirjutas:Selliseid asju on juhtunud alates granaatide leiutamisest, huvitav kas adrenaliinitase on nii kõrge et kipub sassi minema mida ja kuhu visata? Pole kunagi ühtki päris granaati loopinud, ehk kogenumad foorumikaaslased võtavad oma "esimest korda" meenutada?
Ei ole küll "kogenud" foorumlane, kuid granaate (päris vidinaid siis) on loobitud küll ja veel... Minu kogemus oli esimese päris pabulaga selline, et tahtsin suisa lõhkemist vaadata- nii huvitav oli. Õnneks ei lubatud :-). Hiljem, kui kogemusi tuli, siis ei hakanud ka vaatama...
Ka kõige kehvem saabas jätab lumele jälje...
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1763
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Relva käsitsemisel juhtunud õnnetused

Postitus Postitas TTA »

Kuskil sajast ühel on ikka selline närv sees, et anna olla. Olen ise näinud kuidas natuke kehvasti väänatud splindiotstega granaadil splindirõngas ärevusest sirgeks (ja sealjuures splindi otsast ära) tõmmatakse ja siis inertne mabul sihtmärkide juurde visatakse. Sealjuures oli heide ja varjumine nii kiire, et vähemalt mulle tundus, et mees oli kaevikupõhjas enne kui granaat jõudis liikuda horisontaalis üle kaevikuserva.
Vastaja
Liige
Postitusi: 466
Liitunud: 15 Mär, 2013 17:37
Kontakt:

Re: Relva käsitsemisel juhtunud õnnetused

Postitus Postitas Vastaja »

40685341_718400878552219_3622371045169692672_o.jpg
40874049_718401305218843_1690802146238267392_o.jpg
Minu loaga 7.65mm revolvril detoneerus laskmisel uputatud kuuliga padrun.Kuul jäi rauasuudmesse kinni ja trummel on ka kinni kiilunud.Padrun oli poest ostetud ja mingi 15 a.juba seisnud.Vist hoidsin moona liiga soojas kohas ja mingi püssirohu komponent haihtus ning tekkis plahvatuslik põlemine.
Minu loaga 7.65mm revolvril detoneerus laskmisel uputatud kuuliga padrun.Kuul jäi rauasuudmesse kinni ja trummel on ka kinni kiilunud.Padrun oli poest ostetud ja mingi 15 a.juba seisnud.Vist hoidsin moona liiga soojas kohas ja mingi püssirohu komponent haihtus ning tekkis plahvatuslik põlemine.
Minu loaga 7.65mm revolvril detoneerus laskmisel uputatud kuuliga padrun.Kuul jäi rauasuudmesse kinni ja trummel on ka kinni kiilunud.Padrun oli poest ostetud ja mingi 15 a.juba seisnud.Vist hoidsin moona liiga soojas kohas ja mingi püssirohu komponent haihtus ning tekkis plahvatuslik põlemine.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5215
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relva käsitsemisel juhtunud õnnetused

Postitus Postitas Manurhin »

Minu arvates pigem küll squib load ehk lihtsamalt öeldes praakpadrun. Püssirohu detoneerumisel juhtunuks hoopis midagi sellist:
Pilt
Vähemalt hea, et kohe märkasid. Vastasel korral oleks olnud tulemus selline:
Pilt
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Relva käsitsemisel juhtunud õnnetused

Postitus Postitas oliver »

Plahvatusliku põlemise korral oleks ikka kapitaalsemad tagajärjed, pigem oli põlemine liiga aeglane või püssirohtu liiga vähe, vunk jõudis enne trumli ja vintraua vahelt välja vusiseda enne kui kuul rauaotsast väljus.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 36 külalist